Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach (okładka  twarda, 04.2019)

Autor:
Opracowanie zbiorowe
Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wybitni stratedzy. Charyzmatyczni wodzowie. Polacy

„Policzym ich, jak ich pobijem” – stwierdził Chodkiewicz na widok trzy razy silniejszej szwedzkiej armii pod Kircholmem. Jak powiedział, tak zrobił. Gdy polska jazda uderzyła we wrogie szeregi, nie było co zbierać.

„Bijcie się twardo, ale po rycersku” – instruował żołnierzy generał Maczek. I tak pokierował pancerną kawalerią, by zamknąć Niemców w morderczym potrzasku, a aliantom otworzyć drogę do Europy.

„Mieczów ci u nas dostatek” – drwił z Krzyżaków Władysław Jagiełło. Oni myśleli, że mają przeciw sobie prostaka i barbarzyńcę. On – za jednym mistrzowskim pociągnięciem złamał największą potęgę militarną kontynentu.

Geniusze, którzy na zawsze odmienili sztukę wojny. Wielcy generałowie, zdolni kreować dzieje i przerysowywać granice mocarstw. Zdobywcy, triumfatorzy, wyzwoliciele: od Kijowa w roku 1000, przez wiktorię wiedeńską roku 1683, po bitwę warszawską 1920 roku. Wielcy Polacy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1222738588
Tytuł: Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-24
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 217 x 145
Okres historyczny: opracowania ogólne
Indeks: 31561259
średnia 4,6
5
45
4
8
3
4
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-04-2019 o godz 09:45 przez: Krzesi_one | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja. Mało jest książek które w ciekawy sposób ukazywałyby Polskie bitwy i postacie z nimi związane, a nie były by tylko wypunktowaniem historycznych dat. Znajdziemy też opisy czasów w których toczą się potyczki "Polskich Bogów wojny". Ilustracje w książce są dodatkowym atutem. Śmiało polecam dla wszystkich głodnych tego tematu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2019 o godz 21:18 przez: Justyna Serocka | Zweryfikowany zakup
Książka to prezent dla syna. Wydanie porządne i estetyczne. Książka spełniła jego oczekiwania :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2019 o godz 17:36 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo wciągająca książka polecam tym którzy chcą czegoś więcej się dowiedzieć
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
25-05-2019 o godz 08:47 przez: Józef Janiak | Zweryfikowany zakup
dobra książka i ciekawa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-06-2021 o godz 23:27 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-06-2019 o godz 12:13 przez: ZDZISŁAW RUSZKOWSKI
Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach Autor: Opracowanie zbiorowe Nie lada gratka dla miłośników książek historycznych. Jedenastu autorów w osiemnastu rozdziałach opisuje wybitne postaci polskiej sceny militarnej. Każdy rozdział zajmuje się przybliżeniem sylwetki wybranej postaci historycznej, uczestników słynnych bitew i wojen. Poznajemy ich losy od młodości do czasu zejścia ze sceny politycznej albo śmierci. Każdy z bohaterów przechodził inną drogę od okresu młodości, pobierania nauk aż do osiągnięcia apogeum swoich umiejętności i wejścia na szczyty sławy i chwały. Łączyła ich jedna wspólna cecha, miłość do ojczyzny, za którą byli skłonni przelewać krew. Autorzy w zwięzły sposób przytaczają najważniejsze wydarzenia historyczne, w których brali udział opisywani bohaterowie. Oczywiście jest to bardzo okrojony zapis wydarzeń, ale koneserzy bitew wojennych będą bardzo zadowoleni z tej pozycji. Naprawdę duża porcja wiedzy historycznej, przygotowana przez znawców tematu. Świetnie skomponowana okładka, a sama książka napisana bardzo przystępnym językiem. Przy takiej ilości podanych faktów nie ma problemu z ich połączeniem w całość. Bardzo dobra lektura dla miłośników militariów jak również dla początkujących czytelników, jako wprowadzenie do historii bitew wojennych. Książkę wydało Wydawnictwo Społeczny Instytut Wydawniczy Znak ZNAK HORYZONT Polecam, Zdzisław Ruszkowski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-05-2019 o godz 12:43 przez: Aga Budyta
„Bogowie wojny” to słynni dowódcy wojsk polskich, którzy odcisnęli swoje piętno na naszej historii. Książka to zbiór krótkich, kilkunastostronicowych biografii poczynając od średniowiecznych monarchów po generałów drugiej wojny światowej. Szczególny nacisk położono na stosowane przez nich metody dowodzenia, strukturę i uzbrojenie oddziałów. Informacje te podane są jednak w sposób „przyswajalny” dla laika. Zorientowanego w temacie historyka może natomiast lekko dziwić dobór opisywanych postaci. O ile wybór Mieszka I czy Bolesława Chrobrego nie budzi wątpliwości, o tyle zaskakuje biografia Bolesława Śmiałego przy jednoczesnym pominięciu Bolesława Krzywoustego. Mniej kontrowersyjna wydaje się lista wielkich hetmanów XVI i XVII wieku, wodzów doby rozbiorowej czy historycznych dowódców II Rzeczpospolitej. Ciekawy jest także dobór kwestii poruszanych w poszczególnych rozdziałach pomijających wydarzenia powszechnie znane. I tak na przykład w biografii Mieszka I przeczytamy o walkach z Wieletami a nie o bitwie pod Cedynią, natomiast autor rozdziału o Janie Sobieskim skupia się na jego wcześniejszych walkach z Turkami, a wiktoria wiedeńska jest wspomniana marginalnie. Niemniej stanowi to dodatkowy walor poznawczy książki. Lekturę tę można polecić i zawodowemu historykowi, który poszerzy swoją wiedzę o mniej znane fakty, jak i laikowi chcącemu poznać bliżej dzieje polskiej wojskowości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2019 o godz 19:41 przez: Melody
„Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach”, jest to nowa pozycja z serii „Ciekawostki historyczne”, która od niedawna gości na naszym rynku wydawniczym. Osiemnaście wielkich wodzów, których dzieje do dzisiaj budzą podziw kolejnych pokoleń polaków. Mieszko I, Bolesław Śmiały, Jan Sobieski czy Władysław Sikorski to tylko niektórzy z wielkich wodzów, jakich portrety historyczne zostały uwiecznione w tej książce. Każdy rozdział moim zdaniem został odpowiednio napisany w taki sposób, że czytelnik nie nudzi się podczas lektury. Żywy język, idealne zaznaczenie najistotniejszych wydarzeń i faktów to tylko kilka z atutów tej książki. Tekst został wzbogacony licznymi ilustracjami, które przenoszą nas w odpowiednią dla danego bohatera epokę historyczną. Osobiście bardzo lubię czytać o historii Polski, ale nie jestem jej wybitnym znawcą, dlatego przebrnięcie przez opasłe tomiska niektórych pozycji jest dla mnie zerową przyjemnością. „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach” to wymarzona lektura dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, jednocześnie relaksując się przy ciekawej książce. Gorąco polecam, nie zawiedziecie się !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-05-2019 o godz 22:08 przez: anula
" Polscy Bogowie Wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach" to 18 wybitnych postaci, wodzów, dowódców począwszy od Mieszka I, przez Stefana Batorego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszko aż do Józefa Piłsudskiego czy Stanisława Maczka. Mając taki przekrój czasowy wraz z wodzami wędrujemy przez kolejne karty historii Polski. Przede wszystkim mamy ogrom wiedzy na temat technik wojskowych, stosowanej broni czy też zmian w organizacji i strukturach wojska. Jednak gdzieś pomiędzy typowo wojskową wiedzą mamy też sporo informacji np. o usposobieniu wielkich wodzów, czy tez informacji o ich życiu prywatnym. Możemy się dowiedzieć dlaczego Bolesław Chrobry mimo znaczącej tuszy nie dostał przydomku " Gruby " a właśnie" Chrobry" czyli " Dzielny" . A tak osławiony Władysław Jagiełło był niezłym kanciarzem, który za nic nie miał ochoty dotrzymywać danego słowa czy zawartych sojuszy. Natomiast Stefan Batory jako pierwszy w dziejach polskiej wojskowości opierał planowanie operacyjne na mapach, stając się niejako twórcą polskiej kartografii. Wyjątkowa pozycja dla każdego miłośnika historii. Zawsze warto wiedzieć więcej. A z tą książka to gwarantuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-05-2019 o godz 20:26 przez: agam
„Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach” to nowa książka z serii „Ciekawostki historyczne” przybliżająca sylwetki osiemnastu wodzów, którzy odegrali ważną rolę w historii Polski. Mamy więc tutaj przedstawionego między innymi Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego, Stefana Czarnieckiego czy Józefa Piłsudskiego. Niewątpliwą zaletą tej książki jest przystępny dla nie-historyka język, żywy, niepozwalający na nudę. Poza tym nie brakuje tutaj licznych szczegółów, o których raczej nie było mowy na historii w szkole. Dowiemy się np. o innych niż odsiecz wiedeńska sukcesach Sobieskiego, a także poznamy mniej znaną postać, jaką jest Tadeusz Rozwadowski. Jedynym dla mnie minusem tej pozycji jest brak postaci kobiecych. Aż prosiło się, by umieścić tutaj przynajmniej jedną „wojowniczkę” w spódnicy – chociażby Emilię Plater.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-04-2019 o godz 17:52 przez: anetta domańska-traczyk
„Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach.” to kolejna książka z cyklu Polskie ciekawostkihistoryczne.pl, którą miałam okazję przeczytać. Napisana jest jako zbiór reportaży o 18 wybitnych strategach, wodzach, Polakach. Ponownie udowadnia ona to, że historię można przedstawić w porywający sposób interesujący również dla tych, którzy nie są jej wielbicielami. Zaczynamy od Mieszka I a kończymy na generale Stanisławie Maczku (dowódcy I Dywizji Pancernej). Wielu z tych ludzi zostało w pamięci potomnych, mówi się o ich osiągnięciach, waleczności i odwadze. Ale są też niemal zupełnie zapomniani jak Tadeusz Rozwadowski. Dobrze, że są wydawane takie książki, które przybliżają sylwetki wybitnych Polaków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-07-2019 o godz 11:52 przez: Karolina Iskierka
W książce „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach.”, autorzy skupili się na przedstawieniu sylwetek najwybitniejszych dowódców, którzy dzięki podejmowanym decyzjom taktycznym wpłynęli na losy Polski, ale nie tylko. W książce można odnaleźć opis najważniejszych bitew oraz podejmowanych działań. Książka jest wzbogacona w ilustracje ukazujące dowódców oraz istotne fragmenty z ich życia. Kolejna bardzo ciekawa pozycja przedstawiająca historię naszego kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-07-2019 o godz 11:50 przez: Karolina Iskierka
W książce „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach.”, autorzy skupili się na przedstawieniu sylwetek najwybitniejszych dowódców, którzy dzięki podejmowanym decyzjom taktycznym wpłynęli na losy Polski, ale nie tylko. W książce można odnaleźć opis najważniejszych bitew oraz podejmowanych działań. Książka jest wzbogacona w ilustracje ukazujące dowódców oraz istotne fragmenty z ich życia. Kolejna bardzo ciekawa pozycja przedstawiająca historię naszego kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-05-2019 o godz 23:49 przez: czytalski
"Polscy bogowie wojny" to osiemnaście biografii wielkich dowódców wojskowych od czasów Mieszka I do II wojny światowej. Poznajemy między innymi losy Jana Karola Chodkiewicza, Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego czy też generała Stanisława Maczka. Biogramy opisują w przystępny sposób ich losy i wojenne osiągnięcia. Świetna pozycja dla miłośników historii polskich konfliktów zbrojnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego