Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm (okładka  miękka, 10.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka ta to wielogłos na temat Wschodu. Czym jest Wschód, gdzie się Wschód zaczyna, na ile Wschód to geografia, na ile mentalność, "inność"? To opowieść zarówno o tych, którzy mieszkają w "innych światach", jak i o tych, którzy tam jeżdżą.

Piotr Brysacz pytał pisarzy, reporterów, dziennikarzy i podróżników, którzy znają jak własną kieszeń tamtą część świata, o to, co ich tam ciągnie i nieustannie każe wracać. Pytał po to, by pokazać i zrozumieć, i by zrozumieli także inni. Wśród rozmówców znaleźli się: Andrzej Stasiuk, Mariusz Wilk, Jacek Hugo-Bader, Magdalena Skopek, Jędrzej Morawiecki, Michał Książek, Wojciech Górecki, Maciej Jastrzębski, Wacław Radziwinowicz, Wojciech Śmieja i Włodzimierz Pawluczuk.

To opowieść rozpięta pomiędzy Jamałem, Jakucją, Moskwą, Krajem Krasnojarskim, Kaukazem, Karelią i Grzybowszczyzną na Podlasiu. Opowieść o wielu twarzach Wschodu.

Dopełnieniem książki są świetne i zaskakujące fotografie autorstwa m.in. Jacka Hugo-Badera, Mariusza Wilka, Magdaleny Skopek, Michała Książka, Wojciecha Śmiei, Wojciecha Góreckiego, Marka Doleckiego oraz Piotra Jaxy.

ID produktu: 1084607574
Tytuł: Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm
Seria: Literatura faktu
Autor: Stasiuk Andrzej , Wilk Mariusz , Hugo-Bader Jacek , Skopek Magdalena , Morawiecki Jędrzej , Książek Michał , Górecki Wojciech , Jastrzębski Maciej , Radziwinowicz Wacław , Śmieja Wojciech , Pawluczuk Włodzimierz
Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 280
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-10-24
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 25 x 145
Indeks: 13862046
średnia 4,6
5
18
4
5
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
29-01-2016 o godz 08:28 przez: Marcin Ramotowski | Zweryfikowany zakup
Niezwykle ciekawy zbiór wywiadów z reporterami/podróżnikami specjalizującymi się w klimatach wschodnich, czyli tych za Bugiem lub Wisłą, w zależności od punktu widzenia. Zachęca do sięgnięcia po kolejne lektury, min. Mariusza Wilka- dla mnie odkrycie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-10-2015 o godz 08:58 przez: deszcz | Zweryfikowany zakup
Różnorodne spojrzenia ludzi zainteresowanych szeroko pojętych Wschodem. Jednakże ich opinie niekiedy są różne, tak jak różni są sami podróżnicy, dziennikarze, publicyści. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-03-2015 o godz 22:09 przez: Katarzyna Matyjaszczyk | Zweryfikowany zakup
Idealna książka dla tych, którzy wciąż wracają na wschód, chociaż sami nie wiedzą dlaczego. Lektura odpowiada na kilka ważnych dla wschodnioukierunkowanych włóczęgów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2020 o godz 16:39 przez: anna | Zweryfikowany zakup
Razem z ta ksiazka bylam w podrozy, tam gdzie nigdy nie bede. I to w jakim towarzystwie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-02-2016 o godz 05:56 przez: alak | Zweryfikowany zakup
Ciekawie się zapowiada. Stasiuk nie zawiedzie swojego czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-12-2015 o godz 11:35 przez: Read Gamer | Zweryfikowany zakup
Książka jest super! okładka nie ziemska! Dostawa super szybka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-06-2015 o godz 09:08 przez: Edyta Sawicka
Piotr Brysacz w książce: „Patrząc na wschód” przepytuje wiele osób. Ja czasami pisząc o książkach, zwłaszcza tomikach poezji próbuję zgadnąć wspólny mianownik. Tym razem zbytnim uproszczeniem byłoby stwierdzić, że jest to wschód. Więc pomyślałam, że może być to kolor. To słowo pada w niektórych wypowiedziach. Myślę, że jest wielowymiarowe i każdy z bohaterów po swojemu przedstawia ten kolor. Autor usiłuje ustalić, czym jest rosyjska dusza. Jego rozmówcy drążą temat zbliżając się do wykrystalizowania definicji. Uważam, że są, blisko, ale to jeszcze nie to. Nazwałabym to niedomówieniem i myślą, że dobrze, iż ono jest. Gdybyśmy znali definicję, ani rozmówcom, ani czytelnikom Piotra Brysacza nie chciałoby się drążyć, choćby poprzez podróże na wschód.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-09-2014 o godz 00:00 przez: Raffrafal | Empik recenzuje
Jestem pod wrażeniem masy cennych informacji zawartych w książce. Podoba mi się jej forma (wywiady przeprowadzone przez Piotra Brysacza) oraz dobre ilustracje. Mam ważenie, że każdy z wywiadów, to zupełnie inna historia i inne spojrzenie na Rosję. Zamawiając ją na empik.com nie spodziewałem się niczego szczególnego, a tu taka niespodzianka - dostałem ogromną dawkę wiedzy i rozrywki. Zachęcam do przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-03-2014 o godz 17:34 przez: Irena Krystkiewicz
Książka, którą zdecydowanie mogę polecić wszystkim!! Bez wątpienia jest gratką da miłośników Rosji. Dla tych, którzy nie sięgali po reportaże z tej części świata, będzie być może zachętą do przeczytania kolejnych, bardzo dobrych pozycji. Dla mnie książka „Patrząc na wschód” jest szczególnie wartościowa, ponieważ znam książki autorów, z którymi Piotr Brysacz przeprowadza wywiady. Rozmowa z każdym z nich pogłębia treści zawarte w wydanych przez nich książkach i jednocześnie przybliża ich autorów. Wsłuchując się w ich słowa i widząc Rosje oczami każdego z nich nie sposób jest pozostać obojętnym wobec tego kraju. Zachęcam do przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-02-2014 o godz 10:27 przez: Arek
Przeczytałem w jednej z recenzji tej książki takie zdanie: "Jedenaście wywiadów z pisarzami, reporterami i podróżnikami, których połączyła – czasem niewytłumaczalna – fascynacja Wschodem. Ten prosty w gruncie rzeczy pomysł zaowocował książką znakomitą. Powinni ją przeczytać także ci, dla których Wschód zaczyna się i kończy na smoleńskiej brzozie." Mogę się pod nim tylko podpisać. Znakomita ksiązka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2013 o godz 00:00 przez: Elsie
Książka bogata w swej treści, głównie ciekawą stroną książki jest jej wielogłos. Wiele opini, zebranych przez autora, pokazuje zupełnie inną stronę Wschodu niż znałam dotychczas. Według mnie książka bliska dosnokałości jeśli chodzi o opis Wschodu. Świetne i głębokie wywiady, pełne opowieści. Myślę że jest to pozycja obowiązkowa dla pasjonatów kultury Wschodu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-11-2013 o godz 00:00 przez: Kertos
Pasjonowałem się kulturą wschodu odkąd pamiętam. By pogłębić swoją wiedzę postanowiłem poszukać jakiejś dobrej książki z tego tematu. Akurat w ręce wpadła mi ta pozycja. I jestem bardzo zadowolony z zakupu, bo to naprawdę kawał solidnej roboty! Dlatego polecam ją wszystkim tym, którzy podzielają moje pasje związane ze wschodem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-12-2013 o godz 00:00 przez: Zytka
"Patrząc na wschód" to książka rzeka – stworzona ze wspomnień wielu autorów, których twórczość jest mi bliska. Tym bardziej z większą ochotą sięgnęłam po tę pozycję. To książka, która wzmaga apetyt na poznawanie krajów bliskiego Wschodu, podaje szczegóły, ale też pozostawia wiele miejsca na własne poszukiwania i przemyślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-06-2015 o godz 00:00 przez: Agnieszka Walczak - Skałecka
Wielobarwny i różnorodny obraz Wschodu. Książka jest pewnego rodzaju mozaiką, patchworkiem utkanym z różnych wspomnień, obserwacji, doświadczeń.. Wschodu nie da się jednoznacznie zdefiniować i to jest chyba w nim najbardziej fascynujące. Ta książka pozwala poznać i może trochę zrozumieć tamtejszą mentalność i kulturowość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2015 o godz 00:00 przez: Olaf Nawrocki
Książka jest wspaniałym zbiorem opowieść dotyczących Wschodu. Autor rzeczywiście pokazał życie ludzi zamieszkujących te tereny bardzo prawdziwie tak od codziennej strony. Wiele, dzięki tej książce się dowiedziałem na temat historii czy kultury tych ludzi. Bardzo ciekawa książka. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Podobne do ostatnio oglądanego