Spowiedź Himmlera (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 32,64 zł

32,64 zł 39,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Heinrich Himmler. Faktycznie druga osoba w Trzeciej Rzeszy – ważniejszy od niego był tylko sam Adolf Hitler. Wszechwładny szef SS, minister policji, nadzorca służb bezpieczeństwa, a przede wszystkim człowiek, który stworzył sieć obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. „Bestia”, „człowiek pozbawiony sumienia”, „zbrodniarz wojenny” – to tylko niektóre jego określenia. Ale ten morderca zza biurka podobno zasłabł, gdy w 1941 roku był naocznym świadkiem egzekucji Żydów...

W ostatnich miesiącach wojny Himmler po cichu próbował się dogadać z aliantami w sprawie separatystycznego pokoju na Zachodzie, za co został wyklęty przez Hitlera i pozbawiony wszelkich stanowisk. Po klęsce Niemiec próbował się skryć pod fałszywą tożsamością, ale wpadł w ręce Brytyjczyków i 23 maja popełnił samobójstwo, rozgryzając ampułkę z cyjankiem.

Jak się okazało, Himmler przez wiele lat prowadził dzienniki, w których skrzętnie zapisywał wszystko, co działo się w jego życiu. Jednak dotychczas nikt nie miał pojęcia o tym, że kilka dni przed jego śmiercią odbyła się rozmowa, w trakcie której wyjawił prawdę o swojej biografii i zbrodniczej działalności, nie unikając mało znanych szczegółów. Do stenogramu tej rozmowy dotarł Christopher Macht, autor bestsellerowej serii „spowiedzi” Hitlera i innych nazistowskich dygnitarzy. Oto jego najnowsze odkrycie!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1328441308
Tytuł: Spowiedź Himmlera
Autor: Macht Christopher
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 250
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-10-26
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 207 x 18 x 128
Okres historyczny: faszyzm - II wojna
Indeks: 44034245
średnia 4,7
5
22
4
3
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-10-2022 o godz 14:33 przez: Badełka
Książka jest skonstruowana w formie wywiadu- w rzeczywistości jest tak jakby zapisem z przesłuchania Himmlera, prowadzonego przez oficera brytyjskiego. To historia, w której autor skupia się przede wszystkim na postaci Himmlera i na jego życiu osobistym, ale nie brakuje w niej też informacji, dotyczących tego, jak funkcjonowali oficerowie SS i tego, jakie wymagania należało spełnić, aby móc sprawować tak "zaszczytną" funkcję. Do tego znajdują się w niej zdjęcia, przedstawiające Himmlera i pochodzące z różnych momentów jego życia, są one spójne z wypowiedziami szefa SS. Moim zdaniem to ciekawa książka, która przypadnie do gustu nawet laikom.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 0
5/5
25-10-2022 o godz 15:01 przez: Mini
Książka "Spowiedź Himmlera" to historyczna powieść, w której autor, opierając się na przesłuchaniu, przeprowadzonym przez brytyjskiego oficera przybliża sylwetkę Himmlera. To człowiek, który był nie tylko prawą ręką Hitlera, ale także twórcą obozów koncentracyjnych. Autor pozwala czytelnikom lepiej go poznać i niejako "wejść do jego głowy". Myślę, że to w pewien sposób fascynujące, jak taki człowiek, pozbawiony empatii i skazujący na śmierć dziesiątki tysięcy ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 0
5/5
31-10-2022 o godz 17:40 przez: Magura
To, kim był Himmler chyba każdy wie- prawa ręka Hitlera i mężczyzna określany najgorszymi epitetami, po tym jak doprowadził do śmierci setek tysięcy ludzi. To człowiek, który stworzył i wymyślił obozy koncentracyjne. Może to dziwne, ale ludzi interesują takie książki- losy zbrodniarzy i psychopatów, bo próbują zobaczyć świat z ich perspektywy i próbują zrozumieć ich decyzje. Na początku tak było też ze mną- w Himmlerze starałam się zobaczyć człowieka, jednak z biegiem przywołanego przez Machta przesłuchania zrozumiałam, że to nie kwestia bycia, albo nie bycia człowiekiem- ale kwestia wyboru i tego jakie decyzje chcemy podejmować w życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 0
5/5
07-11-2022 o godz 14:13 przez: Boetywka
Książka o Himmlerze to jedna z tych pozycji , które zapamiętuje się na lata. Opisuje w bardzo przystępny sposób życie i pracę drugiego najważniejszego człowieka, zaraz po Hitlerze w III Rzeszy. Moim daniem książka jest napisana bardzo ciekawie- dzięki formie przesłuchania, a także dzięki temu, w jaki sposób autor ukazał ważne dla Himmlera sytuacje życiowe i jego własne przemyślenia na ten temat. Wydaje mi się, że są one warte przeczytania. A z całej postaci Himmlera- jego zachowania i przekonań można by, moim zdaniem napisać całkiem ciekawą książkę psychologiczną.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
31-10-2022 o godz 17:42 przez: Anonim
Mocna książka- Himmler podczas przesłuchania wyjawia dużo informacji, nie tylko tych dotyczących swojego życia, ale przede wszystkim mówi o swojej współpracy z Hitlerem i roli, jaką pełnił w III Rzeszy. Można zobaczyć, to jakim był człowiekiem, jakie cechy osobowości nim kierowały i czy naprawdę wierzył w promowaną przez nazistów ideę czystości rasy. Książka ciekawa i przerażająca- bo pokazuje to, jak daleko ludzie są w stanie się posunąć, aby osiągnąć swój cel.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
07-11-2022 o godz 14:15 przez: Klaraja
Książka o Himmlerze to historia, opisująca losy mężczyzny, którego znają chyba wszyscy, mimo że przez długi czas pozostawał w cieniu swojego Fuhrera. To opowieść o władzy, ambicji i ślepej ufności w wyznawaną ideologię i jej sens. Moim zdaniem książka jest inna od pozostałych publikacji na ten temat właśnie dlatego, że jest przeprowadzona w formie wywiadu, a Himmler samodzielnie, z własnej perspektywy opowiada swoje życie. W takiej formie, to sprawiało wrażenie, jakbyśmy jako czytelnicy rzeczywiście mogli zagłębić się w sferę jego egzystencji.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
14-11-2022 o godz 15:17 przez: Gleidis
Książka Machta to tak naprawdę zbiór faktów- zdjęć, dowodów na to, jak umarł Himmler- w książce znajdziemy nawet maskę pośmiertną mężczyzny. Jednak książkę czyta się szybko i łatwo- to taki typ literatury, który przekazuje wiedzę i jednocześnie nie zanudza odbiorcy. Dużo też pomaga fakt, że cała książka jest rozmową, nie jest więc fabularnym spisem przeżyć Himmlera, tylko to bardziej jego wspomnienia, opowiadane z perspektywy czasu, niedługo przed śmiercią. Autor pokazuje dokładnie, jak wyglądało życie oficera SS i opisuje za pomocą wypowiadanych przez Himmlera słów to, jak rysowała się kwestia jego życia prywatnego- opisy są poparte zdjęciami jego partnerek i rodziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
10-11-2022 o godz 00:06 przez: Podziwiaczka
"Spowiedź Himmlera" to książka, która skupia się przede wszystkim na postaci tytułowego Heinricha Himmlera, który podczas II wojny światowej był uznawany za "prawą rękę" Hitlera i jednego z jego najbliższych doradców- pomysł na stworzenie obozów koncentracyjnych wyszedł właśnie z jego inicjatywy. Książkę dobrze się czyta, jest pełna odniesień do jego młodości i całego życia. To wydanie dodatkowo jest uzupełnione o materiały źródłowe, popierające wszystko, co zapisał Macht- znajduje się w niej nawet zdjęcie maski pośmiertnej Himmlera, jak i samego, leżącego na ziemi w ostatnich chwilach życia Heinricha.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
14-11-2022 o godz 15:10 przez: Barto
Książka Machta to powieść, a może raczej dialog o tym, jak wyglądało życie Himmlera. Miał za zadanie głównie pokazanie tego, w jaki sposób myślał oficer SS. Moim zdaniem można z tej książki sporo wynieść wiedzy- na przykład w kwestii tego, jak wyglądało życie nazistów- jakich zasad musieli przestrzegać oficerowie nazistowscy, jakie kryteria istniały w procesie ich rekrutowania, a nawet czego wymagano od ich żon i całych rodzin. Możemy dostrzec, w jaki sposób jak ideologia nazistów się "sprzedawała" i co takiego przekonało aż tylu ludzi do tego, żeby zawierzyć wizji świata Hitlera.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
10-11-2022 o godz 00:05 przez: flower
Ciekawa książka, uzupełniona o materiały źródłowe i istotne informacje, dotyczące tego, jak wyglądało życie jednego z największych zbrodniarzy w historii- Himmlera. To on wymyślił obozy koncentracyjne, w których później w trakcie II wojny światowej zginął ponad 1 milion ludzi. Jego decyzje miały na celu zapewnienie niemieckiej rasie aryjskiej jak najlepszej pozycji społecznej, spychając niżej wszelkie inne rasy i narodowości. Ciekawie wejść do głowy takiej osoby i poznać jej sposób myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
15-11-2022 o godz 15:44 przez: Savoy
Książka Christophera Machta to opis jednej z ostatnich rozmów Himmlera, który po schwytaniu przez brytyjskiego oficera jest przesłuchiwany w związku ze swoją działalnością w czasie II wojny światowej i z podjętymi przez niego działaniami, skupionymi wokół współpracy z Hitlerem. Książka jest wzbogacona o materiały źródłowe, za pomocą których Macht potwierdza wszystko, o czym pisze. Moim zdaniem to zdecydowanie pozycja, która zasługuje na uwagę osób, interesujących się historią II wojny światowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
16-11-2022 o godz 15:38 przez: Amelia
Książka Ch. Machta bardzo spodobała się mojemu bratu, ktory bardzo interesuje się historią. Ja trochę mniej lubię tę tematykę- zazwyczaj typowe historyczne książki z milionem dat i nazwisk są dla mnie zwyczajnie zbyt "ciężkie" i nie potrafię ich czytać dla przyjemności. Z tą jednak było inaczej. Przez to, że autor przecina tekst zdjęciami, a niemal cała powieść ma formę dialogu, przyjemniej mi się ją czytało. To chyba moja pierwsza książka historyczna, którą mogę szczerze polecić. I też sporo się z niej nauczyłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-11-2022 o godz 15:41 przez: Anna
Tę książkę przeczytałam w jakieś dwa wieczory- jest napisana prostym językiem i ma sporą czcionkę, dzięki której oczy się tak nie męczą. Chyba sięgnę po inne wydane przez bellonę książki pana Machta, bo ich forma bardzo mi się podoba. Napisanie biografii w formie rozmowy/ przesłuchania? Przecież to genialne! Nie czytałam jeszcze książkim o tematyce II wojny światowej, napisanej w takiej formie, ale zdecydowanie ta do mnie przemówiła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ilustrowany słownik ukraińsko-polski Opracowanie zbiorowe
5/5
25,81 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego