Operator 594 (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Krzysztof Puwalski – PUWAL – 22 lata w Siłach Specjalnych w tym 12 lat w GROM-ie.

Ten czas to spełnienie jego marzeń.

Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu.

W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.

Dotkniesz świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych.

Przeczytasz o najbardziej spektakularnych akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie, podczas których z narażeniem życia operatorzy zespołów bojowych ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. To akcje, które do tej pory nie wyszły poza teczki operacji oznaczonych klauzulą TAJNE.

W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy.

Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego?

Pamiętaj, że wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1244085804
Tytuł: Operator 594
Autor: Puwalski Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-09-02
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 217 x 10 x 139
Indeks: 35333869
średnia 4,6
5
88
4
20
3
10
2
2
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
18 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-10-2020 o godz 08:51 przez: Marcin Polak | Zweryfikowany zakup
Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które pasjonują się wojskiem, a zwłaszcza siłami specjalnymi. Ci, którzy po prostu lubią ciekawe opowieści, zwłaszcza z adrenaliną w tle, również nie będą rozczarowani. Książka jest napisana bardzo przejrzyście. Można ją "połknąć" w dwa, trzy wieczory lub cieszyć się nią na dłużej. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
21-08-2022 o godz 15:28 przez: Aleksandra Kuśmirek | Zweryfikowany zakup
Ciekawe. Dynamiczne. Dla tych co chcą się dowiedzieć trochę więcej o tym, jak działa np. GROM
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2021 o godz 17:56 przez: Mariusz Tęsiorowski | Zweryfikowany zakup
Ciekawa pozycja. Historia operatora GROM przedstawiona od kuchni. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2022 o godz 08:28 przez: swarycz | Zweryfikowany zakup
Super książka, bardzo dobrze się ją czyta. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2021 o godz 23:53 przez: Leszek Mroziński | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-08-2022 o godz 20:08 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Dobra książka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2021 o godz 07:54 przez: Jakub | Zweryfikowany zakup
Poczytna i motywująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2021 o godz 16:27 przez: Bosman | Zweryfikowany zakup
Dobrze Się Czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-02-2023 o godz 10:40 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Jest moc
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
25-09-2020 o godz 20:59 przez: Honorata Jamroży
„Operator 594” Krzysztofa Puwalskiego czyta się jak wyrywki z pamiętnika. Najpierw młody mężczyzna dąży do swoich wymarzonych celów, będąc jeszcze w szkole średniej. Wie, że chce być zawsze najlepszy. Czasami to tylko tak mu się wydaje, ale w swoich opisach to zawsze on wygrywa. Rozpoczynając czytanie tej lektury, myślałam, że będzie pełna strasznych przeżyć żołnierza z GROM-u, a tu natknęłam się na opisy od selekcji do selekcji. Od bycia lepszym od innych, ale przecież takich jak nasz bohater jest wielu. Wiem, że żołnierze z jednostki GROM są bardzo dobrze wyszkoleni i są najlepszymi wśród żołnierzy, mają też odpowiednie warunki do ćwiczeń i sprzęt, który w ich pracy jest niezbędny. Pan Krzysztof w swoim wyrywkowym pamiętniku, bo inaczej nie da się tego nazwać, wie, że chce być takim żołnierzem. Robi wszystko, żeby nim zostać. Nie podoba mi się, jak opisuje swoich kolegów, którym się coś nie powiodło i wtedy wszyscy przez jakiś czas się z nich wyśmiewali. A przecież pan Krzysztof miał być podobno taki cudowny, pomocny innym. Opisy różnych przygód z wojskiem są takie bardzo pobieżne, wiem, że nie zdradza się tajemnic wojskowych, ale tytuł książki do czegoś zobowiązuje. Zastanawiam się jak człowiek, który osiąga już to, co chciał, tak szybko z tego rezygnuje i odchodzi do cywila, czy bojąc się, że młodsi mogą być lepsi. Brakuje mi w tych opowiastkach więcej tego jak już pan Krzysztof był tym wymarzonym operatorem GROM-u. Książkę czyta się bardzo szybko i lekko, pomimo tego, że wiem ile trudu, wylanego potu, kontuzji skrywają te wyznania. Czytałam wiele książek o tematyce najlepszych żołnierzy wojsk specjalnych z różnych krajów i szczerze ta akurat niewiele mi wniosła.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
20-10-2020 o godz 15:15 przez: zaczytanalala
„Operator 584” to jedna z ciekawszych autobiografii, jaką w ostatnim czasie przeczytałam. Napisana przez żołnierza zawodowego, który przez lata uparcie dążył do celu i nie poddawał się pomimo ogromnych trudności, jakie napotkał na swojej drodze. Bardzo motywująca historia ukazująca, że możemy osiągnąć wszystko, co tylko sobie zaplanujemy czy wymarzymy, jeżeli uparci będziemy do tego dążyć. „Postawiony cel motywuje nas do działania. Gdy wierzysz w to, co robisz, wiesz, że musisz wygrać.” Autor może w niektórych osobach wywołać odczucie, iż jest zbyt pewny siebie, momentami można by nawet nazwać go pyszałkowatym, ale nie ma czemu się dziwić, ponieważ jeżeli tylko przeczytamy książkę do końca zrozumiemy, że ma on większe prawo niż inni by cechować się ogromną pewnością. To ta pewność co do własnych umiejętności pozwoliła mu osiągnąć to, co udaje się niewielu. Dotarł na sam szczyt możliwości przedzierając się przez własne lęki i łamiąc bariery, jakie stawiał mu własny umysł czy ciało. Puwal udowadnia nam, że jedynym, co przeszkadza nam w osiągnięciu celu jesteśmy my sami i wymówki, jakie ciągle dla siebie wynajdujemy. „Jeśli chcesz przewodzić ludziom, musisz dać przykład. Musisz na własnej skórze odczuć wszystkie trudy i niedogodności, aby w końcu stać się wiarygodnym – i dotyczy to również tego, co mówisz, ale przede wszystkim tego, co robisz.” Prawdziwa służba w wojsku nie polega jedynie na bezmyślnym wykonywaniu rozkazów, jak powszechnie przyjęło się uznawać. Wymaga ona niejednokrotnie pokonania własnych lęków i szybkiego podejmowania decyzji w sytuacjach obarczonych ogromnym stresem, bo jak inaczej nazwać te, w których od decyzji jednego człowieka uzależnione jest życie jego kompanów? Wojsko to nie sama musztra, ale wzajemne zaufanie do tego stopnia, że bez wahania powierzamy swoje życie innym, a życie kompanów i zakładników jest stawiane na pierwszym miejscu, przed życiem żołnierza wykonującego misję. Jest to oddanie swojej kompanii i bezwarunkowa wiara w wyznawane ideały. Ta książka otwiera oczy w wielu kwestiach. Pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć wojsko i jego prawa, ale także daje motywację do dążenia po własne marzenia. Natomiast autor jest osobą godną podziwu między innymi za swoje podejście do życia. „Wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Zastanów się, kim chcesz być, co chcesz robić. Nieważne, co to będzie – to ty wiesz najlepiej. Masz tylko jedno życie – nie poddawaj się, kreuj je, nie porzucaj swoich marzeń. Nie masz nic do stracenia, a wszystko do zyskania.”
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
04-11-2020 o godz 21:14 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
4/5
23-10-2020 o godz 17:55 przez: Aleksandra
Autor zabiera nas w swój świat, w którym poznamy, jaka droga czeka żołnierza pragnącego dołączyć do GROM-u. A trzeba przyznać, że nie jest łatwo. Ciągłe treningi, wyrzeczenia, poświęcenie to dopiero początek długiej drogi,  na której końcu czeka nasz cel. Od pierwszych stron widać, że żołnierskie życie to prawdziwa pasja Puwalskiego. Naprawdę kocha to, co robi i pewnie chciałby, by każdy odnalazł taką drogę w swoim życiu. Jeśli chodzi o samą fabułę, to nie powinniśmy spodziewać się tutaj historii samej organizacji. Nie, ta książka to po prostu biografia, w której autor opowiada o swojej ścieżce, jaką musiał pokonać, by dostać się w końcu do GROM-u. Jednak nie sprawia to, że historia jest mniej godna poznania. Co do wad, to jest ich kilka. Czasami można się już znudzić opisami treningów i selekcji, które wyglądają niemal identycznie. Do tego opis i określenie gatunku jako literatura faktu moim zdaniem wprowadza niepotrzebny zamęt. Biorąc się za lekturę, spodziewałam się innej historii, niż otrzymałam. I jeszcze kilka niedokończonych opowieści dotyczących akcji w terenie. Rozumiem, że autor musiał pewne sprawy zachować w sekrecie, ale zamiast pozostawiać otwarte zakończenie, mógł po prostu o danej sytuacji nie wspominać. Jednak sądzę, że warto sięgnąć po tę książkę i poznać historię człowieka, który pomimo różnych trudności potrafił wytrwale dążyć do obranego celu. Mógł poddać się na każdym etapie, a jednak szedł coraz dalej i dalej, by spełnić swoje marzenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-09-2020 o godz 16:59 przez: Monika
Książka uczy jak wiele trzeba poświęcić, aby osiągnąć sukces i zrealizować się w swoim życiu. W każdym z nas drzemie siła i determinacja jakiej się nie spodziewamy. Musimy je tylko w sobie obudzić i uruchomić do działania. To sposób naszego myślenia, wytrwałości i siły jest podstawą do osiągnięcia sukcesu i szczęścia w życiu. Bardzo przyjemnie czyta się książkę. Jest lekko i ciekawie napisana. Pobudza wyobraźnię i pomaga zrozumieć jak ciężką pracę musi włożyć operator w swój rozwój, żeby osiągnąć swój cel. Mordercze ćwiczenia, wysiłek ponad swoje możliwości, kontuzje, siniaki, złamania, brak snu są na porządku dziennym. Krzysztof Puwalski dodatkowo oprócz szkoleń sam pracuje nad swoją motywacją, dzięki czemu osiąga stopniowo coraz lepsze efekty. Wszystkie ćwiczenia są niebezpieczne i wykonywane z narażeniem życia. Ciągle adrenalina, stres, wyczerpanie ponad możliwości. Poprzeczka ciągle rośnie, a ilość kandydatów maleje. Każdy kto przeczyta książkę zrozumie jak trudną drogę mają jednostki specjalne, jak wielki szacunek im się należy za ich bardzo trudną pracę. Jak wiele wyrzeczeń i poświęcenia muszą Ci komandosi ponieść, aby osiągnąć swoje marzenia. Główny bohater jest dla każdego przykładem, że wszystko w życiu jest możliwe i zależy tylko od nas. Daje nam motywacje i przykład, że wszystko w życiu jest możliwe ale musimy sami o to zawalczyć. Książka jest wskazówką w jaki sposób należy dążyć do osiągnięcia życiowego celu czy marzenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
20-09-2020 o godz 15:10 przez: starepianino.pl
"Pasja to potężna moc, która przezwycięży wszystkie trudności. Jeśli kochasz to co robisz, znajdziesz sens swojego życia - i nieważne, co nim będzie, ważne abyś robił to co kochasz." Operator to historia człowieka, który chciał spełniać woje marzenia. I spełniał je krok po kroku. Na morderczych ćwiczeniach, cierpiąc zmęczenie, czasem głód. Ale wiedział co chciał robić w życiu i do tego dążył. To historia człowieka z pasją i jest inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy swoje marzenia odkładają na później. Książka w większości opisuje przebiegi szkoleń i różne przygody z nimi związane. Troszkę brakowało mi w niej opisu życia prywatnego bohatera. Wszystko skupia się wokół szkoleń i misji z nimi związanych. Dla kogoś lubiącego takie klimaty to będzie na pewno ciekawa lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2020 o godz 23:05 przez: Anonim
Po książkę sięgnęłam głównie przez fakt, iż są to realne wspomnienia członka elitarnych Sił Specjalnych. Któż z nas nie jest ciekawy co się dzieje w miejscach, gdzie ważą się niejako losy ogólnoświatowego bezpieczeństwa? Książka mnie nie zawiodła, bardzo ciekawe wątki, wartka akcja. Jest to piękna opowieść o tym jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, by osiągnąć swój cel i spełnić marzenia. Na mnie podziałała ona lepiej niż niejeden poradnik motywacyjny speca od wizerunku czy coachingu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
16-12-2020 o godz 14:03 przez: Marzena Gołąb
Książka wysłana do mnie z podartą okładką. Odesłana do reklamacji. Kupiona na mikołajki a jeszcze czekam na nowy egzemplarz☹️. Teraz empik to jakość innej kategorii. Niestety
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-02-2021 o godz 12:20 przez: Anonim
Jak dla mnie jedna z najlepszych książek o dążeniu do celu i poświęceniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Puwalski Krzysztof

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ilustrowany słownik ukraińsko-polski Opracowanie zbiorowe
5/5
20,99 zł
Promocja
24,61 zł najniższa cena z 30 dni
Inne z tego wydawnictwa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Opracowanie zbiorowe
5/5
15,87 zł

Podobne do ostatnio oglądanego