PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 23,94 zł

23,94 zł 39,90 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
dostępny od: 04.02.2022

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Mam dla Ciebie zadanie! Weź dwie kostki do gry. Masz? OK! Spróbuj wyrzucić jak najmniejszą sumę oczek.

Ile wyrzuciłeś? Szczerze? Nieważne. Nie to chciałem sprawdzić. Czy przed rzutem chuchałeś w trzymane w garści kostki? Tak? A właściwie po co? Czy to był silny rzut? Raczej nie, prawda? A gdybym poprosił Cię o próbę wyrzucenia jak największej sumy oczek, rzut byłby silniejszy? Tak? A dlaczego?"

fragment książki

Opis tych i innych mechanizmów ludzkiego postępowania znajdziesz w tej książce. Badaniem źródeł tego, co naprawdę kieruje naszym myśleniem i działaniem, zajmuje się psychologia. Jej adepci wyodrębnili i opisali wiele powtarzających się praktycznie u każdego z nas reakcji na to, co spotyka nas w życiu.

Poznasz 50 efektów psychospołecznego postępowania człowieka, które pojawiają się u Ciebie, u mnie, u naszych znajomych, nauczycieli czy pracodawców - u każdego, kto nie tylko myśli, ale przede wszystkim czuje. Ich poznanie pomoże Ci zrozumieć zarówno samego siebie, jak i ludzi z Twojego otoczenia.

Każdy rozdział tej książki opisuje osobny efekt i skonstruowany jest w identyczny sposób. Rozdziały rozpoczynają się od krótkich wstępów, które mają ułatwić Ci doświadczenie opisywanego zjawiska i/lub skłonić do refleksji na jego temat. Następnie przechodzimy do wiedzy. Tu dostaniesz klarowną definicję zjawiska i sprawdzoną teorię evidence based. Przedostatnia część to zastosowanie praktyczne: "Co to dla mnie oznacza?", dzięki któremu dowiesz się, jak dane zjawisko może wpływać na Twoje życie i co możesz z tym fantem zrobić. W ostatniej części dostajesz bibliografię - to w celu poszerzenia wiedzy i oddania hołdu ludziom, którzy wykonali kawał pracy naukowej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie
Autor: Zieliński Kamil
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-24
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 150 x 20 x 100
Indeks: 40344409
średnia 4,7
5
50
4
8
3
2
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
20 recenzji
5/5
21-11-2021 o godz 21:41 przez: Magdalena
Czekałam na tę książkę! I się nie zawiodłam! Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
10-12-2021 o godz 15:59 przez: k.tomzynska
Interesujecie się psychologią człowieka? Zastanawialiście się kiedyś jak niektóre zjawiska mogą wpływać na nasze życie? . Osobiście bardzo mnie to interesuje. Uwielbiam uczyć się o ludzkiej psychologi i naszych zachowaniach. Dlatego chętnie sięgam po książki takie jak „PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” autorstwa Kamila Zielińskiego. Zacznijmy od tego, że autor z wykształcenia jest psychologiem i trenerem biznesu. Dzięki temu książka zdecydowanie zyskuje na swojej wartości. Przedstawionych zostało w niej 50 zjawisk psychologicznych wpływających na nasze życie. Całość napisana jest bardzo ciekawie i rzeczowo. Wszystkie rozdziały są ze sobą spójne i opatrzone w bibliografię. Jestem pewna, że część zjawisk przedstawionych przez autora zna większość z nas. Choć być może nie potrafimy ich nazwać. Jednak niektóre bardzo mnie zaskoczyły, a nawet i zaszokowały. Dzięki każdemu rozdziałowi poznajemy nowe zjawisko przedstawione na zasadzie przykładu z życia. Następnie poznajemy jego szerszą i fachową definicję, a także porządną dawkę wiedzy i ciekawostek. Na koniec autor uświadamia nam jak dane zjawisko wpływa na nasze życie, jak się przed nim uchronić, ale i jak go wykorzystać w swoim celu. Tak naprawdę dzięki tej książce możemy poznać wiele technik marketingowców, którzy aby być skutecznymi mają te techniki w przysłowiowych małych paluszkach. „PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” to niezwykle interesująca książka, którą czyta się z ogromnym zainteresowaniem i czystą przyjemnością. Możemy wynieść z niej ogromną dawkę wiedzy i przyjrzeć się naszemu życiu, a przede wszystkim wyborom jakich dokonujemy. Uważam, że książka jest dla każdego kto chociaż trochę interesuje się psychologią człowieka i mechanizmów działających w naszym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-11-2021 o godz 18:51 przez: Karolina
Gorąco polecam! Świetnie zebrana wiedza dotycząca psychiki i zachowania człowieka, podana w bardzo przyjazny dla czytelnika sposób. Pochwalę się, że miałam z Kamilem zajęcia na studiach. Miło przekonać się, że jest nie tylko świetnym wykładowcą ale także doskonałym pisarzem-autorem!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
21-11-2021 o godz 20:46 przez: Anonim
Świetna pozycja. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
12-12-2021 o godz 20:59 przez: anonymous
Książka przedstawia 50 sytuacji, które zdarzają nam się codziennie i tłumaczy je z perspektywy psychologii Całość została podzielona na 50 tytułowych efektów, każdy rozdział ma taką samą konstrukcję zawiera naukową definicję danego efektu, teorię, a na końcu tłumaczy co z tego wszystkiego wynika. Autor używa przystępnego języka i chociaż opowiada o rzeczach naukowych to robi to w sposób zrozumiały dla tych, którzy do tej pory z tą dziedziną nauki nie mieli dużo wspólnego. Jeśli to wasza pierwsza książka o psychologii - strzał w dziesiątkę! A jeśli to już kolejna to i tak dowiecie się z niej wiele nowego :) Jednocześnie zastosowana tu narracja sprawia, że szybko byłam zaciekawiona tematem i bardzo szybko. Tytuł ten czytało mi się niezwykle szybko i przyjemnie. Każdy rozdział zawiera także przykład danej sytuacji, co pozwala lepiej zrozumieć i przede wszystkim skuteczniej zapamiętać dany fragment wiedzy. Opisywane sytuacje z dużym prawdopodobieństwem dotknęły większość z nas, więc świetnie, że autor użył przykładów bliskich czytelnikowi. Pozycja ta pozwala zgłębiać wiedzę na temat tego jak schematyczne są nasze działania oraz z czego wynikają konkretne zachowania towarzyszące nam na co dzień. Warto wspomnieć, że nie ma znaczenia czy zaczniemy czytać “Psychoefekty” od pierwszego do ostatniego rozdziału, czy też będziemy wybierać bardziej interesujące nas efekty - w tej kwestii czytelnik ma tu całkowitą dowolność. Książka jest dość krótka, ale niech Was to nie zwiedzie, gdyż jest po brzegi wypełniona zarówno psychologiczną jak i zwyczajnie życiową wiedzą, która przyda się na co dzień. Myślę, że jest to idealny tytuł na prezent, gdyż opisywane tu efekty psychologiczne dotyczą każdego z nas niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, a więc może to być upominek uniwersalny. Bardzo polecam także wszystkim, którzy interesują się psychologią czy schematami w jakie wpadamy każdego dnia. Można z tej książki wyciągnąć wiele informacji i ciekawostek, które pozwolą inaczej patrzeć na zachowania swoje i innych.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-11-2021 o godz 20:56 przez: Sebastian Jędrzejczak
Jak dla mnie długo wyczekiwana pozycja, która powinna przejść przez ręce każdego kto dotyka arkana psychologii. Od początkującego poprzez studenta i na psychologu skończywszy. Po prostu „must have” jeśli dotykasz psychologii. Nie spodziewałem się, że można w jednej pozycji zebrać, opisać i wyjaśnić najpopularniejsze zjawiska psychologiczne z którymi mamy styczność każdego dnia. Dziekuje za wiedzę, która z niej wprost wypływa ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-11-2021 o godz 09:07 przez: Grzegorz
Książka napisana z dużą znajomością tematu przez praktyka. Każdego zachęcam do przeczytania i odkrycia, dlaczego rzeczy dzieją się w taki a nie inny sposób. Przystępnie i na praktycznych przykładach ilustruje zjawiska jakie mają wpływ na codzienne życie i to jak sobie radzić z tym radzić.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-11-2021 o godz 17:44 przez: Ewelina
Książka o Tobie, o mnie, o nas wszystkich. Tak o to, na naszych oczach, psychologia trafia pod strzechy, w formie przystępnej dla każdego, opisując efekty wpływające na nasze zachowanie i postrzeganie. Wiedza jest kluczem do świadomości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-11-2021 o godz 19:05 przez: Porwol88
Gorąco polecam, nie tylko dlatego że to książka o nas samych, ale również dla przejrzystego opisu każdego efektu wraz z zastosowaniem w życiu codziennym i bibliografią (duży plus za to).
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-11-2021 o godz 20:59 przez: Aneta
50 zjawisk psychologicznych, przejrzyście zaprezentowanych według powtarzającego się schematu. Kompendium wiedzy. Idealna lektura dla młodych adeptów psychologii i nie tylko.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-11-2021 o godz 22:13 przez: Anonim
Napisana w bardzo przystępny sposób, świetnie się czyta! Dużo ciekawych i przydatnych informacji! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-11-2021 o godz 23:24 przez: Anonim
Rewelacja! Opisane prostym językiem dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
06-01-2022 o godz 13:00 przez: Marcia 1998
"PSYCHOEFEKTY. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie" autorstwa Kamila Zielińskiego jest poradnikiem psychologicznym. Autor jest psychologiem i trenerem biznesu, a także wykładowcą. Jego książka została podzielona na 50 efektów, zjawisk psychologicznych skonstruowanych w taki sam sposób. Rozdział zawsze rozpoczyna wstęp, który pomaga nam w zrozumieniu danego zjawiska. Pan Kamil swoim prostym i przyjaznym językiem stara się wytłumaczyć w najprostszy sposób mechanizmy psychospołecznego funkcjonowania człowieka. Czy mu się udało? To oceńcie sami 🙂 moim zdaniem tak. Po przeczytaniu tej książki na pewno inaczej będziemy patrzeć na zachowanie innych i nasze. Lubię od czasu do czasu przeczytać taką "mądrą książkę". Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2021 o godz 12:10 przez: Anonim
Świetna książka! Krótkie rozdziały, dużo przykładów. Książka o Tobie, znajomych , rodzicach. O nas wszystkich. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-12-2021 o godz 18:51 przez: Anonim
Polecam gorąco! Książka dla każdego. Czyta się rewelacyjnie. Z przyjemnością będę do niej wracać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2022 o godz 15:53 przez: Monika Królikowska
Książka, którą powinien przeczytać każdy. Zwłaszcza w tych wariackich czasach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-11-2021 o godz 12:52 przez: Mateusz
Książka taka, że nie idzie przechwalić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-11-2021 o godz 19:24 przez: Michał
Super książka. Pozdrawiam cieplutko!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2021 o godz 07:28 przez: anonymous
Świetna książka! Bardzo polecam ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2022 o godz 23:33 przez: Sebastian
Świetna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego