Mózg szczęśliwych ludzi (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Sprzedaje empik.com : 29,61 zł

29,61 zł 49,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy wiesz, jak działa mózg, kiedy zmagamy się z niepokojem?

Znasz to uczucie, kiedy paraliżujący strach nie pozwala ci działać? Odczuwasz niepokój przed wykluczeniem czy brakiem akceptacji? Obawiasz się utraty pracy, a może masz inne lęki, które nie pozwalają ci cieszyć się pełnią życia?

Wszyscy zmagamy się z jakimiś lękami.

W bardzo osobistych opowieściach Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i to, jak udało mu się go przezwyciężyć po ponad piętnastu latach cierpienia.

Sara Teller, fizyczka i neurobiolożka, wyjaśnia, co działo się w głowie Ferrana za każdym razem, gdy przechodził kryzys, i zaprasza do odkrywania tajemnic mózgu, dzięki którym zapomnisz o lęku.

Dzięki tej książce pozbędziesz się swoich lęków. Odkryjesz, dlaczego czasem źle się czujesz i jak za pomocą prostych technik, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, można przezwyciężyć niepokój i czerpać radość z życia.

Zacznij już teraz.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1328706898
Tytuł: Mózg szczęśliwych ludzi
Podtytuł: Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia
Autor: Ferran Cases , Sara Teller
Tłumaczenie: Ratajczyk Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-10-12
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Indeks: 44048860
średnia 4,3
5
16
4
10
3
4
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-01-2023 o godz 13:28 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo pomogła mi zrozumieć co się dzieje w mojej głowie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2022 o godz 15:09 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka super naprawdę polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-10-2022 o godz 20:00 przez: Mama Tosiaczka
Jesień i zima to idealne pory roku do tego, aby sięgać po takie lektury jak, ta, którą proponują nam Ferran Cases i Sara Teller (Wydawnictwo Filia). "Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia" to poradnik. Nie jest to jednak pozycja, która ukazuje suche fakty. Wielokrotnie pisałam, że do poradników podchodzę ostrożnie. Jednak, aby wyrazić swoją opinię na ich temat, najpierw muszę się z nimi zapoznać. Jedne odkładam na półkę i już więcej po nie nie sięgam. Potrafię już po przeczytaniu kilku stron stwierdzić, czy jest to książka dla mnie. Inne wciągają mnie na tyle, iż lektura zajmuje mi dzień, może dwa. Tego typu publikacje inspirują mnie do zmian na lepsze, a także do spojrzenie na zjawisko lub problem w zupełnie inny sposób. Czy tak było w przypadku "Mózgu szczęśliwych ludzi"? Zdecydowanie tak! Ferran Cases wraz ze swoją przyjaciółką, Sarą Teller, napisali już trzecią książkę. Najnowsza, którą dziś Wam prezentuję, to osobiste opowieści Ferrana, który opisuje historię swoich lęków. Mężczyzna walczył z nimi ponad piętnaście lat. Była to żmudna i ciężka walka. Jednak dziś może powiedzieć, że mu się udało. Każdy z nas niejednokrotnie doświadcza lęku, mierzy się z nim na co dzień. Jedne są zupełnie naturalne, wpisane w nasze życie. Inne mogą mocno na nim zaważyć i zaburzyć prawidłową harmonię, a nawet codzienne funkcjonowanie człowieka, jego życie i zdrowie. Jak nie dać się lękom? Jak je przezwyciężyć i pokonać? Autorzy w swojej książce udzielą odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i przykładom z życia Casesa, fizyczka i neurobiolożka, Sara Teller wyjaśni, jak działa ludzki mózg i co działo się z mózgiem Ferrana, kiedy ten doświadczał silnych lęków. Jestem pewna, że książka wyjaśni wiele zagadnień, rozwieje wiele wątpliwości związanych z funkcjonowaniem mózgu. Podpowie również jak walczyć z lękami, aby nie miały one destrukcyjnego wpływu na nasze funkcjonowanie, wybory życiowe i jestestwo. Sama odkryłam kilka ciekawych technik, które pomogą mi "przegonić" lęk. Myślę, że będę potrafiła rozpoznać "ten moment", a wtedy szybko i odpowiednio zareagować. Niestety, czasy są, jakie są. Coraz więcej ludzi zapada w depresję, nie jest pewnych, co przyniesie kolejny dzień. Każdy czegoś się obawia. Ja również. Bieżący rok był dla mnie wielką sinusoidą. Wiele zmian, którym towarzyszył strach. Wielokrotnie pytałam siebie: "A co będzie, jeśli...?", "Co wtedy zrobię?". Nie chcę się zamartwiać. Ta publikacja to swego rodzaju kubeł zimnej wody dla wszystkich, którzy czują podobnie. Nie warto się stale zamartwiać. Warto robić coś, co pomoże nam przezwyciężyć lęk, odprężyć się i poczuć spokój. Ta publikacja z pewnością w tym pomoże. Polecam z całego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
17-11-2022 o godz 19:55 przez: zaczarowana_ksiazkami
„Mózg szczęśliwych ludzi” jest to książka, w której Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i jak udało mu się je pokonać po wielu latach zmagania się z nimi. Historie Ferrana przeplatane są naukowymi wyjaśnieniami neurobiolożki Sary Teller, która opowiada co wtedy działo się w jego mózgu i dzięki którym zapomnimy o lęku. Dzięki tej książce można odkryć jak sen czy odżywianie się może mieć wpływ na to jak się czujemy psychicznie jak i zarówno fizycznie oraz jak tytułowo można czerpać radość z życia. Sara Teller w przyjazny sposób omawia poszczególne zagadnienia, tak że książkę czyta się szybko i nie ma wrażenia, że czytamy o nie wiadomo czym, czekając tylko aż dojdziemy do końca rozdziału. Natomiast jeśli chodzi o Ferrana to pokazuje nam na przykładach z życia ile jest współczynników, które wpływają na nasze zdrowie i lęki, z którymi się spotykamy. Pokazuje jak rozum często miesza się z emocjami, które zawsze nam towarzyszą, oraz jak jesteśmy podatni na informacje, które do nas docierają różnymi bodźcami. To właśnie emocje pchają nas do działania, ale i nas hamują. Ta książka jest w pewny sposób drogowskazem, który zapoczątkowuje w nas pracę nad samym sobą. Jest to książka, która motywuje do działania i inspiruje, żeby wychodzić ze swojej strefy komfortu, pokonywać to co nas blokuje, a nie zawiera tylko treści motywujące, które nie wniosą realnych zmian w naszym życiu i w to kim jesteśmy. W tekst są wplecione różne anegdoty, które sprawiają, że jest ona żywsza, bliższa naszemu życiu. Pokazuje też, że sytuację, które wydaje się nam, że tylko nam się one przytrafiają tak naprawdę wiele ludzi boryka się z podobnymi sytuacjami, w których szukamy jakieś chociażby alternatywnej pomocy, która polega nie tylko na rozmowie z drugim człowiekiem jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Książa rozwieje wiele wątpliwości związanych z ludzkim mózgiem ale i podpowie jak sobie radzić w sytuacjach, które wydają się bez wyjścia albo potrzebują po prostu więcej czasu. Jedną z najważniejszych rzeczy, które są tutaj omawiane jest to, że nasz mózg dzięki temu, że podlega neuroplastyczności podlega zmianom przez całe życie, czyli faktem jest to, że człowiek uczy się przez całe swoje życie. Ta lektura powinna pomóc ludziom, którzy coraz częściej odczuwają przeróżne lęki czy niepokoje związane z życiem codziennym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2022 o godz 23:04 przez: Tomasz Kosik
„Mózg szczęśliwych ludzi” to książka, którą przeczytać powinien każdy z nas. Nie ważne, czy jesteś fanem kryminałów, miłośnikiem powieści obyczajowych czy fantasy. Nie ma znaczenia, czy sięgasz po literaturę z różnych gatunków. Ta książka zaciekawi każdego, niezależnie od jego czytelniczych sympatii. Dlaczego? Dlatego, że traktuje o nas, o naszych lękach, a przede wszystkim wskazuje drogę, jak możemy go przezwyciężyć. Ferran Cases dzieli się z nami osobistymi opowieściami, doświadczeniami z życia, w którym borykał się z lękiem. Po ponad piętnastu latach zdołał go pokonać i uwolnić się od cierpienia, by móc pełnymi garściami czerpać radość z życia. Książka zawiera również wartościowe informacje Sary Teller, fizyczki i neurobiolożki, która wyjaśnia nam procesy zachodzące w głowie Ferrana podczas gdy przeżywał sytuacje lękowe oraz starał się im sprostać. Dzięki temu nie tylko dowiemy się jak pokonać lęk, lecz również poznamy tajemnice naszego mózgu. „Mózg szczęśliwych ludzi” to publikacja bogata w wiele wskazówek, dobrych rad, które pozwolą nam czerpać radość z życia. Co ważne, nie są to suche fakty, porady, lecz informacje z życia wzięte. Z życia Ferrana Casesa, poparte naukowymi spostrzeżeniami Sary Teller. Zatem sięgnijcie po tę książkę i korzystajcie z jej wiedzy, dla dobra swojego, aby pokonać lęk i czerpać radość z życia. Dzięki temu każda chwila nie będzie obarczona stresowymi sytuacjami, lecz radością tak bardzo potrzebną każdemu z nas. Warto podkreślić, że Sara Teller, choć jest naukowcem, nie stosuje w tej książce naukowej nomenklatury, lecz przystępnym językiem opisuje to, co działo się w głowie Ferrana Casesa, gdy ten przechodził kryzys. Książka podzielona jest na trzy części. Każda z nich niesie ważne wskazówki, które pozwolą nam oswoić lęk, wyjść ze stanów lękowych. A to jak podkreślają autorzy książki, zależy tylko od nas samych. Od Was zależy również to, czy sięgniecie po tę książkę. Czyt-NIK zdecydowanie poleca Wam jej lekturę. Dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Dla radości z życia. Książka „Mózg szczęśliwych ludzi” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na Faktach
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2022 o godz 11:33 przez: Ewelina
,,Pierwszym krokiem, jaki zrobiłem, było ustalenie godzin posiłków- codziennie tych samych. Dzięki temu kluczowemu posunięciu uspokoiłem głód wywoływany niepokojem- organizm zrozumiał, że o konkretnej godzinie dostarczę mu pożywienia, a więc i energii. Wdrożenie tak istotnego nawyku potrafi zdziałać cuda i zdaje się, że gdy tak się dzieje, cuda zachodzą również w mózgu". A teraz podam wam z książki trzy przykłady, które już nasi pradziadkowie uważali, że trzeba spożywać: - produkty słone, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów, - mięso, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości białka, - produkty tłuste i słodkie, żeby utworzyć zapasy energii i zmagazynować tłuszcz na okresy niedostatku. ,,Prymitywna część mózgu myśli, że pożywienia zawierającego cukier czy tłuszcz jest niewiele, dlatego na wszelki wypadek zachęca cię, żebyś po nie sięgał poprzez wyzwalanie uczucia przyjemności, gdy je spożywasz". ,,Spożywanie nadmiernej ilości produktów bogatych w tłuszcz, cukier czy sól potęguje zaburzenia lękowe!" ,,Prebiotyki można znaleźć w produktach takich jak: por, szparagi, banany, owies, czosnek, cebula czy ziemniaki". Powiem wam, że książka jest tak mądra, że wystarczy za przeczytanie poradników o miłości, stanów lekowych, zdrowym odżywianiu, zdrowym życiu i rzuceniu używek. Do tego napisana jest tak bardzo koleżeńskim stylem, że czytanie jej sprawia nam przyjemność. Autorzy wszystko opisują na swoich przykładach nie robiąc nam żadnych wytycznych, jedynie naprowadzając nasz mózg na drogę, którą możemy obrać, by być szczęśliwi. Będzie nieco wiedzy z dawnych czasów, jak i tej obecnej, która jest nam znana, ale jakoś odwlekamy, by się za nią zabrać z różnych powodów. Powiem wam, że w tym co przeczytałam jest sporo racji. Niekiedy same lęki nie pomogą nam poczuć się dobrze, zrelaksować, czy też poprawić nam humor. Poznacie tutaj bardzo wiele sztuczek, które sami możecie dostosować do siebie, by wszelkie złe dolegliwości zniknęły. Naprawdę warto ją przeczytać, by móc osiągnąć szczęście bez względu na to co kto przez to rozumie. Bardzo ją polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2022 o godz 11:33 przez: Ewelina
,,Pierwszym krokiem, jaki zrobiłem, było ustalenie godzin posiłków- codziennie tych samych. Dzięki temu kluczowemu posunięciu uspokoiłem głód wywoływany niepokojem- organizm zrozumiał, że o konkretnej godzinie dostarczę mu pożywienia, a więc i energii. Wdrożenie tak istotnego nawyku potrafi zdziałać cuda i zdaje się, że gdy tak się dzieje, cuda zachodzą również w mózgu". A teraz podam wam z książki trzy przykłady, które już nasi pradziadkowie uważali, że trzeba spożywać: - produkty słone, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów, - mięso, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości białka, - produkty tłuste i słodkie, żeby utworzyć zapasy energii i zmagazynować tłuszcz na okresy niedostatku. ,,Prymitywna część mózgu myśli, że pożywienia zawierającego cukier czy tłuszcz jest niewiele, dlatego na wszelki wypadek zachęca cię, żebyś po nie sięgał poprzez wyzwalanie uczucia przyjemności, gdy je spożywasz". ,,Spożywanie nadmiernej ilości produktów bogatych w tłuszcz, cukier czy sól potęguje zaburzenia lękowe!" ,,Prebiotyki można znaleźć w produktach takich jak: por, szparagi, banany, owies, czosnek, cebula czy ziemniaki". Powiem wam, że książka jest tak mądra, że wystarczy za przeczytanie poradników o miłości, stanów lekowych, zdrowym odżywianiu, zdrowym życiu i rzuceniu używek. Do tego napisana jest tak bardzo koleżeńskim stylem, że czytanie jej sprawia nam przyjemność. Autorzy wszystko opisują na swoich przykładach nie robiąc nam żadnych wytycznych, jedynie naprowadzając nasz mózg na drogę, którą możemy obrać, by być szczęśliwi. Będzie nieco wiedzy z dawnych czasów, jak i tej obecnej, która jest nam znana, ale jakoś odwlekamy, by się za nią zabrać z różnych powodów. Powiem wam, że w tym co przeczytałam jest sporo racji. Niekiedy same lęki nie pomogą nam poczuć się dobrze, zrelaksować, czy też poprawić nam humor. Poznacie tutaj bardzo wiele sztuczek, które sami możecie dostosować do siebie, by wszelkie złe dolegliwości zniknęły. Naprawdę warto ją przeczytać, by móc osiągnąć szczęście bez względu na to co kto przez to rozumie. Bardzo ją polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-10-2022 o godz 11:26 przez: Anonim
„Mózg szczęśliwych ludzi” to idealna książka, która pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie Twojego mózgu. Nie jest to może odkrywcza wiedza, bo domyślam się, że większość z Was już słyszała o większości z tych zagadnień i skryła je głęboko w swojej pamięci. Jednak ta książka pomaga nam tę wiedzę odkopać i sprawić, że nie są to już tylko teoretyczne formułki, a informacje, które dopiero nabierają sensu podczas wcielania je w życie. . . . . . . . . . „Po drugiej stronie przerażenia Bóg zostawił ci najlepsze rzeczy.” Jak uporać się z lękiem? Co sprawia, że czujemy ucisk w klatce piersiowej, a ciało jest nieustannie napięte, jakby szykowało się do walki z niewidzialnym wrogiem? Ferran Cases i Sara Teller to idealny duet, który przeprowadzi cię przez wszystkie mechanizmy istniejące z Twoim mózgu. F. Cases dzieli się w tej książce swoją długą podróżą, jaką odbył, by stać się szczęśliwym człowiekiem. Podczas jego opowieści o życiu, często przyłapywałam się na myśli „Ja też tak mam/miałam”, przez co czułam podekscytowanie, bo dzięki komentarzom S. Teller (fizyczka i neurobiolożka), które pozwalają wsłuchać się w swoje ciało i mózg, wreszcie dowiem się, co działo się w moim ciele, gdy odczuwałam niepokojące dolegliwości, które potrafiły nieźle uprzykrzyć mi życie. . . . . . Naukowy język – czy cokolwiek zrozumiem? Wiedza naukowa, którą przekazuje nam S. Teller jest sformułowana w ten sposób, by język naukowy nie odstraszał nas, a wręcz zachęcał do zrozumienia. Zdecydowanie plusem jest też to, że książka posiada ilustracje, które obrazują nam widzę, którą dzieli się S. Teller. Poznajemy sprawdzone sposoby na odbudowanie swojego życia, które zdominował lęk i nieporadność. Czy nasza rutyna potrafi być szkodliwa? Jak uświadomić sobie, że często my sami doprowadzamy do tego, że nawiedzają nas bezsenne noce, a dieta nie dostarczała nam wystarczającej energii, by nakarmić nasz mózg pracujący 24/7? Na te i wiele innych pytań, otrzymacie odpowiedź, sięgając do książki – poradnika „Mózg szczęśliwych ludzi”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
03-12-2022 o godz 09:28 przez: ksiazkipati
Za każdym razem kiedy czytam opis tej książki „Mózg szczęśliwych ludzi” - brzmi zachęcająco i ciekawie. Niestety wnętrze mnie rozczarowało. Długo myślałam co mam napisać. To chyba najtrudniejsza część współprac. Czuje się zobowiązana, a jednocześnie wolałabym pisać wam tu tylko o książkach, które naprawdę mnie zachwyciły i które polecam. Czytam poradniki i lubię je, lecz tu coś nie zagrało. 🤷🏻‍♀️ Sama zmagam się z lękami i wiem, że gdyby naprawdę było to takie proste, nie byłoby psychiatrii, psychologów, poradni, zaburzeń, chorób itp. Ludzie by nie cierpieli, nie mieli ataków paniki itp. Ale nie zależy to TYLKO od diety śródziemnomorskiej czy medytacji. A problem z bezsennością również nie zależy TYLKO od wyłączenia przed snem monitorów, tv, zjedzenia kostki czekolady czy ciemności w pokoju. O ile podobały mi się w tej książce opisy tego jak nasz mózg funkcjonuje, o tyle opowieści i zarozumiałość Ferrana doprowadzały mnie do szału. Opisywane rady guru, kursy i ćwiczenia tai chi. A już najbardziej irytowały mnie zapewnienia: „W ten sposób pomaga raz na zawsze odsunąć od siebie lęki. Medytacja nie tylko łagodzi ich objawy, ale wywiera wpływ na pewne strefy mózgu, które z kolei wpływają na inne i prowadzą do trwałych zmian mentalnych” , „Zatem widzisz, że aby dbać o zdrowie, złagodzić stany lękowe, a jednocześnie wesprzeć mózg poprzez odżywianie, wystarczy zacząć stosować wspaniałą dietę śródziemnomorską! To sekret tego, że mózg będzie dobrze odżywiony i szczęśliwy”. Hm… tak niekoniecznie mój mozg jest szczęśliwy i nie sądzę żeby tutaj chodziło o wspaniałą dietę śródziemnomorską bądź medytację🤷🏻‍♀️ Przekonałam się, że ta książka jest totalnie nie dla mnie. Gdyby pozbycie się lęków było takie proste to ja chyba latałabym ze szczęścia. Jesli komuś ta ksiazka sie podoba i coś z niej wyniósł to bardzo sie cieszę :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-11-2022 o godz 16:15 przez: obsydiian
Gdy tylko zobaczyłam poradnik o pokonaniu lęków stwierdziłam, że warto mieć taką lekturę na własnym regale. Każdy z nas się czegoś boi, co zatruwa nasze myśli i nie zawsze sobie z tym radzimy. Czasem to półśrodki, krótkotrwałe szczęście lub zamiatanie problemu w najgłębszy rejon naszego mózgu. A jak mózg oddziałuje na nasze lęki jest również opisane w poradniku. Czy ten poradnik pomoże? I tak i nie. Z jednej strony jestem nieco rozczarowana bo nie dowiedziałam się nic nowego. Z drugiej strony czuję że moje własne działania nie są złe. Więc to jakiś sukces. Ale do brzegu. Początkowe rozdziały to wprowadzenie do tematu, czemu w ogóle powstała książka i czego możemy się spodziewać. Następnie czytamy historię jednego z autorów i dzięki jego zachowaniom dowiadujemy się czemu, co i jak. Przede wszystkim nasza dieta ma wpływ na nasz stan zdrowia, ale jeśli ktoś z Was ma inne problemy to zwraca uwagę na to co je, kiedy i dlaczego. Mimo wszystko zdrowe odżywianie jest nadrzędnym sposobem do lepszego samopoczucia tak jak i joga, ma którą autor kładzie duży nacisk oraz medytacja. Przede wszystkim jeśli jest się systematycznym i chce coś zmienić to dasz radę. Oczywiście nie da się pokonać wszystkiego ale zminimalizować szkody. Książka ma charakter Q&A i większość nurtujących nas pytań jest objaśniona w dość prosty i zrozumiały sposób. Niestety nie ma żadnych ćwiczeń, które mogłyby nam pomóc. Więc siłą rzeczy musimy sami znaleźć swoje sposoby na walkę. Mi osobiście bardzo pomaga asmr aby wyciszyć swoje myśli gdy są zbyt pesymistyczne albo jest ich za dużo. "Pamiętaj, że 91% tego, czym się martwimy, nigdy się nie wydarza". Polecam dla osób, które mają wypracowany sposób i chcą wiedzieć czy idą w dobrym kierunku. A także tych którzy akceptują siebie, swoje niedoskonałości i szukają sposobów na pogodzenie wszystkiego w sobie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-10-2022 o godz 21:20 przez: Pacia
Książka "Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia" w intresujacy sposób pokazuje mechanizmy i źródła powstawania lęku. Wyjaśnia, co dzieje się w organizmie, kiedy dopada nas atak paniki, pomaga zrozumieć przyczyny naszych dolegliwości psychosomatycznych i stawić im czoła. Autorami książki są: Ferran Cases, który opisuje nam swoje doświadczenia z lękiem i to, w jaki sposób udało mu się go przezwyciężyć oraz Sara Teller - fizyczka i neurobiolożka, która w sposób jasny i zrozumiały wyjaśnia nam, co działo się za każdym razem w głowie Cases'a w czasie, gdy doświadczał on stanów lękowych. Ta wiedza pozwala nam uporządkować swoje myśli i zrozumieć źródła naszych niepokojów, dzięki czemu w znaczny sposób zmniejszamy lub w ogóle przestajemy odczuwać strach. W książce poruszona została tematyka zależności między nerwicą lękową a skłonnością do popadania w nałogi czy zwiększoną częstotliwością występowania takich emocji, jak na przykład strach. Z poradnika dowiemy się, ile spać i na co zwrócić uwagę, żeby nasz sen był zdrowy, regenerujący i abyśmy odczuli wszystkie korzyści płynące z dobrze przespanej nocy. Bardzo interesujący okazał się dla mnie ropzdział, w którym Autorzy piszą o tym, co jeść, a czego unikać, kiedy cierpimy na stany lękowe, jakie produkty wzmagają napięcie nerwowe, a jakie go eliminują. Najcenniejsza jednak lekcja, jaką wyniosłam z tej książki, to świadomość, że nasz mózg, dzięki swojej neuroplastyczności podlega zmianom przez całe życie, a to znaczy, że w każdym wieku możemy się uczyć i go kształtować. To bardzo optymistyczna wiadomość, obalającą mit, że "w pewnym wieku człowiek jest, jaki jest i nie da się go zmienić". Polecam serdecznie🧡. Bardzo wartościowa lektura👍.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-10-2022 o godz 16:03 przez: Ratabookuj
Dzisiaj poradnik, jakiego dawno nie czytałam, w formie powiedziałabym takiej przyjemnej i wciągającej opowiastki, pełnej anegdot, spostrzeżeń i refleksji. Nie ma tutaj odwoływania się do XY, a wyłącznie do własnych doświadczeń i pracy nad sobą. Autorzy płynnie przechodzą przez kolejne tematy i jeden idealnie uzupełnia drugiego. Nie ma natłoku fachowych terminów ani omawiania historii mózgu przez pół książki, dostajemy konkrety, dowiadujemy się skąd, takie, a nie inne mechanizmy zachodzą w naszej głowie. To opowieść o lękach, nerwicy, stresie, nieustannym życiu w strachu i przeświadczeniu, że już nic więcej nas nie czeka i o drodze do lepszego życia. Otrzymacie tutaj prawdziwą historię mężczyzny, który pewnego dnia postanowił przerwać niekończące się pasmo negatywnych myśli i byle jakiego życia. Natomiast druga autorka, będzie Wam wyjaśniać, przyczyny różnych zachowań i reakcji, objaśniać wszystko z punktu widzenia naukowca. Dlaczego kłuje mnie w klatce piersiowej, a noce stają się bezsenne, czemu serce bije mi szybciej, choć tylko pomyślałam o jutrzejszym dniu? Być może Wasz organizm próbuje Was poinformować, że czas się otrząsnąć i zacząć żyć bez bólu, lęku i wgapiania się po raz setny w sufit? Będzie też o ziołowych herbatkach, licznych próbach poradzenia sobie dojmującym poczuciem beznadziei, porażkach i wyciąganiu z nich lekcji na temat tego, jak lepiej i szczęśliwiej żyć. Mózg to niesamowity organ o ogromnym potencjale wystarczy tylko dowiedzieć się jak go wykorzystywać i zrozumieć, jakie prawa nim rządzą. To ciekawa pozycja i co w przypadku poradników nietypowe — wciągająca! To jakby biografia opatrzona fiszkami drugiego człowieka. Życie bez nieustannego lęku potrafi być naprawdę satysfakcjonujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-11-2022 o godz 09:30 przez: Monika
Ludzki mózg nadal jest zagadką. Zachwyca swoją plastycznością i elastycznością, tym jak niejednokrotnie pokonuje swoje bariery. Rozum miesza się tu z emocjami. A to właśnie emocje najczęściej wpływają na nasze działania. Czy się cieszymy, czy smucimy to emocje pchają nas nieraz do czynów, o których byśmy nie pomyśleli. To emocje mogą nas też hamować. Gdy pojawia się lęk ma się wrażenie, że wszystko człowieka przerasta, na każdym zakręcie czai się zło. A to tylko nas mózg się boi. I można to przezwyciężyć. „Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia” to książka, w której autor pokazuje swoją drogę do wyjścia z lęków w oparciu o tłumaczenia współautorki, neurobiolożki, która pokazuje co się dzieje wtedy w mózgu. To skarbnica wiedzy o tym jak wychodzić z lęków. Jak mierzyć się z tym co nas przeraża. Nie ma tu zbędnego filozofowania, że trzeba się z tym pogodzić, że tak musi być, albo żeby przerobić własne traumy. Jest za to spora dawka wiedzy jak sobie pomóc. Każdy sposób jest dobry, oczywiście nie każdy dla każdego. Ta książka to drogowskaz, jest doskonała żeby zacząć pracę nad sobą. Bo można żyć szczęśliwie, bez lęków i to sam autor jest tego najlepszym dowodem. Myślała, że to będzie kolejny poradnik gdzie temat będzie potraktowany po macoszemu. Kilka motywacyjnych zdań typu „dasz radę”. Jednak ta książka to dużo więcej. To realna pomoc, gdy widzi się u siebie problem. Ta książka motywuje do działania i inspiruje, żeby wychodzić ze swojej strefy komfortu, pokonywać to co nas blokuje. Naprawdę polecam. Do tej książki będzie się wracało.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-12-2022 o godz 13:47 przez: lady.stawrogin
"Mózg szczęśliwych ludzi" Ferrana Casesa i Sary Teller bardzo otworzy Waszą głowę. Dosłownie :) Czytamy w niej opowieści o... mózgu. To on odpowiada za wszystko czym jesteśmy, a okazuje się że sposób jego działania znamy bardzo słabo. Ogromny skok cywilizacyjny, który nastąpił podczas ostatnich 100 lat był tak zaskakujący, że nasze mózgi tego nie ogarnęły. Dlatego mózg robi teraz co może żeby przetrwać, a robi to dzięki korzystaniu z utartych, neuronowych ścieżek. A dlaczego? A dlatego że nie lubi uczyć się nowych rzeczy. Jego zadaniem nie jest przyniesienie nam szczęścia, ale przeżycia. Nie musimy być szczęśliwi jego zdaniem, mamy po prostu przeżyć. Właśnie dlatego korzysta ze znanych, bezpiecznych rozwiązań. Książka w czytelny sposób wyjaśnia, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić żeby zapanować nad zaburzeniami lękowymi i jednocześnie ulepszyć swoje codzienne funkcjonowanie. Z jednej strony nie zaskakuje nas, bo przecież wiemy że zdrowe jedzenie, sport, spacery, ograniczenie korzystania ze smartfonów są dla nas zdrowe. Ale jednocześnie wskazuje rolę socjalizacji jako super istotnej w produkcji absolutnie kluczowej oksytocyny. Ważne w naszym życiu jest to, żeby możliwe najbardziej ograniczyć stres. Oczywiście wiemy, że usunięcie go w naszego życia jest niemożliwe. Warto jednak pamiętać, że podczas długotrwałego stresu nasz mózg uwalnia kortyzol, który blokuje pracę naszych układów m.in. odpornościowego czy rozrodczego... Wtedy dopiero dociera do nas, jak straszne skutki może mieć m.in. praca w stresującym środowisku. Książka warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
05-01-2023 o godz 07:45 przez: sylwia923
„Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia.” Miewasz jakieś lęki? Czy zawsze widzisz świat w pozytywny sposób? Bardzo fajny pomysł na poradnik. Z jednej strony Ferran Cases, który opisuje z autopsji co działo się z nim podczas, gdy napadały go lęki, obawy. Jak sobie radził, gdy go dopadały oraz ostatecznie jak je wyrzucił ze swojego dotychczasowego życia i teraz jest tym szczęśliwcem, który nie myśli każdej minuty, kiedy nastąpi atak. Natomiast Sara Teller, wyjaśnia nam co dokładnie działo się w głowie mężczyzny, podczas wyżej wspomnianych ataków i lęków. Wszystko wyjaśnione w bardzo prosty sposób, więc nie ma problemu ze zrozumieniem tego co autorzy chcą nam przekazać. Uważam, że w ostatnim czasie, który świat nam zgotowuje każdy z nas miewa większe bądź mniejsze napady lękowe. Niestety przyszło nam żyć w czasach, kiedy nie wszystko jest jasne i kolorowe. Zdarzają się momenty, na które nie mamy wpływu i które jedynie tylko potęgują nasz wewnętrzny strach. Fajnie byłoby się czasem zatrzymać, aby nasz mózg, który musi mierzyć się z różnymi myślami odpoczął. Musimy nauczyć się walczyć z lękami, aby nie zrobiły z naszego mózgu czarnej otchłani. Życie jest piękne i warto czerpać z niego chociażby najmniejsze przyjemności. Każdy rozdział posiada porady, które pozwalają nam walczyć z lękami. Bardzo ciekawy poradnik. Uważam, że na dzisiejsze czasy wręcz idealny. Po prostu nie dajmy się zwariować, a pozwólmy sobie pomóc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2022 o godz 11:52 przez: pati9475
"Mózg szczęśliwych ludzi" to interesująca propozycja na obecnym rynku poradników i samorozwoju. Dwóch autorów - Ferran zmagający się przez lata z lękiem i opisujący swoją drogę do jego przezwyciężenia oraz neurobiolożka Teller, która tłumaczy procesy myślowe związane ze stanami lękowymi - tworzą mieszaninę doświadczeń, wiedzy i praktyki, dzieląc się w efekcie rzetelnymi wskazówkami do walki z przewlekłym strachem. Autorzy prowadzą czytelnika przez wnikliwą analizę samego powstania lęku w procesach myślowych, dociekają możliwych przyczyn i ukazują efekty nasilonych stanów niepokoju, zderzając je od razu z możliwymi sposobami na codzienną walkę o radość życia. Sporą część poświęcono kwestiom biologicznym dotyczącym mózgu, jak np. funkcjom poszczególnych jego części, czy substancjom wytwarzanym przez organizm w efekcie sygnałów wysyłanych z mózgu. To bogata wiedza, poparta bardzo obszerną bibliografią i przedstawiona w sposób przystępny dla każdego. Pragmatyczne wyjaśnienia i prostota metod sprawiają, że z łatwością wiele technik można wprowadzić szybko w życie, a poszczególne informacje zapamiętać jako wyjaśnienie i zrozumienie tego, co dzieje się w naszym ciele i dlaczego reagujemy tak, a nie inaczej. Sporo wartości płynie z lektury, warto po nią sięgnąć :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-10-2022 o godz 20:02 przez: ksiazka_z_pazurkiem
✨ Poradnik "Mózg szczęśliwych ludzi" jest dla wszystkich osób, mierzących się z różnego rodzaju lękami. W każdym rozdziale poznajemy skróconą historię Ferrana, który dzięki wewnętrznemu uporowi i walce zdołał pokonać niszczące mu życie lęki. W dalszych częściach jego przyjaciółka Sara, zawodowo będącą neurologiem, tłumaczy nam od strony naukowej, co dzieje się w naszym mózgu podczas stresu, wysiłku, skupienia itp. i podpiera to szeregiem badań. ⠀ ✨ Stery niestety to właśnie te drugie części wywarły na mnie większe wrażenie. Poznałam wiele informacji, które niejednokrotnie mnie zaskoczyły. Gdy wypowiadał się Ferran nie czułam motywacji do pracy nad sobą i miałam wrażenie jakby nie podszedł do napisania książki z takim zapałem jak Sara 🧐. ⠀ ✨ Sama mierzę się z atakami paniki, więc "z doświadczenia" mogę powiedzieć, że pozycja ta niewiele wniosła do mojego życia psychicznego. Nie twierdzę, że tak samo będzie w Twoim przypadku, gdyż każdy z nas odbierze tę książkę inaczej, więc nie chciałabym Cię do niej zniechęcać. Warto po nią sięgnąć chociażby w celu zaznajomienia się z mądrościami pani neurolog 😇🧑‍🏫. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej to zapraszam Cię na mojego książkowego Instagrama @ksiazka_z_pazurkiem https://www.instagram.com/p/CkL7DTTtsXR/ :)!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-10-2022 o godz 17:34 przez: Paulina
Czy wiecie o tym, że ‘istnieje związek pomiędzy nadmiernym korzystaniem z komórki a lękiem czy depresją”? Albo że “marzenie czy myślenie o niebieskich migdałach jest niezbędne do tego, by mózg mógł się zregenerować”? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedziałam się z powyższej książki. Dowiedziałam się również jak ogromne znaczenie dla naszego dobrego poczucia ma dobra dieta oraz sen. Wcześniej coś tam na ten temat wiedziałam, ale “Mózg szczęśliwych ludzi” otworzył moje oczy na wiele problemów, jakich doświadczamy w życiu codziennym i które mogą prowadzić do depresji czy nerwicy. Przyznam szczerze, że od zawsze byłam sceptycznie nastawiona do tego typu książek. Wydawało mi się, że nic nie jest w stanie zmienić mojego myślenia. Okazało się jednak, że powieść Ferrana Casesa i Sary Teller to kopalnia niesamowicie przydatnej w życiu codziennym wiedzy. Ferran bazując na własnych doświadczeniach i przeżyciach napisał poradnik, którym chce pomóc zwykłym ludziom przezwyciężyć swoje lęki. Niesamowicie dobrze się bawiłam czytając tę książkę, pierwszy raz w życiu używałam znaczników, bo jest w niej tyle ciekawych cytatów : ) Z czystym sercem polecam tę książkę każdemu, kto choć raz w życiu poczuł, że stres przejmuje władze nad jego życiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-10-2022 o godz 21:18 przez: paola.33
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia, której autorami są Ferran Cases i Sara Teller. Bardzo zaskoczyło mnie to, że Ferran Cases postanowił podzielić się z czytelnikami tym z czym zmagał się przez wiele lat, a mianowicie z permanentnym lękiem. Opowiedział o tym jak przewlekły stres wpłynął na jego organizm oraz w jaki sposób udało mu się stawić mu czoła, a w konsekwencji pokonać. Z drugiej strony Sara Teller która jest neurobiolożką tłumaczy w jaki sposób procesy myślowe zachodzące w mózgu wpływają na pojawienia się i odczuwanie lęków. Wszystko to stanowi bardzo ciekawą mieszankę teorii i praktyki. Pozwala dostrzec mechanizmy działające w mózgu i zrozumieć drogę do ich zmiany w celu pozbycia się pręgierza w postaci ciągłego odczuwania strachu. Wszystko zostało przedstawione zrozumiałym językiem. Wiedza, którą podzielili się autorzy nie jest może odkrywcza, ale pozwala usystematyzować i odświeżyć sobie to z czym każdy z nas się zetknął. Wartością dodaną książki są ciekawe ilustracje, które pomagają lepiej zrozumieć i zapamiętać to czym podzielili się Ferran Cases i Sara Teller. Więcej recenzji na Instagramie patka_czyta_.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
22-11-2022 o godz 22:41 przez: Natalia
Ostatnio czytałam poradnik dotyczący walki z lękami. Dokładniej mówiąc, zapoznałam się z książką pt.: „Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia”. No i mam z nią lekki problem. Bardzo podobało mi się z jednej strony to, że została ona napisana przez dwie osoby. Ferren Cases w tym tytule wspominał swoje napady lękowe, opowiadał czym one się objawiały, co robił, żeby się ich pozbyć oraz jak ostatecznie się od nich uwolnił. Sara Teller z kolei tłumaczyła to, co działo się w głowie mężczyzny podczas takich epizodów. Tak tylko dodam, że kobieta jest neurobiologiem, ale omawia zagadnienia prostym językiem. Na plus było również podsumowanie wszystkich rozdziałów, zawarte na końcu książki. To taki podręczny spis najważniejszych wiadomości. Jednak informacje zawarte w tej lekturze potraktowałam jako ciekawostki dotyczące ludzkiego mózgu i bardziej skupiłam się na tym, co napisała Sara. Mimo wszystko nie oznacza to tego, że ta druga część była nudna. Naprawdę podziwiam autora za to, że udało mu się wyjść ze stanów lękowych i cieszę się, że swoją historię opowiedział innym. Być może zainspiruje ona kogoś do zmian w swoim życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Ferran Cases

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Siła kobiet
4.8/5
25,79 zł
22,45 zł
Inne z tego wydawnictwa Policz do trzech
4.9/5
23,88 zł
22,45 zł
Inne z tego wydawnictwa Wybór sióstr
4.7/5
26,33 zł
24,95 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego