Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych (okładka  miękka, 10.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czołowy ekspert w dziedzinie innowacji, Alec Ross, wyjaśnia, co czeka świat: jakie nowości i przeszkody pojawią się w ciągu najbliższych dziesięciu lat i jak się wśród nich poruszać.

W książce "Świat przyszłości" Alec Ross pokazuje, jakie zmiany zajdą w najbliższych dziesięciu latach, i zwraca uwagę na najlepsze szanse na postęp, wyjaśniając przy tym, dlaczego różne kraje rozkwitają lub się duszą. Szczególną uwagę poświęca konkretnym dziedzinom, które w największym stopniu będą kształtować naszą gospodarczą przyszłość – robotyce, bezpieczeństwu informatycznemu, komercjalizacji genomiki, następnemu etapowi rozwoju dużych zbiorów danych i temu, jak w przyszłości technologia cyfrowa wpłynie na pieniądze i rynki.

W każdej z tych dziedzin Ross odnosi się do najtrudniejszych pytań: Jak mamy się dostosować do zmieniającej się natury pracy? Czy perspektywa cyberwojny doprowadzi do następnego wyścigu zbrojeń? Jak ludzie z krajów rozwijających się mogą rozbudzić w sobie nadzieję, że dorównają Dolinie Krzemowej w tworzeniu własnych centrów innowacyjności? I co powinni zrobić dzisiejsi rodzice, by przygotować swoje dzieci na nadejście jutra?

Ross łączy fabularną narrację z analizą ekonomiczną, zapewniając w ten sposób żywe i oparte na konkretach wyjaśnienie, w jaki sposób szerokie globalne trendy wpływają na nasze życie. Tworzy książkę bardzo ważną dla zrozumienia funkcjonowania świata – dzisiaj i jutro. To lektura obowiązkowa dla ludzi biznesu w każdej branży, w każdym kraju.

"Fascynująca wizja przyszłości przemysłu. »Świat przyszłości« jest jak przenośna konferencja TED, podczas której siedzisz obok najbłyskotliwszego człowieka w całej sali. Książka pełna jest migawkowych przykładów z nowatorskich badań w dziedzinie biotechnologii, rządzenia krajem i przedsiębiorczości. Ross pisze ciekawie i ta książka powinna zafascynować każdego, bez względu na to, czy z bliska śledzi te dziedziny, czy też kojarzy Hondę tylko z samochodem, a nie z firmą robotyczną."
Forbes

"Przemyślenia Rossa to wielka korzyść dla każdego, kto chce zrozumieć, czym są główne siły kształtujące naszą przyszłość ekonomiczną, polityczną i społeczną."
Reid Hoffmann, założyciel i prezes LinkedIn

"Frapujące, trzeźwe spojrzenie na korzyści i wyzwania związane z nadchodzącą falą innowacji. Alec Ross ze swoim wieloletnim doświadczeniem w pełnej pasji pracy w sektorze publicznym i prywatnym ma niezwykłe możliwości zrozumienia i wyjaśnienia, skąd idziemy i dokąd zmierzamy."
Arianna Huffington, współzałożycielka i redaktor naczelna serwisu The Huffington Post, autorka książki "Spełnienie. Nowy wymiar twojego sukcesu"

"Jak możemy przygotować swoje dzieci – i siebie samych – do odnoszenia sukcesów w świecie robotyki, globalizacji i rynków rozwijających się dzięki cyfryzacji? W tej wartościowej książce Alec Ross analizuje, czego potrzeba, by nie tylko przetrwać, ale i dobrze prosperować. Przyszłość już nas dotyka, a Ross pokazuje, co zrobić, by było to ekscytujące, a nie przerażające."
Walter Isaacson, autor książek "Steve Jobs i Innowatorzy"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1162524939
Tytuł: Świat przyszłości. Jak następna fala innowacji wpłynie na gospodarkę, biznes i nas samych
Autor: Ross Alec
Tłumaczenie: Doroba Anita
Wydawnictwo: MT Biznes
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-20
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 233 x 18 x 159
Indeks: 22769831
średnia 4,6
5
3
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-07-2022 o godz 07:54 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-01-2018 o godz 10:16 przez: Tomasz Kamiński
Bardzo ciekawa książka ukazująca trendy w dziejącym świecie. Postęp technologiczny zmienia nasza rzeczywistość dlatego warto być na czasie lub nawet wyprzedzić przyszłość, zostając innowatorem. Polecam szczególnie rodzicom, aby ukierunkować rozwój dzieci. Rozwój który będzie dla nich bezpieczny i spokojny i szczęśliwy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zjedz tę żabę!
4.6/5
25,69 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychologia sprzedaży
4.4/5
36,44 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa To jest marketing!
4.6/5
37,28 zł
49,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego