Traf w sedno. Jak mówić, aby przekonać (okładka  miękka, 10.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Sprawna, pewna i skuteczna komunikacja.

Czy zdarzyło ci się żałować: „dlaczego wtedy tego nie powiedziałem?”, „dlaczego nie zareagowałem w taki sposób?”. Czy zastanawiasz się, co by się stało, gdybyś w pewnych sytuacjach powiedział coś innego bądź w inny sposób? Być może sfinalizowałbyś transakcję, dostał awans lub kupił samochód?

W przełomowych chwilach naszego życia słowa liczą się często w równym stopniu jak czyny. Powiedzieć stosowną rzecz, adekwatnym tonem, w odpowiednim momencie – często to właśnie od tego zależy sukces. Takie chwile zdarzają się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Bill McGowan, wybitny ekspert ds. mediów, w książce "Traf w sedno" wyjaśnia strategie przekazywania skutecznych komunikatów. Przedstawia w tym celu siedem zasad, a wśród nich:

  • Zasadę Scorcese: Wykorzystaj element wizualny, by przykuć uwagę odbiorców. Zostań reżyserem filmu, który będzie się rozgrywać w wyobraźni twojego słuchacza.
  • Zasada niesiedzenia na ogonie: Unikaj werbalnych stłuczek i zawodowych katastrof, utrzymując bezpieczną odległość konwersacyjną od rozmówcy. W razie wątpliwości przestań mówić i zacznij słuchać.
  • Zasada sosu do makaronu: Walcz z nudą, maksymalnie skracając swoje przesłanie. Zadbaj o to, aby przekaz był z jednej strony możliwie krótki, z drugiej zaś maksymalnie treściwy.

Dzięki książce "Traf w sedno" dowiesz się, jak unikać komunikacyjnych pułapek. Siedem zasad przekonywania to bardzo skuteczne rady, które łatwo sobie przyswoić, łatwo wdrożyć i łatwo biegle opanować. Dzięki nim zaczniesz się posługiwać właściwym językiem – zarówno na poziomie werbalnym, jak i niewerbalnym – to natomiast spowoduje, że będziesz bardziej pewny siebie, bardziej zdecydowany i skuteczniejszy. Będziesz potrafił wzbudzić zainteresowanie odbiorcy i trafić do niego z przesłaniem, które na długo pozostanie w jego pamięci.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1100857130
Tytuł: Traf w sedno. Jak mówić, aby przekonać
Autor: McGowan Bill , Bowman Alisa
Tłumaczenie: Sałbut Bartosz
Wydawnictwo: MT Biznes
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-10-24
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 233 x 15 x 156
Indeks: 15568519
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
05-12-2014 o godz 00:00 przez: LauriceUmani
Sztuka dobrej komunikacji międzyludzkiej to jedna z ważniejszych umiejętności w życiu. Przydaje się wszędzie, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Ta książka w sposób ciekawy i przystępny uczy jak opanować tą cenną umiejętność. Niektóre z tych wskazówek są bardzo uniwersalne i mogą przydać się w wielu sytuacjach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Odkryj się
5/5
33,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjedz tę żabę!
4.5/5
26,49 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychologia sprzedaży
4.4/5
33,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa To jest marketing!
4.6/5
37,58 zł
49,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego