Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 24,03 zł

24,03 zł 39,90 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W latach 1944–1956 stracono w Polsce kilka tysięcy osób należących do antykomunistycznych organizacji niepodległościowych. Ofiarami tych zbrodni byli także dawni więźniowie KL Auschwitz, w tym Witold Pilecki, zaliczany przez historyków do sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu.

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz
Autor: Cyra Adam
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-05-21
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 215 x 160
Indeks: 14620102
 
średnia 4,3
5
27
4
2
3
5
2
2
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
3/5
15-08-2020 o godz 18:56 Kamila dodał recenzję:
Książka zawiera dużo dat i nazwisk, przez co ciężko się ja czyta. Spodziewałam się czegoś innego. Jest tylko jeden rozdział poświęcony pobycie Pileckiego w Auschwitz i jeden o ucieczce. Książka bardziej dla historyków. Jest baaaardzo dużo przypisów, mysle ze ok 40 stron na ok 400 stron książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2020 o godz 23:21 Emilia dodał recenzję:
Warto kupić i przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2020 o godz 10:10 asieńka dodał recenzję:
Książka jest bardzo ciekawa. Każdy powinien wiedzieć co się działo za murami na Rakowieckiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-12-2019 o godz 09:25 Anonim dodał recenzję:
Jestem zadowolona z zakupów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2019 o godz 18:06 AS dodał recenzję:
Moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego Polaka. Myślę, że każdemu, komu obiło się o uszy nazwisko Pilecki, uzna, Że jest on nie tylko jednym z najodważniejszych ludzi na świecie, Którzy sprzeciwiali się Hitleryzmowi, ale i największym patriotą. Wszystko, co robił to właściwie dla Polski. Miał genialny plan wyzwolenia Auschwitz, nie powiem, że byłby zbyt idealistyczny i naiwny, bo skoro więźniowie dali radę w KL Sobibór, to Oświęcim nie dałby rady? Co więc, stało na przeszkodzie? Oczywiście nasza władza zdradziecka, która uciekła z Polski zaraz po wybuchu wojny. Nie udzielili zgody na wszczęcie buntu. Ratowali swoje tyłki, i z zagranicy chcieli ratować Ojczyznę, której właściwie los był już góry przesądzony. Najpierw naziści, potem komuniści. Jakież to smutne, że Pilecki został nagrodzony, doceniony dokładnie 50 lat po wojnie (Nadanie orderu Orła Białego) i dopiero 6 lat temu awansowany do rangi pułkownika(2013 przez Tomasza Siemoniaka). Moim zdaniem politycy zainteresowali się Witoldem Pileckim wyłącznie po to, by sobie poprawić wyniki sondażowe, gdyż wiedzą, że Polacy darzą wielką miłością i szacunkiem Polskich Bohaterów. Nie dziwi mnie, że komuniści skazali go na śmierć. Najbardziej mnie zaskoczył fakt, że to nasza „właściwa i sprawiedliwa” władza wysłała go do paszczy lwa. Kazali mu wracać do kraju, i montować podziemie antykomunistyczne, lecz nie zdołał, bo komuniści o nim nie zapomnieli i dorwali go, podobnie było z generałem „NIL-em”. Nasz Rząd z Władysławem Andersem na czele mają na sumieniu rotmistrza! Wiem nie nam oceniać ludzi z tamtych czasów, jednak wolałbym umrzeć w walce, niż uciec i schować się jak szczur, a tak postąpili nasi wysoko postawieni wojskowi i politycy. Wiem, już 80 lat minęło od wybuchu wojny, i jesteśmy pokoleniem, które już wojen nie zna, ale o takich ludziach trzeba pamiętać, ponieważ ich historia może kształcić kolejne generacje patriotów. Pilecki zasługuje na panteon bohaterów, ale Anders i Sikorski już nie, a tym bardziej Rydz-Śmigły. Moja opinia z portalu LubimyCzytać. Potencjalnym kupcom nie pozostaje nic innego, jak zamówienie tej perełki. Niezbędnik na półce każdego patrioty.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-03-2019 o godz 21:00 Jacek Pesta dodał recenzję:
Książka godna polecenia,dla każdego miłośnika historii i nie tylko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2018 o godz 16:16 aandryszczyk dodał recenzję:
Ciekawa biografia, bardzo bogate opisy. Książka jest przedstawiona w formie biografii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2017 o godz 02:46 pipi dodał recenzję:
Książka, którą polecam każdemu. Postać Rotmistrza nie może pozostać zapomnianą. Cudowny człowiek, wielki patriota, dla którego Polska była największą wartością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-04-2016 o godz 00:00 Lidka Miron dodał recenzję:
Bardzo udana książka o wielkim, niezłomnym bohaterze. Człowieku, o którym pamięć powinna trwać przez kolejne pokolenia i dlatego dobrze że taka książka została wydana. Tym bardziej, że działalność rotmistrza Pileckiego jest czasem niedoceniana lub wręcz bagatelizowana. Jest to szczególnie smutne, bo osoba rotmistrza Pileckiego w pełni zasługuje na miano bohatera, za swoje oddanie i miłość do Ojczyzny. Zrobił to co uważał za najbardziej słuszne i oczywiste. Wielki podziw. Warto propagować książki takie jak ta autorstwa Adama Cyry. Jest bowiem rzetelna i w znakomity sposób oddaje dramatyczne losy rotmistrza Witolda Pileckiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2016 o godz 12:18 Magdalena dodał recenzję:
Polecam ksiazke kazdemu, kto lubi historie Polski i to co wydarzylo się w naszym kraju nie jest mu obojętne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2015 o godz 00:00 Ignacy Kowalski dodał recenzję:
To bardzo wartościowa książka, a przede wszystkim wiarygodna. Autor przedstawia sylwetkę i dokonania Witolda Pileckiego - człowieka, którego powinien znać każdy Polak. Książka napisana jest bardzo przystępnie. Jestem przekonany, że zaciekawi nawet osoby, które nie interesują się historią. Polecam wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
27-01-2015 o godz 17:42 MirzejPK dodał recenzję:
Witold Pilecki był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940–1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu. Za swoje zasługi nie doczekał się za życia żadnej nagrody – wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć, a następnie robiono wszystko, by o Nim i Jego dokonaniach zapomniano. Dzięki staraniom rodziny i historyków rotmistrz (w 2013 awansowany na pułkownika) Pilecki wraca do świadomości narodowej. Książka skupia się przede wszystkim na działalności Witolda Pileckiego w organizowaniu konspiracji wojskowej w Auschwitz, zawiera również słynny raport z 1945 roku napisany po ucieczce z obozu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-01-2015 o godz 11:18 Kamila Gurowska dodał recenzję:
Rotmistrza Pileckiego powinien znać każdy Polak. Książka ta powinna być obowiązkowa w szkołach. Nie dość, że jest niesamowicie ciekawa i mimo ponad 400 stron czyta się ją szybko. Wywołuje wiele emocji, przemyśleń. Dodatkowym atutem jest fakt, że napisana jest przez Adama Cyrę ( kustosza Państwowego Muzeum Auchwitz-Birkenau w Oświęcimiu) pod kierunkiem prof. dr hab.Antoniego Molendy. Autor jest osobą kompetentną do napisania tej książki, a my czytelnicy mamy pewność, że są to fakty, fakty udokumentowane. Możemy być pewni, że jest to rzetelna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-01-2015 o godz 17:46 Jolanta Szymczak dodał recenzję:
Lektura godna polecenia, nie tylko dla osób preferujących biografie, ale dla wszystkich interesujących się historią naszego kraju. Książkę czyta się jak dobrą powieść, mimo że tworzą ją fakty, często mało znane. To zasługa sprawnego warsztatu pisarskiego autora. O trudzie, jaki pisarz zadał sobie przy tworzeniu tej pozycji świadczą też bogate przypisy. Szkoda, że nie są one umieszczane u dołu strony, tylko na końcu każdego rozdziału. Pozwoliło by to uniknąć ciągłego kartkowania podczas lektury. Całość ujęta została w dziewięciu rozdziałach:od dzieciństwa przez pierwszą wojnę światową, zwycięstwo nad Rosją, życie w niepodległej Polsce, okres drugiej wojny światowej, II Korpus Polski we Włoszech, powrót do kraju w tajnej misji, aresztowanie, śledztwo aż do wykonania wyroku śmierci. Atutem książki jest też bogata bibliografia. Tragizm postaci Pileckiego zmusza refleksji nad patriotyzmem wczoraj a dziś, nad niesprawiedliwymi, bo czasami manipulowanymi wyrokami sądu. Z kart tej książki wyłania się sylwetka prawdziwego patrioty, bezinteresownego człowieka, wybitnej jednostki zasługującej na pamięć przyszłych pokoleń.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
19-11-2014 o godz 13:34 Ósemkowy Klub Recenzenta dodał recenzję:
Przez długi weekend postanowiłam sięgnąć po utwór Adama Cyra - „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz”. Już dawno chciałam przeczytać tę książkę, ponieważ w zeszłym roku bardzo zainteresował mnie okres komunizmu. W reszcie udało mi się przeczytać książkę.

Może na sam początek warto byłoby przybliżyć postać Witolda Pileckiego. Był żołnierzem AK, więźniem i organizatorem ruchu oporu w KL Auschwitz oraz twórcą raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego. Autor słów „Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić…”

Książka jest biografią Pileckiego. Był on uczestnikiem wojen, a później ofiarą reżimu komunistycznego. Przez komunistów został skazany na śmierć, jednak książka głównie skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej, w Oświęcimiu, zawiera również w sobie raport, o którym wspomniałam na początku.

Zdecydowanie polecam tę książkę, bo cała książka, jest napisana w sposób obrazowy, łatwo sobie wyobrazić wszystko, co autor chciał nam przekazać. Utwór ma w sobie wiele cech, które wręcz uderzają z tej książki, jak patriotyzm, honor i odwaga.
K.B, lat 17
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Cyra Adam

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Szydełko od A do Z Opracowanie zbiorowe
4/5
26,67 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Powrót Smoka Kresu. Frigiel i Fluffy Opracowanie zbiorowe
4.9/5
31,49 zł
34,99 zł
29,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Dieta w chorobie Hashimoto Lewandowska Agata
4.1/5
26,99 zł
29,99 zł
21,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Sushi Hori Masakazu , Takahashi Kazu
4.1/5
17,99 zł
19,99 zł
14,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój przyjaciel Hitler Hoffmann Heinrich
0/5
31,49 zł
34,99 zł
29,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Warzywa, które leczą Lewandowska Agata
0/5
35,99 zł
39,99 zł
34,19 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem Steinke Ronen
4.2/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
strona produktu - rekomendacje Cieniom Treblinki Czarkowski Ryszard
3/5
32,99 zł
36,90 zł
31,34 zł
strona produktu - rekomendacje Auschwitz. Rezydencja śmierci Bujak Adam
3/5
61,99 zł
69,00 zł
58,89 zł
strona produktu - rekomendacje Holokaust. Nowa historia Rees Laurence
5/5
52,99 zł
59,90 zł
42,39 zł
strona produktu - rekomendacje Mój dziadek fałszerz Kruger Charlotte
4.4/5
37,49 zł
42,00 zł
29,99 zł
strona produktu - rekomendacje Powstanie Warszawskie Ciechanowski Jan M.
5/5
44,46 zł
49,90 zł
35,59 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.