Szczera rozmowa z Żydem. Spowiedź Hitlera. Tom 1 (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 21,77 zł

21,77 zł 34,90 zł (-38%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Kwiecień, 1945 rok. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony "Szlachetny Żyd", Eduard Bloch. Ten sam, który przez wiele lat leczył matkę kanclerza Trzeciej Rzeszy, za co Hitler był mu szalenie wdzięczny. Führer oznajmia mu, że ten dostąpi niebywałego zaszczytu spisania z nim ostatniej rozmowy. Wszystko dzieje się kilka dni przed śmiercią Hitlera.

Tak mocna książka nie została opublikowana od lat! Po raz pierwszy na świecie ukazuje się wywiad, którego Adolf Hitler udzielił przed swoją śmiercią "Szlachetnemu Żydowi". Kanclerz Trzeciej Rzeszy, jeden z największych zbrodniarzy na świecie tłumaczy się z tego dlaczego nienawidził Żydów, opowiada o ciemnych stronach dzieciństwa, o tym jak upił się do nieprzytomności, o swoim życiu erotycznym i o najszczęśliwszym dniu w życiu. Mocna, a zarazem szczera rozmowa, która wciąga już od pierwszych stron.

Dzięki tej spowiedzi będziemy mogli bliżej poznać wodza Trzeciej Rzeszy, który zmienił bieg historii na wiele lat.

Wszystko zaczęło się od prostej historii. Christopher Macht, Niemiec z polskimi korzeniami odnalazł zapiski rozmów przeprowadzonych przez wieloletniego lekarza matki Adolfa Hitlera -Eduarda Blocha. Jeżeli chcecie poznać z bliska największego zbrodniarza wojennego, stanąć z nim twarzą w twarz, poczuć na sobie jego wzrok -ta książka jest właśnie dla Was!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Szczera rozmowa z Żydem. Spowiedź Hitlera. Tom 1
Seria: Spowiedź Hitlera
Autor: Macht Christopher
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 284
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-04-27
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 16 x 145
Okres historyczny: faszyzm - II wojna
Indeks: 19180298
 
średnia 4,2
5
57
4
22
3
8
2
1
1
8
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
57 recenzji
5/5
02-11-2017 o godz 09:59 Monika Filipczyk dodał recenzję:
Niesamowita,oparta na faktach rozmowa-wywiad między największym zbrodniarzem świata i lekarzem.Jest to spowiedż,którą czyta się jednym tchem.Tym bardziej niewiarygodna,że udzielana przed śmiercią Hitlera,a odbiorcą jest lekarz Żyd.Nacja,która miała zniknąć z powierzchni ziemi.Dostąpił tego,wątpliwego zaszczytu ze względu na to,że leczył i opiekował się przed śmiercią matką fuhrera.Schorowany,nieobliczalny człowiek opowiada o dzieciństwie,młodości i w końcu o latach kiedy został przywódcą III Rzeszy.Pomimo,że słaby,ledwo chodzący i z trzęsącymi rękoma-nic nie traci ze swej pychy i przekonania,że jest mesjaszem wybranym.Nawet nie tłumaczy swoich zbrodni,a przekonuje,że wszystko czego dokonał było potrzebne.Trzeba po prostu przeczytać,ale zrozumieć tok jego myśli nie sposób.Polecam bardzo i czekam z niecierpliwością na recenzję innych czytelników.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 1
5/5
16-05-2016 o godz 14:43 Magdalena Senderowicz dodał recenzję:
Adolf Hitler jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych i kontrowersyjnych postaci historycznych. Kanclerz Trzeciej Rzeszy, znany z tego, że pociągnął za sobą cały naród, ale i przyczynił się do śmierci milionów ludzi. Jego życie było obiektem badań wielu historyków, a Christopher Macht miał to szczęście, że odkrył zapiski ostatnich rozmów Adolfa Hitlera. Książka, którą napisał, została oparta na źródłach i jej celem w żadnym wypadku nie jest chęć propagowania poglądów nazistowskich. Jednak nie da się ukryć, że do takowych nawiązuje, ale również przedstawia ona Hitlera z zupełnie nowej perspektywy…

„Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem” jest formą wywiadu przeprowadzonego z wodzem Trzeciej Rzeczy przez Eduarda Blocha, którego sam führer nazywał „szlachetnym Żydem”. Był on lekarzem jego matki, którą Hitler bardzo kochał i cenił. Był też jednym z nielicznych ludzi, którym ufał, dlatego to właśnie jego wybrał na swojego spowiednika, choć oczywiście nie bał mu się grozić natychmiastowym rozstrzelaniem. Ujawnił przed nim rzeczy, o których nie wspominał nikomu innemu. Jaki miał w tym cel? Kto wie. Warunek był jeden: ludzie mogą to przeczytać dopiero po jego śmierci. I cóż miał zrobić biedny Bloch? Nie miał za dużego wyboru i musiał przystać na propozycję Adolfa.

Nigdy nie ukrywałam swojej fascynacji zbrodniami z okresu II Wojny Światowej, a również zainteresowania głównym zbrodniarzem tych czasów. Jestem nawet w stanie stwierdzić, że w pewnym stopniu podziwiam Adolfa Hitlera, ale oczywiście wiele osób od razu uznaje mnie wtedy za szaloną i nawet nie stara się zrozumieć, co mam na myśli. Nie chodzi mi o to, że podziwiam go za to, że doprowadził miliony osób do śmierci. Nie podziwiam go za to, że rozpoczął wojnę. Tych dwóch aspektów nawet nie pochwalam, chociaż na uwagę zasługuje fakt, że Hitler doskonale wiedział, czym jest eugenika, stąd jego chęć stworzenia perfekcyjnej rasy aryjskiej. Ale zdecydowanie podziwiam go za to, że był człowiekiem oczytanym, znakomitym strategiem, który pociągnął za sobą cały naród oraz osobą, która dzięki swojemu sprytowi i inteligencji potrafi osiągnąć postawione sobie cele.

Książka ta umożliwia dogłębną analizę zachowania Hitlera oraz zrozumienie, dlaczego wybrał taką drogę życia. Skąd ta nienawiść do Żydów? Skąd zapędy polityczne i chęć zbawienia narodu? Eduard Bloch nie bał się pytać führera o jego dzieciństwo, relacje z ojcem i matką, o karierę wojskową, niespełnione marzenia, fantazje, alkohol i kobiety. Dzięki tej lekturze mogę śmiało stwierdzić, że Hitler od zawsze był typem człowieka-przywódcy, który zawsze stał na czele danej grupy i wiedział, czego chce od życia. To, że został kanclerzem było może po części nieuniknione, ale prawda taka, że sam miał zupełnie inny plan – chciał się dostać na ASP (a trzeba go było przyjąć…). Nigdy nie przestanę twierdzić, że jest to fascynująca postać, a dzięki zapiskom Blocha (bądź też Machta) moje stanowisko się tylko umocniło.

Mam dziwne wrażenie, że postępowanie Adolfa Hitlera w dużej chęci wynikało z pragnienia udowodnienia sobie samemu, że potrafi zdziałać coś wielkiego, że jest silny i pozbawiony słabości – to z kolei z pewnością wynika z jego relacji z ojcem. W swojej „spowiedzi” wypowiada się na temat swoich pasji, w tym ulubionych lektur, prezentuje swoją pierwszą miłość i opisuje kontakty z innymi kobietami, opowiada o swoich problemach zdrowotnych, o pobycie w wojsku, o nieprzyjęciu na ASP, o początkach NSDAP, o swojej książce „Mein Kampf”, niechęci do innych ras oraz co ciekawe, o zainteresowaniach okultystycznych. Jednym słowem jest to kwintesencja całego jego życia i jego osoby, która wciąga już od pierwszych stron i została napisana w znakomity sposób – po prostu ciężko sobie nie wyobrazić Hitlera, z tą jego porywczością i bijącą od niego siłą, który w emocjonujący sposób odpowiada na pytania Żyda.

„Spowiedź Hitlera” to książka niezwykle pouczająca, która pozwala dostrzec nieco inne oblicze wodza Trzeciej Rzeszy niż to, które jest nam wpajane od dzieciństwa. To pozycja dla każdego, kto interesuje się tematyką II WŚ i ma otwarty umysł, bowiem osoba sceptyczna po prostu się tutaj nie odnajdzie i na siłę będzie się starała zrobić z Hitlera najgorszego człowieka z możliwych. A wydaje mi się, że dzieło Machta umożliwia właśnie zrozumienie jego postawy, poznanie go od podstaw i przeanalizowanie wszystkich wydarzeń, które miały znaczący wpływ na kształtowanie się jego charakteru i cech osobowości. To doskonała publikacja i ogromnie się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać!

www.bookeaterreality.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
05-05-2016 o godz 20:23 martad87 dodał recenzję:
Widząc opis książki, byłam święcie przekonana, że oto rzeczywiście światło dzienne ujrzały zapiski, w których Adolf Hitler zdradza wszystko. Dopiero kiedy książka trafiła w moje ręce, na stronie redakcyjnej ujrzałam informację, iż pomimo charakteru paradokumentalnego, książka pozostaje fikcją literacką. W pierwszej chwili poczułam rozczarowanie, bo jednak miałam nadzieję, że w rękach trzymam literaturę faktu. Kiedy jednak zabrałam się za lekturę, przekonałam się o tym, że chociaż sama formuła książki pozostaje fikcją, to opisane w niej rzeczy bazują na solidnych źródłach historycznych.

Lubię oglądać programy dokumentalne poświęcone tematyce II wojny światowej i nazistom. Wiele już widziałam i dzięki temu wiem, że choć w trochę kontrowersyjnej formie, informacje zawarte w książce opierają się na prawdzie. Poznajemy Hitlera od jego najmłodszych lat. Opowieści o dzieciństwie, przywiązaniu do matki, czasach młodości i zniweczonych planach zostania artystą - to wszystko tutaj znajdziecie. Czytając, nie mogłam nie myśleć o tym, jak potoczyłyby się losy świata, gdyby artystyczna ścieżka, na którą starał się wkroczyć Hitler, stanęła przed nim otworem. Czy II wojna światowa doszłaby wówczas do skutku? Któż to wie... Cóż dalej? Poznajemy jego wojenne doświadczenia i późniejsze początki w NSDAP, przeczytamy o puczu monachijskim i jego konsekwencjach, o powstawaniu "Mein Kampf" i dojściu nazistów do władzy oraz wreszcie o II wojnie światowej. Książka obfituje także w wiele kontrowersji, czasem godzących w pojęcie dobrego smaku – o eksterminacji Żydów, eksperymentach medycznych w obozach koncentracyjnych, niecodziennych praktykach medycznych lekarza Hitlera, a nawet preferencjach i doświadczeniach seksualnych führera.

O ile wydarzenia z życia Hitlera opierają się na prawdzie, o tyle wiele spośród kontrowersyjnych rewelacji, które znalazły się w książce i do których przyznaje się Hitler, w rzeczywistości pozostaje w sferze plotek i domysłów. Tak jest w przypadku chociażby tematu jego preferencji seksualnych. Dosłownie dwa dni temu oglądałam program dotyczący właśnie tej kwestii. Owszem, powstał raport na temat jego upodobań, a jego echa odnajdziemy w książce, jednak historycy uznali go za plotki. Do pewnych spraw opisanych w "Spowiedzi Hitlera" trzeba podchodzić z rezerwą.

Książka ma formę wywiadu, jaki z Hitlerem przeprowadza lekarz żydowskiego pochodzenia, Eduard Bloch. Wdzięczny mu za opiekę nad umierającą matką, Hitler darzy go specjalnymi względami. Mówi o nim "szlachetny Żyd". Według niego jest on chlubnym wyjątkiem wśród zarazy, która stała się wrogiem narodu i którą trzeba wyplenić. Decyzja Hitlera nie pozostawia Blochowi wyjścia – musi przeprowadzić z nim wywiad, mimo iż wie, że to zadanie będzie bardzo trudne, a nawet ryzykowne. Wie, że ma przed sobą człowieka nieobliczalnego, którego jeden rozkaz może pozbawić go życia. Jak wobec tego pytać o trudne kwestie i nie rozdrażnić wodza? Bloch niejednokrotnie balansuje na krawędzi cierpliwości Hitlera. Zachowania führera opisane są bardzo wiarygodnie. Nie trudno wyobrazić sobie, jak reaguje na poruszane tematy i zadawane mu pytania.
(...)
Książka napisana jest współczesnym językiem, ale czasami miałam wrażenie, że jest on zbyt współczesny. Na pewno jednak lektura nie nastręczy Wam żadnych problemów w jej zrozumieniu. "Spowiedź Hitlera" to nie tylko wywiad. W książce znajduje się sporo zdjęć ilustrujących wydarzenia z życia Hitlera. Odnajdziemy w niej także tabelki z danymi, wykresy i schematy. Sporo także jest wstawek z cytatami z innych źródeł, które dodatkowo rozszerzają lub uwiarygadniają opisywaną kwestię.

"Spowiedź Hitlera" nie jest pozycją historyczną w pełnym tego słowa znaczeniu. To fikcja, jednak opierająca się na prawdzie. Jeśli szukacie suchych faktów i danych, ta pozycja Was rozczaruje. Jeśli jednak chcecie poznać życie Hitlera oraz wszelkie kontrowersje, jakie wokół niego narosły, sięgnijcie po tę pozycję. Jako taka jest bardzo interesująca.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: zaczytana-dolina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
13-11-2018 o godz 15:12 oladulewicz dodał recenzję:
Drodzy Czytelnicy, przeczytałam kilka kartek i byłam zachwycona, ale coś nie dawało mi spokoju... No i odkryłam, że książka jest fikcją literacką (informacja na pierwszej stronie drobnym drukiem), co mnie skutecznie zniechęciło do dalszego czytania i ją oddałam. Oczywiście było wiele prawdziwych informacji dot. życia Hitlera i wojny, ale sama rozmowa Hitlera i lekarza-Żyda, jest fikcją. Mam wrażenie, że większość recenzujących tutaj Czytelników, nie zdaje sobie z tego sprawy. Pozdrawiam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
18-03-2017 o godz 23:00 Donata dodał recenzję:
Świetna książka zawierająca dużo interesujących faktów z życia Hitlera, nawet jak ktoś nie jest specjalistą z zakresu historii powinien ją przeczytać, bo napisana jest językiem zrozumiałym dla każdego, zakup książki na pewno będzie dobrą inwestycją :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
05-05-2016 o godz 21:00 antoska55 dodał recenzję:
Pochłonęłam w jeden wieczór. Napisana lekkim językiem. Sprawdzałam fakty opisane w książce. Okazało się, że wszystkie miały odzwierciedlenie w historii. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
31-01-2017 o godz 07:45 skoybrina dodał recenzję:
Polecam te książke, poniewaz jest bardzo ciekawa i idealna dla każdego kto interesuje sie WWII. Dobrze napisana i ma wiele ciekawostek.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
05-07-2016 o godz 17:14 Katarzyna Jągowska dodał recenzję:
Książka dla wielbicieli 2 wojny :-) jak ktoś lubi Adolfa i jego historie na pewno zaintryguje się tą książką :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
18-05-2016 o godz 13:11 wierzba1 dodał recenzję:
Wiele ciekawych informacji, których nie ma w innych publikacjach. ksiązka sama się czyta:)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
03-11-2016 o godz 10:25 Justyna Pioś dodał recenzję:
Niesamowita książka, daje do myślenia, na długo pozostaje w pamięci
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
12-05-2016 o godz 23:25 Marta Zagrajek dodał recenzję:
Ciężko go tak postrzegać. Bo zabił miliony. Nie swoimi rękoma, ale wdrożeniem własnych koncepcji. Metodycznie dochodził do władzy i gdy został wybrany przez własne społeczeństwo, miał możliwość realizacji swoich idei. Czy Hitler był szalony? Nie. On wierzył w to, co mówił. Wierzył, że Niemcy są rasą nadludzi. Aryjskim ideałem, któremu przeszkadzają inne rasy. Żydzi, Polacy, Grecy, Hiszpanie i wszyscy, którzy odstają od perfekcyjnego wzoru.

W "Spowiedzi Hitlera" mamy możliwość zobaczenia drugiej twarzy dyktatora. Tej, która wydawać by się mogła prawie ludzka. Dzięki formie wywiadu, jego poglądy czyta się znacznie lżej niż gdyby napisać je w formie opowieści. Poznajemy człowieka, który kochał swoją matkę prawie najbardziej na świecie (na pierwszym miejscu był oczywiście naród niemiecki). Dowiadujemy się, że uwielbiał słuchać muzyki klasycznej i oper Wagnera. Wiemy, że miał sukę owczarka niemieckiego, która wszędzie mu towarzyszyła.

„Pan nawet nie ma pojęcia, co w praktyce znaczy parlament. Oznacza on kabaret w czystej postaci.” [s. 58]

Więcej na zukoteka.blox.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
16-05-2016 o godz 16:13 Joanna Strzelczak dodał recenzję:
... ze względu na swoją formę wywiadu. Pytanie-odpowiedź, tak nam znane w prasie, czasopismach, buduje napięcie i sprawia, że dowiadujemy się wielu nowych rzeczy z pierwszej ręki... Aż trudno uwierzyć, że te dokumenty czekały na publikację tyle lat!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
21-06-2016 o godz 20:11 renata żebracka dodał recenzję:
lektura ciekawa dla osoby która interesuje się tamtym okresem oraz ludźmi którzy doprowadzili do wojen sami mając ciekawa tajemnice jedyny minus to cena bo tuż po zakupie okazało się za książka jest dużo tansza
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-12-2017 o godz 17:45 Anonim dodał recenzję:
Książka opisuje nieznane i czasami dziwne historie z życia Adolfa Hitlera. Jednocześnie trzyma w napięciu do samego końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-01-2018 o godz 18:32 Łukasz dodał recenzję:
Naprawdę Polecam od razu w jednym ciągu ze Spowiedzią Stalina.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-12-2017 o godz 09:29 rszad dodał recenzję:
Bardzo dobra. Czyta się to jak dobrze napisany kryminał.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-12-2018 o godz 15:36 Borowiec Magda dodał recenzję:
Ja osobiście nie czytałam, ale mężowi się podobała.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-09-2017 o godz 10:12 fabrio dodał recenzję:
Książka warta przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
01-08-2016 o godz 16:37 Klaudia Mierzejewska dodał recenzję:
Christopher Macht posługując się dawnym rękopisem przybliża nam sylwetkę jednego z najbardziej znanych i zapamiętanych dyktatorów na świecie - Adolfa Hitlera. Dzięki tej książce możemy poznać zaskakujące fakty z życia kanclerza ||| Rzeszy, nie tylko te dotyczące jego poglądów oraz władzy. Przedstawiono w niej także aspekty prywatne, co pozwala nam dostrzec zupełnie inne cechy osobowości Hitlera. Autor wzbogacił także kompozycję o wątki biograficzne, zdjęcia i różne przypisy. "Spowiedź Hitlera" to książka dobra nie tylko dla miłośników historii, lecz także dla osób zafascynowanych fenomenem Hitlera, również dla tych ciekawych jaki był naprawdę wśród przyjaciół czy współpracowników. Ta książka choć częściowo, bo całkowicie jest to niemożliwe, odsłania prawdziwą twarz władcy narodu niemieckiego. Tak naprawdę mogę ją polecić każdemu, kogo intryguje temat Hitlera, bo książka idealnie zgłębia to zagadnienie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-06-2016 o godz 00:00 haluc dodał recenzję:
Długi czas zabierałem się do tej książki, w końcu moja ciekawość zwyciężyła. "Spowiedź Hitlera" to książka w formie wywiadu z Adolfem Hitlerem przeprowadzonym przez Eduarda Blocha - lekarza jego matki i jednocześnie nielicznego człowieka, któremu ufał. Oparta jest na autentycznych zapiskach, znalezionych lata później przez Christophera Machta. Z wywiadu poznamy postać Hitlera z zupełnie innej strony niż wpajano nam od dzieciństwa. Poznajemy człowieka przekonanego o swoich racjach, wierzącego, że rasa aryjska jest rasą wybraną. Człowieka inteligentnego, oczytanego, o perfekcyjnych umiejętnościach strategicznych, uparcie dążącego do celu. Człowieka, który pomimo wszelkiego wyrządzonego zła, miał wiele pozytywnych cech i wielkie umiejętności. Jest to książka przede wszystkim dla ludzi o otwartych umysłach, którzy chcą poznać motywy, jakie popchnęły Hitlera do dokonania zbrodni wszech czasów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Toksyczni ludzie Stamateas Bernardo
4.0/5
16,27 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Turkusowe szale Mróz Remigiusz
3.1/5
29,11 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Opracowanie zbiorowe
4.1/5
7,49 zł
9,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Samobójstwo Suworow Wiktor
5/5
33,37 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.