Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego (okładka  twarda, 09.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jego imię budziło grozę w całej Europie. Jego armia siała postrach od Łaby po Kijów. Niemcy widzieli w nim syna samego szatana. Czesi pałali do niego nienawiścią. Dla Polaków był jednak ojcem nowego mocarstwa. Imperatorem Słowian.

Zdobył Kraków, podbił Pragę, zaorał Połabie i zagarnął Kijów. Szydził z niemieckiego cesarza, wbijając słupy graniczne w toń rzeki przepływającej przez środek jego królestwa. Zasiadł na legendarnym tronie Karola Wielkiego. I miał nie mniejsze od niego ambicje. Nieustannie dążył do konfrontacji ze wszystkimi sąsiadami, chcąc wydrzeć im należne Polsce ziemie.

Bezczelny, zaborczy, diabelnie skuteczny. Polak, który nie kłaniał się nikomu – Bolesław Chrobry.

Narodziny potegi


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1154781168
Tytuł: Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego
Autor: Morys-Twarowski Michael
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-09-13
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 142 x 233 x 27
Okres historyczny: Piastowie (960-1370)
Indeks: 22623805
średnia 4,4
5
15
4
5
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
21-09-2017 o godz 08:16 przez: Ula_al1 | Zweryfikowany zakup
Ciekawe uzupełnienie historii powszechnie znanej. W dobie "Gry o tron" polskie fakty mogące być inspiracją do serii
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
25-11-2018 o godz 15:54 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawy i prosty wstęp dla zainteresowanych historią. Jeśli cię ona ciekawi, a boisz się wielotomowych opracowań napisanych trudnym naukowym językiem, to jest to pozycja dla ciebie. Historia jest tu ukazana prosto i interesująco. Budzi zainteresowanie i skłania do poszerzenia własnej wiedzy na dany temat. Polecam każdemu nowicjuszowi jak i weteranom. Okres rządów Bolesława Chrobrego wielu kojarzy głównie z jego koronacji na króla, ale jest on znacznie bardziej bogatszy i zawiły niż początkowo można przypuszczać. Tak książka przybliży wam politykę naszego pierwszego króla w bardzo przystępny sposób. Polecam wszystkim zainteresowanym historią jak i tym, którzy wciąż się wahają.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
21-11-2017 o godz 19:17 przez: Jacek Szulc | Zweryfikowany zakup
Obszerne źródło wiedzy na temat pierwszego króla Polski. Dużo ciekawych informacji zebranych z wielu źródeł - spora bibliografia. Dałbym 5, ale nie czytało mi się to łatwo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2021 o godz 18:32 przez: Krzysztof Szczerbic | Zweryfikowany zakup
Interesująco przedstawiona postać Bolesława I Chrobrego. Polecam wszystkim którzy interesują się historią Polski wczesnego średniowiecza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 10:11 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka dla miłośników historii jest super pozycją. Książka kupiona na prezent. Strzał w dziesiątkę. Ulubiony autor mojego męża.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-12-2018 o godz 10:13 przez: Luki | Zweryfikowany zakup
Ciekawie napisana historia Polski. Jak ktoś lubi historię to książka dla niego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-03-2018 o godz 10:21 przez: kamil9148 | Zweryfikowany zakup
Znakomita książka o Bolesławie i jego potędze. Bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-08-2018 o godz 10:17 przez: Karolina MAREK
Od czasów dawien dawnych, czyli historycznych moim największym wrogiem była właśnie historia. Nie ważne pod jaką postacią - film, książka czy po prostu opowieść. Uciekałam, zatykałam uszy, zasłaniałam oczy. Mając coś koło 3 latek, przespałam mojemu tacie na ramieniu wycieczkę na Panoramę Racławicką - to chyba były pierwsze oznaki mojej antypatii do tej tematyki. Szczególnie że chwilę później w zoo latałam jak głupia. Dziś sprawa wygląda inaczej i to za sprawą jednej tylko osoby. Kuzyn wciągnął mnie w wir książek historycznych. I choć czytam tylko te wybiórcze, to robię to z ogromną ochotą. A gdybyście powiedzieli jakieś 4 lata temu, że będę czytać książki o Bolesławie Chrobrym, o Polskim Imperium czy czasach II Wojny Światowej to najnormalniej w świecie zaczęłabym się śmiać. "Narodziny potęgi" to moja druga książka Michaela Morysa Twarowskiego. Znam już jego styl, który swoją drogą bardzo polubiłam za przystępny język i dawkę humoru (oczywiście z humorem daleko mu do Wojtka Drewniaka, ale ten jest wyjątkowy). O ile "Polskie Imperium" to książka o szerokim zakresie o tyle "Narodziny..." to już publikacja zwarta i opisująca konkretny rozdział w dziejach Polski. Najpierw autor przedstawia nam nasz kraj, taki jak zostawił go Mieszko I. Później każdy z rozdziałów w tej pozycji poświęcony jest Bolesławowi Chrobremu i temu, co dla nas Polaków zrobił. Wszystko oczywiście jest ułożone chronologicznie, więc nie gubimy się, nie cofamy i nie wyruszamy w przód, kiedy nie jesteśmy na to przygotowani. Choć większość to hipotezy autora, a duża część książki to przypisy ( około 40 str. ) to publikację czyta się szybko i przyjemnie. Żałuję, że w szkole nie miałam okazji mieć tak ciekawie prowadzonych lekcji historii. No i przede wszystkim dlaczego tak wiele rzeczy jest po prostu w szkole omijanych? Przedstawią cztery czy pięć faktów i uważają, że to wystarczy. Wiem, że czas jest tam ograniczony, ale można przedstawić choćby zwięźle i krótko, ale jednak na prawdę ważne rzeczy. Cieszę się, że mogę to wszystko nadrobić teraz. A dzięki książkom z serii "Ciekawostki historyczne" robię to z ogromną przyjemnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
01-04-2018 o godz 13:33 przez: Don Wito
Chrobry znaczy: silny, zdrowy, mocny Bardzo ciekawa książka dla chcących poznać początki tworzenia się Państwa Polskiego. Książka przedstawia terytorialne podboje Bolesława Chrobrego, kształtowanie się granic jego Państwa. Pokazuje stosunki z sąsiednimi państwami. Widać jak różnie mogła się potoczyć historia, jak to jeszcze wówczas toczyła się walka między słowiańszczyzną a cesarstwem niemieckim o wpływy na zachodniej słowiańszczyźnie. Bolesław Chrobry pokazany jest jako wielki wódz, który potrafi wykorzystać słabości przeciwnika, potrafi zawiązywać mądre sojusze, a w zagrożeniu cofnąć się o krok by potem zrobić dwa do przodu. Bezwzględnie wykorzystuje nadarzające się okazje do umacniania swojego Państwa a osłabiania, grabienia sąsiadów. Tak wówczas postępowali wszyscy najwięksi władcy i właśnie Ci zajmują teraz najważniejsze miejsca w historii poszczególnych krajów. Dla Polaków osoba Bolesława Chrobrego to postać, którą trzeba znać, postać i książka pozwala zrozumieć dlaczego tak bardzo ważne miejsce w naszej historii zajął. Książkę czyta się bardzo dobrze, nie jest przeciążona naukowością, ale jednocześnie przekazuje kluczowe informacje. Bardzo dobra pozycja dla zainteresowanych historią polskiego średniowiecza, w myślę też że powinna być dobrze odbierana przez młodych ludzi – język książki nie nudzi, a wzbudza zainteresowanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-01-2018 o godz 00:00 przez: Joachim Solak | Empik recenzuje
Solidna dawka historii podana w bardzo interesujący sposób. Michael Morys - Twarowski niezwykle barwnie przedstawia sylwetkę Bolesława Chrobrego, nie tylko jako wszechpotężnego władcy ale również jako zwykłego człowieka. Książka jest autentycznie ciekawa, napisana lekko i przystępnie, daje szeroki pogląd na temat życia w czasach Bolesława Chrobrego. Autor posiada dużą wiedzę historyczną, lecz oprócz tego potrafi ją zręcznie przekazać. Dla mnie osobiście lektura warta przeczytania, zaopatrzona jest w wiele fotografii które doskonale uzupełniają treść książki Michaela Morysa- Twarowskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-11-2017 o godz 09:05 przez: locust
Bardzo dobrze napisana książka, która pokazuje jeden z ciekawszych fragmentów polskiej historii. W przystępny sposób przybliża postać Bolesława Chrobrego, który dla wielu jest tylko jedną z wielu osób w rodzie Piastów. Chociaż akcja rozgrywa się w czasach, gdzie trup ściele się gęsto, to dzięki interesującym porównaniom i niewielkiej dawce humoru, historię tę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Książka idealna na weekend.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
14-02-2020 o godz 10:38 przez: Paweł Miłosz
Gniot w stylu Janickiego z tezami naciąganymi jak guma w gaciach.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego