Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach (okładka  twarda, 2016-09)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ćwiczenie wymowy może być świetną zabawą!

Logopedyczna i logiczna kontynuacja "Stu wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy". Dla dzieci, które muszą pokonać kolejny poziom trudności artykulacyjnych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach
Seria: Sto wierszyków
Autor: Szwajkowska Elżbieta , Szwajkowski Witold
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 112
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-09-14
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 17 x 234 x 192
Indeks: 19980355
średnia 4,6
5
17
4
4
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
11-12-2017 o godz 11:17 przez: Agnieszka | Zweryfikowany zakup
bardzo zabawne wierszyki, dzieci chętnie je powtarzają. Udany zakup, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2017 o godz 19:12 przez: Paula Mikulska
Książka „Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach” jest kolejną częścią serii logopedycznych publikacji państwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Tak jak w przypadku poprzednich utworów, tak i tym razem autorzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem oraz imponującą pomysłowością. W tej części skupiono się na ćwiczeniu wymowy kontaminacji zgłoskowych, które najczęściej sprawiają problemy. Pozytywnie zaskakuje uniwersalizm publikacji, gdyż z powodzeniem może być ona wykorzystana nie tylko podczas nauki właściwej wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym, lecz także pozwala eliminować wiele błędów i niedbalstwa w wymowie problematycznych połączeń spółgłoskowych u dorosłych. Książka jest podzielona na trzy części, stopniowo wprowadzając kolejne szeregi logopedyczne. W sposób szczególny skupiono się na wymowie głoski „r”, która zdaje się sprawiać najwięcej problemów. Każdej rymowance towarzyszy objaśnienie, na co należy zwrócić uwagę w wymowie poszczególnych wyrazów i jaka forma artykulacji jest poprawna. Co za tym idzie „Sto wierszyków do ćwiczenia…” to nie skomplikowana pozycja skierowana do specjalistów logopedów, ale przyjemna książeczka umożliwiająca miłe spędzenie czasu z dzieckiem, przy jednoczesnej możliwości zdiagnozowania problemów logopedycznych i – w przypadku mało- bądź średniozaawansowanych – samodzielnego ich rozwiązania. Pytania, które autorzy umieścili po każdym z wierszyków mogą inicjować rozmowę z naszymi pociechami i pozwolić na pogłębienie ich wiedzy na temat świata ludzi i zwierząt. Wszystkie rymowanki zostały skomponowane w sposób rytmiczny, jednocześnie nie zawierając nielogiczności, tak często stosowanych w celu odpowiedniej rytmizacji utworu, które wprowadzają młodego czytelnika w błąd. Wiersze poruszają tematy z życia codziennego, jednak nie przedstawiają postaw niemoralnych, niebezpiecznych i zwracają uwagę na właściwe wzorce, wskazując przy tym nieodpowiednie zachowania. Ilustracje Karoliny Dziewy czynią książkę bardziej interesującą i pobudzają wyobraźnię młodszych i starszych odbiorców, przy czym są klarowne i naturalne. „Sto wierszyków do ćwiczenia…” posiada pozytywną opinię dr n. hum. Anny Walencik-Topiłko, którą – jako polonistka – z całym przekonaniem podzielam. Publikację polecam wszystkim, którzy pragną rozwijać u siebie i/lub swoich pociech umiejętność właściwej artykulacji głosek, których wymowa nastręcza problemów. Lektura powyższej książki z pewnością będzie stanowić naturalne połączenie nauki i zabawy, a wprowadzając troskę o język, rozbudzać będzie w małym czytelniku również miłość do wartościowej literatury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2016 o godz 21:53 przez: Anna Drewniak
Każdy czeka na moment, w którym jego dziecko zacznie mówić. Co powie, jakie będzie pierwsze słowo. Rzeczywistość (przynajmniej moja) pokazuje, że czegoś takiego jak pierwsze słowo raczej nie ma, jest za to zlepek różnych sylab i dźwięków. Z czasem maluchy rozwijają się, rozszerzają zakres swojego słownictwa i stykają się z pierwszymi problemami w wymowie. Wtedy warto skorzystać z pomocy, jaką oferują nam Elżbieta i Witold Szwajkowscy w swojej najnowszej książce.
Autorzy zgromadzili w jednym zestawieniu sto wierszyków, które mają ćwiczyć wymowę naszych pociech za pomocą zabawy słowem, rymem i rytmem. Całość podzielona jest na trzy części: ćwiczenie trudnych zestawień dwóch spółgłosek, głosek szumiących oraz głoski "r". Są to krótkie, bardzo zabawne teksty, które mają zainteresować i zabawić najmłodszych, a przy tym rozwinąć ich umiejętności. Tematyka ich jest różnorodna, od zwierzątek, przez rośliny, zdarzenia, do "przygód" małych bohaterów. By dodatkowo zainteresować dziecko omawianym tematem, autorzy zamieścili przy każdym wierszyku pytanie lub polecenie. Książka zawiera ponadto wskazówki dla rodziców na co zwrócić uwagę podczas ćwiczeń, kiedy ewentualnie myśleć o pomocy logopedycznej.
Lektura wzbudziła spore zainteresowanie wśród moich dzieci. Drugi synek upodobał sobie szczególnie wierszyk "Utarczka kurczaka", kończący się tym, że " pies trzęsie kurczakiem aż się furczy". W związku z tym oprócz powtarzania słów, doszła nam jeszcze inscenizacja.
Myślę, że ta książka jest świetnym sposobem by pomóc naszym pociechom w rozwoju ich mowy. Dzięki niej może uda się uniknąć wielu problemów, bądź wyeliminować je bez dodatkowych konsultacji. A w przypadku braku planów na popołudnie, zapewni świetną zabawę.

Polecam !

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2016 o godz 21:04 przez: Kto czyta - nie pyta
Żeby nasze dziecko nie miało wady wymowy, musimy o nie dbać pod każdym względem bawić się z nim, śpiewać i oczywiście ćwiczyć buzię i wymowę głosek. Część z głosek i ich połączeń z innymi głoskami są jednak szczególnie trudne i to właśnie im poświęcono tutaj największą uwagę.

W każdym z wierszyków ćwiczona zbitka głosek jest wyraźnie oddzielona, aby dziecko mogło skupić się właśnie na nich, a rodzic lub logopeda miał możliwość bezproblemowej oceny wymowy podopiecznego. Pierwsza część książki zawiera rymowanki bez najtrudniejszych głosek (sz, ż, cz, dż, r), gdyż specjalną uwagę poświęcono im w drugiej części. Autorzy zadbali zatem o stopniowanie trudności. Dużą zaletą jest dla mnie również komentarz do każdego z wierszyków, dzięki czemu wiadomo, na co zwrócić uwagę oraz pytania i tematy do rozmów z podopiecznym.

Zachwycił mnie również wierszyk do ćwiczeń buzi, języka, warg i żuchwy podany na wstępie książki. Cudownie, że autorzy przypominają o tych ćwiczeniach i zachęcają rodziców do usprawnienia narządów mowy dzieci. Do tego książka jest pięknie wydana i wzbogacona o wyraźne i sympatyczne ilustracje Karoliny Dziewy.

To już druga książka Elżbiety i Witolda Szwajkowskich (z ilustracjami Karoliny Dziewy), którą mam w swojej biblioteczce. Po raz kolejny jestem zachwycona tym, jak głęboko autorzy przemyśleli formę książki. Polecam ją wszystkim - rodzicom, pedagogom, logopedom. Wierszyki pozwolą przećwiczyć głoski w trudnych zestawieniach i odkryć ewentualne nieprawidłowości w mowie dziecka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2021 o godz 17:53 przez: Czytelnik1991
Fajne ćwiczenia na poprawę wymowy, adresuje kwestie, które faktycznie sprawiają problemy dzieciom (i dorosłym!).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2021 o godz 17:19 przez: Anonim
Bardzo fajne ćwiczenia na wymowę dla dzieci! Dla dorosłych zresztą też polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-02-2018 o godz 17:02 przez: AgataO
polecam dla wszystkich mających problem z wymowa rownuez dzieci
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Elżbieta Szwajkowska jest współautorką licznych książek poświęconych prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz dydaktycznych - pomagających rozwinąć talenty młodych ludzi. Współautorka wielu książek, gier oraz zabawek edukacyjnych - między innymi popularnych rymowanek do ćwiczeń logopedycznych (dla dzieci oraz osób dorosłych pracujących nad prawidłową emisją głosu) doskonale ocenianych przez ekspertów.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Encyklopedia nauki Opracowanie zbiorowe
5/5
22,18 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga ciała Alice Hanna
5/5
31,32 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielka księga robali Zommer Yuval
4.6/5
28,50 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nauka. To lubię! Rożek Tomasz
4.7/5
25,06 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Encyklopedia przyrody Opracowanie zbiorowe
4.9/5
23,48 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Mopsik Swift Bella
5/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dinozaury. 1000 naklejek Opracowanie zbiorowe
4.4/5
21,72 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zwierzęta. 1000 naklejek Opracowanie zbiorowe
5/5
17,61 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Psiak łobuziak. Książeczka dźwiękowa Opracowanie zbiorowe
5/5
21,72 zł
36,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego