TOP

Sekretne życie drzew (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 16,90 zł

16,90 zł 29,90 zł (-43%)
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Słuchaj w abonamencie

Z ofertą Empik Go Audiobooki i ebooki zyskujesz:

  • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 25000 podcastów
  • dostęp do ponad 31000 ebooków
  • możliwość korzystania jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
  • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
  • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
  • dostęp do ponad 650 audiobooków i 350 ebooków
  • dodatkowe treści edukacyjne
  • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
  • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Tytuł: Sekretne życie drzew
Tytuł oryginalny: Das geheime Leben der Bäume: Was sie fühlen, wie sie kommunizieren – die Entdeckung einer verborgenen Welt
Autor: Wohlleben Peter
Tłumacz: Kochanowska Ewa
Lektor: Biczysko Stanisław
Wydawnictwo: EmpikGo
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Język lektora: polski
Data premiery: 2016-11-02
Rok wydania: 2016
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 20466473
 
średnia 4,8
5
551
4
77
3
18
2
8
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
166 recenzji
5/5
07-12-2016 o godz 11:06 erka dodał recenzję:
Przyroda kryją przed nami jeszcze wiele tajemnic. Jak mówi słynna maksyma ruszamy w kosmos, a nie wiemy co jeszcze może się kryć w morskich głębinach. Pasjonatów którzy odkrywają przed nami te sekrety jest mnóstwo i każdy z nich swoje racje przedstawia z pasją i z wielkim zaangażowaniem. Co za tym idzie nasza wiedza się pogłębia i lepiej rozumiemy różnego rodzaju zjawiska zachodzące w przyrodzie. Z tym większą ciekawością sięgnąłem po"Sekretne życie drzew". Autor-Peter Wohlleben, to z zawodu leśnik, który o zależnościach zachodzących wśród drzew wie wszystko. W swojej książce, z wielką pasją snuje opowieść o lesie i jego mieszkańcach. I nie chodzi tu o zwierzęta, ale o drzewa. Drzewa które czują, mają wspomnienia, opiekują się młodymi, a także starymi, sękatymi roślinami. Mają swój świat, który mimo, że wydaje się to niewiarygodne, w sferze odczuć jest identyczny jak nasz. A przynajmniej autor tak to przedstawia. Niezwykła książka. Bardzo ciekawa i skłaniająca do przemyśleń publikacja. Jako, że mój egzemplarz, to audiobook należy wspomnieć o lektorze, którym jest w tym przypadku Stanisław Biczysko. W jego interpretacji ta pozycja jest jeszcze bardziej fascynująca i godna uwagi. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-05-2020 o godz 16:32 Robert dodał recenzję:
dałbym 4.5 przez środek trochę zbyt obszerny i techniczny, ale nie ma to nie będę zaniżał świetnej książce. Poruszony temat dotyczy i otacza nas wszędzie a mało kto ma o nim jakiekolwiek pojęcie. Także warto pogłębić swą wiedzę i zrozumienie a do tego uwrażliwić się bardziej na otaczającą nas przyrodę. Dobrze iż taka książka powstała tak samo jak następna tego autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-02-2017 o godz 22:29 wilt dodał recenzję:
Audiobooka słucha się z zapartym tchem. p. Biczysko opowiada tak, że jest się w koronie drzewa, potem w glebie, w bagnie i wszędzie tam, dokąd zabierze nas Autor wraz z Lektorem. Książka tak fascynująca, że sięga się w otchłanie internetu, by zobaczyć jak dokładnie wygląda zwierzę nieprzekraczające 2,5mm i świerk mający 9500 lat.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-01-2019 o godz 08:58 Anika dodał recenzję:
Cudowna opowieść o otaczającym nas świecie przyrody. A my ślepi, nieuważni, nierozumiejący... Mój spacer w parku i lesie już nie jest taki sam, jak przed lekturą. Polecam, również ze względu na piękną interpretację lektora
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-02-2019 o godz 17:49 ania dodał recenzję:
Czy drzewa czują, uczą się, komunikują ze sobą? Wygląda na to, że tak. Chociaż odbywa się to u nich inaczej niż u ludzi. Autor rzetelnie podpiera swoje tezy wynikami odpowiednich badań, chociaż interpretuje je dość odważnie, w kierunku sugestii (która nie pada jednak wprost), że rośliny też mogą mieć - do pewnego stopnia, oczywiście - świadomość. Jednocześnie, stopniowo zagłębiając się w świat drzew czytelnik zaczyna rozumieć dlaczego ludzie, eksploatując lasy bezlitośnie i bez umiaru robią wielką krzywdę nie tylko drzewom, ale również własnemu gatunkowi. Wciąż nie jesteśmy w stanie przetrwać bez innych zwierząt i roślin. Mając tylko powierzchowną wiedzę o ich funkcjonowaniu i wzajemnych powiązaniach - wiedzę, która służy nam jedynie do skutecznego eksploatowania przyrody tu i teraz - nie przetrwamy zbyt długo. Głęboko humanitarne, proekologiczne przesłanie towarzyszy tej opowieści wzrodzonej z pełnego miłości, wieloletniego obcowania z lasem. Zgadzam się, że ta książka powinna zostać lekturą szkolną, żeby młode pokolenie zaczęło myśleć o naszej planecie mniej egoistycznie niż ich rodzice. Może dzsiejsza młodzież zdołałaby wtedy coś zmienić i ocalić dla naszych potomków chociaż część biologicznej różnorodności Ziemi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-03-2021 o godz 09:02 Tadeusz Wilk dodał recenzję:
Z przyjemnością mogłem utwierdzić się w moim przekonaniu, że jesteśmy częścią przyrody i nawet kiedy korzystamy z jej zasobów powinniśmy to robić zgodnie z rzeczywistymi potrzebami i na codzień nie ingerować w jej funkcjonowanie. Takie pojęcia jak gospodarka leśna, moim zdaniem, powinny zniknąć z naszego języka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-03-2021 o godz 16:29 Anna dodał recenzję:
Bardzo sympatycznie napisana i przeczytana książka. Przystępna cena i ciekawa wiedza, Z ogromnym zaciekawieniem słuchałam. Gdy urywał mi się wątek wracałam, by nic nie uronić. Polecam wszystkim, by poszerzać nasze horyzonty na otaczający nas świat, którego wielokrotnie nie rozumiemy, dla mnie mocne 7,5-8,0/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-01-2019 o godz 12:05 Izabela dodał recenzję:
Gdyby ludzie posiedli całą tą wiedzę to myślę, że ochrona naszego środowiska wyglądałaby zupełnie inaczej. Słusznie ktoś stwierdził w poprzedniej recenzji, że ta książka powinna być lekturą szkolną. Wychowalibyśmy świadome pokolenie. Piękna książka, która uwrażliwia nas i otwiera na świat przyrody.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-03-2020 o godz 12:37 joanna.knut dodał recenzję:
Słuchałam audiobooka i przyznam, że z robiłam z zaciekawieniem czekając co będzie w kolejnym rozdziale. Napisana przystępnym językiem, trudniejsze zagadnienia wytłumaczone. Plus jeszcze anegdotki autora :) polecam dla wszystkich, którzy kochają rośliny, drzewa, naturę 💚💚💚
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2018 o godz 21:04 Bartlomiej Bzdela dodał recenzję:
Powinna to być lektura w szkole podstawowej. Autor napisał przystępnym językiem opowieść o tym jak żyje las i co jest ważne dla lasu. A także ze wiedząc to moglibyśmy mieć znacznie większe korzyści z lasu i tylko zakładając szkółki a potem je wycinać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2020 o godz 06:46 Anonim dodał recenzję:
Łał 😲 fragmenty tej książki powinny być w każdym podręczniku do przyrody. A już na pewno powinna być ona lektura obowiązkową dla tych,którzy studiują na uniwersytecie przyrodniczym. Niesamowicie ciekawa, momentami intrygująca i mocno zaskakująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-03-2020 o godz 17:00 beata karwowska dodał recenzję:
Cudowna przygoda w głąb lasu i samego drzewa. Wzbudziła we mnie ogromne pokłady empatii. Wspaniałe lektura dla dzieci w szkołach. Oprócz wiedzy na temat różnych drzew ich specyfiki, potrzeb, przydatności, uczy szacunku do nich . Polecam każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2020 o godz 23:28 amiranka dodał recenzję:
Fenomenalna pozycja! Postanowiłam tym razem, dla odmiany, sięgnąć po książkę o tematyce mało dla mnie interesującej i się nie zawiodłam. Autor z rozczulającą poufałością i humorem przybliża życie otaczającej nas przyrody. Polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2019 o godz 09:38 Dorota dodał recenzję:
Nie dość, że świetna książka (nie każdy powinien ją czytać np. mój mąż, który i tak traktuje rośliny jak czujące istoty) - to jeszcze lektor, który czyni z niej sensację, dramat, przygodę.... Stanisław Biczysko nadał jej nowa wartość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-07-2020 o godz 00:29 Beata dodał recenzję:
Piękna i mądra książka. Zmienia perspektywę, uczy miłości, empatii. Sprawia, że drzewa wokół nas jakby się uczłowieczają, dostrzegamy ich szczęście i ich cierpienie. Trudno po tej lekturze bezmyślnie złamać jakąś gałązkę. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2019 o godz 08:08 Karolina Stępień dodał recenzję:
Bardzo ciekawa pozycja dla zainteresowanych przyrodą nawet w najmniejszym stopniu. Poszerza horyzont i pozwala zupełnie inaczej patrzeć na fascynujący leśny świat. Podziw dla autora za tak dogłębne i wieloletnie obserwacje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2020 o godz 21:13 Mariusz dodał recenzję:
Bardzo wartościowa książka. Autor jest prawdziwym ekologiem, nie takim eko szaleńcem politycznym, jak to się ma do wielu znanych organizacji. Można się dowiedzieć bardzo dużo o drzewach. Polecam się po tym wybrać do lasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
25-10-2020 o godz 00:58 Joanna Gałązka dodał recenzję:
Bardzo słaba książka. Fakty naukowe pomieszane z półprawdami. Dodatkowo nadmierna personifikacja i kiepskie tłumaczenie (czy może brak opieki merytorycznej?) sprawia że książka jest ciężkostrawna i niepoprawna naukowo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2020 o godz 21:56 peacock dodał recenzję:
Fascynująca lektura. Z miłością, zrozumieniem i szacunkiem do tej tak dotychczas w niewielkim stopniu poznanej społeczności autor opisuje piękno i niezwykłość lasu. Idźmy na spacer i wsłuchujmy się w rozmowy drzew...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-05-2020 o godz 18:22 MONIKA dodał recenzję:
Ciekawe ciekawostki o rzeczach, których nie wiedzieliście o drzewach i ich społecznym życiu, ale nie tylko. Każdy powinien przeczytać/wysłuchać i wpajać tę wiedzę już najmłodszym. Uczy empatii do drzew.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.