Pierwsza zdrada Zachodu. Rok 1920 - zapomniany appeasement (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 49,90 zł

49,90 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Sensacja naukowa – nieznane fakty wychodzą na jaw!

Po prawie stu latach profesor Andrzej Nowak odkrywa nieznane dokumenty, z których wynika, że w 1920 roku europejskie mocarstwa były gotowe przehandlować Polskę w zamian za pokój z bolszewicką Rosją.

Upalne lato 1920 roku. Armie sowieckie stoją pod Warszawą, Polacy gotują się do bitwy ostatecznej. Na kongresie Międzynarodówki panuje triumfalny nastrój, wszak „po trupie białej Polski wiedzie droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat”. Przeciw pomocy dla Polski strajkują angielscy dokerzy, Czechosłowacja wykorzystuje okazję, by zająć Zaolzie. Sytuacja jest dramatyczna, ale Niemcy nie wyglądają na wystraszonych, bowiem sowieccy wysłannicy w Berlinie przekonują, że nie przekroczą ich granicy. Armia Czerwona oddaje Niemcom Działdowo.

Zachód występuje w obronie Polski, rokuje z Sowietami. Na konferencji w Spa jak zwykle oschły wobec Polaków Lloyd George wymusza na premierze Grabskim akceptację granicy na Linii Curzona. Każda cena jest warta pokoju, a w końcu Rzeczpospolita sama sobie winna. Każda cena jest warta przetrwania. A jaką cenę byli gotowi zapłacić nasi sojusznicy?

Pojęcie appeasementu jest powszechnie kojarzone z kapitulacyjną polityką względem Hitlera, której najbardziej haniebnym owocem było oddanie Niemcom Czechosłowacji. W swojej sensacyjnej pracy Andrzej Nowak używa tego terminu do opisania ściśle tajnych działań, które w 1920 roku państwa zachodnie podjęły wobec Polski. Opowiadająca o kulisach tych wydarzeń popularnonaukowa książka stanie się wydarzeniem na rynku książki historycznej.

ID produktu: 1109929139
Tytuł: Pierwsza zdrada Zachodu. Rok 1920 - zapomniany appeasement
Autor: Nowak Andrzej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 464
Data premiery: 2022-01-25
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17450478
średnia 3
5
1
4
0
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-10-2015 o godz 22:22 przez: Paweł Szcześniak | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa książka ukazująca kulisy polityki tzw. wielkich mocarstw wobec krajów Europy Wschodniej, w tym oczywiście Polski. Autor pokazuje, że byliśmy tylko pionkiem w tej grze, który był rozgrywany przez mocarstwa europejskie i USA w imię ich własnych interesów. Warto przeczytać z uwagi na fakt, że jest to już trochę zapomniana historia, a jej powtórkę oglądaliśmy podczas drugiej wojny światowej. Pytanie, czy w kolejnym konflikcie również zostalibyśmy sprzedani przez tzw. Zachód za cenę spokoju (dla Zachodu oczywiście). Do refleksji.

Tak na marginesie - świetnie, że pojawiają się książki takie jak ta, traktujące o pierwszej wojnie światowej. Większość publikacji dotyczy drugiej wojny światowej, która dla nas była wojną przegraną. Warto poczytać więc o wojnie, którą wygraliśmy z wszystkimi i na przekór wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
18-01-2022 o godz 09:17 przez: Dorota Bogusławska | Zweryfikowany zakup
Okazało się, z niejasnych dla mnie powodów, ze nie kupiłam książki tylko ebook. To miał być prezent. Andrzeja Nowaka bardzo cenię,, więc cieszyłam się, że prezent będzie trafiony. Nie umiem korzystać z ebooków i nie chcę, mam prawie 70 lat, również nie umiem i nie chce tego w takiej formie sprezentować. Słowem wyrzucone kilkadziesiąt złotych. Prezentu brak, zostało tylko rozczarowanie. Chyba zrezygnuję z zakupów w Mpik on line, za dużo rozczarowań
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne tego autora Żywoty równoległe
4.8/5
34,51 zł
59,90 zł
Inne tego autora Polska i trzy Rosje
4.3/5
72,34 zł
94,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego