Ty myśl. Inaczej zrobią to za ciebie... (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 25,01 zł

25,01 zł 29,90 zł (-16%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 48 godzin
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

To drugie wydanie - bo Ty chcesz być na bieżąco, a my się rozwijamy. Dodaliśmy dwa rozdziały. Nauczyliśmy się sporo o różnicy między logiką, bezwarunkowymi uczuciami i ciągle zmieniającymi się emocjami. Napisaliśmy o człowieku myślącym, który potrafi korzystać z całej oferty świata, a nie tylko prowadzić egzystencję transującego robota, powtarzającego za innymi ich życie. Oj, będziesz dużo mądrzejszy po przeczytaniu tego wszystkiego... Dużo!

Wiesz, że pewne rzeczy się nie zmieniły? Nadal 99,3% ludzi, którzy zwrócili uwagę na tytuł tej książki, sięgnęło po nią i czyta teraz ten tekst. Ich mózgi, wiedzione pragnieniem nowości i nieznanego, przestawiły się na tryb ciekawości oraz zainteresowania. Teraz chcą dowiedzieć się, o czym jest ta książka. Zanim ją kupią, przeczytają tę stronę do końca...

To nie jest czytanie w myślach, bo bez czarnego kruka, szklanej kuli i czapeczki w księżyce nie da rady bawić się w udawanie. Zamiast tego pobawimy się w przekazywanie wiedzy. Ważnej wiedzy. Bo dziś, aby elastycznie funkcjonować w świecie, potrzebujesz dwóch rzeczy - informacji i kontekstu, w jakim możesz ją zastosować. Mimo tak wielu lat spędzonych w szkołach, poznania budowy pantofelka, wykucia na pamięć miliona wzorów z fizyki i opanowania umiejętności obliczania pola graniastosłupa, w ogóle z tej wiedzy nie korzystasz. Dlaczego? To proste: nie powiedziano Ci, co z tym zrobić. Informacja bez możliwości jej wykorzystania w praktyce jest tyle warta, co umiejętność pływania na pustyni.

Ludzie poświęcają w swoim życiu więcej czasu na poznanie instrukcji obsługi pralki niż własnego mózgu. Paradoks obecnych czasów polega na tym, że niezwykle ważne sprawy, takie jak umiejętność posługiwania się inteligencją emocjonalną i zarządzania swoim umysłem, dynamika grup i sposób funkcjonowania rodziny, utrzymywanie właściwych relacji z przyjaciółmi i interakcji międzyludzkich, wiedza o tym, jak zarabiać szmal, i wiedza biznesowa pozwalająca robić interesy, są pozostawione samopas i musisz je poznawać poza szkołą. Ale odpręż się. Trafiłeś na właściwą lekturę...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ty myśl. Inaczej zrobią to za ciebie...
Autor: Grzesiak Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 158
Numer wydania: II
Data premiery: 2012-12-20
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 213 x 10 x 146
Indeks: 12458073
 
średnia 4,1
5
18
4
7
3
2
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
30-01-2014 o godz 00:00 Pacior dodał recenzję:
Tak dobrej książki nie czytałem już od dawna. Zazwyczaj wzbraniam się przed wszelkimi poradnikami jednak ten jest naprawdę wart uwagi. Skupia się on przede wszystkim na tym jak wykorzystać swój własny potencjał, o któreym nawet czasem sami nie wiemy że go mamy. Wiele z rad, które znalazłem w tej książce już przydaje mi się na co dzień. Naprawdę polecam dla osób, które chcą lepiej funkcjonować w świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
01-05-2014 o godz 00:00 mgradnicki_1992 dodał recenzję:
Niezwykle interesujące kompendium wiedzy o samym sobie. Po przeczytaniu byłem trochę zmieszany. Zdałem sobie sprawę, że aby osiągnąć cel należy sukcesywnie pracować nad sobą. Poznanie relacji między sferami życia oraz świadomość zachodzących w umyśle procesów z pewnością pozwoli mi na osiągnięcie sukcesu. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
23-08-2014 o godz 00:00 Blankaline dodał recenzję:
Fascynującą i bardzo potrzebną wiedzę zawiera ta ksiażka. Już kiedy sięgałam po Ty myśl wiedziałam, że nie dotyczy ona rodzaju wiedzy jaką wynosimy ze szkoły. I może to banał, ale wiele informacji zawartych w tej pozycji jest bardzo odkrywcza i niezbędna by mieć poczucie, że potrafimy korzystać z możliwości naszego umysłu...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
17-11-2014 o godz 13:57 Sokól dodał recenzję:
Dzięki wiedzy podanej przez Mateusza Grzesiaka dowiedzieć się można o wielu mechanizmach, które tłumaczą funkcjonowanie umysłu. Im szybciej zaczniesz nim rządzić, tym bardziej świadomie kierujesz swoim życiem. Wiele praktycznych ćwiczeń ułatwiających przenoszenie wiedzy do życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
27-03-2015 o godz 22:17 Magda Pytlok dodał recenzję:
Ciekawa lektura, dużo trafnych uwag i spostrzeżeń, polecam, tym którzy lubią tradycyjne książki :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-08-2015 o godz 19:04 Kto czyta - nie pyta dodał recenzję:
Co myślisz, kiedy spotykasz kogoś pierwszy raz? Na co zwracasz uwagę? Jakie wyciągasz wnioski? Twoje pierwsze spotkanie z czymś nowym zawsze skutkuje tym samym – Twoją interpretacją tego, co widzisz – nie zawsze zgodną z rzeczywistością!

Książka opowiada przede wszystkim o tym, w jaki sposób interpretujemy rzeczywistość i jak wiele zależy od naszego nastawienia. Obserwując świat nadajemy wszystkiemu jakieś znaczenie i zabarwienie – czasem pozytywne, czasem negatywne. Autor uświadamia nam to podając mnóstwo przykładów, opowiadając historie, a czasem nawet po prostu żartując.

Filtry, kotwice, sposoby funkcjonowania ludzkiego mózgu, mechanizmy społeczne - to wszystko (i wiele więcej!) z ironicznym uśmiechem na ustach wyjaśnia Mateusz Grzesiak. Uświadamia (podając mnóstwo przykładów, niejednokrotnie zabawnych, ale zawsze trafnych), jak środowisko, wychowanie, religia, kultura czy miejsce zamieszkania, wpływają na nasze postrzeganie świata. Prócz tego, o czym wspominam wyżej, autor opowiada również czym jest miłość, przyjaźń, jak na nas wpływają inni ludzie, czym się różni radość od entuzjazmu i o wielu, wielu innych sprawach, które bezpośrednio dotyczą nas wszystkich. Nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić – to po prostu trzeba przeczytać! Moim zdaniem wiedza zawarta w tej książce może bowiem zmienić czytelnika i nauczyć go zupełnie nowego spojrzenia na świat.

Dodatkowo książka zawiera nie tylko przydatną i dającą do myślenia wiedzę, ale również jest przepełniona humorem! Język, jakim posługuje się autor jest ironiczny, lekki i przede wszystkim zabawny. W związku z tym niebezpiecznie jest czytać tę książkę w autobusie – ja wielokrotnie głośno się śmiałam, z czego później musiałam się gęsto tłumaczyć rodzinie i czytać im całe fragmenty… Autor ma zaskakująco lekkie pióro i niesamowitą umiejętność mówienia w sposób łatwy i ciekawy o rzeczach dosyć trudnych. Jest to jednak dowodem na to, że doskonale rozumie i „czuje” to, o czym mówi. Albert Einstein kiedyś powiedział – „Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz” i ja się z tym w zupełności zgadzam! Mateusz Grzesiak ma przy tym dla nas parę ważnych rad… W tym moją ulubioną:
Zadbaj o siebie. Możesz nie mieć urodzin – większość świata celebruje tylko, gdy ma powód. Należą do kategorii tych, którzy nie wiedza, że mogą się doskonale bawić absolutnie bez okazji. Z tym zresztą związane jest społeczne ryzyko – jak się śmiejesz za dużo, może podejść jakaś starsza matrona i krzyknąć: śmieje się, bo głupi! Ty, spolaryzowany na kiepskie sugestie i z włączonym detektorem pierdół, możesz śmiać się wtedy jeszcze bardziej. Właśnie dlatego, że nie wypada.


Książkę muszę pochwalić również za przejrzystość - wyraźny spis treści oraz pogrubienie najistotniejszych wyrazów - dzięki temu treść jest znacznie łatwiejsza w odbiorze i bez problemu można znaleźć to, co nas interesuje.

Polecam tę książkę każdemu - nie tylko pedagogom czy psychologom! Jeżeli chcecie trochę zmienić swoje życie albo po prostu zrozumieć sposób, w jaki myślimy i konstruujemy obraz świata – koniecznie przeczytajcie tę książkę! Wielu z Was na pewno zmotywuje do wstania z kanapy i wzięcia odpowiedzialności za własny los. Największym i najważniejszym przesłaniem książki (moim zdaniem) jest jednak znane powiedzenie Horacego – Carpe diem (chwytaj dzień), które zwraca nam uwagę na to, że to teraźniejszość jest ważna… Nauczmy się żyć chwilą, cieszyć z małych rzeczy i patrzeć ze zrozumieniem na drugiego człowieka! Wtedy będzie nam się żyć znacznie łatwiej! Mateusz Grzesiak daje nam również wiele ćwiczeń, które pomagają trochę zmienić nasze myślenie i podejście do życia.
Każdy z nas może w Tymyśl zobaczyć trochę co innego… Zwracamy bowiem uwagę na to, co NAS dotyczy i NAS interesuje! Jestem jednak przekonana, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie i lepiej zrozumie otaczającą go rzeczywistość. Dodatkowo książka jest napisana lekko, ale jednocześnie mądrze i z dystansem. Jest to zatem pozycja nie tylko dla pedagogów czy psychologów, a raczej dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i innych! Polecam z całego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
30-07-2014 o godz 21:58 squixy dodał recenzję:
Kupiłem tę książkę ze względu na dwie rzeczy - osobę Mateusza Grzesiaka, którą śledzę od pewnego czasu (książki / wideo / poradniki) jak i opinie innych kupujących. Niestety zawiodłem się mocno, ponieważ znam twórczość autora i wiem, że posiada o wiele lepsze poradniki. Ta książka jest o wszystkim i o niczym, nie porusza niczego konkretnego, ani odkrywczego, w porównaniu do innych jego książek. Trochę na darmo wydane pieniądze mimo, że czytałem z uwagą i starałem się wnieść z tej książki jak najwięcej, niestety zawiodłem się.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2019 o godz 17:14 Michał dodał recenzję:
Książka napisana w przystępny sposób. Zawiera ciekawy opis funkcjonowania naszego umysłu, jak wyjść ze złych przekonań. Autor ma rozległą wiedzę na temat "w jakie pułapki wpadamy, nie zdając sobie z tego sprawy". Całość w miękkiej oprawie, wygodnie się czyta, choć momentami zastanawiałem się nad sensem dwóch rozdziałów. Mimo to polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
24-11-2019 o godz 10:39 Anonim dodał recenzję:
To już kolejna ksiażka tego autora w mojej kolekcji i na pewno nie ostatnia. jesli ktoś chce poznać złożoność ludzkiej psychiki polecam. Fajnie i przystępnie podane tajniki ludzkiej psychiki Ludzie poświęcają w swoim życiu więcej czasu na poznanie instrukcji obsługi pralki niż własnego mózgu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
20-11-2016 o godz 17:36 Krzysztof Nowicki dodał recenzję:
Książka która doświadcza i daje dużo refleksji nad naszym umysłem, pokazuje inne perspektywy postrzegania otoczenia, pozwala dostrzec nasze wady i słabości aby później zamienić nas samych na lepsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
14-01-2020 o godz 02:07 Adrian Mazur dodał recenzję:
Beznadziejna książka pisana dla idiotów. Książka na siłę stara się być zabawna a jest festiwalem cringe'u, żenady i beznadziejności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-01-2015 o godz 20:34 Przemek Staron dodał recenzję:
Fajnie napisana pozycja ..słuchałem kilka wypowiedzi Mateusza i książka je potwierdza...Lekka ..do przeczytania w weekend.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-04-2016 o godz 17:55 ciesiel1992 dodał recenzję:
Tak jak w tytule. Samego autora i jego książki polecam. Dla samego nawet przeczytania. Miła lekko się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
14-12-2015 o godz 08:15 Maciej Grygo dodał recenzję:
"Możesz wciąż się zmieniać - na lepsze" - polecam dla osób, które potrzebują zmian w swoim życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2018 o godz 08:23 asiapiatka dodał recenzję:
Szczerze polecam wszystkie książki tego autora ! Czyta się przyjemnie i dają wiele do myślenia !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
24-12-2015 o godz 07:05 Andzisqo dodał recenzję:
Książka pozwala zajrzeć wgłąb siebie, rozwija myślenie o sobie jako autonomicznej jednostce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2018 o godz 20:32 Karolina Sułek dodał recenzję:
Książka warta uwagi zwłaszcza w erze szerzącej się na potęgę bezmyślności...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
14-04-2020 o godz 05:47 anonymous dodał recenzję:
Dobra książka na początek przygody z Doktorem Mateuszem Grzesiakiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2020 o godz 20:45 RENATA JAROSZEWICZ dodał recenzję:
szybka dostawa, zgodnie z opisem, jak zawsze wszystko ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2019 o godz 09:55 Edyta Drab dodał recenzję:
Książka kupiona dla siostry. Stwierdziła że jest ok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Mateusz Grzesiak

Mateusz Grzesiak jest najpopularniejszym w Polsce coachem i trenerem rozwoju osobistego. Ma 34 lata. Zna 8 języków, a jego szkolenia, mowy motywacyjne i kursy przyciągają uwagę dziesiątków tysięcy Polaków. Jego specjalnością jest motywowanie do samorealizacji. Pracuje w oparciu o nowatorskie metody coaching. Mentor, przewodnik duchowy. Współpracuje z wieloma gwiazdami, a także z dużymi, międzynarodowymi korporacjami. Jest autorem poradników poświęconych samorozwojowi oraz pokonywaniu problemów w życiu, które cieszą się popularnością wśród czytelników.

Success and Change Grzesiak Mateusz
3.7/5
33,37 zł
39,90 zł
Success and Change Grzesiak Mateusz
3.8/5
25,01 zł
29,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.2/5
20,32 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ziemia Kłodzka Opracowanie zbiorowe
5/5
18,11 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inwestycje walutowe dla bystrzaków Dolan Brian
5/5
43,48 zł
49,00 zł
35,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.4/5
22,68 zł
37,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Przychodzi Budda do baru Rinzler Lodro
0/5
32,99 zł
37,00 zł
31,34 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.