Wojna o pieniądz (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Skąd się biorą kryzysy finansowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych: kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?
Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wojna o pieniądz
Autor: Hongbing Song
Tłumaczenie: Zajezierski Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wektory
Język wydania: polski
Język oryginału: chiński
Liczba stron: 324
Numer wydania: I
Data premiery: 2010-11-15
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 195 x 231
Indeks: 65100035
średnia 4,3
5
31
4
12
3
3
2
3
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
5/5
14-10-2015 o godz 08:08 przez: BM Development Partners Sp. z o.o.
Na początek powiem tak - jeśli chociaż 75% faktów z XX i XXI wieku jakie przytacza autor mają pokrycie w rzeczywistości to ludzie z całego świata powinni teraz wyjść na ulicę i postawić pod ścianą minimum kilka tysięcy osób po czym nastąpiłaby reforma i całkowita przebudowa systemu finansowego. Ot kolejna rewolucja.

W książce jest trochę teorii spiskowych, z którymi mam wielki kłopot. Nazwanie czegoś teorią spiskową służy do tego aby ośmieszyć daną wizję rzeczywistości. Powody mogą być dwa - dana wizja jest naprawdę śmieszna albo wyjście jej na jaw jest niewygodne dla kogoś. Problem polega na tym, że spiski i spiskowcy istnieli i wciąż istnieją. Z pewnością to właśnie spiskowcom najbardziej będzie zależało na tym aby ich działalność odbywała się pod płaszczykiem spiskowej teorii, której nikt poważny nie może traktować poważnie. W końcu najciemniej jest pod latarnią.

W kwestii samej książki myślę, że na około 33% wizja autora jest prawie w całości trafna, na 33% jest w dużej mierze prawidłowa, a na 33% ma bardzo wątłe podstawy i składa się głównie z fantazji.

Ogólnie polecam bo czyta się ciekawie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-09-2016 o godz 00:00 przez: Aleksander Pawłowski
Song Hongbing prosto i przejrzyście opisuje świat finansów na przestrzeni trzech wieków. Z jego książki jawi się objaw świata pochłoniętego przez wszechogarniający kryzys. Kryzys ten powstaje dzięki działaniom elit finansowych i politycznych, które ograbiają swoje własne społeczeństwa na rzecz własnych spraw. Hongbing pokazuje też jak wszyscy ludzie dają się omamiać politykom i ludziom ze świata finansjery - ci pod przykrywką niesienia rozwiązania dla wszechobecnego kryzysu, kradną jeszcze więcej. Wizja tego dokąd zmierza obecnie świat finansów jest przerażająca i jeśli my - zwykli ludzie dam sobie tak mydlić oczy, nie wróżę nam świetlanej przyszłości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-09-2013 o godz 00:00 przez: kameleon
Bardzo wartościowa książka! Szczególnie jak studiuje się ekonomię na jakimś uniwersytecie. Ja akurat dokładnie jestem na drugim roku i dzięki tej ksiązce łatwiej mi było pojąć jak to wszystko działa krok po kroku. Autor użył do tego całkiem dobrego przykładu. który mielismy na świecie w 2008 roku. Owszem autor używa czasem fachowej terminologii, która nie dla wszystkich będzie do końca zrozumiała (no chyba że akurat studiujesz ekonomię) niemniej warto jakoś przez to przebrnąć, bo po przeczytaniu tej książki mamy dokładny zarys jak to wygląda w rzeczywistości. Niektórzy podejrzewam będą zdumieni, a niektórzy wściekli. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-10-2015 o godz 22:19 przez: Rouster
Jestem w trakcie czytania ale Widać ,że Songa bardzo wnikliwie zgłębił temat histori światowej bankowości i wyglada na to ,że my szare masy podatników jesteśmy tylko po to aby zasilać portfele wąskiej grupy bankierów a nasi wybrani demokratycznie przedstawiciele są tylko ich zakładnikami. No i dotyczy to nie tylko Europy ale całego Swiata Zachodniego. Warto przeczytać jak kilku spryciarzy zawładnęło całym światem finansów i w ciagu blisko 200 lat zdobyło władze rzeczywistą w naszym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-09-2015 o godz 11:56 przez: Alexia Alexis
Wojna o Pieniądz to książka, która otworzy Czytelnikowi umysł i oczy na to, że kryzysy to stany celowo wygenerowane przez elity finansowo-polityczne stojące na szczytach władzy bankiersko-korporacyjno-politycznej. Kryzysy są tworzone przez owe elity specjalnie, tak aby miały pretekst do ograbiania społeczeństw z dóbr, zasobów i bogactw. Jednym z mechanizmów takiego okradania narodów jest inflacja. Ludzie sądzą, ze to politycy układają elementy rzeczywistości ekonomiczno-społecznej, ale to myślenie krótkowzroczne. Politycy chodzą na smyczy potężnych elit bankierskich i korporacyjnych, tak naprawdę nie mając nic do powiedzenia - są dla nich swoistymi kelnerami do wykonywania poleceń bez szemrania. Wojnę o pieniądz cz. 1 czyta się jak kryminał, w którym zakulisowi złodzieje ograbiają miliony ludzi, z tą różnicą, że ten "kryminał" nie jest fikcją. Po uważnym przeczytaniu i przemyśleniu w/w książki czytelnik nie będzie już postrzegał rzeczywistości tak samo jak przed lekturą. Zniewolenie finansowo-ekonomiczne narodów trwa, kraty są wokół nas, lecz tylko niektórzy je dostrzegają. Reszta ludzkości żyje w błogiej nieświadomości. Ta świadomość mogłaby być pierwszym krokiem do wyzwolenia ludzkości spod totalitaryzmu zachłannych elit.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-06-2015 o godz 23:10 przez: Tomasz Klonowski
Książka otworzy Czytelnikowi oczy i umysł na to, że kryzysy to stany... celowo wygenerowane przez elity finansowo-polityczne stojące na szczytach władzy bankiersko-korporacyjno-politycznej. Kryzysy są tworzone przez owe elity specjalnie, tak aby miały pretekst do ograbiania społeczeństw z dóbr, zasobów i bogactw. Jednym z mechanizmów takiego okradania narodów jest inflacja. Ludzie sądzą, ze to politycy układają elementy rzeczywistości ekonomiczno-społecznej, ale to myślenie krótkowzroczne. Politycy chodzą na smyczy potężnych elit bankierskich i korporacyjnych, tak naprawdę nie mając nic do powiedzenia - są dla nich swoistymi kelnerami do wykonywania poleceń bez szemrania. Wojnę o pieniądz cz. 1 czyta się jak kryminał, w którym zakulisowi złodzieje ograbiają miliony ludzi, z tą różnicą, że ten "kryminał" nie jest fikcją. Po uważnym przeczytaniu i przemyśleniu w/w ksiązki czytelnik nie będzie już postrzegał rzeczywistości tak samo jak przed lekturą. Zniewolenie finansowo-ekonomiczne narodów trwa, kraty są wokół nas, lecz tylko niektórzy je dostrzegają. Cała reszta ludzkości żyje w błogiej nieświadomości. A to właśnie świadomość mogłaby być pierwszym krokiem do wyzwolenia ludzkości spod totalitaryzmu zachłannych elit.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-07-2016 o godz 00:00 przez: Jacek Karwatka
Interesująca i wiele uświadamiająca książka, autor tłumaczy w niej w dość prosty sposób różne procesy i zjawiska. Warta przeczytania o tyle że otwiera oczy i zmusza do myślenia, szczególnie jeśli uzmysłowimy sobie w jakiej niewiedzy czy nieświadomości często żyjemy. Nie waham się by dać Wojnie o pieniądz wysoką ocenę, jest bowiem rzetelna i dobrze opracowana. Po przeczytaniu można mieć jednak uczucie niejakiej goryczy, bo Song Hongbing przedstawia czytelnikowi samą prawdę o systemach finansowych. Konkluzje niezbyt wesołe, jednak sama pozycja nad wyraz dobra i godna polecenia, wszystkim czytelnikom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-08-2016 o godz 00:00 przez: attarana
Ta książka to ekonomia i finanse z ludzką twarzą. Sama się sobie trochę dziwię, ale przeczytałam tą książkę z dużą ciekawością, a jestem zaskoczona o tyle, że ekonomia nigdy szczególnie nie była moją mocną stroną. W końcu jednak dałam się namówić na sięgnięcie po Wojnę o pieniądz i nie żałuję, ba, jej lekturę szczerze polecam. W tych czasach ważna jest finansowa świadomość, nawet jeśli chodzi o bieżące domowe sprawy. Teraz na wszystko staram się patrzeć z innej, szerszej perspektywy, a książka Songa Hongbinga dużo mi w tym pomogła. Książka interesująca i niezbędna żeby zrozumieć pewne zjawiska.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-03-2016 o godz 00:00 przez: Leon Kozera
Czy faktycznie trwa globalna wojna o pieniądz? Jak to jest z tymi kredytami? Jeszcze nie tak dawno, przed kryzysem finansowym zapoczątkowanym przez amerykańskie banki - wszystko wydawało się takie proste i uporządkowane. Ale ten czas minął. Oczywiście możemy zawsze twierdzić, że to tylko teorie spiskowe. Jednak, aby sobie na to pytanie odpowiedzieć to juz zachęcam każdego na własną rękę... No może niekoniecznie byłbym za wprowadzaniem modelu chińskiego jako antidotum, jednak biorąc pod uwagę ciągłe problemy z którymi nadal boryka się większość państw - książka warta przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2016 o godz 00:00 przez: akassia
Szczerze mówiąc nie sądziłam, że uda mi się przeczytać tę książką do końca. Zawsze interesowałam się zagadnieniami dotyczącymi finasnów, jendkaże ich bliższe poznanie wzbudzało we mnie opór. Obawiałam się przede wszystkim specjalistycznego języka, terminów, pojęć, których po prostu nie będę rozumiała. Moje obawy były jednak nieuzasadnione. Song Hongbing zadbał, aby wszelkie infromacje zostały podane w sposób przystęny dla każdego czytelnika. Dzięki tej książce rynek finansowy jest mi dużo bliższy. I mogłam w końcu zaspokoić swoją ciekawość. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-06-2014 o godz 00:00 przez: slaworos
Jeśli chcecie poznać wielką ekonomię, a właściwie stać się ekspertami w dziedzinie inflacji oraz rynków międzynarodowych, to ta książka na pewno przypadnie Wam do gustu. Mi ta książka bardzo się podobała, autor w jasny i klarowny sposób wyjaśnił funkcjonowanie gospodarki międzynarodowej i uzupełnił moją jak się okazuje nikłą wiedzę dotyczącą wielkich kryzysów finansowych. Ciekawa i kontrowersyjna pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-10-2013 o godz 18:54 przez: Janek_Grzegorz
Autora kojarzyłem z jednego z filmów dokumentalnych o kryzysie. W swojej książce krok po kroku podaje etapy przez, które w 2008 roku pojawił się kryzys. Chociaż momentami autor posługuje się ekonomicznym językiem to warto przez to przebrnąć i przy okazji się czegoś nauczyć. Przede wszystkim warto uzmysłowić sobie, że kryzys to efekt działania małej grupy osób i zachodniego systemu ekonomicznego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-07-2013 o godz 00:00 przez: Henio
Mocna książka. Zdecydowałem się na nią gdy przeczytałem opisy ludzi pod nią. I faktycznie czasem czytając ją ogarniała mnie złość na chciwość tego świata. Niemniej uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i przestać się zamartwiać czymś na co nie mamy wpływu, bo szkoda tylko naszego zdrowia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-10-2013 o godz 20:17 przez: Waldek_Ostoja
„Woja o pieniądz” to ciekawa lektura jednak dla mnie niektóre fragmenty były nie do przejścia. Przypuszczam, że ta lektura jest bardziej skierowana do osób żywo zainteresowanych ekonomią. Chociaż ja jako zwykły Kowalski też znalazłem w niej kilka ciekawych fragmentów. Ogólnie teraz wiem, że wiadomości o „kryzysie” to jedna wielka bajka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-10-2013 o godz 00:00 przez: Farys
Dostałem tę książkę w prezencie od znajomych, ponieważ wiedzą, że interesują mnie pozycje poświęcone ekonomii. To takie trochę moje hobby. Pieniądz i życie. Dzięki niej poszerzyłem swoją wiedzę na ten temat. Niestety świat wygląda tak a nie inaczej i nic na to nie poradzimy. Jednak książkę uważam za wartą polecenia. Co właśnie czynię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-02-2015 o godz 00:00 przez: DonaldFun
Wojnę o pieniądz poleciłbym zarówno osobom zainteresowanym i obeznanym w temacie, jak i zupełnym laikom, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się, jak ta cała machina działa. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy i muszę przyznać, że książka była dla mnie bardzo pouczająca i ciekawa. Choć momentami dość trudna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2013 o godz 20:37 przez: Janox77
Książka chociaż z odwołaniami do ekonomii państw wschodu, pokazuje jak w bardzo chciwym świecie żyjemy. Autor opisuje jak kryzys ekonomiczny został skonstruowany. Nie był to nagły krach na rynku giełdowym. A jego architekci sączą sobie drinki w swoich wielkich willach. Bardzo ciekawa lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-09-2015 o godz 11:42 przez: Piotr Boczek
Autor książki już od od pierwszych stron wciąga nas w świat finansów, o którym nie spowiedź się z lekcji ekonomii. Daje do myślenia, zmienia sposób patrzenia na kawałki papieru zwanymi pieniędzmi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2018 o godz 13:00 przez: Sebastian Matul
Świetna książka z całego cyklu, lektura daje wiele do myślenia o procesach i historii finansowej Świata. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-12-2018 o godz 09:27 przez: Kazimierz Więcław
Szybko sprawnie i bez problemu. Odbiór książki w sklepie, który sobie wybrałem. Dziękuję
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Hongbing Song

Zobacz także

Najczęściej kupowane Podstawy ekonomii Opracowanie zbiorowe
3.7/5
69,17 zł
Najczęściej kupowane Podstawy ekonomii. Ćwiczenia i zadania Opracowanie zbiorowe
5/5
51,65 zł
Najczęściej kupowane Polityka gospodarcza Opracowanie zbiorowe
3/5
77,92 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego