Własna firma krok po kroku (okładka  miękka, 09.2019)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 35,70 zł

35,70 zł
42,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje TaniaKsiazka : 41,61 zł

Sprzedaje Smart Books : 48,84 zł

Sprzedaje dvdmax : 50,59 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Masz pomysł na firmę i zastanawiasz się, w jaki sposób przejść przez kolejne etapy jej rozwoju, omijając po drodze liczne przeszkody? Jak myśleć strategicznie i jednocześnie działać operacyjnie? Jak pozyskiwać klientów i zwiększać sprzedaż? Jak skutecznie reklamować swoje produkty lub usługi? Jak delegować zadania, rozliczać i motywować pracowników? Jak kontrolować finanse i budżet? Pomoże ci w tym książka Grzegorza Krzemienia, przedsiębiorcy, który od lat z sukcesami działa w branżach internetowej i reklamowej.

Cenne lekcje z prowadzenia własnego biznesu w Polsce
Autor jest menedżerem z dwudziestoletnim doświadczeniem, które zdobył, rozwijając jedną z najlepszych na rynku agencji interaktywnych – od pomysłu do stabilnej i zyskownej organizacji z uporządkowaną strukturą. W książce dzieli się doświadczeniami, przywołując liczne przykłady i proponując konkretne rozwiązania. Adresuje je nie tylko do tych, którzy zaczynają w biznesie, lecz także do działających w nim od lat i nieustannie mierzących się z rynkowymi wyzwaniami i dylematami.

O wyjątkowości tej książki stanowią liczne praktyczne wskazówki, a także mocne osadzenie jej w polskich realiach rynkowych. Poza wszystkim zaś Grzegorz Krzemień nie mówi o rozwoju biznesu w kategoriach rychłego sukcesu. Wręcz przeciwnie, zwraca uwagę na mnóstwo problemów oraz na fakt, że nie wszystkim się udaje, a w każdym razie – że sukces niekoniecznie nadchodzi szybko bądź za pierwszym razem. Wszystko, co z perspektywy osoby zarządzającej jest istotne w rozwoju firmy Linearna struktura książki oraz podział na poszczególne etapy rozwoju biznesu ułatwiają nawigację i odnalezienie się we właściwym momencie. Autor szczegółowo omawia najważniejsze obszary rozwoju firmy w podziale na takie płaszczyzny jak Biznes i organizacja, Ludzie, Klienci, Ty (jako właściciel i zarządzający), Marketing oraz Branża. Można książkę czytać od wybranego fragmentu, który czytelnika interesuje np. ze względu na etap rozwoju firmy czy też konkretny problem zarządczy lub sprzedażowy.

Dowiesz się z niej, które i w jakim stopniu czynniki wpływające na firmę decydują o jej sukcesie. Jak rozwijać ofertę, uwzględniając trendy oraz zmienne potrzeby klientów, i jak budować z nimi trwałe relacje. Autor podpowiada, jak budować sprawną strukturę, zarządzać ludźmi i motywować ich, a także jak rozwijać kompetencje marketingowe firmy. Co najważniejsze zaś, wyjaśnia, w jaki sposób w miarę rozwoju własnego biznesu mierzyć się z problemami oraz odnajdywać w coraz bardziej złożonych warunkach działania na drodze do budowy stabilnej i zyskownej firmy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1231420113
Tytuł: Własna firma krok po kroku
Autor: Krzemień Grzegorz
Wydawnictwo: MT Biznes
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-09-06
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 218 x 155 x 22
Indeks: 33338811
średnia 4,2
5
50
4
19
3
21
2
2
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
18 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
18-01-2020 o godz 15:24 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa pozycja, pokazuje pojedyncze etapy w prowadzeniu firmy, wartości jakimi kierujesz się w poszczególnych etapach, sporo odniesień do innych dzieł.. ogólnie polecam :D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
27-02-2021 o godz 10:08 przez: Paweł | Zweryfikowany zakup
Dobra książka, ale tylko dobra. Być może zaciekawi osoby zainteresowane branżą reklamową. Warta przeczytania, ale nie powala na kolana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-02-2020 o godz 14:41 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna książka z subiektywną oceną powstawania biznesu. Nie owija w bawełnę iż taka droga jest usłana różami.... Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-01-2023 o godz 21:31 przez: Oliwia | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, napisana bardzo fajnym i zrozumiałym językiem. W sam raz dla początkującego przedsiębiorcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-09-2021 o godz 10:30 przez: Mateusz | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja. Wahasz się czy założyć własną firmę? Przeczytaj. Zdecydowanie motywująca do działania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-10-2021 o godz 06:42 przez: Marta | Zweryfikowany zakup
Nieoceniona pozycja jeśli chcesz się zniechęcić do tej inicjatywy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2022 o godz 16:48 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
fajny prezent , dla kogoś kto myśli o założeniu własnej firmy :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
27-01-2022 o godz 08:52 przez: Ewelina | Zweryfikowany zakup
Przyjemna książka, jednak osobiście brakuje mi w niej konkretów
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-01-2022 o godz 03:27 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dziękuję Mogłem sprawić koledze prezent na święta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-02-2022 o godz 15:32 przez: Bartosz | Zweryfikowany zakup
Potrzebuje aktualizacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-08-2022 o godz 23:10 przez: Ada | Zweryfikowany zakup
Super ksiazka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2020 o godz 09:53 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2019 o godz 10:47 przez: HANNA PRAŁAT
Grzegorz Krzemień porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące prowadzenia własnego biznesu. Atutem książki są rady i wskazówki oparte na własnym (kilkunastoletnim) doświadczeniu. Krzemień wie, o czym mówi - jest przedsiębiorcą, któremu się udało (chociaż autor nie ukrywa, że droga do sukcesu nie zawsze była usłana różami). Książka została napisana lekkim, przystępnym językiem, bez używania niezrozumiałych, branżowych pojęć. Będę wracać do tej pozycji i z czystym sumieniem polecać ją każdemu, kto jest zainteresowany stworzeniem własnej firmy lub chciałby zweryfikować swoje działania z doświadczonym przedsiębiorcą.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
06-11-2019 o godz 22:04 przez: Tomasz Spike
Trafne obserwacje z życia przedsiębiorcy,, zbieżne z moimi przeżyciami, fajne wskazówki, gładko się czyta, myśle, że każdy kto prowadził firmę się tu odnajdzie, co pomoże tym co próbują. Dobra książka, taka prawdziwa. Warto
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-04-2020 o godz 16:59 przez: Tomasz
Kto powinien pisać o biznesie i prowadzeniu firmy? Zdecydowanie przedsiębiorca który jest praktykiem. Taka osoba może dużo nam przekazać i otworzyć oczy na wiele ważnych aspektów z jakimi wiąże się prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. W tym przypadku mamy do czynienia z osobą, która nie dość że osiągnęła sukces w swojej branży, to dodatkowo zdobywa cenne nagrody i jest cenionym specjalistą komunikacji marketingowej. Odpowiedzialność Prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim dbanie o jej rentowność i pracowników. Głównym celem przecież jest aby zarabiała pieniądze. Dzięki temu będziemy mieli fundusze na koszty stałe, wypłaty i rozwój przedsiębiorstwa. Musimy zabezpieczyć pieniądze aby na wszystko wystarczyło, ponieważ jeśli gdzieś znajdzie się ich mniej, to będą z tego powodu olbrzymie problemy. Osoba dowodząca musi myśleć także przyszłościowo i planować tak pracę i działanie aby zlecenia były dograne na wiele miesięcy lub lat do przodu. Od zera do kilkuset pracowników W książce przedstawione zostały etapy w kontekście ilości zatrudnionych pracowników. Z czasem jak zmienia się ich ilość, zmieniają się procedury, postępowanie ludzi i atmosfera. Jeżeli firma się zmienia to znaczy że również się rozwija. Będąc szefem musisz także oddać część swojej odpowiedzialności, zaufać ludziom i zacząć delegować więcej zadań. Być może gdy będziesz zatrudniał kilkuset pracowników, to nawet nie będziesz w stanie się połapać kto tak naprawdę dla Ciebie pracuje. To także jest część procesu i rozwoju firmy. Wiedza kontra praktyka Książka jest napisana w przystępny sposób i czyta się ją bardzo szybko. Zawarta w niej wiedza z pewnością otworzy oczy każdemu zainteresowanemu – czym jest prowadzenie przedsiębiorstwa. Z jakimi trudnościami mierzą się właściciele i osoby nim zarządzający. Uzyskasz podpowiedzi jak stworzyć atmosferę wsparcia i szacunku. Będziesz także w stanie ocenić czy sam zdecydujesz się zrobić krok w celu otworzenia własnej firmy. Na pewno nie jest to spacer po parku w niedzielę. Czeka Cię mnóstwo stresu i ciągła niepewność związana z zarządzaniem i dopilnowaniem wielu niezwykle ważnych tematów. Rzeczywistość Możesz przeczytać wszystkie dostępne książki na rynku wydawniczym o zakładaniu, prowadzeniu i działaniu firmy. Jednak nic nie zastąpi działania w realnym świecie i poznanie wszystkich procesów od środka. Trzeba przekonać się na własnej skórze – jak to jest być szefem i myśleć wielowymiarowo 24 godziny na dobę. Będzie to bardzo trudne na początku ale i satysfakcjonujące jeśli uda Ci się stworzyć stabilne miejsce pracy. W boju Nie można nauczyć się pływania stojąc na brzegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powinna prosperować firma – musisz sam ją założyć i prowadzić przez wiele lat. Możesz zrobić to sam lub z partnerem biznesowym. Nie bądź jednak jak profesorowie na uniwersytetach którzy tylko posiadają teorię i żadnej praktyki. Zacznij działać i nie bój się porażek. A nawet jeśli się pojawią – wstawaj i ruszaj dalej! Tomasz silanauki.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2020 o godz 23:08 przez: osoba
"Własna firma krok po kroku" to poradnik, który powinien przeczytać każdy (!), kto zamierza ruszyć z własnym biznesem. Ale warto, aby przeczytali go także Ci, którzy są w samym środku "zamieszania" oraz Ci, którym w interesach się nie powiodło - dzięki tej książce będą mogli spojrzeć z boku na swoje dotychczasowe decyzje i plany, a może nawet zdiagnozować przyczyny potknięć (bo kto ich nie ma?). Grzegorz Krzemień podszedł do swojej książki bardzo rzetelnie, łączy w niej teorię biznesu czy zarządzania z bardzo obrazowo opisanymi przykładami wziętymi z życia. To poradnik osadzony w polskiej rzeczywistości (w końcu!), który metodycznie rozkłada funkcjonowanie firmy na czynniki pierwsze - nie tylko te związane z biznesplanem, technikaliami czy formalnościami ale także czynnikiem ludzkim (co zazwyczaj jest najsłabszym ale i najmocniejszym ogniwem firm). Ponadto, książka ta to skarbnica podpowiedzi po jakie książki czy artykuły sieęgnąć jeśli chcemy rozwijać się managersko. Przypisy w niej to najczęściej zakreślane przeze mnie fragmenty, które istotnie wydłużyły moją listę "do przeczytania". I wreszcie, to po prostu dobrze czytająca się, napisana lekkim językiem i przystępna dla każdego książka. Żałuję, że nie była dostępna kilka lat temu, zanim założyłam, a następnie "uśmierciłam" ;-) swój biznes.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
23-10-2020 o godz 22:09 przez: Marta Woźniak
Książka bardzo chaotycznie napisana. Od połowy miałam wrażenie, że autor pisał 'na siłę'. Powtarza się kilka razy to samo... Jednak są też plusy tej książki. Niewątpliwie można z niej 'wynieść' coś dla siebie. Mnie się przydały informacje z pierwszej części książki. Druga, jak już pisałam... Lanie wody.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2020 o godz 23:11 przez: Maciek Kolendo
Prosto, zwięźle i na temat. Polecam z czystym sumieniem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego