Radykalne przebudzenie do autentycznego życia (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 35,64 zł

35,64 zł 54,90 zł (-35%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Większość kobiet zapomina o swoich potrzebach, żyjąc dla innych i oddalając się od siebie samych. Spętane przez nakazy kulturowe, zapomniały już, kim są i kim mogą się stać. Zupełnie jakby błądziły we mgle przesłaniającej im rzeczywistość. 

Czujesz, że to może dotyczyć również ciebie? Jeśli pozwolisz mgle opaść, dostrzeżesz prawdę o sobie i zrobisz ważny krok ku nowemu życiu. Nie musisz definiować się poprzez kanony piękna, które wpoił ci świat, wierzyć w powszechnie przyjmowane kłamstwa ani odgrywać narzuconych ról. Dążenie do bycia kobietą perfekcyjną, piękną, odnoszącą sukcesy – to nierealne i niszczące wyzwanie, podobnie jak nawyk poświęcania się i ratowania innych oraz przeświadczenie, że bezustannie musimy zasługiwać na miłość. Możesz przestać żyć w mętnych oparach strachu, rytuałów, tradycji i przewidywalności. Obudź się! Sprawdź, jak radykalnie wrócić do siebie i ponownie spotkać się ze swoją najgłębszą istotą.

Bestsellerowa autorka „New York Timesa” i znana psycholożka kliniczna uczy kobiety, jak przezwyciężyć swoje lęki i złudzenia, uwolnić się od społecznych oczekiwań i na nowo odkryć osobę, którą zawsze chciały być: w pełni obecną, świadomą i spełnioną.
"Wszystkie tęsknimy za wolnością, czujemy się jednak więźniarkami naszego codziennego życia, dręczonymi lękiem i poczuciem, że na nic nie zasługujemy. Strony tej książki przynoszą obietnicę ścieżki, która wyprowadzi was z więzienia ku nowemu wyobrażeniu was samych".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Radykalne przebudzenie do autentycznego życia
Tytuł oryginalny: Radical Awakening
Autor: Tsabary Shefali
Tłumaczenie: Kasprzyk Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 488
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-04-13
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 40 x 140
Indeks: 41074497
średnia 4,8
5
6
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
30-04-2022 o godz 22:35 przez: Klaudia
Książka jest o tym, że większość kobiet zapomina o swoich potrzebach, żyjąc dla innych i oddalając się od siebie samych. Spętane przez nakazy kulturowe, zapomniały już, kim są i kim mogą się stać. Zupełnie jakby błądziły we mgle przesłaniającej im rzeczywistość. Dr Shefali Tsabary, psycholożka kliniczna, uczy kobiety, jak przezwyciężyć swoje lęki i złudzenia, uwolnić się od społecznych oczekiwań i na nowo odkryć osobę, którą zawsze chciały być: w pełni obecną, świadomą i spełnioną. Muszę wspomnieć, że niezwykle podoba mi się ilustracja przedstawiona na okładce tej książki. Kobieta z „otwartym" sercem z którego wydostają się nowe gałęzie z wyrazem twarzy, który świadczy o spokoju i medytacji, coś naprawdę wspaniałego oraz idealnie oddającego zawartość tego poradnika. Czytając „Radykalne przebudzenie" miałam nieodparte wrażenie, że przebywam na psychoterapii. Ciężkiej, skomplikowanej a niekiedy nawet nie do końca zrozumiałej w tym całym procesie swojej relacji. Autorka wielokrotnie wspomina, że jej zdania są mocno dosadne i bywają przeszywające. Obrazimy się na nią nie raz oraz odłożymy książkę na bok, aby trochę od niej odpocząć, bo odbywający się proces okaże się dla nas zbyt przytłaczający. Książka opisuje niemalże każdą sferę naszego życia, od dzieciństwa po dorosłość, zamążpójście, posiadanie pracy, bycie mamą, itp. Prosty a przede wszystkim zrozumiały język, podział na rozdziały i pięć części. Czasami można się pogubić, ale gwarantuje, że odnajdziemy drogę. Nie do końca potrafię rozgryźć relację między autorką a mężczyznami. Da się w poradniku wyczuć, że jednak Dr. Shefali ma dużą urazę, może dystans, sama nie wiem...coś w każdym bądź razie jest na rzeczy i da się to wyczuć. Nie bardzo te negatywne wibracje do mnie przemawiały. Sam w sobie poradnik czyta się całkiem przyjemnie, fajnie widać procesy które zachodzą w nas samych podczas czytania, jednak gdzieś już w połowie czułam się lekko znudzona i odnosiłam wrażenie, że autorka zaczyna się powtarzać. Również nie przepadam za tym, gdzie autor z góry zakłada, że książka odniesie sukces i jest nam do ”polepszenia" komfortu naszego życia niezbędna. Myślę, że warto ją przeczytać. Spojrzeć na siebie oczami Dr. Shefali i może nawet pochylić się ku zmianom, które nam proponuje. Daje jej mocne 7/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2022 o godz 20:03 przez: recenzje
Radykalne przebudzenie do autentycznego życia dr Shefali Tsabary to podróż do autorefleksji, która odkrywa wzorce zachowań, które przyjęłyśmy, aby służyć wszystkim, zapominając o sobie oraz jak te wzorce przyczyniają się do ogólnego poczucia niezadowolenia i lęku. Nie ma wątpliwości, że współczesne kobiety są przepracowane, przeciążone i często załamane, ale kluczem do wyrwania się z tego cyklu jest rozpoznanie, dlaczego tak się dzieje i uwolnienia się od zarówno wypowiadanych, jak i niewypowiedzianych oczekiwań, które przyjmujemy za własne. Dr Shefali zaczyna od wyjaśnienia, w jaki sposób zostałyśmy uśpione poprzez oczekiwania społeczne, do których przygotowano nas już w dzieciństwie. Wyjaśnia, dlaczego nie kwestionujemy naszego podejścia do życia i komu właściwie służymy. Treść książki analizuje kłamstwa, którymi byłyśmy karmione i jak ślepo przyjęliśmy pewne osobowości, które niestety przynoszą korzyści jedynie innym. Określa, w jaki sposób ego nadal karmi te kłamstwa i potwierdza przekonanie, że faktycznie służymy innym, podczas gdy w rzeczywistości desperacko próbujemy odbudować poczucie własnej wartości we wszystkich dziedzinach życia. Wreszcie, opisuje konkretne obszary, w których możemy zacząć wprowadzać trwałe zmiany, aby rozpocząć czerpać z mocy, która w nas drzemie. Autorka daje kobietom wskazówki, jak porzucić te stare przyzwyczajenia, by uzdrowić i stać się w końcu sobą. Wyjaśnia, na czym polega to radykalne przebudzenie, uczy jak ​​naprawdę zaprzyjaźnić się ze strachem i przekształcić go w moc, radzi jak ​​wzmocnić własną wartość i intuicję oraz jak ​​wyjść poza schematy akceptując niezależność, współczucie, własne cele, wewnętrznego rodzica często krytycznego a przede wszystkim jak oswoić pustkę, która czasem pewnie się pojawi. Radykalne przebudzenie wytycza kobietom drogę do odkrycia swojej wewnętrznej prawdy i mocy. To wymowna i inspirująca, praktyczna i przystępna książka, poparta przykładami z życia wziętymi i osobistymi historiami, która uwalnia niezwykłą moc niezbędną do przebudzenia świadomego ja.To nie jest książka, którą należy lekceważyć. Cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/zaufaj-intuicji-pokochaj-siebie_a7056
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-04-2022 o godz 11:49 przez: Anonim
🌙 RADYKALNE PRZEBUDZENIE 🌙 To może być jedna z ważniejszych książek, które przeczytałam. Myśle, że każda kobieta powinna ją przeczytać, chociaż szczerze mówiąc, ta pozycja byłaby korzystna również dla mężczyzn. Śmiem twierdzić, że ta książka otwiera oczy na pewne kwestie. Gdyby każdy mógł wdrożyć ułamek tego, czego uczy ta książka, społeczeństwo zauważyłoby radykalną zmianę na lepsze. Jestem dumną feministką i jestem na ścieżce równych praw dla wszystkich - ras, płci, seksualności itp. Nie nazwałabym to trochę „fazą” ale nie sądzę żeby to kiedykolwiek się zmieniło. Dopóki wszyscy nie są traktowani tak samo, wszyscy będziemy cierpieć w różnych stopniach i formach. Dr. Shefali kwestionuje wiele z tego, w co nas nauczono wierzyć; o nas samych, innych, religii, społeczeństwie - o wszystkim. Nie wszystkie wzmianki do mnie przemawiały, ale większość chwytała mnie za serce. To tylko pokazuje jak wiele wiem, ale jak wiele muszę się jeszcze nauczyć. Książka przepełniona jest radykalnymi ideologiami, które zostały dokładnie przedstawione i wyjaśnione, aby każdy mógł je zrozumieć. Tej pozycji towarzyszy klimat filozofii Wschodu, z naciskiem na mniejszą władze patriarchalną, bez kastrowania mężczyzn i ich męskości. Wiem, że ta książka mogłaby pozmieniać trochę w świecie, ale nie mogę kontrolować ludzkości. Mogę jednak kontrolować swoje postępy przez to czego się uczę i nad tym mam zamiar pracować. @shadowbook.czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-04-2022 o godz 07:52 przez: Sandra Owczarzak
„Radykalne przebudzenie” jest to książka napisana przez psycholożkę Shefali Tsabary, która usiłuje pokazać nam kobietą jak otworzyć oczy i zacząć żyć. Jak mamy zmienić to co w nas zakorzenione a nie jest dobre. Książka ta jest podzielona na pięć części, które pozwalają czytelnicze przejść powoli i zrozumiałe przez cały proces. Autorka pokazuje jakie błędy popełnimy na codzień, oraz otwiera nam oczy aby łatwiej to zrozumieć i zmienić. „Radykalne przebudzenie” pozwoli Wam drogie kobiety być jeszcze szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia i to nie tylko w strefie psychicznej. Uważam, że ta książka to prawdziwy prezent dla nas. Lektura, która wzbogaca nasze życie, daje siłę do odnalezienia celu i właściwej drogi. Dająca nadzieje i inspiracje dla matki, córki, siostry, babci, przyjaciółki, żony - obowiązkowa pozycja abyśmy mogły iść szczęśliwe właściwa drogą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Bezsenność we dwoje Dessen Sarah
4.5/5
27,55 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Co mówią zwłoki Black Sue
4.5/5
32,40 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wysoko wrażliwi Aron Elaine N.
4.4/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na ostrzu noża Jandial Rahul
5/5
29,15 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Co mówią kości Black Sue
4.7/5
29,15 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na ostrym ogniu Acevedo Elizabeth
4.0/5
35,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lęk off Galanti Regine
4.4/5
21,12 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne jezioro Preston Natasha
4.6/5
27,55 zł
42,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego