Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć (okładka  twarda)

Oferta empik.com : 23,94 zł

23,94 zł 34,99 zł (-31%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci - każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem.

„Pięknie się różnimy” to kolejna pozycji twórców bestselerowej książki  „Tu jest nasz dom”. W poprzedniej autorzy pokazywali, jak żyją ludzie  z różnych stron świata, oswajając czytelników z różnymi kulturami i modelami życia. Tym razem celebrują różnice w ramach jednej społeczności, na przykładzie jednej szkoły. Prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Uświadamiają, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często  lubimy te same rzeczy.

Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką. 

Niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób. Ważne, by się szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć
Seria: Akademia mądrego dziecka
Autor: Turner Tracey
Tłumaczenie: Pytko Kazimierz
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 48
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-18
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 290 x 7 x 241
Indeks: 41868416
średnia 4,4
5
6
4
0
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-06-2022 o godz 21:35 przez: Northman1984
Różnice są piękne! Dedykowane najmłodszym książki o tolerancji, o zrozumieniu różnic oraz o akceptacji względem odmienności, czy niepełnosprawności to jedne z najważniejszych i najcenniejszych publikacji, jakie można pokazać i podsunąć własnemu dziecku. Wydana w ramach "Akademii mądrego dziecka. Chcę wiedzieć" (dedykowany wiek: powyżej 4 lat) książka pt. "Pięknie się różnimy" to właśnie tego rodzaju publikacja. Różnice i odmienność to coś, z czym każdy z nas - także dziecko - spotyka się na co dzień. Nie zawsze rozumiemy przyczyny dzielących nas różnic, jednak dla wspólnego dobra dobrze byłoby je poznać. Po to, żeby lepiej się wzajemnie zrozumieć i zaakceptować. W tym celu autorzy książki proponują nam odwiedziny w niecodziennej szkole. Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci - każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem. Autorzy książki celebrują różnice pomiędzy ludźmi w ramach jednej społeczności, na przykładzie jednej szkoły. Prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Uświadamiają, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często lubimy te same rzeczy. Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych, czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką. Niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób. Ważne, by się szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Jeszcze jednym, bardzo ważnym przesłaniem książki, jest to, że różnice i odmienność to po prostu piękna rzecz, która dodaje całej naszej codzienności barw, kolorów i wszechstronności, która skutecznie zwalcza jakąkolwiek monotonię. Wystarczy tylko (i aż) nawzajem się zrozumieć i zaakceptować, a świat zyska szansę na to, aby stać się lepszym miejscem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-06-2022 o godz 23:23 przez: Anonim
"Pięknie się różnimy. I w tym tkwi nasza wielka siła!" . Jakaż to jest wartościowa książka! Obowiązkowa w każdym domu oraz każdej placówce przedszkolnej, a nawet szkolnej. Co w niej takiego wspaniałego? Wszystko! Począwszy od treści, która mądrze pokazuje dzieciom, jak pięknie się różnimy. Udowadnia, że różnice między ludźmi niekoniecznie dzielą społeczeństwo, a łączą, dając prawdziwą lekcję życia. Od siebie nawzajem możemy się wiele nauczyć pod warunkiem, że będziemy dla siebie życzliwi bez względu na pochodzenie, wyznawaną religię czy ułomność. Gdy szerzej otworzymy oczy, dostrzeżemy więc nie tylko różnice, ale i wspólny mianownik. Autorka podzieliła książkę na 20 ważnych tematów. Przeczytamy o płci oraz osobach niebinarnych, o modelach rodzin w tym o rodzinie zastępczej i adopcji, o poczuciu przynależności, o niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej, o trudnościach w nauce i dysfunkcjach z tym związanych. Dowiemy się też nieco o spektrum autyzmu: jak dzieci autystyczne postrzegają świat i jakimi cechami się wyróżniają. Poznamy różne fascynujące kultury, grupy etniczne oraz pojęcie rasizmu, z wyczuleniem na te nieodpowiednie zachowania. Autorka wielokrotnie podkreśla, iż każdy jest wyjątkowy, ważny i ma prawo do bycia sobą zawsze! . Książka została bogato zilustrowana. Jest kolorowo, przyjaźnie i różnorodnie. Możemy zaobserwować dzieci z charakterystycznymi cechami dla danych narodowości oraz te z niepełnosprawnością. Pozycja wydana z dopracowaniem każdego szczegółu, ale czego innego spodziewać się można po serii "Akademia Mądrego Dziecka"? Solidna twarda oprawa zagwarantuje książce dłuższą żywotność, a z pewnością zaglądać do niej będziecie niejednokrotnie. To ważna książka, którą naprawdę warto mieć na uwadze. Jeśli tylko chcecie nauczyć swoje pociechy szacunku, tolerancji, empatii i wytłumaczyć różne kwestie związane z życiem społecznym, to koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2022 o godz 18:19 przez: catarzynka
Jak to dobrze, że w czasach naszych dzieci wychodzi tyle wartościowych i mądrych książek. Uczą tolerancji, akceptacji inności, tego, że świat nie jest czarno-biały, ale pełen różnorodności. Książka Tracey Turner z ilustracjami Åsy Gilland „Pięknie się różnimy” to kolejna propozycja od @harperkids_polska w ramach serii „Chcę wiedzieć” Akademii Mądrego Dziecka. Tym razem książka ujmuje temat różnorodności na bardzo wiele sposobów. Każdy jest wyjątkowy, nieważne skąd pochodzi, jaki ma kolor skóry, jest niepełnosprawny czy wychowuje się w rodzinie zastępczej. Mnogość tematów zachwyca. Tak wiele ujęto w tej książce, tak dużo niezwykle ważnych spraw. Tożsamość, pochodzenie, predyspozycje do nauki i odmienne postrzeganie świata - tak wiele nas różni, jednak różnice nie mają nas dzielić, tylko tworzyć piękny świat. Autorka dała nam, dorosłym, narzędzia do rozmowy z dziećmi na trudne, skomplikowane tematy dotyczące płci, przynależności etnicznej czy kulturowej. Cała książka pokazuje, że świat może być piękny i przyjazny dla wszystkich. Jeśli nauczymy dzieci wzajemnego szacunku i życzliwości, wszyscy odnajdą w nim miejsce dla siebie. Doskonale ujęły to autorka i ilustratorka, ukazując świat bardzo różnych dzieci, które opowiadają o swoich korzeniach, zainteresowaniach, marzeniach. Jest to naprawdę niezwykła i ważna lektura, która uczy szerszego spojrzenia na otaczający nas świat. Seria „Chcę wiedzieć” Akademii Mądrego Dziecka Wiek czytelników: 5+ Liczba stron: 48
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2022 o godz 08:55 przez: Anonim
Takiej książki brakowało w naszej biblioteczce! "Pięknie się różnimy" pokazuje jak różni jesteśmy i jak dzięki temu ciekawy jest świat. Pokazane są tu różnice fizyczne,nasze pochodzenie,więzy krwi,niepełnosprawności,narodowości i różne kultury. Ta książka ta prawdziwa księga tolerancji,akceptacji i życzliwości. Cudowne jest to,że możemy lubić to samo, ale możemy być też całkowicie inni-i jeśli chodzi o kolor skóry,wychowanie,zainteresowania,pochodzenie czy wygląd. Różnie się uczymy,inaczej zostaliśmy wychowani,możemy wyrastać z różnych kultur i środowisk,mamy inne marzenia,ale przede wszystkim: każdy z nas jest wyjątkowy! Z jednej strony jesteśmy różni,z drugiej wiele nas może łączyć ❤️ Myślę,że książka jest o tyle ważna,że pokazuje dzieciom,że na świecie jest mnóstwo ludzi i każdy jest inny i wyjątkowy. Nie warto nikogo wyśmiewać, dyskryminować, odrzucać tylko dlatego,że np.jest chory,jeździ na wózku,ma inny kolor skóry,lubi co innego niż my,nie ma taty lub mamy albo model rodziny nie jest "standardowy". Wiele tu pięknych słów i wartości...do tego mnóstwo ilustracji i piękne wydanie ❤️ "...jesteś osobą wyjątkową i wspaniałą. Nie musisz się zmieniać, żeby upodobnić się do innych. Jeśli będziesz próbować to robić, poczujesz się nieswojo i posmutniejesz. Wszystkie dzieci powinny czuć się akceptowane i kochane takie,jakie są. To sprawi,że będą szczęśliwe".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2022 o godz 20:29 przez: Tomasz
Moim (skromnym) zdaniem dla dziecka 3-5 zagadnienia niebinarności czy rodzin zastępczych to mocno za mocna treść. Niemniej 5 gwiazdek, ale Drogi Empiku.. zabierzcie to proszę na półkę dla (przynajmniej) dziesięciolatków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej serii Między nami ząbkami Hongbing Wu
4.9/5
28,76 zł
44,99 zł
Inne z tej serii Kolorowy nocnik. Akademia mądrego dziecka. Mój świat Opracowanie zbiorowe
5/5
22,89 zł
34,99 zł
Inne z tej serii W drogę. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda Opracowanie zbiorowe
5/5
21,46 zł
32,99 zł
Inne z tej serii Lubię być miły. Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje Opracowanie zbiorowe
4.7/5
21,84 zł
32,99 zł
Inne z tej serii Na plaży. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda Opracowanie zbiorowe
5/5
21,98 zł
32,99 zł
Inne z tej serii Słowa. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat Opracowanie zbiorowe
4.9/5
25,45 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego