Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,49 zł

26,49 zł 34,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Niniejsza publikacja kończy Czteroksiąg Lehicki napisany przez Janusza Bieszka w latach 2014-2018. Zawiera on 490 cytatów – dowodów źródłowych ze 165 kronik, roczników, dzieł lehickich, polskich i zagranicznych w siedmiu językach obcych, potwierdzających funkcjonowanie Lehii w starożytności i średniowieczu. Autor prezentuje pełny, poprawiony i uzupełniony poczet 166 władców Lehii, panujących od 2078 roku p.n.e. do 1370 roku n.e., opracowany m.in. według najstarszych kronik z IV-VIII-X-XI wieku oraz zastosowanego w nich przez kronikarzy innego przelicznika Roku Świata. Jednocześnie przedstawia funkcjonowanie Starożytnego Królestwa Lehii wraz z panowaniem jego lehickich królów oraz opisuje organizację Imperium Lehitów i Imperium Sarmatów-Wenedów, jak również sojusze z innymi sławiańskimi królestwami.

Ponadto po raz pierwszy w Polsce autor prezentuje i omawia:

  • Księgę I (Liber I.) kroniki Prokosza z X wieku (edycja łacińska z 1827 roku i jej porównanie z edycją polską z 1825 roku).
  • Kronikę O pochodzeniu Toporczyków, ich orężu i czynach Zolawa Lamberta z XI wieku.
  • Księgę II O starożytnych rodach w Polanii, znakach rycerskich zwanych w ojczystym języku herbami Kagnimira z XI wieku.
  • Listy panujących pierwszych i drugich 12 wojewodów.
  • 25 pocztów starożytnych królów różnych plemion Ariów-Sławian Indoscytów oraz Prabałtów zaczerpniętych z najstarszych kronik.
  • 10 kolejnych nieznanych pocztów wczesnośredniowiecznych królów Lehii ze źródeł polskich i zagranicznych.
  • Historię Sarmacji… wojewodów Żelizów z VII-XI wieku.
  • Zrekonstruowane kroniki Miorsza z XI wieku i Mateusza Cholewy z XII wieku.
  • Starożytne przykazania oraz szlachetne zasady i zwyczaje sarmackie Ariów-Sławian.

Autor podkreśla, iż zgodnie z wyżej wymienionymi dowodami państwowość Lehii, czyli Polski, liczy ponad 4000 lat i jest najstarsza w Europie oraz jedna z najstarszych na świecie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody
Autor: Bieszk Janusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 488
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 145 x 207 x 43
Indeks: 26979861
 
średnia 3,1
5
12
4
2
3
0
2
0
1
12
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
06-11-2018 o godz 20:17 Janusz dodał recenzję:
Drodzy Czytelnicy Powyżej dwa przykłady obraźliwych, podwórkowych komentarzy, jeszcze przed publikacją mojej książki, prawdopodobnie anonimowych historyków oraz oczywiście zero argumentów merytorycznych do wymienionych w reklamie konkretnych źródeł historycznych. Te anonimki nie znają tych źródeł, bowiem to ja pierwszy je prezentuję i omawiam w Polsce. Generalnie trzeba zdać sobie sprawę, że to historycy muszą się wytłumaczyć przed Społeczeństwem i Suwerenem oraz przeprosić za to, że przez 100 lat od zbrodniczych zaborów, nie informowali o Lehii i Lehitach pomimo istniejących i dostępnych w kraju i zagranicą źródeł historycznych, z których 490 cytatów - dowodów ze 165 kronik, roczników i dzieł krajowych i zagranicznych, prezentuję w moich 4 Księgach Lehickich ! Własnie wobec tych dowodów w 6 językach obcych są oni bezradni i stąd pozostaje tylko prześmiewanie.Dowodem na to jest także żałosna klęska jednostronnej, pseudonaukowej debaty na UJ w lipcu br w Krakowie atakująca Imperium Lehitów, pozbawiona jakiejkolwiek argumentacji merytorycznej ! Zapraszam do zapoznania sie z książką - zawiera i ujawnia wiele rewelacyjnych dowodów oraz 4-tysięczną państwowość Starożytnej Lehii czyli Polski ! Pozdrawiam Janusz Bieszk
Czy ta recenzja była przydatna? 13 6
1/5
22-11-2018 o godz 00:01 Paweł Miłosz dodał recenzję:
Panie Bieszk, nie trzeba czytać kolejnej pańskiej wypociny, żeby wiedzieć, że nic mądrego pan do powiedzenia nie masz. To kolejne brednie turbolechickie, których źródłem jest nieuctwo, brak zdrowego rozsądku, rozszalała wyobraźnia (zdradzająca wręcz problemy psychiczne) i oczywiście żądza piniądza :D Pańskie wypociny to nie są opracowania historyczne, to nędzne, grafomańskie fantasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 10
1/5
27-04-2019 o godz 01:12 Anonim dodał recenzję:
Kompletne bzdury. Nie wiem czego bardziej szkoda. Pieniędzy czy czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 5
5/5
29-03-2019 o godz 06:17 Anonim dodał recenzję:
Prześledziłem argumenty za i przeciw. Znam wstępne recenzje tej nowej pozycji na którą oczekuję. Niewątpliwie wzmocni ona moje rozumienie tego ważnego tematu. Krytycy, którzy wymyślili i stosują termin "turbosłowiańszczyzna" mają się najczęściej na bakier z logiką. Bardzo niewiele jest w ich argumentach coby było przekonywujące. Najczęściej są to niewybredne połajanki, reprymendy, i bezpodstawne zajmowanie stanowiska ex cathedra wobec Autora i jego czytelników. Wystarczy przeczytać te rzeczy na Sigillum Authenticum lub innych blogach. Dlatego przestałem czytać krytyków. Natomiast gratuluje Autorowi tej pozycji za przedstawienie nowego opracowania.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 3
05-11-2018 o godz 20:48 kingcrim dodał recenzję:
A swoją drogą, dlaczego pozycje tego autora kłamliwie są sprzedawane jako historia polski. Nie mam nic przeciwko temu, że publikuje. Mam pretensje, że to jest sprzedawane jako prawda historyczna. A przecież to czysta fantastyka.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 10
5/5
08-12-2018 o godz 10:32 Anonim dodał recenzję:
Wielkie brawa dla Autora. Czytam książki z ogromną ciekawością i czekam na kolejną publikację. Prawda jest tylko jedna, pora skończyć z iluzjami jakimi nas karmiono. Właśnie zamawiam 2 tomy na prezent!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 3
1/5
02-05-2019 o godz 17:07 Sanderus dodał recenzję:
Żadna "wielka Lechia" nie istniała. Mamy fascynującą historię, zajmijmy się nią a nie lekturą bajek.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 5
5/5
05-05-2019 o godz 17:02 Krzysztof Cieślak dodał recenzję:
Jak czytam takie komentarze w stylu : nie zgodności historyczna lub książki Pana Bieszka to fantasy a nie historia, to jak był słyszał bezmózgich idiotów którzy zamiast rozumu w głowie i samodzielnego myślenia to mają sieczkę. Po pierwsze naucza historia w szkołach ze szkolnych podręczników to prusackie bzdety z XIX wieku które są zaborczymi kłamstwami, pod drugie to tylko propaganda zaborców, że wszystkie kroniki Polskie opisujące przed katolicką historię Polski to fantasy czyli wymysł autorów tych kronik. Sam takie twierdzenia głosił zaborca prusacki Joachim Lelewel, a nasi tak zwani ''naukowcy'' jakimi są historycy klepiące jak bezmózgi te same zaborcze brednie, a potem mamy niedouczone społeczeństwo, które tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia o prawdziwej historii własnego kraju. Na dodatek naucza się ludzi w szkołach tej zakłamanej katolickiej narracji o historii polski zaczynającej się od ''domniemanego'' chrztu polski na którego nie ma żadnych dowodów. Do tych wszystkich oszołomów czyli fanów blogu Sigillum Authenticum co tak tylko zaniżają oceny takich książek jak ta czy inne proponuje tak użyć rozumu w głowie, i poczytać sobie zagraniczne kroniki potwierdzające to co autor zawarł w tej książęce, a nie jak bezmózgi ze Sigillum Authenticum pisać te idiotyzmy w komentarzach, że tego typu książki to fantasy !!!. Naprawdę aż ręce mi opadają na tak durne polskie społeczeństwo, które nie ma rozumu w głowie tylko ślepo uważa nauczycieli / wykładowców za jakiś nie omylnych guru, lub autorytet którego nie wolno podważać autorytetu, a wiedza nabywa w szkole uważa się za prawdę objawioną niczym religia pełna dogmatów.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 6
1/5
26-08-2019 o godz 09:50 slavomier dodał recenzję:
Nawet śmieszne, ale wciąż bzdury. Żadna "wielka Lechia" nie istniała. Mamy fascynującą historię, zajmijmy się nią a nie lekturą bajek.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 3
1/5
02-10-2019 o godz 11:11 Anonim dodał recenzję:
Powinno stać w dziale fantasy. Książka dla wielbicieli teorii spiskowych oraz "starożytnych kosmitów" . Jeśli jesteś osobą łatwowierną, pozbawioną krytycznego myślenia, bez doświadczenia w archeologii i badaniach źródłowych, to ta książka jest dla Ciebie. Dla reszty, polecam "fantazmat Wielkiej Lechii" gdzie w prosty wszelkie tezy turbolechitów są obalone.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
05-11-2018 o godz 20:27 kingcrim dodał recenzję:
Już czekam na te sensacyjne ustalenia. A prawdziwi Lechici już zacierają ręce. Przecież ród nasz z kosmosu przybył, zaiste. ... kolejne dowody...
Czy ta recenzja była przydatna? 3 7
5/5
13-06-2019 o godz 20:48 Grzegorz dodał recenzję:
Kolejna, czwarta już pozycja Janusza Bieszka dotycząca Imperium Lechitów (Lehitów). Autor przytacza bardzo dużą liczbę dowodów na istnienie starożytnej Polski (cytaty z polskich i zagranicznych kronik, badania DNA oraz wiele innych źródeł). Pozycja obowiązkowa dla wszystkich Polaków, a zwłaszcza historyków.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 6
09-05-2019 o godz 08:45 Leszek dodał recenzję:
Kolejna książka Janusz Bieszka, gruntująca i porządkująca tezy zawarte w poprzednich tekstach. Autorowi życzę wytrwałości i z niecierpliwością oczekuję kolejnych jego publikacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 4
5/5
11-05-2019 o godz 07:56 kuszy dodał recenzję:
Kolejna doskonała książka Janusza Bieszka, przybliżająca nam historię znacznie wykraczającą poza edukację szkolną. Polecam każdemu kto jest otwarty na wiedzę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 5
5/5
09-04-2019 o godz 09:17 Piotr Kawa dodał recenzję:
Świetna książka. Janusza Bieszka. Kontynuacja trylogii legnickiej. Dużo historii Lechitów i początków Polski. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
5/5
09-04-2019 o godz 10:48 Kamil Wojtczak dodał recenzję:
Bardzo dobra książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 4
5/5
14-11-2019 o godz 16:39 Omnibus dodał recenzję:
Dziwna jest ilość hejtu wokół tej publikacji. Tak naprawdę to mnie zachęciło do kupna tej książki. Nadal nie rozumiem dlaczego źródła takie jak mapy i kroniki inne niż niemieckie, które wyraźnie pośrednio bądź bezpośrednio wzmiankują o istnieniu kraju Lechi są tak łatwo dyskredytowanie jakby wcale nie istniały. Czy źródła te znajdujące się pod różną szerokością geograficzną były fałszowane? To by była jakaś supernaturlana teoria spiskowa. Mogę tylko zrozumieć iż naukowcy akademiccy boją się ośmieszenia i płynna z prondem narracji akademików niemieckich, na zasadzie kto wymyślił druk ten pisze historię. Jest to książka prowokująca dla osób myślących. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
10-05-2019 o godz 15:08 Jarosław Kmiecik dodał recenzję:
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
1/5
18-01-2020 o godz 22:48 Anonim dodał recenzję:
Stek bzdur polskiego Danikena. Teksty z XIX w. i mapki z internetu to dla autora źródła dotyczące historii starożytnej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Świat na celowniku Naval
5/5
31,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kryptonim Bravo Two Zero Mcnab Andy
5/5
31,43 zł
44,90 zł
26,94 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Miecze Europy Górewicz Igor D.
5/5
43,56 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rugia 1168 Barkowski Robert F.
5/5
22,25 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zawichost 1205 Foryt Artur
5/5
23,93 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cholula 1519 Warszewski Roman
5/5
24,03 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kijów 1018 Barkowski Robert F.
5/5
22,43 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jezioro Pejpus 1242 Pluta Jerzy
5/5
23,16 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Iłża 1864 Cwyl Grzegorz
5/5
25,38 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Toksyczni ludzie Stamateas Bernardo
4.0/5
17,00 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Toksyczne emocje Stamateas Bernardo
4.5/5
20,24 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.