Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania! (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jacek Walkiewicz to psycholog, który swoją życiową misję upatruje w edukowaniu dorosłych. Tworzy programy szkoleniowe i wykłady, jest autorem cenionych książek. Ma przemyślenia - "rozmyślenia" - na tematy, które nurtują wielu z nas. Co czyni życie tak fascynującą przygodą? Czym jest mądrość i czy bycia mądrym można się nauczyć? Czy i dlaczego w życiu warto się kierować wartościami? Na te i inne pytania autor poszukuje odpowiedzi na kartach "Rozmyślnika". Bazując na własnych doświadczeniach, odsłania przed czytelnikiem swoją interpretację, wnioski na dany temat, a potem zaprasza do wyruszenia w samodzielną podróż ku zrozumieniu i działaniu, bo co prawda "Rozmyślnik" służy do rozmyślania, ale efektem rozmyślania powinno być działanie.

"Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne? Człowiek, który za ich pomocą wyraża swoje myśli, emocje, idee, własną duszę. W pisaniu książek o swoim życiu czy osobistych przemyśleniach jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu. Pewnie wynika z potrzeby pokazania siebie od środka. W ten sposób łatwiej wyrazić prawdę, która jest w nas. Kiedy pisałem swoją pierwszą książkę, miałem sporo wątpliwości, czy podzielić się historiami, którymi z nikim wcześniej się nie dzieliłem. Zwyciężyła potrzeba spójności z życiową misją. Pomyślałem, że jeśli nie będę wiarygodny, nie będę mógł jej realizować".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!
Podtytuł: Zainspiruj się do działania
Autor: Walkiewicz Jacek
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 192
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-06-20
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 216 x 17 x 149
Indeks: 26100371
średnia 4,7
5
76
4
8
3
3
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
40 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-10-2021 o godz 09:16 przez: Linda Borof | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam przemyślenia Pana Walkiewicz i sposób w jaki przekazuje to czytelnikowi. Powoduje, że czlowiek zaczyna się zastanawiać nad wieloma kwestiami i nawet nie wiadomo kiedy motywuje do zmian. Polecam, dobrze się czyta!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-07-2018 o godz 09:43 przez: aha333 | Zweryfikowany zakup
Rozmyślnik godny polecenia ! Myśli - drogowskazy inspirujące do działania. Charyzma autora czyni lekturę wyjątkową na tle innych. Człowiek, który za pomocą słów "wyraża swoje myśli, emocje, idee, własną duszę".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
18-06-2018 o godz 08:25 przez: Piotr Kapusta | Zweryfikowany zakup
średnia ta książka. Niektóre myśli warte uwagi, część się powtarza z wcześniejszych książek, a końcowe wywiady zupełnie mi nie pasują do całości
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-02-2019 o godz 07:45 przez: Magdalena Kwiecień | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna książka, którą czyta się bardzo przyjemnie. Pan Jacek daje prawdziwego motywującego kopa ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2021 o godz 03:19 przez: Igor | Zweryfikowany zakup
Od Pana Jacka wszystkie książki warto przeczytać. Kilogramy wiedzy i dobrego podejścia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2021 o godz 17:39 przez: Anna Chylińska | Zweryfikowany zakup
Dopełnienie spotkań z Panem Jackiem. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-01-2019 o godz 19:10 przez: Jacek Rosolowski | Zweryfikowany zakup
Świetny trener, warto kupić i przeczytac i podać dalej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2018 o godz 08:00 przez: Miroslaw | Zweryfikowany zakup
Doskonała książka. Polecam naprawdę warto ją przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-05-2022 o godz 17:24 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Jacek Walkiewicz zawsze w punkt.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-10-2021 o godz 15:38 przez: Michal Szczepanik | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka Pana Jacka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-07-2018 o godz 10:30 przez: dobrerecenzje.pl
Jacek Walkiewicz - psycholog. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znany jako mówca, trener i mentor. W swej książce pt. ”Rozmyślnik” podejmuje misję, aby wspierać innych w odważnych decyzjach, które mają na celu podnoszenie jakości ich życia. Wielu z nas traktuje przełom roku czy urodziny jako dobry początek do dokonywania zmian. Jednak wielkim darem lub prezentem od życia jest spotkanie na swojej drodze mądrych ludzi, gdy potrafią milczeć wtedy, kiedy trzeba gdy słowa są zbędne, a potrafią słuchać. Mądrzy ludzie są na wagę złota. Jak w tej opowieści o wodzu indiańskim, którego spytano skąd bierze się mądrość. Odpowiedział, że w jego sercu siedzą ukryte dwa psy, które walczą o prawo do wywierania wpływu na jego życie. Jeden jest wściekły, a drugi łagodny, zaś on nimi po prostu zarządza. Wtedy uczniowie spytali, który z tych psów ma decydujący wpływ na jego życie. Wódz odparł: ”Ten, którego lepiej karmię”. Czyż w tej anegdocie nie ukrywa się cała mądrość życiowa? Mądre życie to życie za które bierzemy odpowiedzialność. Jest świadome, wynika z wyborów, a nie z przypadku lecz jak to w życiu i tak jest wiele zbiegów okoliczności, które są poza naszą kontrolą. To tylko jeden przykład z dwudziestu, które są opisane w tej książce. Poczytaj zatem Drogi czytelniku o mądrym wojowniku, o życiu które przypomina wspinaczkę, gdzie na początku jest dosyć płasko, a nasze umiejętności są niewielkie. Potem robi się coraz bardziej stromo lecz trud przecież leży u podłoża życiowej satysfakcji. W rozmyślniku Jacka Walkiewicza przeczytasz, że ”Mądry wojownik wie, że aby w pełni odczuwać satysfakcję trzeba mieć poczucie wpływu na swoje życie”. Książka także skłania do myślenia: Czy życie nam się przydarza? Czy inni nas źle traktują? Czy inni mają szczęście, a my nie? Zachęcam Cię do lektury oraz do refleksji na te i nie tylko te tematy. Dodam tylko, że książka jest przepięknie wydana, szyta, zawiera 20 rozdziałów i 190 stron, a także ma fajną zakładkę w postaci czerwonej wstążeczki. Pod koniec książki zawarta jest rozmowa z autorem. Ta książka jest głównie przeznaczona dla tych, którzy szukają i rozwijają się a przede wszystkim chcą w swym życiu dokonywać pozytywnych zmian. Weź więc do ręki tę książkę i zainspiruj się do działania. Życzę owocnej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
22-06-2018 o godz 16:03 przez: JesusRhesus
Ech, te codzienne wybory, plusy-minusy, rozstaje, rozpamiętywanie alternatyw... Droga życiowa jest cholernie nieżyciowa. Dobrze, że chociaż jest taki Walkiewicz (to walk - iść, chodzić - to nie może być przypadek...), którego książkę można zabrać do parku, do metra, do schroniska i po przeczytaniu wrócić innym. A potem innym polecić. Co właśnie czynię i to z przekonaniem i wdzięcznością Autorowi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2018 o godz 13:41 przez: sefter
Zdarzyło mi się w korpo uczestniczyć w wykładzie p. Jacka i trzeba przyznać, że zrobił show, chociaż zupełnie się nie silił ani nie nadskakiwał, nie gwiazdorzył. Dało się odczuć, że mówi z głowy, z siebie, a nie wyuczonym kołczowskim kursem. Wartościowe to było. Książka "Rozmyślnik" w zasadzie zawiera treści, jakie na tamtym wykładzie usłyszałem. Fajnie, że p. Jacek nadał temu trwałą formę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2018 o godz 22:41 przez: Michasz
"Grzebałem się w mule po omacku, ale wreszcie odnalazłem szczelinę i przez nią przedostałem sie do innego świata". Cytat prawie jak z Biblii. A to z książki pana Jacka. To taka mała biblia dla normalnych ludzi. Żeby było im łatwiej być lepszymi, choć wcale nie na drodze do bogactwa ani ku chwale wieczystej. Ku własnemu znakowi życiowego Q.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
24-06-2018 o godz 19:21 przez: Ucelot
Interesująca osobowość Walkiewicza świetnie łączy się z talentem do jasnego formułowania myśli ogólnej natury. Czytelnik czy słuchacz Jego wykładów bierze udział w swego rodzaju misterium, które opuszcza lekkostrawnie wzbogacony i pobudzony do działania ładunkiem świeżej energii. Książka "Rozmyślnik" w pełni to potwierdza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2018 o godz 06:07 przez: Elfat
No niesamowity facet... Potrafi nawet tak pejoratywne określenie jak "słomiany zapał" przekuć w drogę osobistego sukcesu. Po prostu odkrywa czytelnikowi, jak wiele dawno "zafiksowanych" spraw trzeba próbować obejść, zignorować albo wręcz rozwalić w pył. Żeby żyć, działając po swojemu. Świetna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2018 o godz 09:05 przez: eTadek
Fajne i dla mnie ważne, że nie tłumaczone z amerykańskich poradników dla kompletnych życiowych lewusów. Walkiewicz jest nasz i dlatego najlepiej do mnie trafia. Nie znoszę tych opasłych tomów od zamorskich guru. Rozmyślnik to udana porcyjka, taka na w sam raz. Nawet do czytania w metrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2018 o godz 07:21 przez: Olga&Vikk
W tej niewielkiej książce znajdują się głębokie refleksje dojrzałego mężczyzny i profesjonalisty w zawodzie coacha i mentora. Ważne i wartościowe. Niejedna myśl z tej książki, pozornie błaha czy oczywista, zostanie ze mną na zawsze. Moc odkrycia jest tak wielka. Pozdrawiam Autora
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2018 o godz 11:34 przez: Niuniota
Kto nie polubi stylu Walkiewicza? Chyba tylko fanatycy monotonnych napomnień z ambon. Reszcie spodoba się lekki humor, wnikliwość obserwacji, życzliwość wobec odbiorcy, inspirowanie przykładami z własnego doświadczenia, przyjazny język i unikanie dętego bełkotu mentorskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2018 o godz 05:46 przez: Doktor Brom
Jak zwykle znakomity Jacek Walkiewicz proponuje "Najpierw pomyśl - potem działaj!". Brzmi prosto, nawet zbyt prosto, ale obudowane znakomitą narracją czołowego polskiego mówcy i coacha staje się strzelistym drogowskazem i Punktem Mocy Wyjściowej. Zalecam czytać. Doktor Brom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego