Jak myśleć o sobie lepiej (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 26,61 zł

26,61 zł 49,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Dowiedz się, jak myśleć. Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć.

Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia.

Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy.

Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie.

To wymaga niesamowitej odwagi: trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest.

"Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać.

To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1330951279
Tytuł: Jak myśleć o sobie lepiej
Autor: Brianna Wiest
Tłumaczenie: Markiewicz Kinga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-10-26
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 15 x 130
Indeks: 44224776
średnia 4,7
5
41
4
8
3
1
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
25 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-12-2022 o godz 19:06 przez: Wiktoria | Zweryfikowany zakup
Może zabrzmi to bardzo pochlebnie, ale książka potrafi otworzyć oczy czytelnikowi. Tekst napisany prostym a zarazem dobrze dobranymi słowami, które trafiają w naczulszy punkt. Mogę szczerze polecić komuś, kto czuje się zagubiony i nie wie co robić
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-01-2023 o godz 18:48 przez: Ania | Zweryfikowany zakup
Jest to naprawdę jedna z lepszych ksiażek. Na 40 przeczytanych tylko 6 ma u mnie pięć gwiazdek, a ta zasługuje na nie. Przy zakupie polecam uwzędniać fakt że jest to często ciężka ksiażka i może być niezrozumiała dla młodzieży.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2022 o godz 08:10 przez: MOB
"Nic w życiu nie ogranicza nas bardziej niż my sami" pokazuje Brianna Wiest. Rewelacyjna książka! Możesz czytać ją fragmentami, otworzyć w dowolnym miejscu i znaleźć coś ważnego. Autorka rozprawia się z autosabotażem, tłumaczy skąd się bierze (mechanizm obronny, irracjonalny strach, strach przed nieznanym, doświadczenia z przeszłości itp), jak go dojrzeć i jak go pokonać. Nie zmusza Cię do drastycznej zmiany życia, ale do refleksji, zrozumienia siebie i swoich reakcji, potrzeb, działań. Pokochałam tę autorkę od pierwszych słów i czekam na kolejne jej książki! POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-11-2022 o godz 18:37 przez: ksiazkipati
Cieszę się, że przeczytałam ten poradnik. Okres jesienno-zimowy jest moim ulubionym, ale w tym czasie szczególnie moja psychika potrzebuje troski. Książka „Jak myśleć o sobie lepiej” mówi o autosabotażu, z którym zapewne mierzy się na co dzień wielu z nas. „Czasami sabotujemy swoje związki, ponieważ tym, czego tak naprawdę chcemy, jest odnalezienie samych siebie, ale jednocześnie boimy się być samotni. Czasami sabotujemy nasze sukcesy zawodowe, bo w rzeczywistości chcemy jedynie tworzyć sztukę, nawet jeśli to sprawi, że społeczeństwo będzie nas postrzegało jako mniej ambitnych. Czasem sabotujemy drogę do własnego uzdrowienia psychoanalizowaniem swoich uczuć, ponieważ dzięki temu unikamy rzeczywistego doświadczania owych emocji. Czasem sabotujemy własny dialog wewnętrzny, bo gdybyśmy naprawdę w siebie wierzyli, nie wahalibyśmy się ani minuty przed wyjściem do ludzi i podjęciem ryzyka – co sprawiłoby przecież, że bylibyśmy bezbronni.” Autosabotaż najczęściej jest po prostu mechanizmem obronnym, który sprawia, że nie możemy być w pełni sobą, rozwijać się, odczuwać i doświadczać. Autorka w prosty sposób opisuje mechanizmy jego działania. Pomaga nam także dostrzec i podjąć odpowiednie kroki, aby go przezwyciężyć. Emocje pojawiają się u każdego z nas, ale ilu z nas daje sobie wystarczająco dużo przestrzeni na to by je odczuwać? Na to by w pełni je do siebie dopuścić i je uwolnić? Podobały mi się w tej książce rozdziały związane z emocjami i przykłady tego, jak jak podświadomość próbuje się z nami porozumieć za pomocą naszych zachować. Podobało mi się również to, że autorka nie pisze: zrób to i to, a będziesz uzdrowiony oraz nie twierdzi, że jakiekolwiek zmiany są łatwe i proste. Każda zmiana oraz praca nad sobą wiąże się z wyjściem ze znanej nam strefy komfortu, a to zazwyczaj jest nie tylko trudne, ale i stresujące. „Z naszego najbardziej instynktownego, fizjologicznego punktu widzenia „zmiana” jawi się jako coś niebezpiecznego i potencjalnie zagrażającego życiu. Nic zatem dziwnego, że sami budujemy sobie klatki i zamykamy się w nich, choć w drzwiach nie ma zamka”. Ale warto, abyśmy pamiętali, że każda zmiana jest również początkiem czegoś nowego i pozwala nam się rozwijać, kształtować, kochać innych oraz siebie. Pozytywnie zaskoczyła mnie lekkość i styl tej książki. Dawno nie czytałam poradnika, w którym nie padały hasła: „Z badań wynika...”, „Z przeprowadzonych na szczurach eksperymentów...”. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to duża ilość słowa MUSISZ... Nie przepadam za tą formą zwracania się do człowieka/czytelnika, ale przymknęłam na to oko i jeśli chodzi o całokształt to śmiało mogę wam polecić tę pozycję :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2022 o godz 13:21 przez: anonymous
,,Możesz mieć poczucie, że jesteś nic nie warty, ale z całą pewnością się mylisz. Możesz mieć poczucie, że nie ma już nadziei, ale ona zawsze jest. Możesz się czuć tak, jakby nikt cię nie lubił, ale to z całą pewnością duża przesada. Możesz myśleć, że wszyscy cię osadzają, lecz twoje przekonanie jest błędne. Przede wszystkim możesz się czuć tak, jakbyś nie mógł nic zrobić, ale to nieprawda". Jak myśleć o sobie lepiej to książka, poradnik, który jeśli tylko chcemy może dać nam motywację do zmiany. Motywację do szukania i zrozumienia siebie. Brianna Wiest w prosty sposób przedstawia problemy, z którymi boryka się każdy z nas. Autosabotaż, mała wiara w siebie, traumy, problemy. Każdy z nas radzi sobie z nimi inaczej i ważne by zrozumieć jak do nich podejść. Czy warto zmieniać siebie? Myślę, że tak. Autorka zadaje w pewnym momencie pytanie Czy jesteś najlepszą wersją siebie? Jeśli musiałeś się zastanowić nad odpowiedziom to już według niej oznacza, że czegoś jeszcze brakuje. Ale można to zmienić, wystarczy chęć, trochę motywacji i dużo samozaparcia. ,,Jesteśmy zaprogramowani tak, aby szukać tego, czego już doświadczyliśmy. Nawet jeśli wydaje nam się, że gonimy za szczęściem, w rzeczywistości próbujemy znaleźć to, do czego jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni". Cała książka tak naprawdę dotyczy jednego tematu i różnych jego aspektów. Jest to dokładnie autosabotaż. Rzecz, którą często robimy nieświadomie. Wspomina, że jest to mechanizm obronny, jednak przez niego możemy nie zaspokoić naszych najskrytszych pragnień. Autorka pisze o tym czego tam naprawdę jest nauczony nasz organizm, chodzi tu o instynkt przetrwania. Wspomina, że często boimy się nowości, choć nie oznacza to, że są one złe. Wręcz czasem tego potrzebujemy. ,,...wszystko, co znajome, jest przez nas postrzegane jako dobre i komfortowe, nawet jeśli w rzeczywistości te zachowania, nawyki lub związki są toksyczne lub destrukcyjne". Język używany przez autorkę jest prosty, używa niewiele skomplikowanych słów, stara się wszystko wyjaśniać. Daje dużo przykładów i proponuje pytania, które warto sobie zadać. Bardzo fajnym zabiegiem jest to kiedy wymienia emocje, które nam się kojarzą raczej negatywnie i przedstawia pozytywne aspekty i wnioski, które można z nich wynieść. ,,Jeśli chcesz zmienić swoje życie, każdego dnia musisz podejmować decyzje, aż staną się twoim nawykiem". Książka Jak myśleć o sobie lepiej to dobra lektura. Jeśli tylko podejmiemy wyzwanie to z nią można dowiedzieć się czegoś o sobie i swoich zachowaniach. Jednak jak zawsze przy poradnikach warto nie przesadzać i w razie wątpliwości skonsultować się z profesjonalistą!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2022 o godz 22:07 przez: Pacia
Ten niezwykły poradnik porusza zagadnienia dotyczące nieuświadamianego autosabotażu (mechanizmu odronnego, dzięki któremu nie otrzymujemy tego, czego naprawdę pragniemy), braku wiary w siebie czy nieprzepracowanych traum, które skutecznie potrafią uprzykrzyć i utrudnić nam życie. Autorka pokazuje tu mechanizm destrukcyjnego działania autosabotażu, w wyniku którego boimy się wyjść ze swojej strefy komfortu, stoimy w miejscu lub tkwimy w sytuacjach, które są dla nas niekomfortowe, wzbudzają poczucie winy czy sprawiają, że czujemy się nieszczęśliwi. Uświadamia nam, w jaki sposób, stosując najróżniejsze wymówki, szkodzimy sobie. Z drugiej zaś strony daje wskazówki jak stawać się bardziej świadomym człowiekiem, który jest gotów wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Autorka proponuje metodę małych kroków, czyli drobnych, z pozoru mało znaczących zmian, dzięki którym jesteśmy w stanie dokonać w swoim życiu spektakularnych i trwałych zmian. Podobało mi się to, w jaki sposób pisze ona o zmianach w kontekście zagadnień dotyczącyc relacji, partnerstwa, pracy czy finansów. Dzięki temu łatwo odnalazłam siebie w przytaczanych sytuacjach. Przydatne dla mnie okazały się również wskazówki na temat tego, jak interpretować trudne emocje, takie jak: złość, smutek, żal czy strach; jak sobie z nimi radzić i co robić, aby nam nie szkodziły. Autorka sporo miejsca poświęciła procesowi uwalniania się od przeszłości, który jest konieczniczny, by rozpocząć etap zmiany. Zmiana, choć często niosąca za sobą stres, niewygodę i dyskomfort, jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki niej dojrzewamy, wzrastamy i rozwijamy się. Autorka przekonuje, że w drodze do lepszego życia zmiana sposobu myślenia to konieczność, bo tylko dzięki temu staniemy się bardziej świadomi istnienia negatywnych i fałszywych przekonań oraz będziemy w stanie kierować się ku myśleniu, które faktycznie nam służy. Nakłania nas do tego, by odkrywać siebie - swoje potrzeby, pragnienia; nauczyć się rozpoznawać i nazywać swoje emocje. Książka napisana jest bardzo przystępny sposób, dużo tu konkretnych informacji i wiedzy, którą niemal od razu można wykorzystać w praktyce. Mnie ona bardzo podniosła na duchu, sprawiła, że zrozumiałam mechanizmy niektórych swoich zachowań, a przede wszystkim dała ogromną motywację do zmian. Serdecznie polecam Wam tę książkę 👍🤗.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-11-2022 o godz 13:54 przez: papierowamagnoolia
To mógł być kolejny typowy poradnik o pozytywnym myśleniu. Na szczęście "Jak myśleć o sobie lepiej" Brianny Wiest ma do zaoferowania coś więcej. Jak sam tytuł wskazuje książka skupia się na myśleniu - procesie myślenia, działaniu naszych myśli, naszej świadomości i tego, co możemy zrobić, żeby lepiej siebie traktować. Autorka zwraca uwagę na inteligencję emocjonalną i pokazuje sposoby jak odpowiednio kierować swoimi myślami, aby przyniosły nam ukojenie, siłę czy inne ważne cechy, których będziemy w danym momencie życia potrzebować. "Wyobraź sobie, że uczucia są jak woda płynąca strumieniami w twoim ciele. Twoje myśli określają, czy strumienie są czyste, czy nie. Czystość strumieni definiuje jakość wody." Przyznam, że początkowe trzy rozdziały czytało mi się bez polotu. Nie znalazłam tam konkretów, raczej dużo ogólnych informacji. W większości dotyczą tematu autosabotaży, które sobie robimy np. gdy jesteśmy bardziej świadomi tego, czego nie chcemy, niż tego, czego chcemy. Te rozdziały mają na celu pokazać jak z autosabotażu przejść do świadomej samokontroli oraz jak interpretować negatywne emocje: złość, smutek, poczucie winy, zakłopotanie, zazdrość, urazę czy strach. Jest to jednak wstęp, który trzeba poznać. Dalsze rozdziały, czyli 4,5,6 i 7 to coś wspaniałego! Bardzo do mnie trafiły. Szczególnie rozdział 5 okazał się dla mnie przełomowy bo dotyczy uwolnienia się od przeszłości. Ten rozdział ma nam pomóc pozbyć się dawnych przyzwyczajeń ale to tylko cząstka tego, co Brianna tam zaprezentowała. Autorka proponuje różne ćwiczenia, gdzie największe wrażenie zrobiła na mnie symulacja rozmowy najpierw z młodszą wersją siebie z przeszłości, potem z przyszłą wersją siebie. Oprócz tego, znalazłam w tej książce mnóstwo ciekawych pytań skłaniających do głębszej refleksji np. Co zrobiłbyś ze swoim życiem gdyby media społecznościowe nie istniały? Dowiedziałam się o różnicach w kontrolowaniu emocji a tłumieniu ich. By na końcu przeczytać o uzdrowieniu i chcieć do tego dążyć. Ten poradnik to taka mądra, wartościowa lektura. Do przeczytania w gorszy dzień lub przy złym humorze. Podnosi na duchu. Napisana jest w bardzo życzliwy, troskliwy sposób, jakby mówił do nas ktoś nam bliski. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-11-2022 o godz 10:00 przez: Tomasz Kosik
Wiara w siebie, to połowa sukcesu. Druga połowa to nasza praca, postępowanie, czyny. Jeśli nie wierzymy w siebie, to nasze działania nie mają siły, nie mają szans na powodzenie. Jeśli zaś pozytywnie patrzymy na siebie, swoją siłę, wówczas nasza determinacja jest większa, a nasze działania mają dużą szansę powodzenia. Pozytywne myślenie nie boli, a daje wiele możliwości. Negatywne zaś postrzeganie siebie wywołuje ból wewnętrzny. Dlatego tak ważne jest to, aby myśleć o sobie lepiej. Z pomocą przychodzi nam Brianna Wiest, która w książce „Jak myśleć o sobie lepiej” uczy nas uważności na siebie, swoje potrzeby. Uświadamia nas o ważnej roli odkrywania siebie, swoich potrzeb. Ważne, abyśmy potrafili rozpoznać swoje emocje, nazwać je, a przede wszystkim potrafili z nimi żyć. Autorka pokazuje nam również, że warto otworzyć się na siebie, znaleźć wewnętrzną przestrzeń, na to, aby być szczęśliwym, aby pozytywnie o sobie myśleć. Bez wątpienia książka „Jak myśleć o sobie lepiej” pomoże nam postrzegać siebie w pozytywnym świetle. A jeśli już tak na siebie patrzycie, to dzięki tej książce utwierdzicie się w przekonaniu, że to jedyny, słuszny kierunek. Kierunek ku szczęściu, miłości, radości… do siebie, a dzięki temu również wobec naszych bliskich. Kochając innych, pokochamy siebie. Kochając siebie, otwórz się na miłość wobec drugiego człowieka Brianna Wiest uświadamia nas również o konieczności akceptowania swoich uczuć. Jest to klucz do sukcesu w tym, aby myśleć o sobie lepiej. I nie chodzi tu, o bycie nad wyraz dumnym, tylko o to, aby z pozytywnym nastawieniem do siebie i otaczającego nas świata patrzeć w przyszłość. Aby to osiągnąć, warto poznać siebie, odkryć to, co daje nam radość, co daje nam szczęście i spełnienie. „Jak myśleć o sobie lepiej” nie jest typowym poradnikiem. Jest czymś więcej. Jest książką, która pomoże nam odnaleźć wewnętrzną radość. Co ważne wskazówki Brianny Wiest, nie są naukową treścią. Ta książka napisana jest lekkim, przystępnym językiem. Dzięki temu lektura tej książki nie nuży, lecz zachęca nas do działania. Jest motorem do zmiany. Zdecydowanie polecam! Książka „Jak myśleć o sobie lepiej” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na Faktach
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-12-2022 o godz 20:44 przez: Paulina
Czy myślisz o sobie dobrze? Ja się staram, chociaż bardzo często mi nie wychodzi. Nigdy nie wierzyłam w takie poradniki, ale ten pozwolił mi z szerszej perspektywy spojrzeć na mój problem związany z nielubieniem siebie. Cieszę się, że dostałam tę książkę w tym ciężkim, jesiennym okresie, kiedy wszystko wokół jest szarobure, a jedyna rzecz na jaką mam ochotę to spanie i jedzenie. Czasem dobrze jest przeczytać o tym, że “nikt nie myśli o nas w taki sposób, w jaki my myślimy o sobie”. Co prawda im jestem starsza, tym mniej liczy się dla mnie zdanie innych na mój temat, ale jednak kiedy dopada mnie spadek energii to mam takie głupie wrażenie, że i inni postrzegają mnie jako słabeusza. Jestem pozytywnie zaskoczona stylem pisania autorki, który nie jest nachalny i nie rzuca w czytelnika sztywnymi cytatami wyciągniętymi z badan naukowych. Brianna Wiest bardzo lekko przestawia nam fakty na temat naszego samopoczucia, postrzegania siebie czy podejścia do życia. “Jak myśleć o sobie lepiej” to cudowna kopalnia wartościowych cytatów, które musiałam sobie pozaznaczać znacznikami. Mój egzemplarz jest dosłownie wyklejony kolorowymi karteczkami, a kilka zdań nawet podkreśliłam sobie mazakiem. Jeden wers szczególnie mnie urzekł. “Kolejnym niesamowitym sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju jest nieustanne przypominanie sobie, że zmartwienia to jedynie wytwór umysłu, który usiłuje określić potencjalne zagrożenia dla twojego życia, a prawdziwe szczęście jest wśród nich.” Moim zdaniem to bardzo wartościowa rada dla osoby (takiej jak ja!), która nieustannie myśli, analizuje, wyobraża sobie ZAWSZE najgorsze scenariusze. Dobrze jest sobie uświadomić, że przecież nie każda ścieżka, którą kroczymy, kończy się porażką czy upokorzeniem : ) Czy ta książka pomogła mi myśleć o sobie lepiej? Nie wiem. Myślę, że w moim przypadku musiałby zajść jakiś dłuższy proces, by tak się stało, ale nie ukrywam, że książka z pewnością pomogła mi z innej perspektywy spojrzeć na kilka aspektów dotyczących np. niepotrzebnego zamartwiania się : )
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2022 o godz 18:47 przez: Ewelina
,, Musisz pokazać sam sobie, że możesz znaleźć ukojenie na wiele sposobów zdecydowanie skuteczniejszych niż niezdrowe jedzenie i że są lepsze metody nawiązywania kontaktów z ludźmi niż negatywne nastawienie ". ,, Jesteśmy zaprogramowani tak, aby szukać tego, czego już doświadczyliśmy. Nawet jeśli wydaje nam się, że gonimy za szczęściem, w rzeczywistości próbujemy znaleźć to, do czego jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni ". Czytając tą książkę mam ochotę zanegować stwierdzenie poradnika, a przyodziać mu nowe ,,Naucznik ". Wiem, że takiego słowa nie ma, ale nic nie poradzę na to, że tak postrzegam ją jako całość. W poradnikach bowiem czytamy o radach, które ktoś nam sugeruje. Tutaj jednak książka uczy nas jak pokochać siebie, swoje poglądy i jak nie bać się iść spełniać marzenia. Do tej pory inaczej postrzegałam szczęście. Sądziłam, że tylko niektóre sytuacje je powodują, a tym samym żyłam wciąż w tym samym czasie. Nasz organizm przyzwyczaił się do pewnych sytuacji i daje nam przypomnienie, że to wtedy to odczuwaliśmy. Obierając sobie za cel, tu podam przykład, stanie się pisarzem, wciąż boimy się, że do tego etapu nie dojdziemy. Stając się recenzentką, odczuwamy ogromne szczęście i nie chce się by to się zmieniło. Jeśli jednak myślimy o tym, by zacząć pisać samemu książki, masz organizm musiałby przekroczyć strefę komfortu, co wywołuje w nim niepokój. Nie lubimy być niepokojeni, więc automatycznie chcemy powrócić do punku w którym odczuwaliśmy szczęście, czyli cofamy się w swoich zamiarach wciąż tak naprawdę stojąc w miejscu. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że po niepokoju naszego organizmu przyszłoby przyzwyczajenie, czyli akceptacja tego, kim naprawdę chcemy być. To my sami siebie ograniczamy. ,, Naucznik" uczy nas jak dojść do obranego przez nas celu, jak stać się lepszym człowiekiem, jak widzieć to, co jest w nas dobre. Do tego napisana bardzo prostym i przejrzystym stylem. Bardzo ciepło ją i wiem, że te lekcje już mnie zmieniły. Teraz przynajmniej nie boję się iść w kierunku marzeń:-)))
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-01-2023 o godz 17:46 przez: Margarita
„Nowy Rok, nowa/y ja”, wielu z nas wchodzi w 2023 r. z listą postanowień. Jedni mają listę z kilkudziesięcioma punktami, u innych to tylko trzy-cztery punkty, inni mają tylko jeden. Niezależnie od ilości punktów na liście, na koniec roku, zazwyczaj okazuje się, że nie udało nam się wytrwać w noworocznych postanowieniach. Brianna Wiest, w swoim poradniku „Jak myśleć o sobie lepiej”, przekonuje, że wielu z nas sabotuje siebie, bo nie chce niczego w swoim życiu zmieniać. Boimy się być szczęśliwymi, boimy się bycia ocenianymi, boimy się zmian. Autosabotaż to znana metoda, aby utrzymać status quo, bo to przecież okoliczności, a nie my sami, sprawiły, że stoimy w miejscu. Praca nad sobą to ciężka praca, praca, którą warto wykonać. „Musisz sięgnąć po swoje. Twój własny proces uzdrowienia wywrze niewidzialny efekt domina na całe otoczenie. Jeśli chcemy zmieniać świat, najpierw musimy zmienić siebie. Jeśli chcemy wspiąć się na najwyższą górę, musimy zmienić sposób, w jaki dotrzemy na miejsce. Gdy osiągniesz szczyt – cokolwiek to jest – spojrzysz na wszystko z perspektywy czasu i będziesz wiedział, że każdy krok był tego wart.” „Jak myśleć o sobie lepiej” to lekko mylący tytuł, poradnik bardziej skupia się na zmianie myślenia i dążeniu do celów, niż na postrzeganiu siebie. Na niezamartwianiu się o błahe rzeczy, o niesabotowaniu siebie, o nieprzejmowaniu się ludzkim gadaniem. Moja babcia zawsze mówiła „człowiek się rodzi, ludzie gadają, człowiek umiera, ludzie gadają. Ludzie zawsze będą gadać.” Jeśli chcecie poznać mechanizmy, które powstrzymują was od osiągnięcia swoich celów, to ta pozycja pomoże wam odkryć niektóre z nich, a przynajmniej skłoni was do przemyśleń. Całą resztę pracy, będziecie musieli wykonać sami. Życzę wam wytrwałości w dążeniu do celu i osiągnięcia swojego szczytu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2022 o godz 15:47 przez: Ratabookuj
Ta książka przykuła moją uwagę okładką, przede wszystkim cytatem znajdującym się na niej oraz rysunkiem góry. Miałam trochę obaw, bo metafora góry jest już przepracowana na wszystkie sposoby w różnego rodzaju pozycjach o samorozwoju. Jednak tym razem był, to dla mnie powiew świeżoci. Czytałam ją po jednym rozdziale, kiedy do głowy przychodziła mi myśl „nie mam siły”, „nie dam rady”, „jestem zmęczona”, „to za trudne”. Myślę teraz, że ta pozycja przyszła w momencie, kiedy najbardziej potrafiłam docenić treści w niej zawarte. Autorka ze swobodą, zrozumieniem mechanizmów ludzkiej psychiki i łatwością kreowała słowem obraz życia większości z nas. Po raz kolejny przypomniałam sobie, jak ważne jest stawianie małych kroków, w końcu tych gór trochę już w życiu miałam i to tak wysokich, że na ich czubkach można było po kolana brodzić w śniegu i co? Dzisiaj są za mną, a ja wspinam się na kolejne szczyty, choć często przystaję ze względu na wątpliwości, czy jestem wystarczająca. Autorka potrząsnęła mną duchowo i uświadomiła: hej, koleżanko jesteś swoim największym wrogiem i blokadą na drodze do tego, czego pragniesz. Niby to wiemy, ale autosabotaż ma się dobrze prawda? Przede wszystkim z tej książki płynie dużo spokoju, akceptacji. Nie dostaniecie tu prostej recepty na każdą trudność, nie liczcie też na masę zadań i analiz do przeprowadzenia. Wy nie macie znowu rozkładać wszystkiego na czynniki pierwsze i odraczać swojej podróży. Macie iść i przy okazji zastanowić się, dlaczego jest tak, a nie inaczej, co daje nam siłę i jest dla nas ważne. „Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp, będzie daleko za Twoimi plecami. Ale to, kim się stałeś w trakcie wspinaczki, pozostanie z Tobą już na zawsze”;
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-11-2022 o godz 09:43 przez: farmer_with_the_book
"Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp, będzie daleko za twoimi plecami. Ale to, kim się stałeś w trakcie wspinaczki, pozostanie z tobą już na zawsze." Lubicie poradniki i książki o samorozwoju? Ja kiedyś nie lubiłam. Omijałam je szerokim łukiem. Teraz jednak, kiedy jakiś zobaczę to chętnie go przeczytam. Chyba po prostu dojrzałam do tego. Takie książki pozwalają nam się zastanowić nad swoim zachowaniem, nad swoim życiem. Jeśli uważamy, że jesteśmy super i nie musimy się zmieniać, to jesteśmy w błędzie. Każdy potrzebuje rozwoju. Tak już jest stworzony człowiek. Wielu z nas też nie docenia samych siebie. Mamy bardzo niską samoocenę i jest to zjawisko niestety powszechne w ostatnich latach. Zwłaszcza wśród młodzieży. Jeśli nie pracuje się nad tym to konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Autorka tej książki pokazuje nam, w jaki sposób radzić sobie w trudnych chwilach. Jak uporać się z przeszłością, która wciąż jest gdzieś w tyłu głowy. Ta książka została napisana lekko, jak na tematykę w niej poruszaną i fajnie. Uważam, że pozycję, z których człowiek ma się czegoś nauczyć powinny być napisane przystępnie, tak by przeciętny człowieczek je zrozumiał i też miał szansę coś z niej wynieść. Tutaj to mamy. Czytając tę książkę zobaczyć można ,że istnieje inna droga niż ta, którą podążamy. Można coś zrobić inaczej, pomyśleć inaczej... Nie działać pod wpływem impulsu. Często to wystarczy by sobie trochę pomóc. Ja wam szczerze polecam tę książkę. Naprawdę można wiele ciekawych rzeczy z niej wynieść. Ja z pewnością będę do niej wracała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2022 o godz 10:16 przez: Anonim
„Jeśli chcesz zmienić swoje życie, każdego dnia musisz podejmować decyzje, aż staną się twoim nawykiem.” Książki Autorki rozchodzą się w milionowych nakładach. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z jej piórem i szczerze muszę przyznać, że bardzo udane. Kochasz siebie? Książkę czyta się bardzo szybko i z niesłabnącym zainteresowaniem. Napisana w bardzo przystępny, przyjemny, życzliwy sposób. Fachowe terminy - ich wyjaśnienie jest zrozumiałe, czuć szczerość i ogromną, psychologiczną wiedzę Autorki. Ukazuje jak bardzo nasze postrzeganie świata i innych ludzi ma wpływ na nasze samopoczucie. Szukanie samego siebie, stereotypy, przeżyte traumy, szufladkowanie. Nasza psychika, mechanizmy destrukcyjnego autosabotażu. Wyniszczające poczucie winy, wymówki, szkodzenie sobie. Jak się od tego uwolnić? Jak stać się bardziej świadomym i w pełni odpowiedzialnym za własne życie? Skuteczna, trudna i mozolna metoda małych kroków, niewielkie, ale systematycznie wprowadzane zmiany. Wskazówki dotyczące interpretacji własnych, trudnych, niepokojących emocji. Jak sobie radzić ze złością, żalem, niepewnością, smutkiem, rozpaczą? Problemy w związkach i w pracy. Potrzeba naturalności. Książka uświadamia, że każda zmiana, jest początkiem czegoś nowego, pozwala nam się rozwijać. Pomaga w pozytywnym postrzeganiu samego siebie. Mądry, wartościowy poradnik. Pozwolił mi spojrzeć na pewne aspekty mojego życia z zupełnie innej, przychylnej strony. Zmusza do refleksji, niesie otuchę i motywuje. Serdecznie polecam! Tatiasza i jej książki :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2022 o godz 12:09 przez: Bez książki w tytule
Jak poradzić sobie z wydarzeniami, które (tak nam się przynajmniej wydaje) rujnują nam życie? Jak zaleczyć bolesną przeszłość, ruszyć do przodu, pokonując blokujące nas emocje i lęki? Nie bez powodu w treści książki autorka odnosi się do góry. Często tak jawią nam się problemy, których nie jesteśmy w stanie ogarnąć o własnych siłach – jako stojąca przed nami potężna góra, którą nie sposób obejść ani przeskoczyć. Pozostaje mozolna wspinaczka, a jak wiemy najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. „Jak myśleć o sobie lepiej” to pomocna w nauce samoakceptacji i radzenia sobie z problemami lektura. Autorka nie ukrywa, że mamy przed sobą żmudną drogę. Nie daje złotych rad, które w mig odmienią nasze życie. To raczej zbiór wskazówek, które poprowadzą nas poprzez długi proces samonaprawy. Brianna Wiest w swojej publikacji uczy jak budować inteligencję emocjonalną, uwolnić się od przeszłości i zbudować nową przyszłość, żyjąc już w pełni świadomie. Ważną rzeczą w tym jest autosabotaż, ciekawe zjawisko, które wielu z nas nie jest obce (warto o tym poczytać) i może pomóc w pełnym zrozumieniu siebie. Dzięki tej książce zrozumiemy wiele mechanizmów, sterujących naszym życiem. Nauczymy się jak wędrować przez świat świadomie i walczyć o szczęście każdego dnia. Ta publikacja automatycznie nie zmieni naszego życia, ale może być zalążkiem zmian i drogowskazem, prowadzącym ku lepszemu zrozumieniu siebie, innych i odnalezieniu szczęścia. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-11-2022 o godz 08:32 przez: paola.33
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki Jak myśleć o sobie lepiej autorstwa Brianny Wiest. Nie wiem jak dla Was, ale wszelkiego rodzaju poradniki czy pozycje dotyczące samorozwoju nie są dla mnie książkami do przeczytania na raz. Niosą ze sobą wiele informacji oraz wiedzy, na której przyswojenie i przeanalizowanie daję sobie zawsze czas. Z tego powodu czytam te pozycje dłużej i przeplatam innymi książkami, które mam w danym momencie na tapecie. Nie inaczej było tym razem. Jak myśleć o sobie lepiej jednak różni się znacząco od większości poradników, jakie miałam okazję przeczytać. Jest napisana wyjątkowo lekko i przystępnie. Autorka wskazuje na proste mechanizmy, które pozwolą nam zrozumieć siebie, a co za tym idzie zacząć żyć w zgodzie ze sobą i w konsekwencji z otaczającym nas światem. Wiele miejsca zajmują kwestie związane z tak zwanym autosabotażem, jego przyczynami oraz sposobami na poradzenie sobie z nim. Receptą na wiele problemów według Brianny Wiest jest metoda afirmacji, co mnie nie przekonuje i w tej materii raczej zdania nie zmienię. Niemniej jednak książka zawiera liczne wskazówki dotyczące odbycia podróży w głąb siebie co moim zdaniem dla każdego od czasu do czasu jest wskazane. Książka służy autorefleksji i jest napisana w sposób zrozumiały. Więcej recenzji na Instagramie patka_czyta_.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-11-2022 o godz 15:15 przez: Izolda
"Jak myśleć o sobie lepiej" (oryg. The mountain is you) Brianny Wiest to motywator w codziennych trudnosciach, aktywizator zmian nas samych i naszego życia. Autorka w bardzo przystępny sposób napisała poradnik dla każdego, kto czuje się niekomfortowo we własnym życiu. Opisała mechanizm autosabotażu, który jest zupełnie naturalny dla czlowieka i pokazała jak można sobie z nim radzić w codziennym życiu. Jak metodą małych kroków, subtelnych zmian wprowadzić rewolucję, która wprowadzi nas na wlasciwe tory. Porusza temat związków, pracy i zarobków, emocji, akceptacji wlasnych uczuć czy fizjologii. Robi to w sposób lekki, przyswajalny i bardzo obrazowy. Rozdziały i podrozdziały są krótkie i pełne treści. Stanowią świetne drogowskazy w codzienności. Pokazują czytelnikowi co nim powoduje, że to absolutnie normalne i jak może on zmienić swoje życie poprzez swoje myślenie. Podkreśla też wagę i siłę naszych uczuć, emocji. Mówi o ich naturalności i o tym jak inni ludzie często je bagatelizują mówiąc, że przesadzamy itp. i jaki to ma szkodliwy wpływ na naszą psychikę. Polecam osobom z niską samooceną, osobom niepewnym swych działań, osobom zlęknionym a ze względu na formę polecam także zabieganym. Bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-11-2022 o godz 19:09 przez: WolneLitery
Ta książka zdecydowanie przypadnie mocno do gustu osobom, które lubią książki o samorozwoju oraz poradniki.. Lekko napisana książka, która pomoże nam troszeczkę przeprogramować swoje myślenie i... myśleć o sobie lepiej! Dużo osób ma problemy z samooceną, a jak wiadomo, to zjawisko prowadzi do wielu innych problemów. Nie dość, że nie jesteśmy wtedy pewni siebie, źle się czujemy w swoim towarzystwie, to jeszcze prowadzić to może do depresji czy różnych zaburzeń. Ta książka pokażę Wam jak pokochać ludzi, a w tym oczywiście samego siebie! Autorka mocno skupia się tutaj na autosabotażu oraz afirmacji. Dużo mamy również o sposobach na poradzenie sobie z ciężką przeszłości czy też o tym, czym jest inteligencja emocjonalna. Co ważne całość jest lekko i przystępnie napisana, a autorka wydała również wiele innych poradników, które zyskały bardzo dobre opinie i sprzedały się w milionach egzemplarzy. Zdecydowanie zna się na rzeczy i od razu to widać! Oczywiście, ta książka nie zmieni naszego myślenia. Na to nie ma jednego złotego środka, ale na pewno pokaże nam drogę, którą powinniśmy podążać i skłoni nas do ważnych refleksji. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
04-01-2023 o godz 18:55 przez: zaczarowana_ksiazkami
Sięgając po książkę "Jak myśleć o sobie lepiej" miałam większe oczekiwania odnośnie jej przekazu niż to co zastałam. Możliwe, że gdybym nie czytała jej od razu po skończeniu "Mózg szczęśliwych ludzi" to miałabym o niej inne zdanie, jednak jestem prawie pewna, że nic nowego niestety z niej nie wyciągnęłam, mimo dużych oczekiwań wobec niej. Miałam wrażenie, że cały czas czytam o autosabotażu i medytacji, a nie tylko to ma wpływ na to jak siebie postrzegamy i jak się czujemy, są też inne czynniki, których jak dla mnie tutaj ich zabrakło. Najbardziej moją uwagę przykuł cytat na okładce: "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp, będzie daleko za twoimi plecami. Ale to, kim się stałeś w trakcie wspinaczki, pozostanie z tobą już na zawsze." Gdy przeczytałam ten cytat miałam duże nadzieje do tej książki, że dowiem się czegoś więcej, będzie to przedstawione w ciekawy sposób, opisane różnymi przykładami, ale niestety miałam mylne oczekiwania. Może komuś spodoba się taki styl przekazywania informacji, jednak nie jest on dla mnie i przez większość czasu jak ją czytałam to nawet nie wiedziałam o czym czytam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-11-2022 o godz 00:31 przez: wszystkimi zmysłami
"Czasami sabotujemy swoje związki, ponieważ tym, czego tak naprawdę chcemy, jest odnalezienie samych siebie, ale jednocześnie boimy się być samotni." ◽RECENZJA ◽ To książka o odnalezieniu samego siebie, w tłumie oczekiwań, stereotypów, traum, dziecięcych krzywd, własnej klatki. Książka, która nie tylko wyjaśnia czysto psychologicznie co dzieje się w nas ale też pomaga przezwyciężać swoje "demony". ◾CO MI SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBA?◾ - to nie jest kolejny psychologiczny bełkot. To naprawdę dobra książka a autorka ewidentnie ma sporą wiedzę psychologiczną. Częstuje nas fachowymi terminami, wzbogacając nasz osobisty słownik. Przedstawia nam różne terminy i aspekty naszej psychiki. Razem z nami zanurza się w nasze wnętrze. ◾DOŚWIADCZENIE ◾ To dość ciekawe przejście przez własne upośledzenia. To nie tylko refleksja, raczej wycieczka do samoświadomości. Im więcej wiesz, tym więcej możesz w sobie zmienić. Ale to dopiero początek trudnej i bolesnej podróży. CZY JESTEŚ NA TO GOTÓW?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Brianna Wiest

Jak myśleć o sobie lepiej
audiobook mp3
4.7/5
(4,7/5) 2 recenzje
49,90 zł
Jak myśleć o sobie lepiej
ebook
4.8/5
(4,8/5) 1 recenzja
49,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Siła kobiet
4.8/5
25,79 zł
22,45 zł
Inne z tego wydawnictwa Policz do trzech
4.9/5
23,88 zł
22,45 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego