Rób to, do czego jesteś stworzony (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Rozszyfruj tajemnice typu osobowości - w jaki sposób przetwarzasz informacje, podejmujesz decyzje, współdziałasz z otaczającym cię światem i odkryj najlepszą dla siebie karierę.

Ta książka wprowadza pojęcie typu osobowości i pozwala rozpoznać własny. Wykorzystując ćwiczenia i konkretne strategie poszukiwania pracy, wymienia zawody popularne dla danego typu osobowości. Autorzy zapewniają rozsądne porady zawodowe, naświetlają mocne strony oraz pułapki każdego typu osobowości.

Jeżeli niedawno ukończyłeś szkołę, szukasz pracy lub chcesz ją zmienić, to ten praktyczny poradnik pomoże ci odkryć karierę właściwą dla siebie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1005507659
Tytuł: Rób to, do czego jesteś stworzony
Autor: Tieger Paul D.
Tłumaczenie: Czerwińska Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio EMKA
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 346
Numer wydania: I
Data premiery: 1999-01-01
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 228 x 15 x 189
Indeks: 68403294
średnia 4,3
5
11
4
6
3
2
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
20-04-2014 o godz 20:10 przez: Alex | Zweryfikowany zakup
zdejmij maskę ii odnajdź się w swojej skórze. Dobra literatura na poznanie siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-07-2016 o godz 14:41 przez: Marcin | Zweryfikowany zakup
Tytuł dobrze i trafnie mówi o tym do czego zachęcają autorzy tej publikacji

Jest to prostym językiem napisany przewodnik umożliwiający czytelnikowi aktywne odkrywanie jego własnych preferencji osobowościowych - typu osobowości. Wskazujący jakie mogą mieć one wpływ na życie i rozwój kariery. Podpowiada gdzie leżą główne talenty każdego typu osobowościowego, a gdzie mogą być niebezpieczne rafy, po których żeglować trudniej.

Najlepsza książka wydana po Polsku traktująca o post-Jungowskim podejściu do typologi osobowości. Odnosi się głównie do koncepcji Meyers-Briggs (MBTI) ale takrze Keirseya. Brzmi mądrze? Bo stoi za tym powarzna nauka i badania, lata praktyki - ale tym was książka nudzić nie będzie. Autorzy w przystępny sposób umożliwiają zastanowienie się nad osobowościowymi preferencjami (w ramach autodiagnozy), tłumaczą historię metodologii i dostarczają pełnych, rozbudowanych opisów poszczególnych typów (liczne przykłady i studia przypadków). Dodatkowo książka zawiera wskazania zawodowe dla poszczególnych typów. Ze swojej strony polecam rozdział dotyczący rozwoju typu osobowości na przestrzeni życia człowieka, tłumaczący zmieniające się na przestrzeni życia zainteresowania poszczególnych typów osobowości. Podsumowując - jest to prostym językiem napisany przewodnik umożliwiający czytelnikowi aktywne odkrywanie jego własnych preferencji osobowościowych, wskazujący jakie mogą mieć one wpływ na życie i rozwój kariery. Podpowiada gdzie leżą główne talenty każdego typu osobowościowego, a gdzie mogą być niebezpieczne rafy, po których żeglować trudniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-02-2016 o godz 20:29 przez: Anna Różańska | Zweryfikowany zakup
książka jest zbiorem ćwiczeń,testów i wskazówek dla każdego,kto szuka nowego zawodu opatrtego na pasji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
24-06-2022 o godz 21:01 przez: Maja | Zweryfikowany zakup
nie polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-11-2009 o godz 10:37 przez: Lubimy tę książkę:)
Książka dla tych, którzy zaczynają ścieżkę kariery bądź zamierzają zostawić nieatrakcyjną pracę. Małżeństwo psychologów i trenerów biznesu, Paul i Barbara Tieger, proponują w książce „Rób to, do czego jesteś stworzony” nowatorskie podejście do kierowania własną ścieżką zawodową. Opierając się na typach osobowości, wyznaczają oni dla czytelnika konkretny plan kariery. Za pomocą ćwiczeń, przykładów i strategii każdy może odkryć swój profil charakterologiczny, który bezsprzecznie ułatwi odnalezienie odpowiedniej dla czytelnika pracy.
Korzystaj więc z wielu możliwości znalezienia odpowiedniej dla Ciebie pracy. Nie zrażaj się, że nie pasujesz do stanowiska albo, że szukanie pracy jest męką. Po prostu poznaj swój profil osobowościowy i odkryj pracę, która stanie się dla Ciebie pasją.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
08-10-2013 o godz 16:47 przez: Radoxxx
Książkę dostałem od mamy – przyjąłem to jako nietrafiony żart... nie do końca rozumiem fenomem psycho-poradników promujących idee samosprawdzajacej się przepowiedni. Ja zawsze uważałem, ze jestem stworzony do bycia prezesem, albo milionerem który zyje z odsetek. Niestety zycie zweryfikowało moje plany i toczy się niekoniecznie tak jak chce
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
4/5
06-10-2013 o godz 20:52 przez: WaloryK
Książka interesująca, ale nie bardzo odkrywcza. Dobrze napisana. Można dowiedzieć się – a raczej uświadomić sobie – kilka rzeczy na swój temat. Jednak nie we wszystkich punktach zgadzam się z autorem. Wydaje mi się, że czasami autor zastosował trochę stereotypowe, populistyczne myślenie – wiadomo, jakoś musi przyciągnąć czytelników. Ale ogólnie na plus.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
02-10-2013 o godz 20:26 przez: Tsssatsiki
Jestem na początku kariery zawodowej i powiem szczerze, ze jakos nigdy nie miałem konkretnego pomysłu na siebie. Podczas studiow wiadomo – pracowałem tu i tam dorywczo, ale z żadna z tych branz nie wiązałem przyszłości. Poźniej błąkałem się od stażu do stażu – oczywiście wszystkie były bezpłatne. I musze powiedziec, że ksiązka uświadomila mi jedną, ważną rzecz – trzeba się cenić, startowac wyżej, szukać wyzwań.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
03-12-2019 o godz 14:20 przez: Anonim
Autor chce zaszufladkować człowieka natomiast niektórzy mają wybiórcze cechy z wszystkich przykładów. Dodatkowo autor powołuje się na ludzi, którzy stworzyli system mający za zadanie pogrupować ludzi wg cech charakteru i osobowości złożonej. Nie da się tego zrobić bo każdy podejmuje różne decyzję w zależności od sytuacji. Do czego zmierzam. Jedynym rozgraniczeniem człowieka jest umiejętność panowania nad emocjami. To one decydują o jego cechach miękkich. Ktoś może być wycofany a inny za bardzo agresywny ale to jest wyłącznie cecha emocji. Z wiekiem ewoluujemy. Dodatkowo musimy brać pod uwagę wychowanie oraz inteligencję/mądrość, czyli zbudowany neurologicznie umysł. Człowieka ciężko zaszufladkować, bo pod wpływem różnych zdarzeń jego cechy z wieku 25 lat i testu który informuje że jest się INTJ, mogą w wieku 45 lat zmienić się na ENFJ. Aktualny stan emocjonalny również jest ważny ponieważ w zależności od tego wychodzą zróżnicowane wyniki. Podam przykład: lubimy chodzić na zabawę i jesteśmy weseli. Pewnego dnia umiera bardzo bliska nam osoba. Druga strona o tym nie wie. Wykonując test wyjdą inne wyniki. Z biegiem czasu mogą ewoluować ale ze względu na to zdarzenie zmieniamy podgląd na życie. Sam czytając opisy osobowości brałem pod uwagę kilka cech z różnych typów. Podczas testów na różnych stronach wychodziło że jestem INTJ, ISTJ lub INTP. I tak na zmianę. AF.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-05-2015 o godz 00:00 przez: Natasza Kozak
Bardzo ciekawa książka z wieloma teoriami w niej zawartymi śmiało mogłabym się zgodzić. To dzięki tej książce lepiej poznałam swoje mocne oraz słabe strony i zaczęłam wykonywać to do czego według tej książki "została stworzona" w końcu robię to co lubię. Rewelacja! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-05-2015 o godz 00:00 przez: Jan Kwiatkowski
Ksiażka, która jest nizwykle ciekawa, szkoda, że nie przeczytałem jej dużo wcześniej, na pewno wtedy po określeniu mojej osobowości zdecydowałbym się na zupełnie inny zawód. Książka jest bardzo pomocna i wiele porad i wniosków w niej zawartych się sprawdza. Polecam wszystkim
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2015 o godz 11:56 przez: Ilona Mroczkowska
Świetna pozycja dla osób, które chcą siebie lepiej poznać oraz dla osób szukających swojego profilu zawodowego. Dla maturzystów i osób przezywających kryzys zawodowy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2016 o godz 19:23 przez: Piotr Choragwicki
Dużo testów i informacji do kierowania swoją karierą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Winning. Odpowiedzi Welch Jack
5/5
26,30 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Myślenie pytaniami Adams Marilee
4.6/5
26,02 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego