Pełna moc możliwości (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 23,90 zł

23,90 zł 39,00 zł (-39%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Pomyśl o swoich sukcesach. One nie są dziełem przypadku. Żadne „udało się”, „samo wyszło”, „przy okazji”. Okazje pojawiły się na twojej drodze. Ale to ty schyliłeś się, podniosłeś je, włożyłeś w nie pasję, ciężką pracę, upór i odniosłeś sukces. Pomyśl o swoich marzeniach. Wiesz, po co są? Żeby je spełniać! Pomyśl o odwadze. Odwaga składa się z czterech elementów. Odwaga to zaufanie do siebie, ryzyko, decyzje i zaangażowanie. Te składowe - dążenie do sukcesu, pasja, praca, marzenia, odwaga - łączą się ze sobą w obraz spełnionego życia. Dają nam pełną moc możliwości. O tym właśnie opowiadał Jacek Walkiewicz słuchaczom "TEDxWSB" we wrześniu 2012 roku we Wrocławiu.

Książka stanowi rozwinięcie tamtego wykładu. Za pośrednictwem internetu przesłanie autora dotarło do wielu ludzi, może również do ciebie. Zaczęły spływać e-maile, pytania, prośby o pomoc w wychodzeniu na prostą, na drogę do pełni możliwości. Jacek Walkiewicz nie był w stanie każdemu z pytających odpowiedzieć indywidualnie. Dlatego postanowił zrobić to zbiorowo - właśnie za pośrednictwem tej książki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Pełna moc możliwości
Autor: Walkiewicz Jacek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 190
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-02-04
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 15 x 145
Indeks: 16632783
 
średnia 4,2
5
23
4
2
3
2
2
1
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
20 recenzji
5/5
22-01-2016 o godz 00:32 johny dodał recenzję:
„Pełna moc możliwości” to niezwykła książka, autorstwa równie niezwykłego człowieka, jakim bez wątpienia jest Jacek Walkiewicz – psycholog, doskonały mówca i pełen charyzmy inspirator. Autor koncentruje się bardziej na własnych doświadczeniach oraz przemyśleniach, niż na jakichś psychologicznych prawidłach. Czyni to na dodatek posługując się językiem bardzo bezpośrednim, a całość utrzymana jest w tonie porywającej opowieści.

Jacek Walkiewicz twierdzi, że życie każdego z nas powinno być oparte na swojej własnej prawdzie, bo życiowa skuteczność człowieka jest miarą prawdy, i jeśli w którymś momencie naszego życia przestajemy być skuteczni, to oznacza, że nasza prawda się zdewaluowała –jest już nieaktualna, więc trzeba ją po prostu zmienić. Warto w tym miejscu zacytować autora, kiedy ten pisze na temat doświadczania życia, przeciwstawiając je powszechnej tendencji do stabilizacji i status quo: „Spytałem kiedyś studentów piątego roku, jaki jest ich cel w życiu na najbliższe dziesięć lat. Wszyscy powiedzieli to samo: stabilizacja. Ja mówię: wiecie, największą miałem jak mi dysk wypadł, bo byłem ustabilizowany przez miesiąc, i nigdy więcej nie chciałbym być ustabilizowany. A Sztaudynger nawet pisał: „Stabilizacja motylka to szpilka”. Dlatego, jeśli ktoś – niezależnie od tego ile ma lat – postawi sobie taki cel (ustabilizować siebie czy firmę), to jest to droga donikąd. To jest pułapka, proszę o tym pamiętać, Życie nie jest stabilne, nigdy nie było, nigdy nie będzie. Zawsze pozostanie tajemnicą”.

Marzenia są tam, gdzie wolność. To one decydują o spełnionym życiu i by zacząć je realizować, nie potrzebujemy niczyjego pozwolenia, racjonalnych powodów oraz uzasadnień. Są one czymś uroczystym i odświętnym, ale dochodzimy do nich na ogół przez codzienność, można rzecz, że przez tzw. „prozę życia”. Jacek Walkiewicz, pisząc o marzeniach i spełnionym życiu, powołuje się na słowa profesora Bartoszewskiego, który kiedyś powiedział, że „w życiu są rzeczy, które warto, i są rzeczy, które się opłaca, ale nie zawsze to, co warto, się opłaca, i nie zawsze to, co się opłaca, warto”. Dalej opisuje, jak sam zrealizował swoje własne wielkie marzenia, konkludując tę opowieść stwierdzeniem, że spełnione marzenia nie mają ceny. Jest tak nieraz mimo to, że często moglibyśmy je zaliczyć to kategorii rzeczy, które, choć nie zawsze się opłacają, to zawsze warto je osiągnąć, ponieważ nagrodą jest spełnione życie i poczucie jego sensu. Innymi słowy, nagrodą jest w ostatecznym rozrachunku bycie bohaterem własnego życia. Zaś być bohaterem własnego życia, to – jak twierdzi autor – akt odwagi, a ta nie siedzi na kanapie ustawionej w rogu pokoju o nazwie „strefa komfortu”. Jest tam gdzie toczy się akcja filmu pod tytułem „Spełnione Życie”. Jest tam, gdzie pod wpływem pasji i zaangażowania, marzenia przemieniają się w fakty.

Odwaga nie jest zaprzeczenie strachu, bo podobno tylko idiota się nie boi. Prawda jest taka, że strach jest potencjalnym sprzymierzeńcem każdego z nas, ponieważ pozwala być uważnym i czujnym. Wszystko co trzeba zrobić ze strachem, to zaakceptować jego istnienie, nauczyć się z nim żyć. Jacek Walkiewicz pisze o tym tak: „Puk, puk – strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga, a tam nikogo nie ma. (…) Dwadzieścia lat temu się bałem i nie robiłem, dzisiaj się boję i robię. Nauczyłem się żyć ze strachem. Traktować go jak sprzymierzeńca”.

Na odwagę składają się cztery elementy: zaufanie do samego siebie, ryzyko, decyzje i zaangażowanie. Pierwszy z wymienionych elementów – zaufanie jest jednym z największych kapitałów własnych i jednocześnie wspaniałym darem, jaki możemy przekazać swoim podopiecznym. Ufać sobie, to być przekonanym, że: „Dam radę”. A jak nie dam? Dam radę. A jak się przewrócę? To się podniosę. A jak się nie podniosę? To sobie poleżę”. I jeszcze jeden cytat z książki, ważny cytat, bo dobrze obrazuje, ile czasu i energii nieraz tracimy na nadmierne analizowanie w obliczu obaw: „Dwóch chłopców stoi na górce. Chcą zjechać w dół na sankach, ale się boją. I tak stoją. Jeden w końcu mówi: Ja jadę, bo jak mam się tak bać, że się wywrócę, to już wolę się wywrócić”. Nie od dziś wszak wiadomo, że na zmartwienie najlepsze jest działanie. Jak się czegoś boisz, to po prostu to zrób.

Tekst ten chciałbym zakończyć jeszcze jednym cytatem z wypowiedzi Jacka Walkiewicza, wypowiedzi na temat sensu w życiu. To bardzo mądre słowa: „…obok potrzeb, które wszyscy mamy, jest jeszcze jedna, którą odkryłem: nadawać sens każdej chwili swojego życia. Nadawać, a nie tylko szukać. Bo życie nie ma sensu. Życie jest sensem”.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
17-03-2015 o godz 23:07 Anna Sikorska dodał recenzję:
Książki, które mają moc – tak czasami mówię o książkach motywacyjnych. We wszystkich znajdziemy to samo: proste rady jak zmienić swoje podejście do świata. Psychologowie dowodzą, że myśli kształtują nasz obraz rzeczywistości i tę wiedzę przekazują wszystkie poradniki, w których jeszcze kilka lat temu szukałam czegoś nowego. Mogę te lata poszukiwań podsumować stwierdzeniem, że niczego nowego się z nich nie dowiemy, bo nie to jest tu ważne. Znaczenia nabiera sposób przekazania informacji, motywowania i opowiedzenia. Jacek Walkiewicz w swojej książce „Pełna MOC możliwości” pokazuje nam swoje życie w czasach komunizmu i małe marzenia, jakie wówczas miał oraz o wielkim przewrocie, otwarciu się Polski na świat i poszerzeniu możliwości realizacji swoich pragnień. Lektura to uświadomi nam, że ludzie żyjący w tamtych czasach wcale nie byli nieudacznikami tylko spełniali marzenia na skalę swoich możliwości. Upadek komunizmu to nie tylko zmiana ustroju, ale możliwość zobaczenia jak żyje się na Zachodzie i szukania dróg spełniania własnych marzeń.
Jacek Walkiewicz napisał poradnik, który być może nie wnosi zbyt wiele (na pewno w przypadku osób, które już czytały wiele takich książek), ale za to napisana jest jak powieść, a to jest bardzo ważne w literaturze motywacyjnej, ponieważ niczego nie nauczymy się z nudnych wywodów teoretycznych. „Pełna MOC możliwości” to lektura doskonała dla tych, którzy nie wiedzą jak się zabrać za własne życie, by móc stać się szczęśliwymi i nie wiedzą, czym dla nich jest tym upragnionym i nieosiągalnym szczęściem. Tego typu książki są dobre, by od czasu do czasu zatrzymać się i na nowo wyznaczyć swoje cele.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
17-08-2016 o godz 10:58 anonymous dodał recenzję:
To świetny zbiór prawd, które dają do myślenia i mobilizują do działania. Sposób przekazu informacji nie ma nic wspólnego z amerykańskim przerysowanym stylem, którego osobiście nie lubię. Trzeba jednak pamiętać, że nie ilość przeczytanych książek o samorozwoju da nam poczucie spełnienia, ale nasza, nierzadko ciężka praca. Książkę polecam, jest świetna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-02-2016 o godz 08:33 Anna Tekiela-Chodnik dodał recenzję:
Książkę tą poleciła mi moja psychoterapeutka. Po jej przeczytaniu zmienił się mój światopogląd. Znowu jestem pełna nadziei i marzeń. Zmieniam się!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-02-2021 o godz 03:19 Igor dodał recenzję:
Od Pana Jacka wszystkie książki warto przeczytać. Kilogramy wiedzy i dobrego podejścia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-05-2020 o godz 16:04 Anonim dodał recenzję:
Książka i jej obsługa zgodna z opisem, jednakże zamawiałam rolki które jak się okazało nie były dostępne więc nie jestem zadowolona z obsługi gdyż głównym towarem którego potrzebowałam były rolki przez błędna informacje niestety straciłam prawie 2 tyg gdyż mogłam zakupić je w innym punkcie także w dobie dzisiejszych czasów słabo że tak nieaktualna jest informacja o dostępności produktów
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-03-2015 o godz 09:07 Marta Lipska-Gędziorowska dodał recenzję:
Świetna pozycja, dla wszystkich dla których ważny jest rozwój osobisty i szanują doświadczenia mądrych i pełnych pasji osób.
Zachęcona wysłuchanym wykładem o szczęściu p.Walkiewicza, sięgnęłam po Jego książkę. Fenomenalna,lekka i głęboka jednocześnie. Czyta się ją jednym tchem.Potrafi naprzestawiać w głowie, otworzyć klapki i olśnić. Zdecydowanie warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2015 o godz 08:25 Radosław Różański dodał recenzję:
Pełna MOC możliwości, to książka, która jest jak dobra kawa o poranku. Nie jest może szczególnie odkrywcza, natomiast dzięki przedstawieniu przez Pana Jacka Walkiewicza uniwersalnych prawd życiowych, nie jednokrotnie na własnych przykładach sprawia, że naprawdę świetnie się ją czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-01-2018 o godz 10:13 Anna Jakuszewicz dodał recenzję:
Książka wyjątkowego mówcy, który w sposób przystępny, konkretny, okraszony doświadczeniami Autora oraz jego poczuciem humoru przypomina nam o tym, co ważne w życiu. Czyta się lekko i nie można się oderwać, co rzadko się zdarza przy tej tematyce. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-11-2015 o godz 18:20 kulmon dodał recenzję:
Kupiłam tę książkę po obejrzeniu wykładu i nie jest ona zła , bo ciekawie gość pisze ale po obejrzeniu wykładu miałam względem niej większe oczekiwania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-08-2017 o godz 09:52 Natalia Szybiak dodał recenzję:
Kupilam ksiazke po obejrzeniu wykladu. Bardzo szybko przeczytalam, swietna ksiazka motywujaca do przemyslen.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-04-2018 o godz 08:27 Aleksandra Suchodolska dodał recenzję:
Polecam, polecam, polecam, wszystkie książki tego autora, naprawdę warto zajrzeć jak i wrócić ! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2017 o godz 09:20 Msaurelka dodał recenzję:
Książkę kupiłam po obejrzeniu wykładu TED w internecie. Polecam wszystkim jako źródło motywacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-01-2018 o godz 14:51 Anonim dodał recenzję:
Fantastyczna książka, którą polecam każdemu, kto chce się rozwijać, a potrzebuje motywacji!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2015 o godz 15:40 Ewelina Gogoj dodał recenzję:
..................................................................................
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-05-2015 o godz 07:50 Monika Błotko dodał recenzję:
Świetna książka napisana prostym i zrozumiałym językiem.
Naprawdę polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-09-2016 o godz 22:31 Jakub Szeliga dodał recenzję:
Wykład trochę lepszy. ale generalnie polecam. Trochę niekiedy przynudza
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2018 o godz 05:13 Arkadiusz Szutkowski dodał recenzję:
Książka pełnowartościowa twarda okładka wykonanie bez zarzutów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-01-2017 o godz 03:21 Kamil Pawlik dodał recenzję:
Świetna książka, która zdecydowanie potrafi zainspirować!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-01-2018 o godz 09:39 Magdalena Sobolewska dodał recenzję:
Książka kupiona na prezent. Obdarowany chyba zadowolony
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.2/5
18,32 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ziemia Kłodzka Opracowanie zbiorowe
5/5
23,99 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozmyślania Marek Aureliusz
4.0/5
18,32 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.4/5
22,68 zł
37,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Książę Machiavelli Niccolo
4.6/5
17,77 zł
29,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Przechytrzyć Diabła Hill Napoleon
4.4/5
24,47 zł
39,30 zł
strona produktu - rekomendacje Pewność siebie Król Artur
4/5
15,91 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Kto zabił zmianę? Opracowanie zbiorowe
5/5
23,26 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Apteka dla duszy Osho
4.5/5
18,23 zł
29,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.