Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1 (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,18 zł

26,18 zł 34,90 zł (-25%)
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Opracowanie zbiorowe Książki | okładka twarda
7,49 zł
asb nad tabami
Kosiński Tomasz Książki | okładka miękka
26,99 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010–2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat.

Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów – Prasłowian, na terenie obecnej Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1
Seria: Królowie Lechii
Autor: Bieszk Janusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-08-20
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 20 x 145
Indeks: 17478588
 
średnia 2,2
5
51
4
6
3
6
2
4
1
129
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
87 recenzji
1/5
08-02-2018 o godz 12:28 slavomier dodał recenzję:
Bardzo słaba merytorycznie, widać brak warsztatu, wszystko pisane pod tezę. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 30 3
1/5
09-02-2018 o godz 21:36 Anonim dodał recenzję:
Dno kompletne, bujdy, infantylne domysły i zwyczajne kłamstwa
Czy ta recenzja była przydatna? 30 3
1/5
02-02-2018 o godz 18:03 Kowal dodał recenzję:
Bujdy jakich mało, ale czego sie spodziewać po autorze książek o kosmitach?
Czy ta recenzja była przydatna? 25 3
1/5
14-02-2018 o godz 20:46 Anonim dodał recenzję:
Totalny bełkot, stek bzdur, w dodatku pisany przez półanalfabetę i autora "książek" o kosmitach, ODRADZAM
Czy ta recenzja była przydatna? 20 3
1/5
21-10-2017 o godz 10:10 Paweł Miłosz dodał recenzję:
To nie jest książka historyczna, to słabo napisane fantasy. Belona powina się wstydzić, że wydaje takie gnioty.
Czy ta recenzja była przydatna? 16 5
1/5
13-02-2017 o godz 17:00 slavomier dodał recenzję:
Doskonały przykład, dlaczego nauka historii jest tak ogromnie ważna. Książka jest paszkwilem na archeologię, jest obrazą inteligencji, jest jednym wielkim okropnym żartem. Autor jako potwierdzenie swoich dydrymałów podaje linki do filmików na youtube swojego autorstwa. Wiemy doskonale jakie kultury żyły na obszarze naszego obecnego państwa w okresie neolitu, nie są dla nikogo zaskoczeniem stanowiska archeologiczne mające 2000 i więcej lat. Wszystko to jednak mocno zastanawia autora który widocznie spał na lekcjach historii albo nagle odkrył grunt dla swoich fantastycznych teorii o kosmicznych cywilizacjach i innych tego typu kalumniach. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 13 6
1/5
24-08-2016 o godz 14:18 Darx dodał recenzję:
Kupując tę książkę spodziewałem się różnych nawiedzonych teorii. Jednak treści jakie są w niej zawarte przerosły moje oczekiwania. Mimo, że czasem lubię sobie przejrzeć różne "alternatywne" wersje historii dziejów zarówno no Polski jak i świata to byłem wstrząśnięty faktem, że wydawnictwo "Bellona" zdecydowało się wydać to coś. Jeśli ktokolwiek sięga po tę książkę naraża się na poważne ryzyko choroby. Autor serwuje nam różne teorię na temat dawnej potęgi przedpiastowskiej Polski. Przy tym wszystkie swoje wywody opiera oczywiście na "źródłach". Jakie to są "źródła", ano takie jak np. ktoś tam sobie w jakimś kraju namalował flamastrem mapkę i umieścił ją w internecie. Mapka ta spodobała się autorowi książki, bo mniej lub więcej pasowała do jego teorii. W skrócie jakikolwiek bohomaz umieszczony w internecie, który pasuje do z góry ustalonej tezy, traktowany jest jako wiarygodne "źródło". No bo przecież internet nie kłamie. Można by się długo rozpisywać o różnych "walorach" tej książki, ale jeśli ktoś jest odważny i lubi czasem odejść od głównego nurtu to powinien mimo wszystko przyjrzeć się i temu "dziełu'.
Czy ta recenzja była przydatna? 12 5
30-12-2015 o godz 15:58 wjakubiec dodał recenzję:
Zakładając zgodność ze źródłami i poprawność wszystkich wniosków to REWELACJA na skalę kontynentu, a może i globu! Bogata w trudno dostępne informacje prowokuje do refleksji, oraz rewizji wykładanego w szkołach przedmiotu historii Polski i Europy. Podsumowanie tak wielkiego obszaru i zakresu czasu ze względu na rozproszone źródła i niełatwy dostęp z pewnością wymagało nie lada wysiłku i pracy za co autorowi z głębi serca dziękuję. Książka to swego rodzaju skarb kultury Słowiańskiej, który można odkrywać i odkrywać. Gdyby można ją było wzbogacić o kopie map lub odpisy źródeł zapłaciłbym dziesięciokrotność jej dzisiejszej ceny, a nawet więcej. Realna wartość tematu o którym traktuje, a za tym i samej książki jest po prostu trudna do oszacowania. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla autora za tę publikację z prośbą o kontynuację badań.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 5
5/5
16-05-2017 o godz 22:27 Anonim dodał recenzję:
Z tą książką jest mniej więcej tak jak z książką Kuchowicza o obyczajach w dawnej Polsce, gdzie autor dowodził, że w Polsce miał królować brud i smród, a dzisiaj okazuje się, że Sarmaci - Lechici byli najczystszym narodem w Europie. Tak samo nie ma dowodów na to, że Kadłubek czy wcześniej np. Prokosz i inni opisywali jakieś bajki, Pojawia się za to wiele dowodów na to, że autor przedmiotowej publikacji jest blisko sedna sprawy, choć pojęcie państwa w dzisiejszym rozumieniu w czasach przedchrześcijańskich nie istniało, a Lechia była mniej więcej tym czym Tartaria na wschodzie Rosji. Jako ciekawostkę dodam, że są autorzy dowodzący, że cała Germania w czasach rzymskich mówiła w języku zbliżonym do polskiego. A więc ... polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 11 9
1/5
29-04-2017 o godz 20:25 Murmu dodał recenzję:
W książce użyto wiele niepewnych i fałszywych żródeł, niektóre są bardzo naciągane, w celu ,,udowodnienia'' wyglądu ,,Polski'', tak jak niby widzi to autor. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 7
4/5
28-02-2016 o godz 18:35 Adrian Wróblewski dodał recenzję:
Choć znajdzie się kilka błędów, to całość jest ciekawa. Większość tu recenzujących rozumiem, że to badacze historii, którzy analizują na bieżąco odkrycia archeologiczne, genealogiczne i czytają przeróżne kroniki? Mam wrażenie, że większość krytyków nie przeczytała nawet książki, a na sam widok "Słowianie" dostają piany. Autor książki podaje dużo internetowych źródeł, to prawda, jednak tłumaczy to w dość dobitny sposób, czemu to robi. Natomiast źródeł PISANYCH podaje jeszcze więcej, a część z nich jest dostępna w Internecie, z tym, że nie zawsze w wersji polskojęzycznej. Autor też pisze, że jego książka może zawierać błędy, jednak w odróżnieniu do wielu innych historyków z tytułami, przyznaje się do tego. KAŻDA publikacja naukowa z biegiem czasu może zostać uznana za niezgodną z faktami. Poza tym przypominam, że to jest jedna z teorii historycznych, stawiająca na całkowicie nowy nurt i spojrzenie, a mainstreamowa historia skupia się na wersji poprawnej politycznej i takiej, żeby się za dużo nie napracować:) Ale już niedługo. Polecam tę książkę, dla osób ciekawiących się tematyką, bogata ilość źródeł, choć niektóre nadają się pod krytykę, jak jedna z map. Nie jest to publikacja naukowa, raczej swobodne wydanie. Jednak z pseudonauką nie ma żadnego związku ;) Badacze historii i wielce wykształceni (w liceach) ludzie zapominają, że najważniejszą rzeczą przy nauce historii jest samodzielne badanie źródeł i odkryć archeologicznych, a nie poleganie na autorytetach i ich zdaniach:)
Czy ta recenzja była przydatna? 9 3
5/5
25-11-2017 o godz 23:19 Krzywy dodał recenzję:
Ciekawe skąd takie twierdzenie, że to bujdy? Autor jak na tacy podaje źródła, które można samemu sprawdzić. Pierwsze z brzegu tablica nagrobna z włoskiego muzeum "c avillio lescho iscrizione funeraria" wystarczy w Google wpisać. Więc jak? czytaliście to, czy tak po prostu z góry zakładacie, że to fantasy? Totalne bzdury? No ciekawe, sam fakt, że zamiast uczyć się o naszych przodkach to na historii o Słowianach jest jedna lekcja a reszta, to Grecja, Rzym, jakbyśmy nie mieli nic swojego. Ale jak się nie potrafi samodzielnie myśleć to tak później jest. Na pewno nie jestem fanem tzw. "turbo słowian", termin, który z resztą został ukuty właśnie do ośmieszania i obalenia tego co było i niedopuszczenia pewnych faktów. Ale też nie jestem fanem tego co nam do głowy wrzucają w szkołach. Już nie raz się o tym przekonałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 22
1/5
21-02-2017 o godz 16:38 Harry Hole dodał recenzję:
Totalne bzdury!!! oby tylko reforma edukacji nie wprowadzała takich wypocin do szkół !!! w szoku jestem że Bellona wydała coś takiego...a jeszcze gorsze że niektorzy w to wierza
Czy ta recenzja była przydatna? 9 10
1/5
21-02-2017 o godz 16:32 Harry Hole dodał recenzję:
Totalne bzdury!!! oby tylko reforma edukacji nie wprowadzała takich wypocin do szkoly !!! w szoku jestem że Bellona wydała cos takiego...
Czy ta recenzja była przydatna? 9 8
13-04-2016 o godz 20:09 Triskel dodał recenzję:
"Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna" jest to książka opisująca losy Imperium Lechitów, czyli starożytnej Polski. Jedna z nielicznych publikacji, która traktuje o Scytii Europejskiej lub tak zwanej Sarmacji Europejskiej. Liczne dokonane ostatnio odkrycia archeologiczne potwierdzają możliwość istnienia wielu grobowców, grodów, miast i osad zamieszkiwanych przez Ariów, Prasłowian, którzy byli naszymi przodkami. Historia z terenów obecnej Polski, kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Autor odwołuje się do wielu kronik i materiałów źródłowych, polskich oraz zagranicznych. Wspomina o wielu mapach, na których są wzmianki o potężnym Imperium Lechitów. Bieszk dokonał opracowania słowiańskich królów lechickich od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Podobny poczet władców znajdziemy również w Kronice Wielkopolskiej. Z kart książki dowiemy się również o toczonych bitwach przez lechitów, ich wspaniałych grodach czy licznych wyprawach handlowych. Z najnowszych badań genetycznych wynika, że Ariowie - Słowianie z haplogrupą R1a1 żyją na tych terenach już od ponad 10 700 lat. Dlatego my Polacy powinniśmy być dumni z pochodzenia i dbać o swoje historyczne korzenie. Książka przeciera ślady odnośnie pochodzenia i początków imperium Lechitów. Według mnie nie do przyjęcia jest pogląd, że my Polacy "wzięliśmy się" dopiero z przyjęciem chrztu przez Mieszka I. W nowych publikacjach więcej powinno pisać się chociażby o nowych, fascynujących odkryciach, jak Arkaim, megalitach odkrytych na Uralu czy głagolicy. Wystarczy wziąć do ręki Przewodnik archeologiczny po Polsce - Agnieszka Malinowska-Sypek, Robert Sypek i zobaczyć ile istniało kiedyś grodów, przed chrztem polski około V wieku. Grodów i miejsc kultu, które zostały zniszczone z wtargnięciem Mieszka I, niosącym razem z sobą chrześcijaństwo. Jednak w dotychczas wydanych książkach wciąż powtarza się te same kłamstwa, tylko dlatego, że pasują do przyjętego schematu. Publikacja ta nie obyła się bez błędów i niedociągnięć, jednak brawa dla autora za podjęty wysiłek w zgłębieniu tematu. Pozycja ta otwiera umysł na szerszy światopogląd i pozwala skierować się ku innym teorią i hipotezom. Oby więcej tego rodzaju publikacji na naszym rynku, a może w niedługim czasie uda się choć w pewnym stopniu rozwiać mroki przeszłości. "Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna" jest pozycją nietuzinkową i na pewno wartą uwagi i poznania. Starożytni Lechici z pewnością istnieli i jest tylko kwestią czasu kiedy wyjdą na światło dzienne kolejne dowody na ich istnienie. Autor miejscami podaje mało wiarygodne źródła, jednak podaje również takie, które potrafią przekonać, skłonić do refleksji i zastanowienia nad naszą burzliwą historią. Znajdziemy w niej wiele trudno dostępnych informacji i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat Polskiej historii jak i całej Europy. Jednak bardzo często sprawdza się smutna prawda, że „Historia to nie fakty, to tylko wersja zwycięzców”. Miejmy jednak nadzieję, że historię Słowiańską czeka jeszcze wiele spektakularnych odkryć, które z pewnością przyniosą zaskakujące zmiany. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 6
5/5
17-07-2017 o godz 01:12 Paweł Kierszka dodał recenzję:
Autor wykonał ogromną pracę zbierając i analizując wszelkie możliwe źródła historyczne mogące odkryć tajemnicę przeszłości Słowian. Wiele z tych źródeł jest kontrowersyjnych w wypadku ziem polskich, choć podobne kontrowersje nie dotykają wątpliwych źródeł anglosaskich. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 9
5/5
20-09-2017 o godz 13:20 Czesław Korduła dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka .Polecam. Zawarte informacje sa dla mnie nowymi i nigdy w szkole o nich nie było mowy na lekcjach.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 12
1/5
21-02-2017 o godz 16:27 Harry Hole dodał recenzję:
Totalne bzdury!!! oby tylko "reforma" edukacji nie wprowadzała takich wypocin do szkół !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 8 8
07-02-2016 o godz 10:22 Ada Kozłowska dodał recenzję:
Każdy, powtarzam KAŻDY przeciętnie wykształcony człowiek nie weźmie tego na poważnie. Ta książka to stek bzdur i jakaś historyczna manipulacja, która ma rekompensować... no właśnie CO?! To że nie byliśmy Imerium Rzymskim ? Auror ma wyraźne kompleksy i nie dość, że kłamie, powołuje się na wątpliwe źródła historyczne, to do tego wpaja nam poczucie dumy z czegoś, czego nie było. Świetnie! Gratuluję. Książka, uważam, jest niebezpieczna... szczególnie dla ludzi o niewielkiej wiedzy a dużej potrzebie samodowartościowamia - UWAGA!!! mogą w to uwierzyć!!! Epik powinien spalić wszystkie egzemplarze ... albo wprowadzić korektę... mogę Wam podesłać swój egzemplarz, jest cały pokreślony. A poza tym uważam, że autor powinien odpowiedzieć przed sądem za próbę ogłupienia społeczeństwa. Razem z tą co napisała Greya i tą polską modelką, która napisała podróbę Greya.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 11
2/5
06-10-2016 o godz 22:27 Jola dodał recenzję:
Książka słaba pod kątem bibliograficznym. Autor opiera się w swoich wywodach na licznych publikacjach pochodzących jeszcze z XIX wieku. Pisze o licznych mapach, jednak miał do nich dostęp jedynie w Internecie. Moim zdaniem praca napisana przez słowianofila i wracająca do tych tendencji, które panowały w XIX wieku w krajach słowiańskich. Słaba pod kątem warsztatu historycznego. Autor odsyła w tekście do bibliografii, ale nie skazuje do której pozycji. To czytelnik ma sobie wybrać, gdzie szukać !? Przypomina kronikę Wincentego Kadłubka, który mieszał fakty z posiadaną wiedzą na temat starożytności.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 4
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zawichost 1205 Foryt Artur
5/5
22,45 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikopolis 1396 Rek Stanisław
5/5
29,02 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kijów 1018 Barkowski Robert F.
5/5
22,43 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Toksyczni ludzie Stamateas Bernardo
4.0/5
17,20 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Toksyczne emocje Stamateas Bernardo
4.5/5
26,53 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Quo Vadis Sienkiewicz Henryk
5/5
27,49 zł
36,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Opracowanie zbiorowe
4.2/5
7,49 zł
9,99 zł
strona produktu - rekomendacje Rok 1920 Charlwood David
0/5
35,20 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.