Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1 (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010–2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat.

Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów – Prasłowian, na terenie obecnej Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1
Seria: Królowie Lechii
Autor: Bieszk Janusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-08-20
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 20 x 145
Okres historyczny: Początki państwa polskiego
Indeks: 17478588
średnia 2,5
5
74
4
12
3
8
2
5
1
134
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
90 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
30-12-2015 o godz 15:58 przez: wjakubiec | Zweryfikowany zakup
Zakładając zgodność ze źródłami i poprawność wszystkich wniosków to REWELACJA na skalę kontynentu, a może i globu! Bogata w trudno dostępne informacje prowokuje do refleksji, oraz rewizji wykładanego w szkołach przedmiotu historii Polski i Europy. Podsumowanie tak wielkiego obszaru i zakresu czasu ze względu na rozproszone źródła i niełatwy dostęp z pewnością wymagało nie lada wysiłku i pracy za co autorowi z głębi serca dziękuję. Książka to swego rodzaju skarb kultury Słowiańskiej, który można odkrywać i odkrywać. Gdyby można ją było wzbogacić o kopie map lub odpisy źródeł zapłaciłbym dziesięciokrotność jej dzisiejszej ceny, a nawet więcej. Realna wartość tematu o którym traktuje, a za tym i samej książki jest po prostu trudna do oszacowania. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla autora za tę publikację z prośbą o kontynuację badań.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 5
5/5
17-07-2017 o godz 01:12 przez: Paweł Kierszka | Zweryfikowany zakup
Autor wykonał ogromną pracę zbierając i analizując wszelkie możliwe źródła historyczne mogące odkryć tajemnicę przeszłości Słowian. Wiele z tych źródeł jest kontrowersyjnych w wypadku ziem polskich, choć podobne kontrowersje nie dotykają wątpliwych źródeł anglosaskich. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 9
5/5
20-09-2017 o godz 13:20 przez: Czesław Korduła | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa książka .Polecam. Zawarte informacje sa dla mnie nowymi i nigdy w szkole o nich nie było mowy na lekcjach.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 12
10-09-2015 o godz 07:16 przez: Marcin Bohlen | Zweryfikowany zakup
Szkoda, że dzieciaki w szkołach uczą się o starożytnych grekach i rzymianach, a nie znają historii własnego narodu. Ciekawa kompilacja informacji na temat starożytnych słowian.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 5
5/5
18-07-2017 o godz 19:29 przez: Dariusz Szieska | Zweryfikowany zakup
Serdecznie polecam mnóstwo ciekawych faktów. Składa do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 11
11-04-2016 o godz 12:04 przez: Alicja Banasik | Zweryfikowany zakup
Autor Janusz Bieszk idealnie "wstrzelił sie w lukę informacyjna o historii Polski sprzed chrztu,czyli roku 966.Jak sam dodaje"Historia Polski nie rozpoczęła sie w cudowny sposób od Mieszka pierwszego".Jest to pierwsza tego rodzaju publikacja ksiązkowa,opisujaca dzieje Słowian-Arian,Sarmatów zamieszkujacych tereny dzisiejszej Europy,az po Ural.Autor posiłkuje sie badaniami archeologicznymi,kronikami Kadłubka , Galla Anonima jak równiez spisanych przez kronikarzy starozytnych władców .Duzą dawka informacji o starozytnej Lechii były mapy kartografów starozytnych i sredniowiecznych.Równiez najnowsze badanie genetyczne w laboratoriach naukowych w Polsce i za granica w latach 2010-2013.-posłuzyły auytorowi do napisania tej ksiazki.Imperium Lechitów przetrwało od 2600 lat od około 1800 roku p.n.e.do 840roku n.e.,kiedy upadło w wyniku spisku iz brodni dokonanej na jej władcach.Z ksiazki mozna sie dowiedziec o zyciu dawnych Lechitów,,o ich królach-władcach,monetach,bitwach.Ksiązka jest bardzo ciekawa..Jest to juz drugie jej wydanie.Pierwsze rozeszło sie "na pniu".Uważam ,ze powinnismy dzieje Lechitów,czyli starozytnej Polski właczyc do nauki historii w szkołach.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 4
05-11-2015 o godz 15:48 przez: Konrad | Zweryfikowany zakup
Pseudonaukowy bełkot – tylko tak mogę określić książkę pod tytułem „Słowiańscy królowie Lechii”. Autor zapatrzony w legendy o Prasłowianach próbuje wpajać czytelnikowi swoją alternatywną wersję historii. W sposób barbarzyńsko bezkrytyczny przyjmuje, jako filar swoich wynurzeń i teorii sfałszowaną (czy właściwie wymyśloną przez fałszerza) Kronikę Prokosza, jako pewne i jedynie słuszne źródło historii starożytnej Słowian. Autor oskarżycielsko odrzuca XIX i XX wieczne krytyczne dzieła polskich wybitnych historyków takich jak Lelewel. Sam często usiłując udowodnić swoje tezy, powołuje się na to, co jest opublikowane w Internecie, jako coś objawionego, oczywistego. Mam wrażenie, że autor jest w stanie wszystko bezkrytycznie przyjąć, jako źródło historyczne, żeby tylko potwierdzić swoją "alternatywną" (właściwiej: fantasmagoryczną) wersję historii. Dziwię się, że patronat medialny nad książką objęły „Mówią Wieki”.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 7
5/5
17-06-2016 o godz 07:22 przez: Katarzyna Jońska | Zweryfikowany zakup
Książkę czyta się właściwie jak powieść. Nie trzeba być historykiem, aby wchłonąć treść. i poszerzyć, a właściwie nabyć wiedzę, której próżno szukać w oficjalnej "nauce". Jest to na pewno jedna z pozycji obowiązkowych, z którą każdy Polak powinien być zapoznany. Dzięki niej poznamy nasze korzenie, z których możemy być dumni, a to z kolei pomoże odbudować nam nasze poczucie godności i siłę. Mam nadzieję, i życzę tego nam wszystkim, że ta pozycja będzie wkrótce stanowiła podstawę do opracowania podręczników historii w naszych szkołach. Szczerze polecam. Świetna pozycja na prezent, gdyż każdy powinien mieć w domu tą książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 7
5/5
06-12-2016 o godz 08:06 przez: Dawid Rozburski | Zweryfikowany zakup
Książka rewelacyjna, powinna być jednym z uzupełnień lekcji historii w szkołach.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 10
5/5
10-01-2018 o godz 12:10 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Hehe. Najbardziej krytycznie i najmniejsze oceny dają cymbały, którzy nawet książki na własne oczy nie widzieli, nie mówiąc o posiadaniu jej w rękach. Wstyd dla nich. Niestety taka jest mentalność ignorantów. 'Bo w tvnie nie powiedzieli to tego nie ma', 'boska tvp1 nie objawiła to to wszystko kłamstwa' itp itd. Nie ma sensu im tłumaczyć, bo to jakby małpie całki objaśniać. 1 gwiazdka- hejt typu to kłamstwo, totalne bzdury, fantasmagorie, 5 gwiazdek- merytoryczna recenzja, przemyślenia, fakty.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 23
5/5
26-04-2016 o godz 09:28 przez: Łukasz Wiernicki | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja. Poleca tą książkę aby zapoznać się z materiałami które były usuwane przez kościół. Ps. "Od wieków zaborczo ukrywany przed Polakami przez ojców paulinów na słowiańskiej Jasnej Górze Poczet Królów " - Potwierdzenie źródła prosze wygooglowac.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 7
19-05-2016 o godz 23:01 przez: dawidmi | Zweryfikowany zakup
Książka jest poparta materiałem źródłowym. Ukazuje, iż na obecnych ziemiach polskich od tysiącleci istniała bardzo dobrze rozwinięta kultura. Nasza państwowość nie zaczęła się 1000 lat temu, lecz dużo wcześniej. Wiele narodów jest dumnych ze swojej przeszłości: np. Skandynawowie z Wikingów. My natomiast uciekamy od naszej starożytności. W szkole uczy się o starożytności wielu narodów, tylko nie naszego polskiego. Książka opisuje władców Lechii do 1800 roku p.n.e.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 6
5/5
12-05-2016 o godz 19:35 przez: gajewski.michal | Zweryfikowany zakup
https://m.youtube.com/watch?v=cv-HXQbOGcg Szach i mat. Ogłupieni to jesteście wy.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 5
1/5
09-10-2018 o godz 08:34 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Janusz Bieszk, wnikliwy badacz historii Polski starożytnej (Lechii), autor bestsellerów „Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna”, „Chrześcijańscy królowie Lechii. Polska średniowieczna”, „Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce” oraz „Cywilizacje kosmiczne na Ziemi” prezentuje tu poczet 51 słowiańskich królów i książąt Lechii, ogarniających wielkie starożytne Imperium Lechitów od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e.. Obowiązkowa pozycja dla pasjonatów starożytnej Polski. Wyczerpujące i udokumentowane wyjaśnienia zaczerpnięte źródłowo z wielu bibliotek światowych( min.:Monachium,Meksyk,Londyn, Chicago) zebrane w tej książce fakty historyczne .są prawdziwą kopalnią wiedzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
17-05-2018 o godz 11:57 przez: Grażyna | Zweryfikowany zakup
Polecam te książkę dla poszerzenia świadomości poprzez zwiększenie wiedzy na temat przeszłości. Mimo, że detale mogą odbiegać od prawdy, to cały sens tej historii umacnia w nas wartości, które powinniśmy znać.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 5
29-03-2016 o godz 09:31 przez: Marek Gmiterek | Zweryfikowany zakup
Wszystko zgodnie z deklaracjami. Zamówienie i dostawa zrealizowane szybko i spraawnie.

Marek Gmiterek
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
18-05-2018 o godz 11:07 przez: Michał Wójtowicz | Zweryfikowany zakup
świetna pozycja, brakowało takiej na rynku
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
4/5
24-05-2016 o godz 18:54 przez: meszex | Zweryfikowany zakup
Fajna książka, daje szerszy horyzont naszej najdawniejszej historii. Ale w pewnych kwestiach wydaje mi się autor trochę "popłynął". Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 7
3/5
05-11-2020 o godz 12:30 przez: jckg | Zweryfikowany zakup
Jest to typowa publikacja naukowa i tak ją trzeba odbierać. Książka nie dostarczy nam rozrywki ani emocji ale dostarczy nam interesującej i nie znanej powszechnie wiedzy. To co zrobimy z tą wiedzą to już inna sprawa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
09-08-2018 o godz 09:56 przez: Grażyna Jeleniewska | Zweryfikowany zakup
Tę publikację zamówiłam dla wyjątkowej kobiety, mojej teściowej / na marginesie - okropne słowo/, która pasjami pochłania tego typu publikacje. Cieszę się, że i tym razem sprawiłam jej radość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rosja carów Pipes Richard
5/5
40,03 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przetrwać Belize Naval
5/5
34,81 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fontenoy 841 Barkowski Robert F.
5/5
27,52 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Auschwitz-Birkenau Opracowanie zbiorowe
5/5
28,25 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki Cyrk Clostermann Pierre
5/5
27,64 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnia walka Zumbach Jan
5/5
31,79 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzecia Rzesza Opracowanie zbiorowe
5/5
28,25 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Combat Kickboxing Opracowanie zbiorowe
5/5
31,79 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dwaj Panowie Nowicki Jan
5/5
24,46 zł
34,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego