Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wciągnęła cię „Gra o tron”? Nie oderwiesz się od tej książki.

Anglicy i Francuzi uczynili ze swoich władców towar eksportowy. Książki o królowej dziewicy Elżbiecie czy krwawej Margot mają miliony czytelników. Nasi zaś monarchowie, zasuszeni w „Poczcie” Matejki, wydają się nudni i prowincjonalni, wciąż wegetują w rezerwacie szkolnych podręczników.

A przecież dzieje naszego kraju są pasjonujące i dramatyczne! Jest w nich bezwzględna rywalizacja o władzę i sukcesję, zdrady i sojusze, dworskie intrygi, romanse i walka na śmierć i życie – wszystko, czego potrzeba, by trzymać czytelnika w najwyższym napięciu. Jest też barwna sfera życia codziennego, w którym zachodnie wpływy zderzają się z sarmackim przepychem i wschodnim rozpasaniem.

„Władcy Polski” to historie królów i książąt polskich – od czasów najdawniejszych do ostatniego króla Stanisława Augusta – w zupełnie nowej odsłonie. Z rozmów z wybitnymi historykami wyłania się opowieść, która łączy cechy historycznej gawędy i solidnej porcji wiedzy dla każdego.

"Tę książkę można by streścić: „od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego”, lub równie dobrze: „od Jerzego Strzelczyka do Piotra Ugniewskiego”, bo to oni otwierają i zamykają listę znakomitych badaczy naszej przeszłości, którzy opowiadają nam o sukcesach i klęskach, zaletach i wadach, jak też o dokonaniach i tajemnicach naszych koronowanych władców. Jest to więc zarówno poczet polskich książąt i królów, jak i swoisty poczet polskich historyków, którzy o poszczególnych władcach wiedzą chyba wszystko. Jest to wiedza fascynująca w wielu detalach, o których przeciętny Polak nie ma pojęcia, a które autorzy potrafią wyciągnąć od swoich uczonych rozmówców. To sprawia, że te wywiady udatnie zastępują rozmowy z samymi władcami, których niestety nie możemy wypytać o ciekawe szczegóły z ich życia. Polecam!"

prof. Przemysław Urbańczyk, mediewista, archeolog, Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego

"Najlepsi polscy historycy o najważniejszych postaciach z naszych dziejów. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą wiedzieć, co zmienia się w naszym postrzeganiu przeszłości, co nowego odkryto w biografiach polskich królów i jakimi mitami wciąż karmią nas podręczniki."

Kamil Janicki, historyk, publicysta, pisarz, redaktor naczelny portalu Ciekawostkihistoryczne.pl


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana
Autor: Maciejewska Beata , Maciorowski Mirosław
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 1264
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-11-28
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 235 x 66 x 165
Indeks: 26999722
 
średnia 4,1
5
28
4
12
3
7
2
4
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
1/5
19-12-2018 o godz 09:51 Halina dodał recenzję:
Książka przedstawiająca historię Polski w nowatorski sposób. Pozwala odświeżyć i poszerzyć "szkolne" wiadomości w sposób lekki, a zarazem interesujący. Nie spodziewałam się, że historyczne dzieło będę czytać "na luzie", z wielką przyjemnością, Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
15-03-2019 o godz 10:39 andrzej ciesinski dodał recenzję:
Drogie wydawnictwo Znakomicie wydana, z miłością i pieczołowitością, rozmowy niebanalne pokazujące często mniej znae fakty czy nawet ciekawostki z tamtych czasów. Zdumiewa mnie jak bardzo wiele zostało odkryte w historii śreniowiecznej Polski od czasów Karola Bunscha , Grabskiego, Gołubiewa czy Kossak. Ale w tym zbiorze pochwał musi się niestety znaleźć jedna uwaga krytyczna- czy ktoś pomyślał o tym , jaki może być komfort czytania dla kogoś, kto ma zwyczaj unosić książkę w ręce. Waży ten tomik 1,77 kg i dłuższe czytanie w mój-i chyba nie tylko mój- sposób jest po prostu niemożliwe. A ja w zaciszu domowym nie czytam metodą biblioteczną(książka na stole) lecz trzymając ją w ręce, co przy takiej cegle nie jest wygodne. Ale książka wspaniała, szkoda, że nie w dwóch tomach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2020 o godz 13:31 Anonim dodał recenzję:
Książka napisana w ciekawy sposób – w formie wywiadu/reportażu. Wciąga od pierwszych stron, obala wiele mitów, przedstawia ciekawe historyczne fakty. Publikacja pisana z pomocą wielu znawców historii z pewnością stanowi duży plus. Dodatkowo, na każdej stronie jest „oś czasu” przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne całej Europy, widnieje tam również wiele dzieł Matejki, pieczęci władców oraz obrazów. Pojawiają się także liczne obrazy, ukazujące znaczące bitwy, pokoje czy inne zdarzenia, których władcy byli świadkami/uczestnikami. Bardzo polecam każdemu, kto interesuje się historia lub chciałby się do niej w jakiś sposób przekonać. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2019 o godz 10:56 Bogumiła Grubba dodał recenzję:
Dużo wcześniej,myślę,że to był 1999rok,wydaną przez inne wydawnictwo "Świat Książki" W-wa, to biografia pt.KSIĘGA KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH.Ta księga/bardzo ładnie wydana/ jest polską historią ze spojrzeniem na sylwetki Królów i Książąt.Ten Album dałam kilka lat temu wnukom. Książkę,którą ostatnio kupiłam przez EMPiK :WŁADCY POLSKI ,HISTORIA NA NOWO OPOWIEDZIANA, jest historią królów i książąt polskich napisana bardzo rzetelnie,prawdziwie,ale jednocześnie świetnie przeplataną humorem ! Tą książkę chętnie przeczytają nie tylko historycy,ale również czytelnicy. Jest ta książka dla każdego !!! Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-06-2019 o godz 16:08 zetbasia dodał recenzję:
Tę książkę muszę mieć na swojej półce. Jest wspaniała. Chce się do niej wracać. Nie wystarczy przeczytać wypożyczony egzemplarz. Lekko, ze swadą opowiadają o naszych władcach naukowcy przepytywani przez dziennikarzy. Poznajemy naszych władców od prywatnej strony, ich wady i zalety, sympatie i antypatie, relacje rodzinne, rywalizację o władzę, sojusze i zdrady, dworskie intrygi. Nasza historia jest niezwykle interesująca, a przedstawiona w tak pomysłowy sposób sama wchodzi do głowy. Polecam! Warto poczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-02-2019 o godz 18:38 Lashieta dodał recenzję:
Książka w przystępnej formie, bardzo szybko się czyta, zawiera ciekawe fakty, choć liczyłam na nieco szerzej opisane realia życia w czasach naszych władców. Co do wydania - kartki mogłyby być matowe i grubsze, czytanie w sztucznym świetle odbiera przyjemność z lektury, ponieważ cały czas odbija się od stron. Poza tym, jak najbardziej polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
22-02-2019 o godz 13:37 Anonim dodał recenzję:
Jest to zupełnie inna historia królów i władców Polski jaką znamy z Poczetu królów i książąt.Fakty opisane w tej książce są ciekawsze i wydają się wręcz niewiarygodne. Historia niektórych z bohaterów jest okupiona mękami , morderstwami podwładnych. Można przypuszczać, że potęga władców zbudowana jest nie tylko na chwalebnych bitwach i czynach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-03-2019 o godz 09:01 anonymous dodał recenzję:
Gorąco polecam. Książka a w zasadzie wywiad rzeka z wybitnymi historykami. Nie jest to na nowo spisana historia Polski ale nowe spojrzenie, nowe interpretacje źródeł, faktów oraz najnowszych odkryć archeologicznych. A co najważniejsze nie jest to punkt widzenia jednego człowieka tylko wybitnych specjalistów od każdej epoki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2020 o godz 20:52 Anonim dodał recenzję:
Spojrzenie na temat, którego nie znajdziemy w podręcznikach do historii, ani innych tego typu publikacjach. Bardzo wnikliwe biografie. Czyta się bardzo lekko. Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2020 o godz 00:26 Bassareus dodał recenzję:
Świetna książka trochę nietypowa forma wywiadów, ale dzięki temu mogłem spojrzeć na historię każdego władcy trochę z innego punktu widzenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2021 o godz 12:07 anonymous dodał recenzję:
Jedna z lepszych książek nt. władców polski. Nie znalazłem w niej dużej ilości przekłamań, co jest wielkim plusem owej pozycji. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-12-2018 o godz 09:59 Magda Kulenko dodał recenzję:
Pięknie wydana, świetna pozycja. Polecam serdecznie. Dostawa w empiku jest zawsze szybka :) i ceny często bardzoooooo konkurencyjne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-07-2020 o godz 15:13 Leszek Ostrowski dodał recenzję:
Książka napisana w ciekawy sposób. Treść jest łatwo przyswajalna. Polecam każdemu kto chce poznać polskich władców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2018 o godz 08:52 Sławomir Romanowski dodał recenzję:
O starych dziejach w nowy sposób, podczas rozmowy z historykami. Dzieje królów na nowo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2019 o godz 08:51 BARBARA TYWONEK dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka to pierwsze takie opracowanie . Jestem w trakcie czytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2020 o godz 22:45 Łukasz Skibiński dodał recenzję:
Gorąco polecam. Szkoda że tak historia nie jest omawiana w szkołach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-06-2019 o godz 08:48 gowolska dodał recenzję:
Kapitalne książka warta przeczytania. Serdecznie polecam tę pozycje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-12-2018 o godz 09:05 tomekb01 dodał recenzję:
Wszystko w Jak Najlepszym Porzadku. Przesyłka zgodna z zamowieniem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2020 o godz 09:50 ABCD dodał recenzję:
Ciekawa, przystępnie napisana, wciągająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-12-2018 o godz 13:32 Zuzanna dodał recenzję:
Książka pięknie wydana - polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Beata. Gorąca krew Kozidrak Beata
4.4/5
29,79 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Same piękne rzeczy Biden Hunter
5/5
32,06 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szkoła szpiegów Gibbs Stuart
5/5
22,53 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.0/5
23,83 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ziemia obiecana Obama Barack
4.6/5
38,93 zł
64,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.3/5
24,89 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tarmosia Samojlik Tomasz
5/5
22,44 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wszystkie kolory świata Opracowanie zbiorowe
4.3/5
40,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.