Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660 (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 35,49 zł

35,49 zł 39,90 zł (-11%)
28,39 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj i odbierz w 2 godziny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Tęsknisz za zamachami stanu, krwawymi weselami i knowaniami rodem z Westeros? Brakuje ci Lannisterów, Starków i Targaryenów? Poznaj prawdziwą Grę o tron, która rozegrała się na polskich ziemiach niemal cztery wieki temu i zaangażowała pół Europy!

Kiedy Władysław IV Waza wydawał ostatnie tchnienie, nikt nie przypuszczał, że w ciągu kilku lat Polsce przyjdzie mierzyć się z powstaniem Chmielnickiego i kozacko-tatarską nawałnicą, wielkim najazdem cara Aleksego, inwazją Szwedów, buntem Radziwiłłów, napadem okrutnych wojsk siedmiogrodzkich, Brandenburgią…

Potop szwedzki i poprzedzające go oraz następujące po nim wydarzenia to jeden z najbardziej krwawych i barwnych okresów w historii Rzeczpospolitej. Poznaliśmy go z sienkiewiczowskiej trylogii i filmów stworzonych na jej podstawie przez Jerzego Hoffmana. Wciąż nie znamy jednak dość dobrze. Specjalizujący się w publikacjach popularnonaukowych Sławomir Leśniewski opisał ten pasjonujący okres od nowa, ze swadą i rozmachem, bazując na faktach i kreśląc wyraziste sylwetki uczestników dramatu – poczynając od młodszego brata zmarłego Władysława, króla Jana Kazimierza Wazy, zwanego Initium Calamitatis Regni (Początek Klęski Królestwa), którego wybujałe ambicje i konflikty z rodzimymi magnatami ściągnęły na Rzeczpospolitą szwedzką inwazję, przez Heronima Radziejowskiego, który wygnany przez króla, wrócił ze Szwedami, aż po nieskalanych bohaterów tego okresu: Stefana Czarneckiego czy Gabriela Wojniłłowicza, sienkiewiczowskiego Kmicica.

"Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660" to świadectwo historyczne i pasjonująca powieść w jednym, która w niczym nie ustępuje wielotomowej, fantastycznej "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Zatrać się w historii!

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660
Autor: Leśniewski Sławomir
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 384
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-02-15
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 213 x 40 x 159
Indeks: 20718152
 
średnia 4,1
5
9
4
1
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
1/5
17-07-2019 o godz 15:40 Janusz Kijowski dodał recenzję:
Świetna książka !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-08-2018 o godz 13:04 Gabi dodał recenzję:
Re-we-la-cyj-na książka! W bardzo realistyczny sposób przedstawia ten jeden z najbardziej krwawych okresów historii Polski (o czym de facto nie wszyscy wiemy). Bazując na faktach i materiałach z tamtej epoki - spycha z piedestałów "pozornych bohaterów" i w innym świetle pokazuje osoby, okrzyknięte przedwcześnie "zdrajcami narodu". To także prawdziwy obraz działań króla Jana Kazimierza - przed, w czasie jak i po zakończeniu potopu szwedzkiego - jakże inny od tego znanego nam ze stronic sienkiewiczowskiego "Potopu". Pozycję czyta się z zapartym tchem i te 400 stron można naprawdę "połknąć" na 2-3 wieczory. Szczerze polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-09-2017 o godz 21:36 Elda91 dodał recenzję:
Fakty przedstawione w tej książce mocno odbiegają od Sienkiewiczowskiego Potopu. Cóż, trylogia pisana była przecież ku pokrzepieniu serc a nie na brutalnej rzeczywistości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2017 o godz 19:43 yoruichi dodał recenzję:
Zdrada, krew, grabież, walka.. Podczas gdy oczy wielu widzów na całym świecie z uwagą śledzą losy rodów: Starków, Lannisterów i Targaryenów, czekając z niecierpliwością na pojawienie się kolejnego odcinka słynnej już Gry o Tron, warto sięgnąć po historię z naszego ojczystego "podwórka", która podobnie jak powyższy serial potrafi zmrozić krew w żyłach, zadziwić, wywołać dreszcz emocji. Opowiada ona historię pięciu lat bardzo burzliwego okresu historii Polski, którego skutki odczuwamy po dziś dzień. Warto zagłębić się w zmagania polskich magnatów, możnych panów, królów, zdrajców, obrońców, łotrów i bohaterów. Książka Sławomira Leśniewskiego cechuje się wspaniałym bogactwem językowym i znacznie różni się od klasycznych podręczników historii, co jest chyba jej największym plusem. Choć składa się z ponad 350 stron, to czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Książka prócz opisu najważniejszych wydarzeń i aspektów dotyczących sytuacji politycznej tamtego okresu, zawiera również liczne ciekawostki i objaśnienia, które znacznie wzbogacają wartość tej lektury. Polecam zarówno fascynatom tego niesamowitego okresu, jak i historycznym laikom, którzy spragnieni są dobrej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-04-2017 o godz 11:33 Jarr74 dodał recenzję:
To naprawdę znakomicie napisana i bardzo dobrze się czytająca, popularnonaukowa pozycja, która znakomicie łączy rzetelne historyczne podejście (podparte ogromną i wielostronną merytoryczna wiedzą) ze świetnym literackim warsztatem (oraz niemal gawędziarskim zacięciem), który pozwala autorowi oddać specyficzny, wielokulturowy klimat owych czasów, wpisany w specyficzny oraz trudny i pogmatwany (z rożnych powodów) historyczny rys. Zarówno w odniesieniu do XVII sytuacji na arenie międzynarodowej jak i w sercu samej Rzeczypospolite, wliczając w to udział wielu znanych nam z trylogii bohaterów, którzy w nadchodzących wydarzeniach odegrają istotną a czasami i decydującą rolę: króla Jan Kazimierz Waza, Karola Gustaw Stefan Czarniecki, Janusz Radziwiłł, Maria Ludwika, Hieronim Radziejowski, Bogusław Radziwiłł itd.Dobre pióro, sprawnie i ciekawie prowadzona narracja, liczne ciekawostki oraz naprawdę duża plastyczności przekazu powoduje iż autor bez trudu wiedzie nas wśród złożonych dziejowych problemów, nagromadzenia faktów, nazw, miejsc, rozlicznych nawiązań i odniesień oraz całej plejady mniej lub bardziej znanych postaci. Szczególnie w kontekście ówczesnych mechanizmów sprawowania władzy oraz zawiłej polityki uprawianej przez władców, monarsze dwory, polityczne koterie, przedstawicieli wpływowego kościoła czy wielkich, licznie skoligaconych i powiązanych magnackich rodów. Jest to o tyle cenne iż czytelnik nie czuje się przytłoczony nadmiarem rozmaitych informacji, co pozwala skupić mu się na najważniejszych lub też najbardziej go interesujących zdarzeniach czy zjawiskach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2017 o godz 14:39 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Potop szwedzki - czyli inaczej najazd Szwedów na Polskę w 1655 roku w czasie II wojny północnej (1655-1660). Szwedzi napadli na Polskę w okresie szczególnych trudności państwa. Szwedzi dość dobrze orientowali się w stosunkach panujących w Rzeczpospolitej. Do Sztokholmu regularnie nadchodziła poczta dyplomatyczna z aktualnymi wydarzeniami. Osoba, którego Paweł Jasienica nazwał „jedną z najbardziej odrażających figur w naszych dziejach” był Radziejowski. Szwedzi atakując w 1655 roku Rzeczpospolitą, nie byli jednym niespodziewanym gościem w jej granicach. Ale najazd szwedzki może nie doszedłby do skutku, gdyby nie trwająca wojna domowa. Bunt kozacki pod wodzą Bohdana Chmielnickiego pokazał skalę kryzysu jakie przeżywały Polska i Litwa. Jednak wielu magnatów nie widziało sensu w dalszej walce ze Szwedami, tym bardziej że krwawiąca Litwa też postanowiła poddać się Szwedom. Wielkopolska poddała się Szwedom niemal bez walki. Pod aktem ugody podpisały się 1163 osoby, a tym samym Karol X Gustaw został obwołany królem polskim i wielkim księciem litewskim. Autor w swej książce stawia pytania: Czy potop nie stanowił dla Rzeczpospolitej szczęśliwego zrządzenia losu? Czy Polska i Litwa tak naprawdę mogły skorzystać na szwedzkim najeździe i odmienić bieg zdarzeń, które przyniosły im wymazanie Rzeczpospolitej z mapy Europy jako państwa? Co by się stało, gdyby Jan Kazimierz pozostał w Głogówku i nie próbował odzyskać władzy, a tron Rzeczpospolitej zdobył Karol Gustaw? Autor książki - wybitny historyk, autor kilkunastu książek historycznych, opisuje temat potopu szwedzkiego, dzieje zdrady i poświęcania się o polski tron oraz o wzajemnych relacjach tak jawnych jak i utajnionych motywach działania i losach, dramatycznych wydarzeń oraz ludziach, którzy odegrali pierwszoplanowe role. Te powikłane losy i niesprzyjające okoliczności pozostawiły jeszcze Rzeczpospolitej ponad 100 lat istnienia. Ale po tym czasie miała ona podążać już ku upadkowi. Pragnę tutaj jeszcze wspomnieć o ocaleniu Jasnej Góry, gdzie autor opisał bardzo dogłębnie i szczegółowo: jak napisał Kochowski „Nie ludzie Jasną Górę lecz Bóg miejsce święte i ludzi ocalił, gdyż bardziej tam cudami niż orężem walczono. Gęsta mgła osłaniała klasztor przed szturmem, kule odpadały od dachu kaplicy i leciały nazad, sam Muller widział niewiastę w błękitnej sukni, jak na murach rychtowała armaty i zwracała pociski w przeciwną stronę”. Przepiękne opisy, kolorowe zdjęcia sprawiają, że tę książkę chce się czytać. Bardzo zachęcam , bo to wartościowa lektura, a szczególnie dla młodego pokolenia, bo to przecież nasza historia, którą każdy powinien znać. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-03-2017 o godz 22:57 Paweł dodał recenzję:
nigdy nie słyszałem ani o Autorze ani o tym, że taka pozycja jest wydana. Zobaczyłem ją w Empiku na półce, pięknie i starannie wydana, ładna czcionka na doskonałym papierze - to także jest ważne w tak ładnym przedmiocie jak Książka. Kupiłem, bo akurat nie miałem nic nowego do przeczytania. I bardzo dobrze zrobiłem - świetnie się czyta, ciekawostki, przyczyny, skutki, postacie, bitwy, polityka lub jej brak... wszystko tu jest. Temat niby znany, niby wszyscy wszystko wiedzą, ale niejedna osoba nawet interesująca się historią może tu znaleźć coś o czym nie wiedziała.. Bardzo polecam nawet jako powieść przygodową, szczególnie uczniom - jak będziecie omawiać Potop Sienkiewicza zagniecie całą klasę włącznie z Panią/Panem Profesor/em !!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2017 o godz 12:43 jeke5 dodał recenzję:
Bardzo lubię sięgać po książki historyczne i kiedy zobaczyłam nową książkę Sławomira Leśniewskiego ,,Potop. Czas hańby i sławy 1655-1660" wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Sławomir Leśniewski jest popularyzatorem historii, autorem kilkunastu książek historycznych m.in.: ,,Poczet hetmanów polskich i litewskich", ,,Historia Polski", ,,Jan Zamoyski-hetman i polityk", ,,Wojsko Polskie w służbie Napoleona", ,,Poczet polskich królów i książąt." Publikował m.in. w ,,Polityce", ,,Rzeczpospolitej" i ,,Focusie." W połowie XVII wieku Rzeczpospolita przeżywała wyjątkowo trudny i burzliwy czas. Król Jan Kazimierz w obliczu szwedzkiego najazdu w 1655 roku został praktycznie sam w obliczu trudnej próby, gdyż w większości magnateria i szlachta przeszły do obozu szwedzkiego króla Karola X Gustawa. Rzeczpospolitą Obojga Narodów wstrząsała wojna z Kozakami, nawała moskiewska, potop szwedzki i najazd księcia siedmiogrodzkiego Jerzego Rakoczego. Wojny wyniszczyły kraj, zdziesiątkowały ludność, zniszczyły plony i całe miasta. Autor na tle wojennych wydarzeń przedstawił zakulisowe rozgrywki pomiędzy możnymi, królem i innymi osobistościami z różnych krajów Europy, które pragnęły zasiąść na polskim tronie. Wrogowie zwierali szyki i zawierali sojusze, by wspólnie zsynchronizować atak na Rzeczpospolitą. Skandynawowie zapewniali Zygmunta Rakoczego, że wesprą jego starania o polski tron. Ożywiły się stosunki szwedzko-kozackie. ,,Dla Bohdana Chmielnickiego, prowadzącego od samego początku niekonsekwentną, doraźną i chaotyczną politykę, zamorski sojusznik był kolejnym już pożądanym partnerem w rozgrywce o Ukrainę pod jego panowaniem." Rzeczpospolita wstrząsana wewnętrznymi sporami stanowiła łakomy kąsek dla sąsiadów. Bardzo interesująco został przedstawiony konflikt podkanclerzego Hieronima Radziejowskiego z królem Janem Kazimierzem. Był to jeden z najsłynniejszych i najbarwniejszych zatargów personalnych w polskiej historii. Rodzinno-finansowe spory Radziejowskiego z parą królewską były powszechnie znane. Przez kilka lat królowa Maria Ludwika była protektorką Hieronima Radziejowskiego. Zarządzał on żupami wielickimi i bocheńskimi, które przynosiły duże dochody, a wraz z posagami po żonach uczyniły z niego bardzo majętnego człowieka. Dzięki wsparciu królowej kupił urząd podkanclerzego koronnego, co wywołało zatarg z marszałkiem Lubomirskim. Podczas wyprawy beresteckiej przeciw Kozakom król i Radziejowski ruszyli wspólnie, ale w listach do Marii Ludwiki podkanclerzy krytykował prowadzenie kampanii przez władcę i zasugerował, że ma on romans z jego żoną Elżbietą. Jeden z takich listów trafił w ręce króla i wybuchł skandal. Radziejowski za jednym zamachem utracił zaufanie królowej i wystawił się na gniew Jana Kazimierza oraz uczynił z własnej żony zawziętego wroga. Sprawa zatargu pomiędzy władcą a Radziejowskim z osobistej szybko przekształciła się w polityczną. Hieronim Radziejowski utracił majątek i po cichutku wyjechał za granicę, gdzie rozpoczął knowania. W kraju bronił go najbardziej miecznik sieradzki Stefan Zamoyski. Z biegiem czasu grupa wrogów króla szybko wzrosła. Sławomir Leśniewski niezwykle barwnie przedstawił dramatyczne starcia wielkich armii. Niektóre wydarzenia przypominają scenerie jak z powieści płaszcza i szpady. Bohaterowie historyczni są charakterni, temperamentni i doskonale widać jak ścierają się w nich wszelkie namiętności, wybujałe ambicje, chęć wzbogacenia się, a przede wszystkim dążenie do uzyskania władzy. Spiski, pojedynki, najazdy i miłość na tle wojennej zawieruchy. Prawdziwe wydarzenia zostały opisane jakby były wytworem wyobraźni. Historia jak najwspanialsza powieść, a do tego bardzo ładnie wydana i urozmaicona ilustracjami. Dla miłośników literatury historycznej książka obowiązkowa. Polecam:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2017 o godz 12:58 annapaulina dodał recenzję:
książka porywa, doskonała. pokazuje prawdziwy obraz, a nie wyobraźnię Sienkiewicza. A mowi to pasjonatka Potopu i Ogniem i Mieczem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
3.6/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Księgi Jakubowe Tokarczuk Olga
3.6/5
53,99 zł
69,90 zł
premium 51,29 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawiek i inne czasy Tokarczuk Olga
3.5/5
28,99 zł
36,90 zł
premium 27,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Prowadź swój pług przez kości umarłych Tokarczuk Olga
3.5/5
28,49 zł
36,90 zł
premium 27,06 zł
Inne z tego wydawnictwa Opowiadania bizarne Tokarczuk Olga
3.9/5
33,99 zł
38,00 zł
premium 32,29 zł
Inne z tego wydawnictwa 21 lekcji na XXI wiek Harari Yuval Noah
4.1/5
34,93 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Homo deus. Krótka historia jutra Harari Yuval Noah
4.4/5
45,99 zł
59,90 zł
premium 43,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Tysiąc obsesji Gargaś Gabriela , Woźniak Marcel
5/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Płotka Brennan-Jobs Lisa
4.8/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 36,56 zł
Inne z tego wydawnictwa Zranić marionetkę Grochola Katarzyna
3.9/5
30,03 zł
42,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Boznańska. Non finito Kuźniak Angelika
0/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
3.7/5
29,19 zł
44,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Starość aksolotla Dukaj Jacek
0/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Login Lipko Tomasz
5/5
29,19 zł
44,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Śnieżna siostra Lunde Maja
4.5/5
45,99 zł
59,90 zł
premium 43,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów Lem Stanisław
4.6/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Królestwo Twardoch Szczepan
4.3/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 36,56 zł
Inne z tego wydawnictwa Kot niebieski Bunda Martyna
4.3/5
30,49 zł
39,90 zł
premium 28,96 zł
Inne z tego wydawnictwa Lekcje. Moja droga do dobrego życia Bundchen Gisele
0/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 32,76 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Głód Caparros Martin
4.0/5
45,44 zł
69,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Po piśmie Dukaj Jacek
4.3/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 42,26 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret matki Boland Shalini
4.1/5
28,99 zł
38,00 zł
premium 27,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Katedra Dukaj Jacek
5/5
17,49 zł
19,90 zł
premium 13,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Wojny napoleońskie Leśniewski Sławomir
0/5
17,49 zł
19,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Polscy krzyżowcy Teterycz-Puzio Agnieszka
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Napoleoński amok Polaków Leśniewski Sławomir
4.5/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 31,99 zł
strona produktu - rekomendacje Drapieżny ród Piastów Leśniewski Sławomir
3.8/5
25,94 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Ismailici. Zarys Historii Daftary Farhad
0/5
33,99 zł
38,00 zł
premium 32,29 zł
strona produktu - rekomendacje 1444 Krucjata polskiego króla Foryt Artur
0/5
44,99 zł
49,99 zł
premium 35,99 zł
strona produktu - rekomendacje Jazda kozacka w armii koronnej 1549–1696 Głubisz Bartosz
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Malta 1565 Zieliński Andrzej
0/5
24,99 zł
28,00 zł
premium 23,74 zł
strona produktu - rekomendacje Kresy krwawe dzieje Czarnowski Ryszard Jan
0/5
25,99 zł
29,40 zł
premium 24,69 zł
strona produktu - rekomendacje Zenta 11 IX 1697 Pabich Łukasz
0/5
22,99 zł
26,00 zł
premium 21,84 zł
strona produktu - rekomendacje Kapetyngowie. Królowie Francji 987-1328 Bradbury Jim
0/5
54,99 zł
59,99 zł
premium 43,99 zł
strona produktu - rekomendacje Kosowe Pole 1389 Rek Stanisław
0/5
24,99 zł
28,00 zł
premium 19,99 zł
strona produktu - rekomendacje Hammurabi. Król Babilonu Van de Mieroop Marc
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Wielkie bitwy Polaków Opracowanie zbiorowe
4.6/5
26,99 zł
30,00 zł
premium 25,64 zł
strona produktu - rekomendacje Kłuszyn 1610 Sześniak Robert
5/5
20,49 zł
23,00 zł
premium 19,46 zł
strona produktu - rekomendacje Bosworth 1485 Wojtczak Jarosław
5/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 21,19 zł
strona produktu - rekomendacje Dzieje Mongolii Baabar B.
0/5
41,99 zł
47,00 zł
premium 39,89 zł
strona produktu - rekomendacje Ocet i łzy Milewska Monika
0/5
43,99 zł
48,00 zł
premium 41,79 zł
strona produktu - rekomendacje Jezioro Pejpus 1242 Pluta Jerzy
0/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 21,19 zł
strona produktu - rekomendacje Ród książąt Glińskich. Tom 1 Przybyliński Ryszard
0/5
41,99 zł
47,00 zł
premium 39,89 zł
strona produktu - rekomendacje Polsko, Ojczyzno moja Opracowanie zbiorowe
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej Wizor Dariusz
0/5
30,99 zł
34,00 zł
premium 24,79 zł
strona produktu - rekomendacje W hetmańskim trudzie. Księga Pamiątkowa ku czci Profesora Jana Wimmera Opracowanie zbiorowe
0/5
49,49 zł
55,00 zł
premium 47,01 zł
strona produktu - rekomendacje Państwo bez stosów Tazbir Janusz
4.8/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
strona produktu - rekomendacje Polska w sercu Europy Mink Georges
0/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 58,89 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.