Strategia UX. Jak tworzyć innowacyjne produkty cyfrowe, które spotkają się z uznaniem rynku (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Strategia wrażeń użytkownika (UX) wymaga umiejętnego połączenia strategii biznesowej oraz projektowania UX. Niestety jak dotąd brakowało łatwego w zastosowaniu modelu łączenia tych dwóch dziedzin w praktyce. Ten niezwykle praktyczny podręcznik zawiera nieskomplikowane narzędzia i techniki strategiczne, które pomogą Twojemu zespołowi i Tobie w tworzeniu innowacyjnych produktów cyfrowych, z których inni faktycznie będą chcieli korzystać.

Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą, projektantem UX lub UI, menedżerem produktu, czy też jednym z członków wewnętrznego zespołu przedsiębiorczego, znajdziesz tutaj metody o różnym stopniu zaawansowania, które będziesz mógł z miejsca wykorzystać w codziennej pracy. Autorka przedstawia tu także biznesowe analizy przypadków, kontekst historyczny i przykłady z życia wzięte, a ponadto dokłada zapis rozmów z wybitnymi strategami, którzy wyjaśniają, jak oni widzą zagadnienie strategii UX.

  • Zdefiniuj i zweryfikuj docelową grupę użytkowników z wykorzystaniem prowizorycznych profili klienta oraz technik rozpoznania rynku.
  • Przeprowadź badania i analizę konkurencji w celu lepszego poznania zatłoczonego rynku lub stworzenia na nim jakiejś niepowtarzalnej wartości.
  • Pomóż członkom swojego zespołu skoncentrować się na podstawowej użyteczności produktu oraz modelu biznesowym poprzez prowadzenie uporządkowanych eksperymentów na prototypach.
  • Projektuj lejki UX zwiększające zaangażowanie klientów poprzez łączenie pożądanych działań użytkowników z odpowiednimi wskaźnikami.
"Jaime już od 1993 roku zadziwia mnie swoimi zachwycającymi produktami cyfrowymi. Przeczytaj przytaczane przez nią ciekawe historie, zapoznaj się z jej lekcjami, a też będziesz umiał stworzyć coś niesamowitego".
Mark Frauenfelder, założyciel firmy Boing Boing, redaktor magazynu "Make"

"Jaime tworzyła przełomowe rozwiązania z zakresu UX na długo przed tym, zanim dziedzinę tę w ogóle nazwano UX. Przeczytaj tę książkę i dowiedz się, jak zejść z drogi swoim klientom i samemu sobie, a także jak tworzyć wartość dla wszystkich, którzy mają kontakt z Twoim produktem lub usługą".
Douglas Rushkoff, autor książek "Present Shock" oraz "Program or Be Programmed"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Strategia UX. Jak tworzyć innowacyjne produkty cyfrowe, które spotkają się z uznaniem rynku
Autor: Levy Jaime
Tłumaczenie: Sałbut Bartosz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-02-24
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 238 x 17 x 171
Indeks: 20730246
średnia 4,5
5
2
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
29-08-2019 o godz 08:28 przez: Paulina Kozikowska | Zweryfikowany zakup
Książka dla osób nieznających tematu i podstaw marketingu. Jak najbardziej pomoże uporządkować wiedzę. Chwilami zbyt rozległa w opisy, ale można przebrnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-03-2017 o godz 15:34 przez: Wojtek Kutyla
Wprawdzie nie wiem, jakiej jakości będzie polskie tłumaczenie książki, ale jej wersja angielska jest dla mnie wzorcowym podręcznikiem projektowania UX. Takiego, które nie jest zorientowane na przestawianie pikseli, ale na tworzenie rozwiązań przemyślanych i opartych na sensownej analizie wymagań. Jaime proponuje framework metod, dzięki którym nawet przy małym budżecie można zaprojektować produkty z prawdziwą klasą. Jeżeli jakość tłumaczenia dorówna oryginałowi, książkę będzie się czytać bardzo dobrze i bez wysiłku. Wszystko jest poparte przykładami i opisane w dość dowcipny sposób. Rzecz trawi się sama. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rozmyślania Marek Aureliusz
4.5/5
18,40 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Linux. Biblia Negus Christopher
5/5
102,03 zł
149,00 zł
Inne z tego wydawnictwa C# 9.0 w pigułce Albahari Joseph
5/5
113,13 zł
179,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego