Świat kropeczek i kreseczek (okładka miękka)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Książeczka adresowana jest do dzieci, rodziców i nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Zawiera 12 zestawów ćwiczeń grafomotorycznych oraz 16 obrazków do rysowania po śladzie i do kolorowania w obrębie wyznaczonego obszaru.

Celem ćwiczeń jest przygotowanie dzieci do nauki pisania poprzez:

  • doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji kierunkowej i przestrzennej,
  • usprawnianie motoryki rąk, a zwłaszcza precyzyjnych ruchów nadgarstka, dłoni i palców,
  • utrwalanie prawidłowych nawyków ruchowych, istotnych podczas pisania, rozwijanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości.

Wykonując proponowane ćwiczenia, dziecko uczy się płynnie, bez odrywania ręki, wodzić po śladzie oraz odtwarzać kształty według zaobserwowanego wzoru. Najpierw rysuje linie proste, ukośne, łamane i nieskomplikowane elementy literopodobne. Potem kreśli łuki, fale, spirale, pętle, kółka oraz coraz trudniejsze kształty. Stara się utrzymać pismo w wyznaczonej liniaturze.

Ćwiczenia mogą być wykonywane również przez starsze dzieci, którym pisanie sprawia trudność i które prezentują niski poziom graficzny pisma. Mogą służyć jako uzupełnienie obowiązkowego materiału ćwiczeniowego przeznaczonego do wykorzystania na lekcjach, a także podczas indywidualnej pracy z dziećmi na zajęciach wyrównawczych lub w domu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nazwa: Świat kropeczek i kreseczek
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawca: Pryzmat
Język: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 80
Data premiery: 2016-07-19
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary: 235 x 5 x 165
Indeks: 19942674
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.