Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii (okładka twarda)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Niezłomne wojska Jagiełły łamiące teutońską butę na polach Grunwaldu.

Skrzydlate oddziały husarii roznoszące w pył Szwedów pod Kircholmem i odsiecz Sobieskiego dla Wiednia, która odmieniła losy Europy i całego świata.

Genialny manewr w bitwie warszawskiej, który w 1920 roku uchronił kontynent przed najazdem bolszewików.

Heroiczne, okupione krwią natarcie Polaków na Monte Cassino i bohaterska szarża kawalerii pancernej Maczka pod Falaise.

Historia Polski pełna jest zwycięskich bojów, wybitnych dowódców i nieugiętych wojowników śmiejących się śmierci prosto w twarz.

Poznaj starcia, które zmieniły bieg dziejów. Od triumfalnych bojów w czasach Bolesława Chrobrego, po zacięte walki drugiej wojny światowej. Sukcesy, o których każdy Polak powinien pamiętać.

50 najważniejszych i najchwalebniejszych polskich zwycięstw opisanych przez czołowych historyków i najbardziej poczytnych publicystów. Książka przygotowana przez redakcję najpopularniejszego polskiego magazynu o historii – Ciekawostek historycznych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Polskie triumfy

Tytuł: Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 560
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-11-28
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 277 x 45
Indeks: 26958743
 
średnia 4,2
5
17
4
3
3
0
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
17 recenzji
5/5
17-01-2019 o godz 11:23 Anna Gajda dodał recenzję:
Jak się dzięki książce okazuje, w polskiej historii mieliśmy wiele momentów chwały i warto pielęgnować pamięć o nich, aby zniszczyć w końcu pokutującą w narodowej świadomości opinię, że jesteśmy państwem znękanym, cierpiącym, niezdolnym do skutecznej walki. Przeciwnie, karty historii pokazują nam, jak wielu mieliśmy wybitnych przywódców i odważnych, zdeterminowanych patriotów. Jestem skłonna ocenić „Polskie triumfy” nie tylko jako wartościowe dzieło historyczne, ale również źródło interesującej, porywającej rozrywki burzącej dotychczasowe podejście do dziejów naszego kraju. Dorzucając do tego monumentalna formę i bogatą grafikę uważam, że książka zasługuje na najwyższą uwagę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
03-02-2019 o godz 19:29 Wojtek XTZ dodał recenzję:
Przyznam, że dość sceptycznie podchodziłem do tej książki. Taki temat łatwo skopać powtarzając mity i legendy zasłyszane gdzieś w podstawówce. A tu miłe zaskoczenie. Autorzy rzetelnie naświetlili tło historyczne każdej z bitew i wyjaśnili jak do niej doszło, dokładnie przedstawili przebieg każdej z nich oraz opisali jej skutki, a także dalsze losy bohaterów tudzież stron konfliktu. I wszystko to podane przystępnym językiem, bez muzealnego patosu czy podręcznikowej obojętności. Pozycja ciekawa, ze spokojnym sumieniem dobry prezent dla młodego amatora historii. No, dla starszego również. Czego mi jednak tutaj zabrakło to map. Bo obrazków kolorowych dostatek, a map brak.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
11-01-2019 o godz 10:45 czytalski dodał recenzję:
%0 wybranych bitew z historii Polski - każda z nich jest świetnie opisana i wspaniale zilustrowana - czy to reprodukcjami obrazów czy zdjęciami np. dowódców. Opisy są wystarczająco szczegółowe, aby można było bez problemów śledzić ich przebieg, a jednocześnie aby nie czuć się jak na nudnym wykładzie. Dla chcących rozszerzyć swoją wiedzę na końcu każdego rozdziału jest bibliografia z dodatkowymi książkami. Ta książka jest naprawdę ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych militarnymi aspektami historii Polski, a szata graficzna powoduje, że książka będzie godnie się prezentować na półce.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
04-12-2018 o godz 17:20 Karolina Sabat dodał recenzję:
„Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew Polaków, o których każdy powinien pamiętać” to książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To piękne i bardzo starannie wydane ponad 500 – stronnicowe kompendium, które zawiera opis najważniejszych polskich zwycięstw od czasów średniowiecznych, aż po historię najnowszą. Zatrzymując się jeszcze chwilę nad formą książki muszę przyznać, że jest bardzo efektowna i robi wrażenie konkretnego tomu pełnego wartościowej treści. Myślę, że podarowana w formie prezentu mogłaby spotkać się z uznaniem nie tylko fascynatów historii, ale także osób, które lubią mieć w swojej bibliotece ponadczasowe książki, do których wraca się wielokrotnie. Nie tylko forma książki przyciąga uwagę. Liczy się również sam pomysł zebrania w jednej publikacji opisu zwycięskich starć przedstawionych przez czołowych polskich historyków i najbardziej poczytnych publicystów. Podzielona jest na sześć rozdziałów o tytułach: Średniowiecze; Nowożytność; XIX wiek; Walki o niepodległość i granice; Druga wojna światowa i Historia najnowsza. Największą część książki stanowią opisy starć, które miały miejsce w XX wieku. Każdy z rozdziałów zawiera odrębne teksty dotyczące bitew, walk, podbojów czy też szarż. Nie należy obawiać się suchych faktów i przysłowiowych szkolnych opisów. Odnoszę wrażenie, że każdy tekst powstał na bazie fascynacji omawianym tematem i bardziej przypomina felieton niż skrót faktów, co sprawia, że czyta się je z ogromną przyjemnością. Pełno tu również ciekawostek, odwołań i znaków zapytania, które skłaniają do własnych interpretacji przedstawionych faktów. Jeśli ktoś będzie czuł niedosyt może sięgnąć po inną literaturę, którą każdy z autorów poleca na końcu swojego rozdziału. Nie sposób również pominąć ilustracji, jakie zawiera książka. Zwykle są to dzieła malarskie, grafiki i fotografie przybliżające czytelnikom wydarzenia i postaci. Szczególną uwagę zwraca okładka książki przedstawiająca pracę współczesnego artysty Piotra Arendzikowskiego „Grunwald 1410”. Każdy szczegół, który mnie zainteresował świadczy o staranności z jaką redakcja Ciekawostek Historycznych przygotowała tę publikację. Jeśli ktoś lubi stylistykę tego portalu z pewnością nie będzie zawiedziony „Polskimi triumfami”.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-12-2018 o godz 22:26 anula dodał recenzję:
Wzięłam książkę do ręki. Ciężar jej od razu mnie poinformował, że będzie to spotkanie z tematem na pewno poważnym, a więc i ja się nastawiłam poważnie. Bo przecież to będzie o bitwach, o triumfach i to w dodatku polskich triumfach. Wyprostowałam się, poczułam ducha historii i zaczęłam czytać. Już na samym początku zachwyciłam się samą okładką, jak i licznymi ilustracjami i zdjęciami w środku książki. Stanowią one wspaniałe uzupełnienie każdego rozdziału, pobudzają wyobraźnię i pomagają przenieść się w czasie. Treść książki zachwyca. Mamy 50 rozdziałów poświęconych mniej lub więcej ważnym sukcesom militarnym Polski. Każdy rozdział to niezwykle ciekawie i przystępnie przedstawiony kawałek historii Polski, jej ówczesne problemy z sąsiadami, kształtowanie się granic kraju oraz społeczeństwa polskiego. I tak, w oka mgnieniu przechodzimy przez ponad 1000 lat tak bogatej i interesującej historii Polski, wraz z jej wielkimi triumfami jak i trudnymi momentami. Kiedy to z wielkiego mocarstwa europejskiego przestaje na wiele lat w ogóle istnieć.Ale nawet wtedy, kiedy Polska znikła z mamy Europy, Polacy właśnie swoimi działaniami militarnymi przypominali o swoim istnieniu. Fantastyczna propozycja, jestem zachwycona. Duch patriotyzmu budzi się na długo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-12-2018 o godz 15:50 Melody dodał recenzję:
„Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii” jest to pięknie wydana książka z opisem najważniejszych dla Polski i polaków bitew, która ukazała się nakładem wydawnictwa Ciekawostkihistoryczne.pl pod koniec listopada 2018 r. Kilkunastu autorów opisuje przebieg bitew, które rozegrały się w epoce średniowiecza, nowożytności, XIX wieku, walki o niepodległość, II wojny światowej oraz dwie bitwy z czasów najnowszych (bitwa o Karabalę i obrona bazy w Ghazni). Ponad 500 stron przenosi nas do wydarzeń, które miały duże znaczenie militarne dla naszego państwa. Opisy wydarzeń, które wciągają, a nie zanudzają, i ilustracje pozwolą pochłonąć czytelnika na długie godziny. Jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o wiedzę dotyczącą jakichkolwiek bitew (akurat to z historii zawsze najmniej mnie interesowało) więc polecam tę książkę szczególnie osobą takim jak ja. Dla tych, którzy mają już jakąkolwiek wiedzę, myślę, że lektura nie będzie dla nich czasem straconym. Książka została naprawdę bardzo ładnie wydana i z pewnością będzie fantastycznym prezentem dla naszych bliskich lub znajomych :) Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-01-2019 o godz 00:00 ZuzannaDworakowski dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka, która pokazuje 50 najważniejszych bitew w dziejach ludzkości. Wspaniale się to czyta i fajnie ogląda. Mi bardzo podobał się sposób przedstawienia całej historii. Zupełnie inaczej niż w podręcznikach szkolnych, co moim zdaniem, jest wielkim plusem tej książki. Znajdziecie w niej szczegółowe opisy największych bitew, do tego dołączone ilustracje, wspaniale działają na wyobraźnię i jeszcze jest kwestia lekkiego języka, który nie przytłacza, ale zaciekawia. Z pewnością każdemu takie ujęcie historii się spodoba. Mi szczególnie podobał się fragment dotyczący bitwy pod Grunwaldem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-12-2018 o godz 20:04 anetta domańska-traczyk dodał recenzję:
„Polskie triumfy” pięknie wydana książka, która może być wspaniałym prezentem nie tylko dla wielbiciela historii. W sposób przystęspny opisane zostało 50 bitew Polaków począwszy od średniowiecza aż do historii najnowszej. Dla osób które chcą jeszcze pogłębić swoją wiedzę po każdym rozdziale podane są źródła historyczne oraz bibliografia. Kolejna wspaniała i bardzo interesująca książka z cyklu „ciekawostkihistoryczne.pl” i tym razem mnie nie zawiodła. Jest to bardzo ciekawa lekcja historia, która może być początkiem wielkiej fascynacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 11:50 Karolina Iskierka dodał recenzję:
Mała encyklopedia wiedzy na temat 50 najważniejszych bitew żołnierzy polskiej armii. Jestem pod wielkim wrażeniem wydania tej książki: piękna twarda okładka, bardzo duża ilość zdjęć oraz rycin, a także przystępna czcionka. Książka obejmuje czasy od średniowiecza do czasów współczesnych. Każdy rozdział jest wzbogacony o ciekawostki historyczne oraz o wykaz pozycji literatury dotyczącej danej bitwy. Moim zdaniem ma dużą wartość historyczną i stanowi bogate kompendium wiedzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2018 o godz 17:21 nicole72 dodał recenzję:
To nie książka,to księga.A właściwie wielki album.Do czytania i oglądania. Na ponad pięciuset stronach kilkunastu autorów przybliża nam najważniejsze sukcesy i zwycięstwa narodu polskiego.Od Średniowiecza do czasów współczesnych.Wyczerpująca wiedza okraszona mnóstwem ilustracji i zdjęć.Dla miłośników historii i tych,ktorzy mają ochotę bardziej zgłębić temat. Książka jest wspaniałym pomysłem na prezent.Ma tylko jedną wadę.Do czytania w autobusie jej raczej nie weźmiecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
12-03-2019 o godz 18:33 Anonim dodał recenzję:
Polecam dla fanów historii wojskowości a w szczególności bitew polskiego oręża. Książka zawiera krótki szczegółowy opis bitwy z kolorowymi ilustracjami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
18-07-2019 o godz 00:22 hrabiadraqula dodał recenzję:
pozycja bardzo komiksowa przez to raczej dla osob slabo interesujacych sie historia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2019 o godz 00:42 kasia1106 dodał recenzję:
Polecam książkę jako prezent dla sympatyków historii Polski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2018 o godz 07:03 Maciej Świderski dodał recenzję:
Polecam. Bardzo ciekawa i interesująca pozycja. Warto kupić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 10:24 olla0506 dodał recenzję:
Kawał historii pięknie ukazanej i w piśmie i graficznie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-12-2018 o godz 08:18 Anonim dodał recenzję:
Przesyłka dotarła, czas realizacji zgodny z przewidywanym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2019 o godz 11:58 100Stokrotka dodał recenzję:
Adresat prezentu bardzo zadowolony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Jestem kobietą Szaciłło Karolina
4.7/5
31,04 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.2/5
36,82 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
5/5
19,78 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciemno, prawie noc Bator Joanna
5/5
31,31 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.0/5
25,64 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
40,92 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
39,48 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto cudów Mendoza Eduardo
5/5
30,18 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.8/5
48,99 zł
54,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.