Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności (okładka  twarda)

Sprzedaje empik.com : 39,59 zł

39,59 zł
54,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Mindfulness – ratunek na czas chaosu.

Jak praktykować, by uniknąć pułapek, fałszywych nauczycieli i rozczarowań?

Są setki książek o medytacji – ale nie wszystkie warto czytać. Jest wielu nauczycieli medytacji – ale nie wszyscy naprawdę potrafią uczyć.

Małgorzata Jakubczak medytuje od 2006 roku i jest nazywana nauczycielką nauczycieli. Zakładając Polski Instytut Mindfulness, wprowadziła tę praktykę do Polski.

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie i mindfulness – Simplicite.pl – i certyfikowana nauczycielka medytacji.

Ta książka to naga prawda o mindfulness – odarta z instagramowych filtrów szczera rozmowa dwóch ekspertek, które zmieniły swoje życie dzięki medytacji uważności.

„Mindfulness podpowiada, jak przestać uciekać od kryzysu i uważnie poradzić sobie z tym, co przynosi nam życie”.

Małgorzata Jakubczak

„Regularna praktyka medytacji to spotkanie z jedną z najważniejszych osób na świecie

– z samą sobą”.

Katarzyna Kędzierska

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1348463733
Tytuł: Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności
Tytuł oryginalny: Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności
Autor: Kędzierska Katarzyna , Jakubczak Małgorzata
Wydawnictwo: Znak Literanova
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-01-25
Rok wydania: 2023
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 25 x 130
Indeks: 54260320
średnia 4,3
5
8
4
3
3
1
2
0
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
03-02-2023 o godz 07:32 przez: asoluch | Zweryfikowany zakup
Duże rozczarowanie. 250 stron, a istotnej treści może na 10. Jeśli wykaże się dobrą wolę. Reszta to frazesy i ogólniki, też o slow life i minimalizmie, więc tematach poruszanych już wielokrotnie. Książka może być ciekawa dla całkowitego laika, choć ton, w jakim jest napisana sprawia, że jednak ogólnie jej nie polecam. Jedyne, co warto powtarzać do znudzenia, i autorki to robią, to ostrzeżenie przed fałszywymi nauczycielami medytacji. Teraz kilka konkretów: s. 119 "Jeśli ma się wiedzę, można podjąć decyzję o ewentualnej zmianie podejścia czy zachowania (...). Można na przykład zechcieć spróbować być uczciwym człowiekiem. Ale można też nie zechcieć. I to też jest okej". Serio? Być nieuczciwym jest ok? Czy należy to odnieść do fragmentu ze str. 249, gdzie mowa o tym, że moda na mindfulness "sprawia, że wszystko, co ma w tytule słowo 'uważność' lub 'mindfulness', sprzedaje się świetnie"? Na tej samej stronie możemy przeczytać też, że autorki, nie chcąc nikogo urazić określeniami w rodzaju pseudopraktykujący, pseudonauczyciel, itp. postanowiły zastąpić go przedrostkiem prawie-, bo "brzmi dobrze. Wyraziście i konkretnie, ale nie obrażająco." Naprawdę? Gdzie uważność autorek? Może nie w sensie mindfulness, lecz w sensie wrażliwość na drugiego człowieka? Czytałam wiele książek o medytacji, o różnych jej metodach i stylach. To oczywiste, że każdy autor prezentuje metodę która wybrał i w sposób naturalny przedkłada ją nad inne, a jednak można to zrobić nie dyskredytując innych szkół, także tych o wielowiekowej tradycji. Autorki próbują zachować tu poprawność, jednak raczej nieudolnie. Powiedziałabym, że to taka "prawiepoprawność". Książka zaś ogólnie jest "prawieciekawa". Szkoda pieniędzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
03-02-2023 o godz 14:44 przez: Ania
Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności'' zaczerpnęłam informacji o jej autorkach: Pani Katarzynie Kędzierskiej, Małgorzacie Jakubczak. Lubię, kiedy w opisywanym konkretnym temacie przez autorki znajduje coś dla siebie i nie jest zamieszczona w niej wiedza zbyt ogólna tylko oparta na przykładach, refleksjach, na czymś szczególnym, co przykują moją uwagę, odniesienie się do czegoś w kategoriach przemyśleń pozytywnych, jak również tych negatywnych. Podjęta główna w tej książce tematyka może być dla jej odbiorców, konieczna w zdobywaniu wiedzy, aby bliżej zapoznać się z jej zagadnieniami, o ile takie występują na płaszczyźnie pojęć związanych z teorią. Aby móc zagłębić się mocniej w temat mindfulness należy przeczytać początkowe rozdziały, w których to autorki wyjaśniają, czym on dla nich jest i na czym on polega. Uważam, że jest to dobra forma pomysłu na przedstawienie początkowego zarysu książki, w którym relacjonują, na czym polega mindfulness i jak on prezentuje swoje odzwierciedlenie w praktyce, jak jest odbierany z perspektywy, kiedy były jego początki, co się zmieniło, nad czym należy się zastanowić, zanim przystąpi się do medytowania, które na obecną chwilę zaczyna być powoli popularne nie tylko wśród kobiet, ale mężczyzn bądź również osób dobrze nam znanych najczęściej z telewizji, ze świata mody, muzyki, sportu, teatru, opery, radia, literatury, programów śniadaniowych oraz programów kulinarnych. Chociaż przyznam, że czasami miałam mieszane odczucia po przeczytaniu kolejnych rozdziałów, gdyż męczące były dla mnie powtórki, przechwalanie się, czego ja za bardzo nie lubię lub wyśmiewanie się z wypowiedzi osób, które, zanim przystąpią do skorzystania z uczestnictwa na takim spotkaniu, jaki jest cel ich takich spotkanie w czasie przeżywanych medytacji. Tego rodzaju uwagi są niesmaczne, ponieważ nie powinno ujawniać się, co się myśli o osobie chcącej podjąć się uczestniczenia. Nie zawsze mogą czytelnikowi przypaść do gustu rozmowy doświadczonych i podzielenie się osobistymi refleksjami, przemyśleniami, ale są takie fragmenty w rozdziałach, z których można zaczerpnąć coś dla siebie. Elementami, które nie podobały się, mi w tej książce były zamieszczone zbyt małe czcionki stron oraz wyjaśnienia przykładów. Najbardziej spodobał mi się rozdział o złudzeniach dotyczący okoliczności medytacji. Było w nim przedstawione, coś wyjątkowego, co lubię. Polecam przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-01-2023 o godz 13:41 przez: Mariusz Edward Czerwiński
"Odkrywanie Mindfulness. Szczerze o medytacji uważności" to nowość Wydawnictwa Znak napisana przez Małgorzatę Jakubczak i Katarzynę Kędzierską. Nie są to przypadkowe osoby gdyż Pani Małgorzata jest założycielką polskiego Instytutu Mindfulness, a Pani Katarzyna autorką najpopularniejszego bloga o minimalizmie - Simplicite.pl Ich wspólna praca nad książka miała na celu połączyć pokolenia i przedstawić Mindfulness niczym Mariusz Max Kolonko - JAK JEST. Książek o Mindfulness jest zatrzęsienie, aż trudno się obecnie połapać w przepychu treści, które nie można zweryfikować pod względem rzetelności. Nie wszystkie warto czytać. Łatwo amatora i laika złapać na niewiedzy obiecując gruszki na wierzbie. Szczególnie, że sam byłem zniechęcony obrzucany tym terminem z każdej strony. Elita wśród chaosu fałszywych nauczycieli postanowiła rozwiać wszystkie wątpliwości i obalić mity, które wiążą się z medytacją uważności. Na warsztat zostały wzięte najpopularniejsze przekonania, oczekiwania i złudzenia dotyczące Mindfulness i zostają nam wyjaśnione z dwóch perspektyw - Pani Małgosi starszej weteranki oraz Pani Kasi - młodszej nauczycielki. Podwójna perspektywa znacznie wzbogaciła książkę o narracje kładącą nacisku na inne elementy. Mnie osobiście bardziej przypadły do gustu wypowiedzi Pani Kasi w których lepiej się odnalazłem. Jednym z przykładów może być przekonanie, że osoby które medytują są spokojniejsze lub łagodniejsze. I mimo, że ja wiem ze tak nie jest to w głowie mi pozostaje obraz stoicko spokojnego buddyjskiego mnicha. W ciekawy sposób te i inne poglądy próbują nam rozwiać autorki w lekturze. Polecam "Odkrywanie Mindfulness" ludziom, którzy chcą zgłębić temat uważności nieco bardziej, lub dopiero zacząć zgłębiać ten temat. Zaprezentowane zostaje czytelnikowi narzędzie, które ma zwiększyć świadomość praktykanta. Ale to w jaki sposób każdy wykorzysta to narzędzie - to już zależy od niego. A nawet bez chęci korzystania z Mindfulness książka na pewno poszerzy Wasze horyzonty i sprawi, że staniecie się nieco świadomi w tej tematyce. Książka otrzymana za darmo od Wydawcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
31-01-2023 o godz 11:14 przez: MarzenaD
Medytacja uważności, mindfulness to hasła, które na dobre zagościły w przestrzeni social media i stały się pewnego rodzaju wyznacznikiem nowoczesnego życia, wpisującego się w określone trendy. Wielu celebrytów i celebrytek sięga po nie, kreując i reklamując swój wizerunek, jednocześnie zniekształcając ich zakres znaczeniowy. A to z kolei przyczynia się do tego, że obecnie mamy ogrom „specjalistów od medytacji”, przekazujących wiedzę, która niestety, ale często mija się z prawdą. Dlatego brakuje wartościowych i szczerych głosów o medytacji, lub też są one tłumione przez krzykliwe i puste slogany, obiecujące co najmniej osiągnięcie duchowego orgazmu (cokolwiek to by znaczyło). Zatem czym jest medytacja? A mindfulness? A czym one nie są? Co mi da jej praktykowanie? "Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności" autorstwa Małgorzaty Jakubczak i Katarzyny Kędzierskiej to jedna z niewielu wartościowych pozycji, która pełni także funkcję drogowskazu dla wszystkich osób, które są zainteresowane tą tematyką. W rozmowie autorki odzierają mindfulness z taniego, celebryckiego blichtru i ukazują medytację uważności, taką, jaką ona jest – bez zbędnego upiększania. To podczas niej mądrze poruszane są tematy związane z przekonaniami, oczekiwaniami i złudzeniami dotyczącymi medytacji uważności, które często towarzyszą zaczynającym z nią przygodę lub bardziej doświadczonym. Osobiście należę do tej drugiej grupy i z wielką radością mogłam znaleźć w tej książce odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, które pojawiają się wraz z rozwijaniem praktyki medytacji uważności. Dlatego ta pozycja różni się od wielu poradników pewną cechą, a jest nią szczerość wobec czytelników. Medytacja uważności nie jest łatwą drogą, ponieważ jak to stwierdziła jedna z autorek: „Medytacja mindfulness jest dla mnie najbliższym, najczulszym, najtrudniejszym i najprostszym zbliżeniem się do siebie samej”. Ale warto – przede wszystkim dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-01-2023 o godz 08:36 przez: anonymous
Ostatnimi czasy powstaje wiele książek na temat minimalizmu oraz medytacji. Jest to jak dla mnie ciekawy i bardzo potrzebny temat w tych niespokojnych czasach. Medytacja pozwala zajrzeć w głąb siebie i zmierzyć się nie tylko z tym co dobre, ale również z uczuciami negatywnymi. Książkę napisały dwie Panie , Kasia prowadzi bloga na temat minimalizmu i mindfulnessu, a Małgorzata jest nauczycielem MBSR, czyli rozwijania uważności w kontekście redukcji stresu. Już na samym wstępie dowiadujemy się czym nie jest mindfullness i czym jest. Potem mamy rozdziały na temat przekonań o istocie medytacji, oczekiwań dotyczących efektów medytacji oraz złudzeń dotyczących okoliczności medytacji. W książce podoba mi się to, że jest ona napisana lekkim i przystępnym językiem dla każdego, a te nieco trudniejsze wyrazy są od razu wyjaśniane. Jest wyodrębnione i zaznaczone co myśli o danym temacie każda z Pań. Mamy tu pokazane z czym musimy się zmierzyć podczas medytacji, że to nie zawsze jest przyjemne. Kasia i Małgosia podpowiadają nam o wzięciu nauczyciela, który nas prawidłowo poprowadzi, ale zaznaczają też czym wyróżnia się dobry nauczyciel i po jakich sytuacjach poznać że ten wybór nie był najlepszy. Tę książkę poleciłabym czytać po kawałku i wyciągania z niej jak najwięcej, zbyt szybkie przeczytanie mogłoby spowodować umknięcie wartościowych słów. Oczywiście nie jest to książka dla każdego tym tematem trzeba się interesować aby po nią sięgnąć. Jeżeli czytacie o minimalizmie i mindfulnessie to sięgnijcie po tę pozycję, która jest pokazana bez retuszu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-02-2023 o godz 18:01 przez: Lora82
Słowo "mindfulness" stało się ostatnio modne. I choć wiele osób go używa, to z pewnością nie wszyscy wiedzą, co tak naprawdę oznacza. Ja też zaliczałam się do tego grona. Po książce "Odkrywanie mindfulness" Katarzyny Kędzierskiej i Małgorzaty Jakubczak wiem już o co chodzi. Muszę zacząć od tego, że książka jest pięknie wydana. Kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam na żywo, powiedziałam: "nie ważne czy jest dobra, nigdy jej nie oddam". Drugą bardzo ważną sprawą jest fakt, że nie mamy do czynienia z poradnikiem. Autorki przekazały po prostu swoją wiedzę w temacie mindfulness, a mają ją ogromną. W końcu Małgorzata Jakubczak założyła Polski Instytut Mindfulness, a Katrzyna Kędzierska jest certyfikowaną nauczycielką medytacji oraz prowadzi bloga o minimalizmie i mindfulness (Simplicite.pl) Od pierwszej strony zawładnął mną niezwykły spokój. Być może stało się tak przez moje pozytywne nastawienie, a może książka ma w sobie coś wyjątkowego. Pewnie jedno i drugie. Autorki w bardzo przystępny sposób wyjaśniają czym mindfulness jest i co najważniejsze, czym nie jest. Ludzie często mylą go z relaksacją czy typową medytacją. Owszem, medytujemy wtedy, ale najważniejsze jest poznanie siebie, uważność, czucie i skanowanie własnego ciała. Przyjmujemy wtedy rzeczywistość taką jaka jest, czyli zarówno dobre jak i złe rzeczy. Okazuje się, że mindfulness pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, i chyba to jest najważniejsze. Ja czuję się zachęcona do spotkania się z najważniejszą osobą w moim życiu... z sobą. Serdecznie paniom autorkom dziękuję. Czytajcie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2023 o godz 17:56 przez: HenrykaSowicka
"Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności" to pierwsza dla mnie książka o tej tematyce. O ile chętnie korzystam z poradników, jak ograniczyć natłok niepotrzebnych rzeczy, ale również i rytuałów oraz uproszczeń, które zamiast oszczędzić nam czas, tylko nam go odbierają, to z takim holistycznym podejściem spotkałam się po raz pierwszy. I jestem pod wrażeniem, że tak mądrze można do tematu życia podejść. Być może książka napisana jest w sposób, który odbiega od krótkiego i konkretnego stylu takich właśnie poradników, jednak jest to zarazem jej minus jak i plus. Ponieważ autorki nie dają nam gotowych rozwiązań zachęcając do tego, aby samemu odkrywać nasze własne potrzeby i nasze własne drogi do ich osiągnięcia. Uważam, że warto przeczytać tę książkę. Być może stanie się ona pierwszym krokiem do życia bardziej dla siebie i pogłębiania tematu medytacji uważności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-02-2023 o godz 10:03 przez: Anonim
Bardzo inspirująca książka! Widać, że autorki mają ogromną wiedzę! Fajna pozycja. Myślę, że też dobry pomysł na prezent dla wszystkich tych, którzy są zabiegani.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
26-01-2023 o godz 15:52 przez: Piotr Kapusta
Książka tlumaczy czym jest mindfulness i wyjaśnia różne związane z tym pojęciem mity i nieporozumienia. Mimo to całość uważam za dość przeciętną lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-02-2023 o godz 10:04 przez: Anonim
Pięknie wydana książka! Przeczytałam i bardzo polecam. Od razu też pożyczyłam mojej przyjaciółce!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Diabeł, którego znasz. Psychiatria sądowa bez tajemnic ,
4.8/5
36,14 zł
Promocja
35,43 zł najniższa cena z 30 dni

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego