Prawo krwi (okładka  miękka, 06.2020)

Sprzedaje empik.com : 24,49 zł

24,49 zł 36,99 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?

Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Bernard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?
 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1243373483
Tytuł: Prawo krwi
Autor: Gerritsen Tess
Tłumaczenie: Świderska Maria
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 256
Numer wydania: III
Data premiery: 2020-06-17
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 180 x 20 x 130
Indeks: 35278528
średnia 4,3
5
27
4
5
3
8
2
3
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
16-04-2022 o godz 17:17 przez: Magdalena Michałowska | Zweryfikowany zakup
Suuuper książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2020 o godz 15:39 przez: Albina Kozaczuk | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
11-08-2020 o godz 15:54 przez: Edyta S.
Tess Geritsen to jedna z najbardziej cenionych współczesnych amerykańskich pisarek, której zawód lekarza zapewne pomógł w karierze i stworzeniu jednych z najlepszych thrillerów medycznych na świecie. Rozpędu nabrała wraz z publikacją powieści "Dawca", do której wkrótce potem zakupiono prawa filmowe. Cykl z Jane Rizzoli i MaurąIsles to jedne z najlepszych jej książek. Autorce nieobce są jednak powieści z gatunku "romans"z wątkiem kryminalnym, których ma na swoim koncie całkiem sporo, a które do moich ulubionych jednak nie należą. Sięgając po "Prawo krwi" nie do końca miałam świadomość gatunku literackiego, w kórym potem zaszufladkuję powieść. Trochę kryminał, trochę przygoda i sensacja z domieszką romansu — myślałam. Prawie jak w życiu. To jednak co zaskoczyło mnie chyba najbardziej do dość skromnych rozmiarów książka, która pewnie idealnie sprawdzi się w podróży. Nie jest to jednak wydanie kieszonkowe (pocket), na co wskazuje jej standardowe wymiary i mocno rozstrzelony druk. Do tego nieco ponad dwieście stron powieści, które niestety nie dało mi satysfakcji z wyboru. Mocno rozbudowanej akcji nie ma się więc czego spodziewać. To raczej bardzo skondensowana historia i niestety powierzchowna. Zdecydowanie nie jest to Tess Gerritcen, jaką dotąd znałam. Zabrakło w tym przypadku tego, co najlepsze w jej twórczości. Dobrze rozwiniętej akcji i intrygi, która rodzi atmosferę napięcia i pobudza ciekawość czytelnika. Tu tego nie znalazłam. 'Prawo krwi" przypomina raczej wyciętą z kontekstu historię, obdartą z całego tła i charakterystyki postaci. Daleko jej moim zdaniem do pełnometrażowej powieści, w której losy dwojga bohaterów Willy i Guya to coś więcej niż szybko opowiedziana przygoda. Sama fabuła i pomysł na książkę jest ok. "Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wyrusza więc do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Bernard, antropolog pracujący na zlecenie armii". Czy jednak ten przystojny mężczyzna będzie w stanie ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, na które się zdecydowała, by spełnić ostatnią wolę swojej matki? - Można dać się skusić. Oczami wyobraźni byłam gotowa na fascynującą i pełną niebezpieczeństw przygodę, której akcja przenosi nas do krajów ogarniętych konfliktem. Tymczasem dostałam to, co dostałam. Ma ona jednak i swoje plusy, które odnajdą w niej zapewne fani szybkiej akcji. Ja jednak stawiam na coś więcej. Na coś, co pozwoli mi zakotwiczyć się w powieści (choćby na chwilę) i poczuć emocje. Książki, po których mam poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Po tej niestety został jedynie mocny niedosyt, pustka i rozczarowanie. Mam wręcz wrażenie, jakby ktoś podszył się pod dotąd niezawodną Tess Gerritsen.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
06-07-2020 o godz 14:44 przez: Edyta S.
Tess Geritsen to jedna z najbardziej cenionych współczesnych amerykańskich pisarek, której zawód lekarza zapewne pomógł w karierze i stworzeniu jednych z najlepszych thrillerów medycznych na świecie. Rozpędu nabrała wraz z publikacją powieści "Dawca", do której wkrótce potem zakupiono prawa filmowe. Cykl z Jane Rizzoli i MaurąIsles to jedne z najlepszych jej książek. Autorce nieobce są jednak powieści z gatunku "romans"z wątkiem kryminalnym, których ma na swoim koncie całkiem sporo, a które do moich ulubionych jednak nie należą. Sięgając po "Prawo krwi" nie do końca miałam świadomość gatunku literackiego, w kórym potem zaszufladkuję powieść. Trochę kryminał, trochę przygoda i sensacja z domieszką romansu — myślałam. Prawie jak w życiu. To jednak co zaskoczyło mnie chyba najbardziej do dość skromnych rozmiarów książka, która pewnie idealnie sprawdzi się w podróży. Nie jest to jednak wydanie kieszonkowe (pocket), na co wskazują jej standardowe wymiary i mocno rozstrzelony druk. Do tego nieco ponad dwieście stron powieści, które niestety nie dało mi satysfakcji z wyboru. Mocno rozbudowanej akcji nie ma się więc czego spodziewać. To raczej bardzo skondensowana historia i niestety powierzchowna. Zdecydowanie nie jest to Tess Gerritcen, jaką dotąd znałam. Zabrakło w tym przypadku tego, co najlepsze w jej twórczości. Dobrze rozwiniętej akcji i intrygi, która rodzi atmosferę napięcia i pobudza ciekawość czytelnika. Tu tego nie znalazłam. 'Prawo krwi" przypomina raczej wyciętą z kontekstu historię, obdartą z całego tła i charakterystyki postaci. Daleko jej moim zdaniem do pełnometrażowej powieści, w której losy dwojga bohaterów Willy i Guya to coś więcej niż szybko opowiedziana przygoda. Sama fabuła i pomysł na książkę jest ok. "Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wyrusza więc do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Bernard, antropolog pracujący na zlecenie armii". Czy jednak ten przystojny mężczyzna będzie w stanie ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, na które się zdecydowała, by spełnić ostatnią wolę swojej matki? - Można dać się skusić. Oczami wyobraźni byłam gotowa na fascynującą i pełną niebezpieczeństw przygodę, której akcja przenosi nas do krajów ogarniętych konfliktem. Tymczasem dostałam to, co dostałam. Ma ona jednak i swoje plusy, które odnajdą w niej zapewne fani szybkiej akcji. Ja jednak stawiam na coś więcej. Na coś, co pozwoli mi zakotwiczyć się w powieści (choćby na chwilę) i poczuć emocje. Książki, po których mam poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Po tej niestety został jedynie mocny niedosyt, pustka i rozczarowanie. Mam wręcz wrażenie, jakby ktoś podszył się pod dotąd niezawodną Tess Gerritsen.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
29-06-2020 o godz 21:58 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Odwaga to nie jest brak strachu, to podjęcie działania w obliczu zagrożenia. Bohaterami zostają ci, którzy wcale tego nie chcą." Zanim Gerritsen stała się poczytną twórczynią thrillerów, stworzyła w latach dziewięćdziesiątych kilka romansów kryminalnych. Sukcesywnie prezentuję je na Bookendorfinie: "Telefon o północy", "Czarna loteria", "Osaczona", "Bez odwrotu". Nie zaliczymy ich do powieści ambitnych i wysokiego lotu, bo z założenia takie nie miały być, ale dostarczają przyjemnej rozrywki, kiedy mamy zaledwie chwilę na relaks z książką. Sprawdzają się w poczekalni, w podróży, przed snem, tak aby wypełnić czas czymś w ciepłych barwach i z lekkim dreszczykiem emocji. Sięgnęłam po "Prawo krwi" wiedziona ciekawością, jak z książki na książkę zmieniał się szlif pióra autorki, które z charakterystycznych cech kreatywności miały początek w intuicyjnym pisarstwie, a które kształtowały się z biegiem zdobywanego doświadczenia pisarskiego. "Prawo krwi" nie uwolniło się jeszcze od symptomów schematyzmu i prostoty fabuły, ale wyczuwa się zadziorny i intrygujący styl narracji. Zgrabnie poprowadzony trzon scenariusza zdarzeń, jednak zabrakło atrakcyjnych wypełnień, tak aby historia wydawała się pełniejsza i bardziej trzymała w napięciu. Nie można mówić o realizmie wydarzeń, zostały ubarwione przejaskrawionymi kolorami, wpasowały się jedynie w konwencję lekkiej i niewymagającej opowieści. Gerritsen płasko ujęła portrety postaci, bardzo schematycznie przydzielając osobowości i postawy. Willy wyszła na głupiutką osobę, bez wsparcia mężczyzny nie jest w stanie dużo zrobić, a do tego brakuje jej zdecydowania przy podejmowaniu najprostszych decyzji. Zaś Guy jako antropolog pracujący na zlecenie armii nie emanuje na tyle mocną charyzmą i sprytem, abyśmy uwierzyli w jego kreację. Trzydzieści lat temu było wielkie zapotrzebowanie na tak skonstruowane i poprowadzone wątki romantyczne połączone z zagadką kryminalną. I właśnie ten ostatni człon powieści najlepiej się broni, to w nim widzę, jak wielki potencjał drzemał w autorce, wystarczyło, aby przeszła w bardziej mroczną stronę tworzonych historii, a jej powieści natychmiast zyskały na złożoności, napięciu i niecierpliwości poznawania. Pisarka frapująco maskowała tajemnicę, która kryła się za tragiczną śmiercią ojca Willy. Amerykański pilot zginął w wojnie wietnamskiej, nigdy nie odnaleziono ciała. Po dwudziestu latach córka próbuje dociec, kim był osobliwy pasażer helikoptera, jaki bagaż mu towarzyszył, czy faktycznie nikt nie znał prawdy. Próba dotarcia do ściśle strzeżonych sekretów przyciąga uwagę wielu stron konfliktu, a ca za tym idzie także przeszkody i niebezpieczeństwa. Zakończenie, choć nie wsparte mocną logiką, to jednak broni się dynamicznością i efektownością, jak na delikatną sensację przystało. Bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-07-2020 o godz 19:30 przez: Magia słowa
Okładka tej książki różni się od tej, którą czytałam przed laty. Na okładce widzimy tylko lufę pistoletu, nic więcej. Ciemne kolory, szare, czarne, wręcz stalowe. Odnosi się wrażenie zimna. Nie jest to gruba książka, ma niecałe dwieście pięćdziesiąt stron. Nie posiada skrzydełek, a więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Czcionka jest duża, dzięki czemu czyta się wygodniej. Odstępy między wersami zostały zachowane tak jak i marginesy. Literówek brak. Jest to moje kolejne już spotkanie z Tess Gerritsen i wiem już, czego mogę wymagać od tej autorki. Pisarka posługuje się lekkim piórem, przyjemnym w odbiorze, które czyta się szybko. Nie ma tutaj blokad podczas lektury, więc jest to kolejny plus. Nie jest to jakiś szczególny thriller, który zmroziłby mi krew w żyłach, ani też który wywołał by u mnie szok i niedowierzanie. Krwi i trupów jakoś zbyt wiele nie było, a same opisy nie były tez przerażające czy straszne. Dlatego jeśli ktoś się boi, że nie zdzierży tych opisów, to się nie bójcie, na spokojnie wszystko przeczytacie. :) Uważam, że autorka w tym przypadku bardziej skupiła się na wątku poszukiwawczym, bardziej pod kątem powieści obyczajowej, a nie thrilleru. Dlaczego? Odniosłam wrażenie, że bardziej skupiała się cała akcja na poszukiwaniach ojca Willy oraz tego, co czuje i tego, jakie relacje ma z Guy'em. Nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie, ale zmienia to postać rzeczy. Jest to książka, która zabiera nasze zainteresowanie, pozwala szybko przepłynąć przez stronice tej historii i na poznanie prawdy, jak to w końcu było kiedyś... Oraz książka odpowiada na pytanie, czy główna bohaterka odnajdzie ojca? Żywego? Czy martwego wraz z wrakiem? Tego byłam ciekawa, aczkolwiek ja czytałam tę historię, to im dalej w las, tym bardziej wiedziałam czego się spodziewać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-06-2020 o godz 22:16 przez: Książkowe Zacisze
Baja nad bajami! Zacznijmy od tego, że wpychanie tej książki w kategorię "kryminał, sensacja, thriller" to przekręt stulecia w dziedzinie literatury... Ktoś uwierzy, przeczyta i tylko się zniechęci, bo w środku próżno szukać konkretnego dreszczyku emocji. Po co więc już na wstępie kłamać? Prawo krwi to książka problematyczna, bo nie wiadomo, na jakiej półce ją postawić, żeby się nikt nie obraził. Osobiście przykleiłabym jej łatkę romansu sensacyjnego rodem ze szklanego ekranu. Autorka stworzyła historię bardzo filmową, niby pełną akcji, niby nasączoną uczuciem, ale jednak dość banalną i niewiarygodną. Tajne organizacje, mafijne porachunki, martwy ojciec, który prawdopodobnie żyje, a do tego para samozwańczych detektywów, którzy mają się ku sobie - groch z kapustą mówiąc krótko. Mimo wszystko nie było tak źle, jak przypuszczałam, że będzie. Po kilku stronach zmieniłam swoje nastawienie i zamiast liczyć na dobry thriller, postanowiłam dać się porwać odmóżdżającym falom. W pewnym momencie nawet odrobinę się wciągnęłam... Jest to raczej książka na raz, do przeczytania w jeden wieczór, bez szału, ale na potrzeby niewymagającego relaksu całkiem niezła. Prawa krwi nie oceniam jako thriller, lecz jako romans z elementami sensacji i kryminału. W moim odczuciu ta historia nadaje się bardziej na film niż na powieść. Nie namawiam do czytania, ale jeżeli ktoś potrzebuje ultralekkiej lektury to Prawo krwi ma prawo się sprawdzić!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-07-2020 o godz 22:59 przez: SzkolnyKlubRecenzent
Utarło się, że nazwisko Tess Gerritsen gwarantuje dobry thriller czy przy książce pt. „Prawo krwi” tak było? Ojciec Willy Maitland zginął, kiedy była małą dziewczynką. Brał udział w wojnie w Wietnamie. Podczas tajemniczej misji jego samolot, którego był pilotem, został zestrzelony. Teraz po latach, kiedy ciągle wraz z matką nie otrzymały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań i niejasności tej tragedii, kobieta wyrusza do Azji. Chce dowiedzieć się na miejscu czy jej ojciec na pewno zginął. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas feralnego lotu? Za tajemnicą niestety stoją wpływowi i niebezpieczni ludzie. Niespodziewanie w prywatnym śledztwie pomaga jej antropolog pracujący dla armii, Guy Bernard. Czy da radę uchronić Willy przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i pomoże rozwikłać zagadkę śmierci jej ojca? A może prawda okaże bardziej zaskakująca? Książka akurat na wakacyjne popołudnie. Letnia pogoda pozwala lepiej wczuć się w gorący klimat Azji. Jest to jedna ze starszych książek Tess Gerritsen, więcej tu romantyzmu niż thrillera, ale wcale to nie przeszkadzało mi w lekturze. Mam wrażenie tylko, że potencjał tej powieści nie został do końca wykorzystany. Spokojnie mogłaby to być dłuższa książka. Natomiast fanom powieści trzymających w ciągłym napięciu bardziej polecam „Skalpel” czy „Dawcę” tej autorki. A.J. źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-07-2020 o godz 21:37 przez: Zaczytana bez pamięci
Sięgając po tę książkę, musicie mieć na uwadze to, że swoje lata ma, liczy sobie ich prawie 30, więc dla nas, współczesnych czytelników, może być niekoniecznie tak emocjonująca jak dla naszych rodziców czy dziadków. To nie jest Tess, którą znamy z cyklu o Jane i Maurze. Pomysł na fabułę był dobry, ale dla mnie ten potencjał nie został wykorzystany. Gdyby położono nacisk na aspekt psychologiczny, to obroniłaby się. Kryminału tu niewiele. To taka mieszanka gatunkowa, którą trudno wsadzić do jednego worka. Samą Willy dało się lubić, nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń. Guy niespecjalnie do mnie przemówił. Jeśli chodzi o typowe dla późniejszych powieści Tess napięcie, to tutaj zdecydowanie go zabrakło. Dla mnie ta książka była przewidywalna. Uważam, że powieść znajdzie swoich fanów, zwłaszcza u starszych odbiorców. Młodsi czytelnicy mogą mieć z nią nieco problemów. Czuję niedosyt po lekturze. To nie była najlepsza książka Tess, zdecydowanie bardziej wolę cykl z Jane i Maurą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
07-08-2020 o godz 22:15 przez: Ksenia Klimas
Bill Maitland jest świetnym pilotem, który walczy na wojnie w Wietnamie. Jednak jego samolot rozbija się w dżungli, a Bill zostaje uznany za zmarłego. Po 20 latach jego córka Willy przylatuje do Bangkoku, aby poznać prawdę o tamtym zdarzeniu. Ona oraz marka nigdy nie uwierzyły w smierć Billego, bowiem jego ciało nie zostało odnalezione/ Kobieta w czasie poszukiwań poznaje Guya Barnarda, który zaczyna jej pomagać, ale ona mu nie ufa. Czuje, że grozi jej niebezpieczeństwo i że zaczęła igrać z niewłaściwymi ludźmi, którzy nie chcą, aby ktoś grzebał w wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Bardzo nudna, przewidywalna i jednowymiarowa historia. Wynudziłam się przy niej za wszystkie czasy. Absolutnie mnie nie porwała. Może akurat Wam przypadnie do gustu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
13-07-2020 o godz 17:45 przez: zaczytana,kociara
Kolejna powieść przeczytana od Tess i z przykrością stwierdzam,że dla mnie była to najsłabsza przeczytana książka przeze mnie od autorki. Skusił mnie opis i przyznam,że pomysł na fabułę ciekawy i intrygujący,ale potencjał tutaj niewykorzystany. Książce zdecydowanie czegoś zabrakło,może bardziej rozbudowanej historii. Czuję niedosyt, mimo wszystko nie skreślam autorki, bo czytałam inne powieści i były ciekawe. Oczekiwałam niezłej przygody, ciągłego chaosu, a dostałam słabą napisaną powieść, bohaterowie pozostawiają wiele do życzenia. Tym razem była to nieudana przygoda, a szkoda,bo książki Tess lubię czytać, ale nie ma rozpaczać, nie zachwyciła mnie, lecz nie mówię nie kolejnym dziełom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2020 o godz 10:19 przez: Anonim
Szybko się czyta, fajna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Tess Gerritsen

Tess Gerritsen - amerykańska powieściopisarka, urodzona w 1953 roku w San Diego. Jej kariera nabiera tempa, gdy w 1987 roku publikuje swoją pierwszą powieść pod tytułem "Telefon po północy". Największą popularność przynoszą jej dopiero thrillery medyczne, które pisze dzięki wykształceniu medycznemu. Cykl opowiada o Jane Rizzoli i Maurze Isles i jest ceniony przede wszystkim za interesującą fabułę, realistycznie oddaną rzeczywistość oraz nastrój opisywanych wydarzeń.

Wysłuchaj mnie
4.8/5
30,45 zł
44,90 zł
Wysłuchaj mnie
4.6/5
39,40 zł
44,90 zł
Ostatni, który umrze
4.9/5
28,67 zł
37,90 zł
Autopsja
5/5
33,82 zł
44,90 zł
Osaczona
5/5
26,86 zł
38,99 zł
Chirurg
4.7/5
31,76 zł
44,90 zł
Bez odwrotu
5/5
26,46 zł
38,99 zł
Prawo krwi
5/5
14,90 zł
19,99 zł
Umrzeć po raz drugi
4.5/5
35,83 zł
44,90 zł
Klub Mefista
4.9/5
33,88 zł
44,90 zł
Studentka ,
4.6/5
30,10 zł
39,90 zł
Milcząca dziewczyna
4.7/5
33,88 zł
44,90 zł
Z zimną krwią
4.6/5
25,40 zł
37,99 zł
Autopsja
4.9/5
28,60 zł
37,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gdzie jest Bing? Bing. Książka z otwieranymi okienkami Opracowanie zbiorowe
5/5
21,21 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bing. Zimowe opowieści Opracowanie zbiorowe
5/5
19,25 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W drogę. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda Opracowanie zbiorowe
5/5
23,21 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bing. Zimowy zeszyt zadań z naklejkami Opracowanie zbiorowe
5/5
8,20 zł
10,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Act Cool
4.3/5
26,92 zł
38,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego