Polska Piastów (okładka  twarda)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pierwsza część znanego cyklu esejów historycznych Pawła Jasienicy to - według słów samego autora - "swobodne literackie opowiadanie" o dziejach Polski w okresie formowania się jej państwowości. Oglądamy tu losy kraju i narodu, który - rządzony przez przedstawicieli jednego rodu królewskiego - zdobywa sobie poczesne miejsce na mapie Europy. Jasienica wysuwa na plan pierwszy dzieje dynastii, sugestywnie ukazując zmagania, osiągnięcia i koleje życia piastowskich władców Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1217548273
Tytuł: Polska Piastów
Autor: Jasienica Paweł
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 408
Data premiery: 2018-11-13
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 212 x 153
Okres historyczny: Piastowie (960-1370)
Indeks: 27328347
średnia 4,8
5
49
4
9
3
1
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
01-06-2021 o godz 19:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ładnie wydana książka. Dawno temu ją miałam ale ktoś pożyczył i nie oddał. Było to jednak wydanie bardzo skromne. Teraz kupiłam w celu przypomnienia i jestem bardzo zadowolona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2020 o godz 08:52 przez: Jolanta Gorzkowska | Zweryfikowany zakup
Genialna książka żałuję że dopiero teraz na nią trafiłam. Jeszcze nigdy historia Polski nie wciągnęła mnie tak jak powieść 😁 Polecam !!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2022 o godz 06:41 przez: p.jalowiczor | Zweryfikowany zakup
Piękne wydanie. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów historii Polski
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2022 o godz 12:38 przez: Marek | Zweryfikowany zakup
Jasienica i wszystko jasne. Bardzo ładne wydanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2022 o godz 14:21 przez: Dorota Mądry | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-11-2018 o godz 08:41 przez: Mechaniczna Kulturacja
Polska Piastów to pierwsza część jednego z najpopularniejszych polskich cyklów historycznych, autorstwa Pawła Jasienicy. Jest to zarazem swobodne opowiadanie o początkach polskiej państwowości. Książka, którą autor napisał prawie sześćdziesiąt lat temu, doczekała się kolejnego wznowienia. Ukazała się ponownie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ze specjalnym wstępem syna autora. Dziełu Jasienicy, bo chyba tak można go nazwać, daleko jest do stricte naukowej publikacji. Autor, który z wykształcenia był historykiem, jak sam twierdził, nie rościł sobie do tego żadnych praw. Jego książka jest rodzajem opowieści czy gawędy o tym, jak państwo polskie za czasów pierwszych Piastów stawiało pierwsze kroki w silnej państwowo Europie. Jej treść skupia się wokół czasów najdawniejszych, aż do śmierci Kazimierza Wielkiego. Ukazuje losy piastowskich władców przez pryzmat polityki wewnętrznej, zewnętrznej, rodziny i religii. Bazuje na ogólnie dostępnych wiadomościach, pracach innych historyków, ale również na średniowiecznych kronikach takich jak kroniki Galla Anonima, Wincentego Kadłubka, Jana Długosza, czy niemieckiego kronikarza Thietmara. Oczywiście nie brakuje tu również wielu subiektywnych komentarzy, którymi Jasienica często okrasza opisywane wydarzenia. Autor w wielu miejscach nie tylko komentuje poczynania naszych władców, ale jednoznacznie stwierdza którego lubi, a któremu jest mniej przychylny za jego działania i decyzje, mające wpływ na przyszłe losy naszego kraju. Polska Piastów to książka, która na dobre zagościła w kanonie dzieł polskiej literatury. Jest wyważona i mądra, ale również wciągająca. Czyta się ją jak rasową powieść przygodową. Cenna jest również ze względu na odważne komentarze samego autora, który nie bał się często krytykować negatywnych poczynań niektórych władców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2019 o godz 11:51 przez: erka
Paweł Jasienica, to polski historyk, eseista, którego książki o wczesnej historii Polski zyskały sporą popularność. Między innymi „Polska Piastów”, czy „Rzeczpospolita Obojga Narodów”. Jak mawiał sam autor to raczej pogadanki o tamtych czasach. Ale myślę, że właśnie dlatego są tak wyjątkowe, Nakładem wydawnictwa Prószyński i s-ka ukazały się niedawno wznowienia tych interesujących pozycji. Pierwszą pozycją z tej serii – jeśli mogę tak napisać – którą przeczytałem była „Polska Piastów”. O książce możemy dowiedzieć się że: Pierwsza część znanego cyklu esejów historycznych Pawła Jasienicy to - według słów samego autora - "swobodne literackie opowiadanie" o dziejach Polski w okresie formowania się jej państwowości. Oglądamy tu losy kraju i narodu, który - rządzony przez przedstawicieli jednego rodu królewskiego - zdobywa sobie poczesne miejsce na mapie Europy. Jasienica wysuwa na plan pierwszy dzieje dynastii, sugestywnie ukazując zmagania, osiągnięcia i koleje życia piastowskich władców Polski. Zachęcam do lektury. Słowem podsumowania. Gdyby wszystkie książki historyczne były takie! Od czasów śmierci Kazimierza Wielkiego autor w fascynujący sposób przedstawia dzieje jednego z rodów, które rządziły Polską. I – znowu mam to szczęście – obyło się bez nadęcia typowego dla pewnych historyków. Czyta się to jednym tchem. Wspaniała opowieść. Nic dziwnego że te zbiory uważane są za najważniejsze dzieła w literaturze polskiej. Polecam wszystkim, którzy o historii naszego kraju chcieliby się dowiedzieć nieco więcej, a nie zamierzają posiłkować się w tym celu encyklopedią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego