Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 27,27 zł

27,27 zł 39,99 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat

Tą sprawą żyła cała Polska. Przez kilka dni drżeliśmy z niepokoju o „Czapkinsa”, Tomasza Mackiewicza, który wraz z Elisabeth Revol zdobył się na wyzwanie – pierwszy udany atak na szczyt Nanga Parbat zimą. Niestety, Polak przepłacił wyprawę życiem, a jego francuska współtowarzyszka musi zmagać się każdego dnia z życiową traumą po tym, jak zostawiła partnera na Nagiej Górze. Jaka jest jej historia? Książka „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” uświadomi Ci, jak trudne decyzje musiała ona podjąć.

Wielkie marzenia i wielka tragedia

Kiedy Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz wspinali się w styczniu 2018 roku na szczyt Nanga Parbat nikt nie sądził, że uda im się zimowe wejście na Nagą Górę. Było to ich marzeniem, zwłaszcza „Czapkinsa”. Zrealizowali oni swój cel, ale z wyprawy na Nanga Parbat nie wrócili we dwójkę. Stan zdrowia Mackiewicza po dotarciu na szczyt, jak pisze w swojej książce Revol, szybko zaczął się pogarszać. Dowiesz się, jak tragicznie wyglądało to z jej perspektywy. Musiała wydobyć z siebie ogromne pokłady siły, by sprowadzić kolegę na dół. To jednak okazało się niemożliwe. Szybko postępująca choroba wysokościowa i ślepota śnieżna praktycznie nie dawały szans Mackiewiczowi na szczęśliwe zakończenie tej przygody. W lepszej kondycji była Elisabeth Revol. Musiała myśleć i działać za dwoje, choć i jej życie było zagrożone.

Jak z pewnością wiesz, gdyby nie brawurowa, ekspresowa akcja zorganizowana przez Adama Bieleckiego, Denisa Urubko, Jarosława Botora i Piotra Tomalę, którzy przebywali pod K2, Elisabeth Revol także pozostałaby na zawsze na Nanga Parbat, wraz z „Czapkinsem”.

Trauma o ogromnej skali

Wiele mówiło się w mediach o tym, że Revol myślała tylko o sobie, schodząc w dół i pozostawiając kolegę w szczelinie lodowej na ogromnej wysokości na Nanga Parbat. Rozprawia się ona z takimi opiniami w swojej książce „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”. Powraca do traumatycznych wspomnień i do poczucia winy, z jakim musi zmagać się właściwie każdego dnia.

Dowiedz się, co czuła alpinistka na ogromnej wysokości na Nanga Parbat, sama, osłabiona atakiem szczytowym i przytłoczona tym, co działo się z Tomkiem Mackiewiczem. Jaki nieludzki wysiłek wkładała w to, by uratować mu życie. Walka była niezwykle nierówna i Elisabeth musiała w niej polec. Sama wróciła do domu – z odmrożeniami, wycieńczona i z traumą na całe życie.

Tytuł: Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat
Tytuł oryginalny: Vivre. Ma tragedie au Nanga Parbat
Autor: Revol Elisabeth
Tłumaczenie: Dwulit Anastazja
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-01-22
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 243 x 166
Indeks: 34004371
 
średnia 4
5
58
4
24
3
31
2
7
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
56 recenzji
3/5
27-01-2020 o godz 15:42 siodmias dodał recenzję:
Spodziewałam się dużego WOW, a wyszło bardzo przeciętnie. Książka z kategorii łatwych i szybkich do przeczytania, co biorąc pod uwagę temat jest dla mnie raczej zarzutem, niż czymś pozytywnym. Zamiast zadumy nad opisanymi wydarzeniami miałam wrażenie, że czytam co jakiś czas to samo, choć ubrane może w trochę inne słowa, a autorka mimo teoretycznego przepracowania tej całej historii, na kolejnych stronach pomiędzy zwięzłe opisy wydarzeń i swoich uczuć sprytnie wplata usprawiedliwienie własnych decyzji i zachowań, budując tym samym obraz siebie jako z jednej strony trzeźwo myślącej i zaskakująco zaradnej jak na tę sytuację himalaistki, a z drugiej strony nieświadomej istoty sterowanej poleceniami osób po drugiej stronie komunikatora . Zabrakło mi tutaj głębszego wprowadzenia czytelnika w relację między Eli i Tomkiem, ale też i w detale charakteryzujące ich wspinaczkowy 'układ' - czytając, pomimo licznych w tekście deklaracji autorki, nie poczułam tej głębokiej więzi, która połączyła tych Dwoje, wspólnego marzenia jakim było zdobycie Nangi - odniosłam wręcz wrażenie, że obecność Eli na tej górze była dziełem przypadku, a nawet jakby w pewnym momencie robiła to wbrew sobie. Być może, gdyby ich wspólna historia z Nangą została opowiedziana z większą uwagą, łatwiej byłoby uwierzyć w wiarygodność i nieuchronność opisanych wydarzeń. Potencjał był ogromny, a i pozostałe publikacje wydawnictwa z tego obszaru przyzwyczaiły mnie do innego standardu, więc po książce pozostał u mnie ogromny niedosyt. Szkoda. (wielkość użytej czcionki potraktowałam jako słaby żart - przy takiej ilości tekstu i jego jakości książka powinna kosztować połowę swojej ceny).
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
18-04-2020 o godz 12:43 Bookendorfina Izabela Pycio dodał recenzję:
"Wolę iść na spotkanie z życiem, niż czekać, aż śmierć przyjdzie po mnie." Cieszę się, że trafiłam na książkę, odpowiadała mi zawartość merytoryczna, a to, że niedawno czytałam "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" Dominika Szczepańskiego, w pełniejszym wymiarze pozwoliło odnieść się do zaprezentowanego materiału. Każda tragedia wymaga przepracowania, nabrania dystansu do tego, co okazało się wielkim dramatem, przedefiniowania własnych myśli i spojrzenia na nieodwracalne skutki wydarzeń. Zwłaszcza, kiedy coś, co miało być niezwykłym i spektakularnym przeżyciem, okazało się mrocznym cieniem niemocy i wyrzutów sumienia. Świadomość, że dotyczyło ukochanej i uzależniającej pasji, wymarzonej istoty życia, nadającej intensywne brzmienie nieprzeciętnej namiętności, głęboko rani z wielu ujęć. Wkraczając w wymagający świat wspinaczki wysokogórskiej należy liczyć się z ogromnym ryzykiem i skrajnym niebezpieczeństwem, a jednak i tak nie odstrasza prawdziwych pasjonatów. Podobnie jest z Élisabeth Revol, która od najmłodszych lat pozostaje w bliskim kontakcie z naturą, a najwyższe szczyty traktuje z należytym szacunkiem, ale i życiowym wyzwaniem. Książka ukazuje ciekawą perspektywę osoby, której silny wewnętrzny przymus pcha ku naznaczonej wielkimi zagrożeniami przygodzie. Właśnie ta sfera spodobała mi się najbardziej, dla takich przemyśleń i podsumowań sięgam po literaturę górską, chcę się dowiedzieć, co sprawia, że przybliżana pasja jest szczególna, zarówno w ujęciu ogólnym, jak i indywidualnym. Narracja płynnie prowadzi po rozdziałach, zgrabnie powiązanych, uwzględniających szczegóły, ale nie przytłaczających informacjami. Głównym trzonem opowieści staje się emocjonalna relacja ze zdobywania Nanga Parbat, w styczniu dwa tysiące osiemnastego roku, zaś krążące wokół niego różne koloryty wspomnień, przekonań, przypuszczeń i wątpliwości, czynią z opowieści swoiste studium ludzkiej duszy, ale też niuansów procesu przyciągania przez góry. Autorka stara się zamknąć w słowach pewien etap życia, aby uwolnić się od ciężaru uniemożliwiającego dalsze funkcjonowanie, rozliczyć się z tym, co sprawiło mnóstwo krzywdy i bólu. Strata wspinaczkowego partnera i przyjaciela na zawsze pozostawia wyrwę w sercu, ale trzeba nauczyć się z tym żyć. Ukazuje przepaść między tym, co wspinaczka przeżywała w kontakcie z górą, co ją spotkało, a nieprzemyślanymi wyobrażeniami, interpretacjami i osądami osób, które nie były uczestnikami zdarzeń. To także pragnienie pozostawienia w mocy prawa do eksperymentowania z własnym ciałem, sprawdzenia siły motywacji, przetrwania w nieprzyjaznym środowisku, poczucia pełnego szczęścia, wytężonej przygody duchowej, sięgania między gwiazdy. Niektórzy tylko wysoko w górach są w stanie posiąść sztukę zatrzymywania czasu i duchowego oczyszczenia się. Z zainteresowaniem wchodzę, za pośrednictwem literatury, w ten niecodzienny świat i porywającą pasję. Spotkanie z książką uważam za udane i wciągające, refleksyjne i inspirujące. Bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2020 o godz 10:41 Anonim dodał recenzję:
Czekałem na tę książkę odkąd o Eli i Czapkinsie dowiedział się cały świat. Wiedziałem, że książka prędzej czy później powstanie. Książkę przeczytałem w kilka godzin - autorka opisuje wszystko rzetelnie, jasno przez co czyta się ją bardzo dobrze. Sama wyprawa, a raczej jej finał budzi dużo kontrowersji. Przecież wędrówka naszego rodaka wspólnie z Francuzką na Nanga Parbat odbiła się w świecie szerokim echem. To bardzo mocna pozycja, walka autorki z demonami zła, z tlącą się nadzieją, walka z potwornym zimnem i wyczerpaniem zarówno fizycznym jak i psychicznym, przeplata w międzyczasie z walką o swojego przyjaciela. Najgorsze jest to, że to wszystko wydarzyło się niestety naprawdę i jednego z nich góra zabrała na wieczność. Opinia publiczna do dnia dzisiejszego wylewa mocny hejt w stronę Revol. Oskarżają ją o to, że zostawiła Tomka na pewną śmierć. Ale Tomek był zawodowcem, zawodowcem, który walczył o marzenia i dobrze zdawał sobie sprawę z tego jaką cenę może zapłacić. Wydaje mi się, że ekipa ratunkowa, która kontaktowała się z Revol przez radio, miała mocny wpływ na to, że Revol opuściła Mackiewicza i ruszyła w stronę wolności. Oni dobrze wiedzieli, że tam nie ma żartów i chcieli ją za wszelką cenę uratować - jednocześnie wiedząc, że Tomka już nie uda się uratować. Zdawali sobie sprawę, że na takiej wysokości, bez picia z pełnym wycieńczeniem organizmu Revol może nie myśleć racjonalnie. Dlatego robili co mogli żeby ściągnąć ją niżej i uratować. Autorka biła się z myślami co zresztą przepłaciła później załamaniem nerwowym. Odniosłem wrażenie, że ekipa celowo blefowała aby uratować jej życie. Brutalne ale to niestety prawda. Tam żądzą inne prawa. Oni robili wszystko żeby ją uratować, być może celowo blefowali, że uratują Tomka właśnie po to aby odciągnąć Revol od śmierci. Zresztą autorka pięknie podsumowała książkę listem do nieżyjącego już Tomka, w którym wspomina m.in. o tym, że gdyby nie on, to jej by dzisiaj też nie było wśród żywych. Rewelacyjna książka o ludzkich słabościach, walce i mocnej wierze w realizacji własnych marzeń. Nie interesuję się alpinizmem, tematyka górska nie jest mi bliska, jednak lubię czytać historie, które napisało życie i ta historia właśnie do takich należy. Polecam!!!! Chyba najlepsza książka jaką dotychczas przeczytałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
24-05-2020 o godz 14:54 Klaudia dodał recenzję:
Książke przeczytałam bardzo szybko.😁 Czekałam na nią. Wzięłam otworzyłam i tego samego dnia, po kilku godzinach skończyłam. Ta książka, jest hołdem oddanym Tomkowi Mackiewiczowi, to podziękowanie i pokazanie Przyjaźni przez wielkie "P". Dokładnie 2 lata temu, kiedy wraz z tysiącami a nawet i milionami innych osób śledziłam tragedię pod Nanga Parbat, kiedy Revol przeżyła a Mackiewicz nie, czułam smutek,przygnębienie i żal. Na Elisabeth Revol spadła lawina nieprzyjemnych komentarzy, a ona naprawdę zrobiła rzecz najlepszą, jaką mogła i którą każdy by w takich warunkach z nas zrobił. I o tym jest ta książka, o celach, szczytach, oddaniu, i różnych charakterach- przeciwieństwach, a jednak o partnerstwie i idealnej współpracy. O nadziei... która nie umarła, o oczekiwaniu na spotkanie... List do Tomka niezwykle wzruszający ,gdy go czytałam miała w oczach łzy bo naprawdę ten list pokazuje jakie emocje towarzyszyły Elisabeth .Jestem z niej dumna ,że jest taka dzielna i nie dała się rozerwać na kilkanaście kawałków .Polecam z całego serducha /
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
23-11-2020 o godz 16:49 Anonim dodał recenzję:
Bardzo przeciętna pozycja. Tą akcja ratunkową żył cały świat, wiele komentarzy zostało powiedziane, również kontrowersyjnych, a książka nie porwała mnie treścią, opisem samej akcji. Owszem jest sporo komentarza emocjonalnego autorki, ale powiela się i wałkuje przez całą treść książki. Chciałem poznać autorkę, spróbować zrozumieć jej postepowanie, jej motywację, ale mało było informacji o Jej wcześniejszych dokonaniach, o samej drodze do gór najwyższych. Góry to emocje, zgdzam się, ale to też i ciężka praca, którą się dochodzi do rezultatów. tu opisu tej pracy brak. Autorka chciała się skupić tylko na tych kilku dobach walki o życie, może dlatego tak mi nie przypadła do gustu... Na szczęście książka jest cienka i bardzo szybko się czyta. 2 wieczory i idzemy dalej...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-06-2020 o godz 00:00 GretaMuszyński dodał recenzję:
Powiem Wam szczerze, że bardzo długo czekałam na tę książkę. Od samego początku z zapartym tchem śledziłam akcję ratunkową pod Nanga Parbat. Trudno było mi uwierzyć w to, co się stało. Szczególnie w fakt, że Revol musiała zostawić Mackiewicza na samej górze. Z ogromnym zaciekawieniem wczytywałam się w każdy jej wywiad. Ta książka dla mnie była jej głosem w całej tej sprawie. Wiele mi rozjaśniła, a przede wszystkim dzięki niej mogłam poznać wydarzenia z tamtych dni oczami Revol. Jestem pod wrażeniem tego, co musiała ona przejść, jak poradziła sobie w trudnych sytuacjach. Warto przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
12-10-2020 o godz 09:05 Ewa dodał recenzję:
Przerost formy nad treścią. Dramatyczna historia, ale z książki nie dowiedziałam się niczego, czego już bym nie wiedziała z doniesień prasowych. Do przeczytania w jeden wieczór. I, niestety, do zapomnienia. Tak dramatyczna historia zasługuje na pamięć, tymczasem otrzymujemy, mam wrażenie, książkę obliczoną na zarabianie na tragedii. Nie mogę pozbyć się niesmaku...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2020 o godz 22:33 Grzegorz Szymański dodał recenzję:
Książka opisująca trudne emocje, przedstawiająca zupełnie inny punkt widzenia niż dotychczas znałem. Pewne fragmenty opisu rzeczywistości i odczuć mnie przerażały, zapierały dech w piersiach. Polecam. Warto poznać piny widzenia Eli, który pozwala wypracować własną opinię czytelnika. Książkę przeczytałem w jeden wieczór, ponieważ jest bardzo interesująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2020 o godz 18:27 rad.pio_222 dodał recenzję:
Świetna książka. Przeczytana w jeden wieczór. Historia opowiedziana praktycznie minuta po minucie. Nawet dla laika nie mającego pojęcia o wspinaczce i alpinizmie nie ma problemu ze zrozumieniem jak wyglada wspinaczka od kuchni. Ogromna walka bohaterki o przetrwanie. Polecam!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2021 o godz 17:20 magda dodał recenzję:
Dzisiaj znalazłam wreszcie czas na przeczytanie tej książki (jestem w szpitalu :). Czytając przeżywałam razem z Revol to co działo się górach na Nanga Parbat. Czytałam z zapartym tchem. Czułam jakbym była tam z nimi. Gorąco polecam tą książkę a nie jestem "molem książkowym" .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-07-2020 o godz 12:24 Anonim dodał recenzję:
Dobra pozycja na półce, uzupełnia obraz o to co faktycznie się tam wydarzyło i jakie przeszkody napotkali głowni bohaterowie. Warto było poznać to od strony Eli i dać jej głos w sprawie, który w moim przekonaniu pierwotnie sceptycznym dopełnia ocenę tego ataku szczytowego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-03-2020 o godz 14:41 Krzysztof Ratajczak dodał recenzję:
Jest to wymagająca, ale godna polecenia książka. Historia, która żył świat a w tym szczególnie nasz kraj, opowiedziana przez uczestnika. Bardzo emocjonalna opowieść o tym jak w ciągu jednej sekundy z nieba można przenieść się w otchłań prawdziwego życiowego piekła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2020 o godz 22:28 przemek_czuba dodał recenzję:
Wstrząsająca książka. Czytałem z zapartym tchem. Uważam, że powinien przeczytać ją każdy, by choć trochę zrozumieć jakie piekło mogą przeżywać ludzie tam, wysoko w górach. Jak czasami są bezradni...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-02-2020 o godz 17:00 Eliza Podgórska dodał recenzję:
Niesamowita, nadludzka siła tej małej kobiety aż bije z książki. Dokładny opis przeżyć sprawia, iż wręcz czujemy, to okropne zimno. Jestem pełna podziwu. Szkoda, że Tomkowi jednak się nie udało.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2020 o godz 22:00 IWONA dodał recenzję:
Książka przeczytana jednym tchem. Przepiękna, chwytająca za serce szczera spowiedź o trudnych wyborach, o bliskości i partnerstwie... oraz o miłości do pasji ponad wszystko. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
13-05-2021 o godz 10:07 Gosiek dodał recenzję:
Dość słaba książka, którą ratuje wyłącznie ciekawa, choć tragiczna historia. Pozycja raczej do wypożyczenia, niż kupienia. Nie dorównuje innym książkom z serii o himalaistach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-02-2020 o godz 13:48 ewaroza dodał recenzję:
Ciekawie przeczytać prawdziwe słowa Elizabeth która była w centrum wydarzeń. Opowieść o pragnieniu o pasji o wyborach. Jej życie jej świat jej wybór. Ciekawa lektora polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-03-2020 o godz 20:52 Mika74 dodał recenzję:
Dla wielbicieli gatunku będzie to ciekawa relacja - reportaż , w którym poznamy prawdziwe fakty tego wypadku i obraz samego Tomka - jego charakteru i osobowości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
10-06-2020 o godz 08:57 IGOR PIJANOWSKI dodał recenzję:
Książka moim zdaniem nudnawa, mało faktów a dużo przemyśleń autorki. W zasadzie mogła by się zamknąć w jednej trzeciej pojemności. Ja ja trochę przemęczyłem....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2020 o godz 13:30 Monika dodał recenzję:
Poruszająca opowieść, jedna z ciekawszych które ostatnio czytałam. Ci, którzy nie przepadają za tematyką gór mogą być mile zaskoczeni po jej przeczytaniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Revol Elisabeth

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ziemia obiecana Obama Barack
4.4/5
38,93 zł
64,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Beata. Gorąca krew Kozidrak Beata
3.7/5
31,57 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
3.9/5
23,59 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kukły Siembieda Maciej
4.7/5
23,69 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wszystkie kolory świata Opracowanie zbiorowe
4.0/5
40,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.3/5
25,37 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Aborcja jest Wężyk Katarzyna
4.7/5
28,54 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Magik Parys Magdalena
5/5
28,54 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje O życiu Messner Reinhold
4.5/5
40,49 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Polscy himalaiści Jaroń Dariusz
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Uciec jak najwyżej Matuszewska Ewa
4.2/5
22,43 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Komin Pokutników Długosz Jan
5/5
30,53 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Mój pionowy świat Kukuczka Jerzy
4.5/5
34,77 zł
49,00 zł
strona produktu - rekomendacje Listy Hłasko Marek
0/5
40,49 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Trawers Gomola Adam
0/5
35,49 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.