Odwaga w przywództwie. Cztery kompetencje autentycznego lidera (okładka  miękka, 10.2019)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Sprzedaje empik.com : 41,16 zł

41,16 zł 49,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje dvdmax : 59,79 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Co robić, aby kształtować odważniejszych, śmielszych liderów i jak zaszczepić odwagę w kulturze organizacji? Jak budować środowiska pracy, które sprzyjają poczuciu przynależności i twórczej swobody wśród pracowników?

Brené Brown, autorka pięciu bestsellerów "New York Timesa", od ponad dwudziestu lat bada emocje i doświadczenia nadające sens naszemu życiu, a przez ostatnich siedem lat poświęciła wiele czasu na pracę z wpływowymi liderami i zespołami z całego świata. W niniejszej książce, w typowy dla siebie i uwielbiany przez czytelników sposób, udziela odpowiedzi na powyższe pytania, powołując się na wyniki swoich badań, a przy okazji przywołując liczne anegdoty i przykłady.

Na odważne przywództwo składają się cztery kompetencje, których można się nauczyć, które mają konkretne przejawy w praktyce i które można mierzyć. Aby jednak się pewnych rzeczy nauczyć, a innych oduczyć, potrzeba śmielszej pracy, trudnych rozmów i wielkoduszności. Czy to jest proste? Nie! Ponieważ nie zawsze odruchowo przedkładamy odwagę nad wygodę. Czy jednak warto się wysilać? Zdecydowanie tak! Chcemy się przecież wykazywać odwagą w życiu i w pracy. W jaki więc sposób możemy realizować koncepcję odważnego przywództwa?

  • Odważny lider to ktoś, kto bierze na siebie odpowiedzialność za poszukiwanie potencjału w pomysłach i innych ludziach, a potem z odwagą ten potencjał rozwija.
  • Odważny lider nie udaje, że zna odpowiedź na każde pytanie, tylko niezmiennie wykazuje się ciekawością i stara się zadawać właściwe pytania.
  • Odważny lider wie, że władza nie jest skończonym zasobem, który należy w jak największym stopniu zachowywać dla siebie. Wie, że władzy można mieć więcej, jeśli się nią dzieli z innymi.
  • Odważny lider nie unika trudnych rozmów ani trudnych sytuacji, a kiedy trzeba, potrafi się wykazać wrażliwością.

Liderzy najróżniejszych organizacji – począwszy od małych start-upów, przez firmy rodzinne, organizacje non profit i organizacje społeczne, a na firmach z listy Fortune 50 skończywszy – mogą stać się lepszymi przywódcami, o ile nauczą się właściwie korzystać ze swoich zasobów empatii, zdolności do budowania więzi czy odwagi. Ta książka daje liderom praktyczne narzędzia, które pozwolą im uniknąć marnowania czasu na próby nieefektywnego i nieproduktywnego zarządzania zachowaniem własnym i innych.

"W książce "Odwaga lidera" Brené podsumowuje wyniki dwudziestu lat badań w postaci wnikliwych obserwacji dotyczących praktyki odważnego przywództwa. Ta książka to poradnik dla każdego, kto pragnie odważnie przewodzić, śmiało żyć i w sposób świadomy wskazywać drogę innym."
Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, założycielka LeanIn.Org oraz OptionB.Org

"Brené była kiedyś gościem studia Pixar. Rozmawiała z naszymi ludźmi od filmów, którzy słuchali jej uważnie, ponieważ najlepsze filmy to te, które powstają pod wpływem wrażliwości, gdy się przezwycięża przeszkody i mierzy z trudnościami, gdy się pada na twarz. Łatwo jest siedzieć i opowiadać o wartościach, na których powinna się opierać kultura stanowiąca źródło poczucia bezpieczeństwa i sensu – bardzo trudno natomiast coś takiego w praktyce stworzyć. Trzeba się wykazywać ciągłą uwagą. Trzeba tworzyć środowisko, w którym ludzie czują się bezpieczni, mogą się wykazywać odwagą i pozwalają sobie na wrażliwość. Wymaga to sporych umiejętności, ale te umiejętności każdy może posiąść. Ta książka to dobry punkt wyjścia."
Ed Catmull, prezes Pixar oraz Walt Disney Animation Studios, współautor książki
Kreatywność S.A.

"Brené jest dla Google Empathy Lab niczym Obi-Wan Kenobi. Za jej sprawą nasi liderzy produktu otworzyli się na kwestię wrażliwości i zaczęli ją uwzględniać w naszych produktach, zamiast dążyć do jej eliminacji. To zasadniczy przełom, dzięki któremu można każdego dnia zaprzęgać do pracy wszystko, co w człowieku żywe, nieuporządkowane i serdeczne. Odwaga lidera to bardzo zmyślnie zaprojektowany i skuteczny trening dla Jedi, na który wszyscy od dawna czekaliśmy."
Danielle Krettek, założycielka Google Empathy Lab


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1231461244
Tytuł: Odwaga w przywództwie. Cztery kompetencje autentycznego lidera
Autor: Brown Brene
Tłumaczenie: Witkowska Magdalena
Wydawnictwo: MT Biznes
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 350
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-10-02
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 143 x 214
Indeks: 33345826
średnia 4,7
5
28
4
10
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
11-10-2020 o godz 17:36 przez: Andrzej Cieplak | Zweryfikowany zakup
Niezwykła książka o przywództwie - współczesnym przywództwie w biznesie i poza nim. Jeżeli pojęcia: empatia, wrażliwość, uczucia, zaufanie, głębokie wartości nie kojarzą Ci się bezpośrednio z przywództwem i biznesem, to przeczytaj jakie maja znaczenie. Znaczenie tych pojąć, autorka udowadnia nie przez teoretyczna wywody, ale przez refleksje nad konkretnymi przypadkami z biznesu, realizacji twardych celów, przypadków pracy z profesjonalnymi zespołami. Dla mnie, to książka transformująca dotychczasowe podejście i sposób myślenia o szefach i liderach. Pokazująca jakich menedżerów, szefów, liderów - przywódców potrzebujemy teraz. Liderów którzy są w stanie skutecznie przewodzić większym i mniejszym zespołom mierzącym się z wyzwaniami naszego stulecia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-11-2022 o godz 18:07 przez: Jolanta Dąbrowska | Zweryfikowany zakup
Bardzo lubię książki Brene Brown, tym razem także się nie zawiodłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-01-2023 o godz 09:22 przez: AnnaB | Zweryfikowany zakup
Treść książki wymaga zaangażowanego czytelnictwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-10-2022 o godz 20:32 przez: IzaLew | Zweryfikowany zakup
Ciekawe podejście, wartościowa książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2021 o godz 22:01 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Super ksiazka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2022 o godz 22:06 przez: edyta | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Brown Brene

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego