Templariusze na wojnie 1120-1312 (okładka  twarda, 05.2019)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Armia Świątyni, która zazwyczaj pierwsza rusza do boju, wycofała się jako ostatnia”
Biskup Olivier z Paderbornu, uczestnik piątej krucjaty

Zdanie, które doskonale oddaje to, z czego templariusze słynęli na wojnie. Dobre przygotowanie, szybka reakcja, oddanie, walka do końca, osobista odwaga i poświęcenie w obronie braci chrześcijan.

Zakon templariuszy powstał, by bronić pielgrzymów w Ziemi Świętej, i odegrał wielką rolę w walkach z muzułmanami na Bliskim Wschodzie i w Europie. Bogato ilustrowana książka Paula Hilla prezentuje czysto wojskową stronę działań zakonu, który w szczytowym momencie istnienia liczył blisko 20 000 członków, z czego tylko 10 procent  było rycerzami

Autor przybliża najważniejsze aspekty ponad dwustuletnich średniowiecznych zmagań zbrojnych na pograniczach chrześcijaństwa. Pisze o finansowaniu i zaopatrzeniu wojsk zakonnych, ich organizacji, dowodzeniu, taktyce i strategii. Wiele uwagi poświęca wyszkoleniu, strukturze społecznej oraz życiu codziennemu „braci służących orężnie”. Barwnie odmalowuje zakonne fortyfikacje, rajdy, oblężenia i bitwy, z których templariusze nie za każdym razem wychodzili zwycięsko, ale zawsze z honorem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1223796428
Tytuł: Templariusze na wojnie 1120-1312
Podtytuł: Bitwy i kampanie w Ziemi Świętej, Europie Wschodniej i na Półwyspie Iberyjskim
Autor: Hill Paul
Tłumaczenie: Hornowski Tomasz
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-05-21
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 236 x 163
Okres historyczny: średniowiecze (476-1492)
Indeks: 32177510
średnia 4,7
5
9
4
4
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
29-08-2021 o godz 22:24 przez: Piotr Nowacki | Zweryfikowany zakup
Fajnie opowiada historie krucjat, taktyki, uzbrojenie, wladcow, jednoczesnie trzymajac Zakon na pierwszym planie. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2019 o godz 07:46 przez: Tomasz | Zweryfikowany zakup
Ciekawy opis prowadzonych wojen przez zakon templariuszy - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-07-2019 o godz 11:19 przez: Mechaniczna Kulturacja
Paul Hill to znany historyk i pisarz znany głównie z archeologii militarnej, a także specjalista w dziedzinie średniowiecznych wojen. Autor wielu publikacji dotyczących bitew toczonych przez Normanów, Wikingów czy Anglo-Sasów. Jedna z nich dotycząca wojennych podbojów Templariuszy niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Zakon Templariuszy od zawsze budził zainteresowanie. Związane to było głównie z wieloma tajemnicami, którymi owiane było zgromadzenie. Ogromne skarby, sprzeniewierzenie się wierze, Święty Graal czy Arka Przymierza. To tylko niektóre elementy, które sprawiały, że zakon wzbudzał mnóstwo emocji. W tym wszystkim namieszała mocno popkultura, która dopisała sobie ogromne, niekiedy mające niewiele wspólnego z prawdą, znaczenie konwentu. Wszystko to jednak sprawiło, że w świadomości współczesnych ludzi Templariusze mają niewiele wspólnego z ich prawdziwym wizerunkiem. Istnieje wiele publikacji dotyczących samych Templariuszy, zakonu który odegrał kluczową rolę w Krucjatach w Ziemi Świętej, Europie Wschodniej i na Półwyspie Iberyjskim. Niewiele jednak skupia się na kontekście wojskowym. W tym przypadku publikacja Hilla jest jednym z wyjątków. Szczegółowo opisuje bowiem wojskową organizację zakonu. Poczynając od rekrutacji poprzez statuty hierarchiczne, taktykę, szkolenie, bitwy i zwykłe życie w konwencie. Nie brakuje tu oczywiście szczegółowych opisów bitew. Od kampanii na Wschodzie, której autor poświęca najwięcej miejsca, poprzez wojny w Hiszpanii i Portugalii, kończąc na działaniach wojennych na wschodzie Europy. Mowa o bitwie pod Legnicą i na równinie Mohi. Autor poświęca również cały rozdział opisom zamków i fortyfikacji, ich roli, znaczeniu oraz funkcji. Templariusze na wojnie to publikacja, która podważa legendy związane z zakonem. Autor ukazuje jego pierwotne, a zarazem prawdziwe znaczenie. Skupia się na jego najważniejszych funkcjach jako zgromadzenia religijnego i organizacji wojskowej, odsuwając całkowicie na bok wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, którymi zakon jest obecnie owiany. To bogate kompendium wiedzy ukazujące niemal dwustuletnią krucjatę przeciwko wrogom chrześcijaństwa. http://kulturacja.pl/2019/07/templariusze-na-wojnie-1120-1312-recenzja/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-08-2019 o godz 15:21 przez: erka
Templariusze. Tajemniczy zakon, którego domniemany olbrzymi majątek doprowadził do jego upadku. Zakon – jak pamiętamy powstał aby bronić pielgrzymów podążających do Ziemi Świętej. Z czasem jego znaczenie znacznie wzrosło, a jedna z legend głosi, że właśnie templariusze mieli pod swoją opieką Graala. Ja trafiłem ostatnio na książkę opisującą zmagania zbrojne, w których zakon uczestniczył. Nosi ona tytuł „ Templariusze na wojnie. 1120 – 1312”. Autor przybliża najważniejsze aspekty ponad dwustuletnich średniowiecznych zmagań zbrojnych na pograniczach chrześcijaństwa. Pisze o finansowaniu i zaopatrzeniu wojsk zakonnych, ich organizacji, dowodzeniu, taktyce i strategii. Twórca poświęca również dużo uwagi ich wyszkoleniu, strukturze społecznej, oraz życiu codziennemu braci. Barwnie opisuje bitwy z których bracia nie zawsze wychodzili zwycięsko, ale zawsze z honorem. Cóż mogę więcej napisać. Dla każdego, kto chociaż trochę interesuje się tym tematem, jest to lektura obowiązkowa. Ciekawie napisana pozycja, bez uciekania w suche fakty. A dodatkowo bogato ilustrowana. Na uwagę zasługuje również wydanie w twardej oprawie z obwolutą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2020 o godz 14:47 przez: Anonim
Temat mi bliski. Po przeczytaniu wciąż analizuję czy to najlepsza książka poświęcona Armii Świątyni. Wiem jedno, Autor na pewno nie poprzestał na odwiedzeniu zamku Alit i oglądnięciu serialu na popularnym serwisie. Sporo nowych informacji i fantastyczna forma podania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2020 o godz 12:16 przez: Kina
Ciekawie przedstawiona historia wojen Templariuszy, autor ma dobre pióro więc książkę czyta się bardzo przyjemnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2020 o godz 12:11 przez: Michał
Książka obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się tą tematyką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ukraińcy
4.1/5
35,56 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Smak trucizny
4.8/5
31,74 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zero grawitacji
4.7/5
31,14 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miss Dior
5/5
62,96 zł
99,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Kwiaty dla Algernona
4.7/5
28,02 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda
4.7/5
29,72 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego