Sobieski. Lew, który zapłakał (okładka  zintegrowana, 03.2021)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Obrońca chrześcijaństwa, ostatni król wojownik, niepoprawny uwodziciel?

Prawdziwa historia Jana III Sobieskiego.

W młodości awanturnik i amant, później dowódca i mąż stanu na kartach książki Sławomira Leśniewskiego ożywa i ujawnia swe mniej znane oblicza.

Tatarzy i Turcy, których Jan III Sobieski wielokrotnie gromił w bitwach, nadali mu przydomek Lew Lechistanu; wśród współczesnych i potomnych cieszył się sławą jednego z najwybitniejszych europejskich wodzów. Miał wspaniałą aparycję, u swojego boku najpiękniejszą kobietę, budził mimowolny szacunek. Z pozoru miał więc wszystko. W rzeczywistości przeżywał dramat człowieka, którego wielkie ambicje i plany polityczne okazały się sromotną porażką.

Sławomir Leśniewski, popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych, w fascynujący i pełen emocji sposób odmalowuje niejednoznaczną, tragiczną i pełną słabości postać Jana III Sobieskiego. Mierzy się z mitem o niezwyciężonym władcy spod Wiednia i niezłomnym obrońcy przedmurza chrześcijaństwa. Z jego opowieści, zamiast bezdyskusyjnego blasku legendy Jana III, wyłania się człowiek, który największe bitwy toczył sam ze sobą.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1249499747
Tytuł: Sobieski. Lew, który zapłakał
Autor: Leśniewski Sławomir
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-03-24
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 38 x 157 x 213
Okres historyczny: królowie elekcyjni (1569-1795)
Indeks: 36269402
średnia 4,8
5
15
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-08-2022 o godz 16:20 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Zapowiada się ciekawie. Czasy Jana III Sobieskiego były bardzo burzliwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-05-2021 o godz 02:42 przez: Mirosław | Zweryfikowany zakup
Ciekawie się czyta. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-04-2021 o godz 11:51 przez: Jelenka
W swojej książce Leśniewski przedstawia Jana III Sobieskiego jako człowieka z krwi i kości, który mimo braku koneksji wspiął się na szczyty władzy i potrafił rządzić, jawi go jednak również jako człowieka niespełnionych idei i marzeń. Książka Leśniewskiego to kompletne studium Lwa Lechistanu, od narodzin aż do śmierci. Autor bierze pod lupę ogrom wydarzeń z życia Sobieskiego. „Sobieski. Lew, który zapłakał” to świetna publikacja popularnonaukowa, niesamowicie merytoryczna, dokładna i pełna zaskoczeń. Leśniewski swoją książką udowadnia, że historia nie jest nudna, że trzeba ją tylko dobrze i w ciekawy sposób opowiedzieć, a on to potrafi. Nie można odmówić autorowi talentu opowiadania o wydarzeniach z przeszłości, odpowiednie dystansu i humoru. Lubię spojrzenie autora na tamte czasy i przywary społeczeństwa. Mimo, że bywają nieobiektywne Przyznam, że trochę obawiałam się tej książki, że przygniecie mnie ilością historycznych faktów. Nic takiego się nie wydarzyło, może początek nieco przytłoczył, ale dawkowanie sobie tej lektury sprawiło, że wracałam do niej z ogromnym zaciekawieniem. Co więcej, podczas lektury nie odczułam, że mam historyczne braki ( a mam), bo autor sprawił, że ta książka jest kompletna. Dobrze, kilka rzeczy musiałam sprawdzić w sieci. Sławomir Leśniewski porwał mnie nie tylko historią Sobieskiego (niesamowitą swoja drogą), ale i tym jak o niej opowiada. A opowiada pięknie i na bogato, nie stroni od kąśliwych uwag i żartów. W błyskotliwy sposób tłumaczy obowiązujące w XVII wieku zwyczaje i politykę. Z dystansem i pewną dozą humoru snuje opowieść o polskiej szlachcie, rozpasaniu, głupich królach, bezsensownych wyborach i decyzjach. Bardzo polecam osobom, które lubują się w książkach historycznych i tym , którzy myślą, że taki Sobieski to był nudny gość. Bo nie był, a w duecie z Marysieńką to już w ogóle! Warto również zwrócić uwagę na piękne wydanie książki w zintegrowanej oprawie, z obrazem Józefa Brandta „Wyjazd z Wilanowa Jana III i Marysieńki Sobieskich”( obraz ten można znaleźć w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). Całość również została okraszona wieloma mapami, obrazami, rycinami z epoki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego