Walt Disney. Potęga marzeń (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 27,90 zł

27,90 zł
Opłać i pobierz
Produkt cyfrowy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Czytaj w abonamencie

 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i podcastów
 • dostęp do ponad 30000 ebooków
 • zawiera produkty z abonamentów "Audiobooki" oraz "Ebooki"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 30000 ebooków
 • co tydzień nowe tytuły
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i podcastów
 • zawiera audiobooki z abonamentu "Lektury szkolne"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
 • dostęp do ponad 200 tytułów w formie audiobooków i ebooków
 • dodatkowe treści edukacyjne
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Jak chłopakowi z małego miasteczka w Missouri udało się stworzyć jedną z największych korporacji rozrywkowych na świecie – The Walt Disney Company? Biografia „Walt Disney – Potęga Marzeń” to przemawiająca do wyobraźni bestsellerowa opowieść o tym, jak ważne są w życiu marzenia i determinacja by je spełniać!

Gdy powstawała Myszka Miki, niektórzy twierdzili że jest kopią Walta Disneya. Sam Disney często tłumaczył, że „Mi¬ki jest sympatycznym facetem, który nigdy nikogo nie skrzywdził, który popada w niezawinione przez siebie kłopoty, ale zawsze dzielnie udaje mu się pokonać przeciwności losu”. Zarówno Walt, jak i Miki mieli awanturnicze usposobienie, łą¬czyło ich poczucie sprawiedliwości, cechowała prostolinijność i chło¬pięce pragnienie współzawodnictwa. Obaj byli też bezwzględnymi wyznawcami powszechnej idei Horatia Algera – drogi "od pucybuta do milionera", gdzie ubodzy chłopcy, spełniają swoje "amerykańskie marzenie" dzięki ciężkiej pracy, odwadze i determinacji.

Bob Thomas – znany biograf gwiazd i autor wielu książek poświęconych wszechwładcom Hollywoodu, takim Jack Warner, David O. Selznick czy Darryl F. Zanuck, jako jedyny z biografów , który zmierzył się z historią twórcy Disneylandu, miał dostęp do prywatnych zbiorów rodziny Disneyów. Dzięki temu „Potęga marzeń” nie jest tylko opowieścią opisującą mechanizmy niezwykłej kariery artysty i przedsiębiorcy, a przede wszystkim opowieścią o człowieku, który dzięki swojej niezłomności i konsekwencji, doszedł na szczyty potęgi w amerykańskiej fabryce snów . Trudności, jakie stawiało przed nim życie, wyzwalały w nim energię i nowe pomysły. Lubił wyzwania i łatwo się nie poddawał.

O prawa do ekranizacji Mary Poppins, Disney toczył prawdziwe boje z jej autorką, Pamelą L. Travers prawie… dwadzieścia lat! Film okazał się niebywałym sukcesem komercyjnym i artystycznym, uhonorowanym przyznaniem 5 Oscarów. W końcu Walt obiecał swojej córce Diane, że zrealizuje ekranizację tej powieści i jak zwykle dopiął swego.

Książka Boba Thomasa jest zbyt krótka… ale to dobry sposób, by dowiedzieć się czegoś o tym niezwykłym człowiek.
Ray Bradbury, „Los Angeles Times”

(…) zdarzenia i anegdoty składają się na zajmującą opowieść (…) notatki, listy i fotografie dostarczają masy szczegółów. Thomas podarował nam książkę sympatyczną i pouczającą.
Daniel Menaker, „New York Times Book Review”

Dla miłośników Disneya, ta książka stanie się prawdziwa biblią o tym niezwykłym człowieku, jego marzeniach i jak udało mu się je osiągnąć.
Barry Morrison, „Denver Post”

Fragment z posłowia Tłumaczki Teresy Rutkowskiej Biografii BOBA THOMASA „WALT DISNEY - POTĘGA MARZEŃ”
„Diane Disney Miller, córka Walta Disneya, zmarła 19 listopada 2013 roku w wieku osiemdziesięciu lat. Od śmierci ojca do ostatnich dni troskliwie dbała o spuściznę po nim. (…) Powiada się, że przed laty z jej inspiracji powstał pierwszy park rozrywki Disneyland, namówiła też ojca, by zrealizował film Mary Poppins według jej ukochanej książki napisanej przez Pamelę Lyndon Travers. Pertraktacje z autorką trwały wiele lat i dopiero dzieci Diane mogły się cieszyć efektem ekranowym magicznej historii o tajemniczej, niezwykłej niani, która uczyła swych podopiecznych, że nie można rezygnować z marzeń i trzeba wierzyć w siłę wyobraźni, niani, która przywróciła upragniony ład w rodzinie i zespoliła jej członków mocnymi więzami miłości. Te przesłania były w pewnym sensie ideą sprawczą wszystkich działań Walta Disneya. Będąc już dojrzałym człowiekiem i poważnym przedsiębiorcą, pielęgnował w sobie dziecięcy instynkt twórczy, tłumiony w czasach, gdy jako malec musiał ciężko zarabiać na życie. (…)

Książka Boba Thomasa odnosi się do tego pierwszego okresu budowania przyszłego imperium, naznaczonego wyjątkowym, osobistym i w dużym stopniu niepodzielnym oddziaływaniem jego twórcy na wszystkich poziomach struktury przedsiębiorstwa. Autor kładzie nacisk przede wszystkim na osobowość Walta Disneya, wskazując na te jej cechy, które sprawiły, że stał się on jedną z najważniejszych postaci XX wieku, o ogromnym wpływie na kształt dzisiejszej kultury popularnej. Jego droga życiowa jest w pewnym sensie typową realizacją najsłynniejszego amerykańskiego mitu od gazeciarza do milionera. Ale Thomas wskazał na jej niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju bieg, a przede wszystkim mocno osadził ją w amerykańskiej rzeczywistości i historii, nadał jej pragmatyczny, logiczny wymiar. (…)

Od chwili wydania książki Thomasa powstało co najmniej kilkanaście relacji o życiu Walta Disneya w najrozmaitszych formułach, także komiksowej czy skierowanej do dziecięcego czytelnika. Niektóre z nich, wykorzystując różne mniej lub bardziej wiarygodne źródła, dążą do zdyskredytowania postawy twórcy, przede wszystkim w aspekcie jego wyborów politycznych czy ideologicznych, inne starają się ukazać go w miarę wielostronnie, jeszcze inne są wyraźnie tendencyjne czy nastawione na sensację. Thomas miał nad nimi wszystkimi przewagę co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, poznał Disneya osobiście i mógł sam oszacować go jako człowieka, po drugie, rodzina Disneyów udostępniła mu szereg materiałów archiwalnych, do których inni później nie mieli już dostępu, zapewniając mu jako autorowi – jak sam podkreśla – maksymalną swobodę w ich doborze. Dlatego też niemal wszyscy późniejsi autorzy musieli odnosić się do książki Thomasa i czerpać z niej informacje źródłowe, a z uwagi na wiarygodność oceniana jest ona wysoko, mimo że pisarz nie ukrywa, iż był głęboko zafascynowany postacią swojego bohatera. Unikając więc kwestii zbyt drażliwych lub niemożliwych wówczas do weryfikacji, wydobywa niejednoznaczność i złożoność tej postaci, którą w skrajnie odmienny sposób odbierała najbliższa rodzina czy przyjaciele, a inaczej – wrogowie bądź konkurenci.”
Dream Books, 2014

Tytuł: Walt Disney. Potęga marzeń
Tytuł oryginalny: Walt Disney. An American Original
Autor: Thomas Bob
Tłumacz: Rutkowska Teresa
Wydawnictwo: Dream Music
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 481
Data premiery: 2014-01-15
Rok wydania: 2014
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14340437
 
średnia 4,7
5
8
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
5/5
02-01-2020 o godz 07:53 Małgorzata Chmielnicka dodał recenzję:
Wspaniala biografia, kotra pozwala spojrzec na bajki Walta Disneya raz jeszcze. Odkryłam magie Disneya na nowo! Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2019 o godz 03:16 Jadwiga dodał recenzję:
Jak w życiu nigdy nie przeczytałam żadnej biografii, tak spróbowałam o Walcie Disney-u i...nie żałuję. przeczytane od deski do deski. Książka opisuje całe życie Walta, wzloty i bardzo twarde upadki i ciągłą walkę o marzenia! Niesamowita postać, która zmieniła świat dzieci o 180 stopni. Filmy animowane, Myszka Miki, Disneyland - to dzieciństwo i marzenia każdego z nas. Książka jest bardzo przystępnie napisana. O wielu filmach nawet nie słyszałam w życiu, także czasami warto wrócić np. do filmów animowanych, które nie miały jeszcze podstawionego głosu. Genialne!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-01-2017 o godz 18:07 Aga dodał recenzję:
" Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", " Pinokio", "Bambi" te animacje znają wszyscy. Jednak nie każdy wie, jak one powstały. Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce "Walt Disney. Potęga Marzeń. Bardzo lubię filmy Disneya, jestem z tego pokolenia który wychował się na tradycyjnych animacjach tej wytwórni, a wszystko to stworzył jeden człowiek - Walt Disney.

Tą niezwykłą postacią zainteresowałam się,po obejrzeniu dokumentu na temat Walta. Film bardzo mi się podobał. Od razu poszukałam w internecie książki na temat Walta Disneya. Tak właśnie trafiła do moich rąk ta książka.

Historia opisana w "Potędze marzeń" bardzo mi się spodobała. Jest tu wiele faktów i ciekawostek. Czytając biografię Walta byłam pod wrażeniem. Pochodził ON z wieloletniej rodziny.Wszystko co osiągnął zawdzięczał tylko sobie. Jego upór był i jest imponujący. Zawsze wierzył w spełnienie swoich marzeń. Nawet wtedy, kiedy miał wielokrotne problemy finansowe, kiedy krytykowano jego pomysły. On się nie poddawał. Zawsze dążył do celu.

Studio założył wraz z bratem Royem i prowadzili je w zgodzie przez lata. Dobrze się rozumieli i choć czasami Roy miał wątpliwości, co do niektórych projektów to wspierał brata. Oczywiście w tej niezwykłej biografii nie może zabraknąć Myszki Miki. Postaci ,która chyba najbardziej kojarzy się z Waltem Disneyem. Gdy powstała, niektórzy twierdzili, że jest kopią samego Disneya.

Czytając książkę, dowiedziałam się jak wielkie problemy, miał Walt na początku. Niejeden człowiek poddałby się, ale nie on. z biografii możemy dowiedzieć się jakim Disney był synem,mężem, ojcem i szefem. W pracy był bardzo wymagający. Wielu mu to zarzucało, ale kto z nas nie ma wad?. Walt Disney uwielbiał swoje córki. Bardzo je kochał.

W książce " Walt Disney.Potęga marzeń" zabrakło moim zdaniem informacji, jak firma działała po śmierci założyciela. Książka w zasadzie kończy się wraz ze śmiercią Walta - jest to książka wydana w latach 70, ale nic nie stało na przeszkodzie opisać późniejszą sytuację. Wielka szkoda,że nie ma jakiegoś dodatku o późniejszych filmach Disneya. Z chęcią przeczytałabym historię powstania " Króla Lwa" ( mojej pierwszej Disneyowskiej animacji). Myślę, że ta publikacja powinna zainteresować każdego. Od Walta Disneya powinniśmy nauczyć się uporu w dążeniu do spełnienia marzeń.

Wydaję się,że największym minusem tej książki są małe literki, ale jeżeli chce się poznać historię, tego niezwykłego człowieka, to nie problem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-03-2014 o godz 16:39 Franciszek Gajewski dodał recenzję:
Kupuje glownie biografie ciekawych ludzi.
Wspaniala ksiazka.
Goraco polecam.
Franciszek Gajewski
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.