Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne Rosji w walce o dominację nad światem 1917-2036 (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 40,05 zł

40,05 zł 59,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najnowsza książka Jurija Felsztinskiego i Władimira Popowa opowiada o stopniowym przejmowaniu władzy w Rosji przez służby specjalne – od grudnia 1917 roku, kiedy utworzono WCzK, Wszechrosyjską Komisję Nadzwyczajną, pod kierownictwem Feliksa Dzierżyńskiego, do czasów współczesnych, kiedy w rezultacie niezgodnych z konstytucją działań państwem zaczęła na dobre rządzić Federalna Służba Bezpieczeństwa, a jej dawny dyrektor, Władimir Putin, został wiecznym prezydentem.

Autorzy opisują walkę WCzK/KGB z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego, która toczyła się nieustannie przez dziesiątki lat. W tej walce przewagę zyskiwała raz jedna, raz druga strona, ale w końcu służby bezpieczeństwa odniosły ostateczne zwycięstwo nad partią w 1991 roku. W 2000 roku, kiedy Putin przejął władzę, zdobyły cały kraj. Putin zamierza być prezydentem do 2036 roku – w ten sposób pobije rekord Stalina, który rządził przez 30 lat. Rządy dysponującej bronią jądrową FSB są niezwykle niebezpieczne dla Rosji i całego świata. Czy i ewentualnie jak można wyeliminować to zagrożenie?

„O Rosji, Putinie i putinowskim reżimie już teraz można zapomnieć. Nie ma więcej takiego kraju jak Rosja. Putin go zniszczył. Istnieje pogardzane i znienawidzone państwo oraz pogardzany i znienawidzony naród, którzy zamieszkuje ten kraj. Nie ma już prezydenta Putina ‒ jest szalony tyran, który zapędził siebie do bunkra”.

Jurij Felsztinski

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

ID produktu: 1310855658
Tytuł: Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne Rosji w walce o dominację nad światem 1917-2036
Autor: Felsztinski Jurij , Władimir Popow
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-10-11
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 30 x 120
Okres historyczny: współczesność (od 1945) świat
Indeks: 42236191
średnia 4,8
5
13
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
31-10-2022 o godz 08:12 przez: Adam Klar | Zweryfikowany zakup
Książka przytacza wiele nieznanych dotąd faktów, m.in. o zabójstwie Lenina. Czyta się jak najlepszy kryminał. Po lekturze tej książki inaczej patrzy się już na najnowszą historię Rosji (po roku 1917): wiele krążących mitów należy odesłać dla rzędu opowieści z mchu i paproci. Lektura porażająca!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-10-2022 o godz 07:31 przez: Danuta | Zweryfikowany zakup
Dla tych co lubią historię
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-12-2022 o godz 15:55 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-10-2022 o godz 09:54 przez: deluke
Wydarzenia opisane w książce „Od Dzierżyńskiego do Putina” to ponad sto lat historii. Niechlubny okres w działalności służb bezpieczeństwa Rosji. Uważa się, że Lenin został wyeliminowany, otruty na polecenie Stalina przez służby specjalne. Podobny los spotykał za czasów Stalina kolejnych szefów bezpieczeństwa. Ludzie ci ginęli w wątpliwych do wyjaśnienia okolicznościach. Z początkiem lat sześćdziesiątych po śmierci Stalina służby bezpieczeństwa obrały inny kierunek, nowe podejście w ingerowaniu w strukturę państwową. Nie niszczono już własnych agentów i zwierzchników. Przestali być oni postrzegani jako wrogowie systemu. Czas zamachów i rozstrzeliwań skończył się. Nastały czasy infiltracji państwa i społeczeństwa. Dużą rolę odegrały w tym procesie w media: prasa i telewizja. Państwo, partia rządząca skupiła swoje siły czyli służby przeciwko zewnętrznym wrogom. Powstawały na całym świecie rezydentury, gdzie agenci rosyjscy działali pod przykrywką siejąc zamęt w innych państwach. Tajne służby i ich agenci zaczęli prowadzić działalność ekonomiczną; handel narkotykami, diamentami. Powstawały banki powiązane z tajnymi służbami. Wyprowadzano pieniądze do rajów podatkowych: Szwajcarii, Cypru, na Karaiby. Los państwa Rosyjskiego został przesądzony. Kolos runął. Obrano znów nowy kierunek dla państwa – demokrację. Jednak ten system w Rosji się nie sprawdził. Dawni działacze partyjni, służby specjalne dążyły do przewrotu. Wtedy na arenę polityczną wkroczył Putin. Prezydent, głowa państwa, szef służb bezpieczeństwa. Trudne do uwierzenia fakty, które odcisnęły piętno na współczesnej Rosji. Jeśli ktoś chce rozumieć ostatnie wydarzenia związane z agresją wymierzoną w stronę dzisiejszej suwerenności Ukrainy książka „Od Dzierżyńskiego do Putina” idealnie wpisuje się w kanony obecnego terroru Rosji. Rosja jako agresor. Wszystko ma swój początek, Dzierżyński. Niepewne czasy w których przyszło nam żyć…
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego