Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat (okładka  miękka, 08.2020)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Oferta empik.com : 32,51 zł

32,51 zł 49,00 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 48 godzin

Oferta WawaSmart : 40,64 zł

Oferta Smart Books : 41,47 zł

Oferta dvdmax : 51,74 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Vilfredo Pareto nie sformułował zasady 80/20, choć był świadom zjawiska "kluczowych nielicznych". Od dawna wiemy, że do większości skutków, efektów i nagród prowadzi mała liczba przyczyn, działań i wysiłków. Gdyby regułę 80/20 ująć dosłownie, oznaczałaby, że 80% osiągnięć w pracy zapewniamy, poświęcając jej zaledwie 20% czasu, a mniej więcej cztery piąte naszych wysiłków okazuje się zasadniczo nieistotnych. Tak rażący brak równowagi między przyczynami i skutkami czy wysiłkiem i nagrodą wydaje się sprzeczny ze wszystkim, czego zwykle można by oczekiwać! Tymczasem zasada ta, wykorzystywana przez wszystkich inteligentnych ludzi i wszystkie możliwe rodzaje ludzkich zbiorowości, pomaga osiągać znacznie więcej znacznie mniejszym kosztem.

To jubileuszowa edycja bestsellerowego poradnika, docenionego przez miliony efektywnych ludzi z całego świata. Z okazji dwudziestej rocznicy pierwszego wydania książka została poprawiona i uzupełniona o cztery nowe rozdziały omawiające czerpanie korzyści z rosnącej popularności sieci, sterowanie własnym życiem dzięki łączności ze swoją podświadomością oraz pięć fundamentalnych zasad sukcesu. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jak wykorzystać zasadę 80/20 we wszystkich aspektach życia. Nauczysz się koncentracji na najważniejszych 20% przyczyn i zaczniesz osiągać dużo więcej: szybciej przy mniejszym wysiłku. W efekcie będziesz żyć szczęśliwiej, radośniej, poczujesz się wolny i spełniony. Tak właśnie działa słynna zasada 80/20!

W tej książce znajdziesz :

  • kluczowe koncepcje powiązane z zasadą 80/20
  • wprowadzenie do myślenia w kategoriach 80/20
  • zastosowanie zasady 80/20 w biznesie
  • wdrażanie zasady 80/20 w życiu osobistym i w relacjach z innymi
  • strategie osiągania szczęścia i praca z podświadomością
  • wizje przyszłości w proporcji 80/20

Zasada Pareta: odmień swoje życie minimalnym wysiłkiem!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1245478782
Tytuł: Reguła 80/20. Zasada, która odmienia świat
Autor: Koch Richard
Tłumaczenie: Sielicki Leszek
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 415
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-08-04
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 208 x 22 x 142
Indeks: 35621850
średnia 4,3
5
23
4
13
3
6
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-09-2021 o godz 13:42 przez: Paweł | Zweryfikowany zakup
O zasadzie 80/20 wielu słyszało, wielu spotkało się z rozwiązaniami bazującymi na tej regułę, ale tak do końca to nie każdy byłby w stanie jasno i rzeczowo wytłumaczyć na czym ona polega. Ta książka profesjonalnie i rzeczowo wszystko wyjaśnia. Dokładne wyliczenia i przykłady z życia wzięte ułatwiają jej zrozumienie. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2021 o godz 15:02 przez: Mac2000 | Zweryfikowany zakup
Brak słów! Pozycja doskonała. Kto by pomyślał, żeby o regule 80/20 (zasadzie Pareto) napisać książkę? A jednak. Wiele inspiracji, przykładów i bonusowy rozdział nt. wykorzystania podświadomości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
14-04-2022 o godz 08:49 przez: Luiza | Zweryfikowany zakup
Juz wczesniej znalam ta regule. Liczylam zr dowiem sir czegoś ciekawego... Opis tej reguly mozna znalezc za darmo na roznych blogach
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-03-2021 o godz 07:20 przez: Mirosław | Zweryfikowany zakup
Odwieczna walka ze sprzedażą, biblia handlowców i nie tylko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2021 o godz 09:12 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo interesująca książka, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2022 o godz 09:58 przez: Wanda | Zweryfikowany zakup
Dobra i szybka realizacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-10-2020 o godz 12:03 przez: Anonim
Czym jest zasada 80/20? Zgodnie z nią 20% naszego zaangażowania odpowiada 80% naszemu wyniku. Autor pokazuje w wielu przykładach jak ta zasada wygląda w prawdziwym życiu i jak wygląda jej stosowanie. Nadrzędnym celem jest osiąganie sukcesów, wykonywanie różnych czynności, przy jak najmniejszym nakładzie. W ten sposób staramy się maksymalizować osiągane efekty. Kiedy znamy nasz cel, musimy usiąść i zastanowić się nad droga do niego. Opracować kolejne etapy i zastanowić się co zrobić, jak zniżać się do osiągnięcia celu przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Bardzo ważne jest zastanowienie się nad tym przed podjęciem odpowiednich kroków, ponieważ często wiele naszych działań zamiast nas przybliżać do osiągnięcia sukcesu, pozostajemy w tym samym miejscu, albo sa na tyle nie efektywne że jeszcze dodatkowo oddalają nas od wymarzonego celu. Interesująca pozycja, warta uwagi każdej osoby zainteresowanej własnym rozwojem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
19-06-2022 o godz 12:29 przez: Błażej
Ksiażka nie warta zakupu i czytania. Przeczytałem całą z trudem, ponieważ jest rozmymłana i większość to masło maślane. Nie uważam się za głupiego człowieka, który przeczytał to bez zrozumienia. Jak najbadziej robiłem wszystko, żeby wyciągnąć jakieś wnioski z każdego rozdziału, ale po prostu sie nie dało, bo jest napisana w taki sposób, że nie podane są konkrety. Ciągle jest podkreślane, że to super metoda na życie, jezlst wiele przykładów, że zasada przynosi duże rezultaty w firmach, ale co z tego jak najbardziej chciałbym sie skupić na tym jak do tej poprawy faktycznie doszło, co oni zrobili że było lepiej. Jednakże żaden przydład nie jest wytłumaczony tak, aby czytelnik go zrozumiał. Moim zdaniem lepiej jest wejść na YouTube i posłuchać sobie wywiadów z mądrymi ludźmi, którzy są w stanie omówić konkrety, a nie tylko uświadamiać, że będzie dobrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
15-09-2020 o godz 21:40 przez: Katarzyna
Richard Koch jest autorem wielu publikacji dotyczących reguły 80/20. Tytułowa zasada jest jego dewizą życiową, niemal w każdym aspekcie. Książka ta głównie porusza kwestie dotyczące tematyki zarządzania, marketingu ale rownież stylu życia. Koch inspirował się Vilfredo Pareto, który miał następująca zasadę: „Odmień swoje życie minimalnym wysiłkiem!” W tytułowej regule chodzi, że 80% sukcesów, czy osiągnięć mamy dzięki 20% poświęconego czasu lub wysiłku. Poradnik ten osiągnął status bestsellera, to wydanie jest jubileuszowe, gdyż pierwsze wydanie miało miejsca 20 lat temu. Autor przekonuje w książce aby odgadnąć szczęście należy skupić się na najważniejszych 20% przyczynach. Na resztę nie należy tracić własnego czasu. Ciekawostką autora jest, że tę zasadę można zastosować do czytania książek (bardziej publikacji naukowych). Zaleca by czytać przedmowę, wstęp i zakończenie czyli 20% a resztę czyli 80% można pominąć. Najważniejsze jest by poznać sens, w jak najkrótszym czasie. Przeniósł rownież tę zasadę do garderoby, że 20% ubrań jest najczęściej używanych a reszta leży 🙈 Autor rownież porusza kwestie zasady w świecie biznesu, te informacje głównie mogą się przydać managerom czy kierownikom. Książka napisana przystępnym językiem, zrozumiała dla każdego. Autor inspiruje się filozofami czy naukowcami. Koch analizuje prawdziwość zasady przez całą publikacje, że dzięki stosowaniu jej można osiągnąć sukces, szczęście mały wysiłkiem, tracąc niewiele czasu. Autor porusza kwestie sieci i w niej upatruje sukces w przyszłości każdej firmy, czy osoby. Przesłanie książki jest bardzo proste ale zastosowanie tej zasady w każdym aspekcie życia wydaje mi się już nie takie łatwe. Na pewno jeszcze będę wracać do niektórych rozdziałów książki. Pomimo zaleceń autora lepiej przeczytać całą publikacje by kompleksowo rozumieć rozumowanie Kocha.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego