Małe wielkie rzeczy (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Henry Fraser miał 17 lat, kiedy w wyniku tragicznego wypadku w jednej chwili zmieniło się niemal wszystko. Sparaliżowany od szyi w dół, Henry pokonał niewyobrażalne trudności, by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania.
W swojej książce Henry pisze o tym, jak w wyzwaniach, które stawiało przed nim życie, zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu, że każdy dzień może być dobry. Małe wielkie rzeczy przemówią do każdego, kto zmaga się z jakimikolwiek przeciwnościami losu. To przepiękna opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas – sile, która pokona największe trudności.

Dziś Henry jest brytyjskim artystą malującym za pomocą ust i mówcą motywacyjnym. Jego pierwsza wystawa indywidualna Z dnia na dzień odbyła się w czerwcu 2016 roku. Namalowany przez niego obraz zamieszczono na okładce "The Scrum", dodatku do magazynu "The Times".
Został umieszczony na 7 miejscu listy najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych żyjących w Wielkiej Brytanii w 2017 roku – Power 100.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Małe wielkie rzeczy
Autor: Fraser Henry
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 176
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-09-19
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 134 x 202 x 20
Indeks: 26665726
 
średnia 4,8
5
24
4
5
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
28 recenzji
3/5
26-06-2020 o godz 13:27 agh dodał recenzję:
niestety , książka ta nie wciągnęła mnie ......
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2020 o godz 20:39 Michalina Buczyńska dodał recenzję:
Książka 'Male wielkie rzeczy' zdecydowanie warta przeczytania :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-04-2020 o godz 20:03 Anonim dodał recenzję:
Książka „ Małe wielkie rzeczy” to autobiografia Henry'ego Frasera. Młodego, początkowo nikomu nieznanego chłopaka, otaczającego się grupą przyjaciół, a co sprawiło, że nagle cały świat o nim usłyszał? Henry miał wypadek podczas nurkowania przez co nie mógł ruszyć się od szyi w dół. I choć ta niepełnosprawność powinna być okrutnym zrządzeniem losu, to uczyniła go jeszcze bardziej silniejszym człowiekiem. W książce Henry opisuje wszystkie zmagania radzenia sobie z paraliżem, życiem na wózku inwalidzkim oraz o pomocy rodziny i przyjaciół. To także opowieść o rozwijaniu pasji - dziś Henry jest brytyjskim artystą malującym za pomocą ust i mówcą motywacyjnym. Postać Henry'ego Frasera to idealny przykład tego, że życie jest zbyt kruche i łatwe do stracenia. . Ta książka to mieszanka smutku, tragedii, ale też nadziei, cierpliwości i zwycięstwa. Myślę, że każdy powinien przeczytać taką książkę, bo to jednak namacalny dowód osoby, która potrafi powiedzieć „będę walczył”, która jest dla nas przykładem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-09-2019 o godz 15:50 Kasia Gałczyńska dodał recenzję:
'' MAŁE WIELKIE RZECZY '' Czy ktoś kiedyś zdołał przewidzieć kiedy jego życie zmieni się o 180 stopni ? Niestety nikt nie zna ani dnia ani godziny , minuty , sekundy . Henry Frasher też tego nie wiedział , nie czuł kiedy , gdzie to nastąpi ale nadtopiło w mało oczekiwanym momencie . Henry to chłopak który w czasie szkolnym bardzo lubił się bawić , otaczał się przyjaciółmi , dobrze się uczył , miał świetna rodzinę , nie chorował . Ale jezioro do którego wskoczył na główkę odebrało mu połowę życia i chwil jacy mieli jego rówieśnicy gdy on walczył o życie . Jeden skok okazał się prawie śmiertelny ale mimo tego ,mimo bardzo długiej walki Henry znalazł sobie talent o którym wcześniej nie miał pojęcia że potrafi czyli … MALARSTWO . Czy osoba sparaliżowana jest do tego zdolna ? PEWNIE !!!Czy osoba sparaliżowana powinna być wykluczona przez życie ? OCZYWIŚCIE ŻE NIE !!! Bo cos się dzieje dla czegoś … Jedno tracimy drugie zyskamy …
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-11-2018 o godz 03:18 Northman1984 dodał recenzję:
"Każdy dzień to dobry dzień." Jakże często zapominamy o tym, co mamy... Lub też w ogóle o tym nie myślimy. A wszystko może zmienić się w jednej chwili... Tak jak w przypadku Henry'ego Frasera, gdy jedno nurkowanie odebrało mu tak wiele... Cóż jednak pokazuje przykład tego młodego człowieka? Nie, nie jest to (tylko) ostrzeżenie przed młodzieńczą brawurą (zwłaszcza podczas skoków do wody i nurkowań). To piękna opowieść o tym, że każdy dzień ma swoją wartość - także po wydarzeniach nieodwracalnych. Można TO w dalszym ciągu w każdym nowym dniu znaleźć. Więc... poszukajmy i przeczytajmy. W zasadzie... Hm, ciężko to przekazać komuś, kto tej książki jeszcze nie czytał... Bo można by sądzić, że to przede wszystkim opowieść z tragicznym, zmieniającym życie epizodem w tle, której sednem jest to, że medycyna nie czyni może cudów, ale moc rehabilitacji może zdziałać wiele. Cóż, tak, to po części opowieść także i o tym, jednak dużo (!) ważniejsze jest w tej książce to, co jest... proste. Proste w życiu każdego z nas. Właśnie o tym tak często nie pamiętamy, a przypomina nam o tym Henry Fraser. Bo tak naprawdę mało kto z nas dziękuje za każdy nowy dzień, w którym (i z którym) może zrobić WSZYSTKO: od wypicia filiżanki kawy patrząc przez okno począwszy, przez możliwość cieszenia się każdymi małymi, bzdurnymi wręcz zdawałoby się rzeczami, aż po szansę, że właśnie tego np. dnia wpadnie nam do głowy pomysł, który będzie rewolucją w naszym życiu - albo nawet da coś wielkiego wszystkim innym wokół. Myślimy o tym na co dzień? No właśnie. Człowiek to fantastyczny twór pełen sił... twórczych :) Mogący czerpać radość ze wszystkiego, kreować rzeczywistość... I możemy to robić każdego dnia, ZA DARMO, my to po prostu mamy... Dano nam to. Na starcie. "Małe wielkie rzeczy" przypominają o tym. Skutecznie. I nie chodzi wcale o siłę rażenia przekazu płynącego od kogoś, kto resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim, nie. Chodzi o zupełnie inną siłę rażenia, którą ten człowiek czerpie z własnej prostoty, z radości jaką czerpie z tego co mu dano. I co wykorzystuje pomimo własnych ograniczeń, zachowując przy tym pokorę, skromność i - choć los wiele mu odebrał - co daje od siebie także innym. Niezwykłe, prawda? Nie wiem, czy Was to przekona, naprawdę ciężko złapać co mam na myśli nie czytając tej książki... Ale zapewniam Was - sięgnięcie po tę książkę będzie Waszym bardzo dobrym pomysłem. Wiele się być może nauczycie, a być może wiele sobie uświadomicie i przypomnicie na temat tego, co jest naprawdę ważne i CO MACIE KAŻDEGO DNIA NA STARCIE. Warto sobie o tej wartości dodanej, którą ma każdy z nas od razu po otwarciu rano oczu, przypomnieć. Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki. Recenzja także na: https://cosnapolce.blogspot.com/2018/11/mae-wielkie-rzeczy-henry-fraser.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2018 o godz 09:02 Katarzyna Kat. dodał recenzję:
Książka ta to autobiografia Henry'ego Frasera. Młodego, początkowo nikomu nieznanego chłopaka, otaczającego się grupą przyjaciół, a co sprawiło, że nagle cały świat o nim usłyszał? Postać Henry'ego Frasera to idealny przykład tego, że życie jest zbyt kruche i łatwe do stracenia. Nikt z nas nie budzi się rano z myślą, że być może to ostatni dzień naszego życia, albo że to ostatni raz kiedy wstajemy z łóżka o własnych siłach. Jednak historia Henry'ego unaocznia nam, że niestety, ale tak może się stać w życiu każdego z nas. Fraser wraz z przyjaciółmi miał przeżyć najlepsze wakacje życia. Beztroska zabawa, przyjaciele, aktywnie spędzony czas - cudowny czas. Jeden moment, jedna sekunda i wszystko raz na zawsze się kończy i zmienia. Wypadek, szpitale, operacje. Wszystkie plany, marzenia stoją pod ogromnym znakiem zapytania, a kiedy okazuje się, że chłopak już nigdy nie będzie sprawny, rozpoczyna się proces, który pokazuje jego przemianę fizyczną, ale i zmiany w psychice. Książka skupia się właśnie na tych małych krokach, które dla osób w podobnej sytuacji mają być motywacją do ciągłej walki o siebie. Bo każdy z nas może kiedyś znaleźć się w podobnej sytuacji. "Małe wielkie rzeczy" to tytuł, który stanowi metaforę do drobnych kroków, które człowiek ograniczony potrafi zrobić, a dla niego samego są to wielkie rzeczy, których osiągnięcie cieszy najmocniej. Książka ukazuje również trudne momenty z życia mężczyzny, jak załamanie psychiczne, walka jego rodziców i innych członków rodziny, którzy nieustannie trwali przy nim, a także wielość przyjaciół i osób mu nieznajomych, którzy również przyczynili się do tego, że każdego dnia Henry nie czuł się samotny i miał powody by walczyć o siebie. Książka daje mocno do myślenia nad prostymi sprawami, jak niewiele trzeba, żeby nasz los całkowicie się odmienił. Myślę, że autor nie ma na celu dołowania ludzi i ukazywania, że należy żyć uważnie, ostrożnie, nie przekraczać swojej strefy komfortu bo może się coś stać. Zdecydowanie celem powstania tej historii jest - fakt - pokazanie, że zdrowie jest ulotne, ale i bardziej pokazuje to, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Henry nie zamknął się w domu i nie zraził się do ludzi, a zamiast tego ze swojej niepełnosprawności uczynił atut i odkrywał w sobie coraz to nowsze pokłady energii, kreatywności i chęci do życia. Tę pozycję musi przeczytać każdy z Was. Nauczy ona nas tego, jak kochać nasze teraźniejsze życie oraz jak czerpać dobre wnioski i morały z pozoru małych, wielkich tragedii, które spotykają nas na każdym kroku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2018 o godz 11:01 linekwksiazkach dodał recenzję:
To w jaki sposób Henry pisze o sobie i swoich wyborach, tylko sprzyja "zakumplowaniu się" z nim. Nie wymądrza się i nie użala nad sobą. Z książki wydziera się do nas: "działaj! tylko od Ciebie zależy jak przeżyjesz dzisiejszy dzień!". Niepozorna książka, a bardzo mądra. Po jej przeczytaniu docenicie bliskich, wspólne momenty i fakt, że wstajecie dwoma nogami, bez niczyjej pomocy. Małe wielkie rzeczy staną się dla Was bardziej oczywiste. Wszystko jest w głowie- działaj! polecam absolutnie każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2018 o godz 21:32 Anonim dodał recenzję:
Książka poruszy zapewne nasze serca. To historia młodego mężczyzny, któremu nagle zawalił się świat. Musiał od początku uczyć się życia... a właściwie podstawowych funkcji. Czytając tę książkę utożsamiamy się z jej bohaterem i autorem Henrym, wywołuje w nas, czytelnikach łzy, łzy współczucia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2018 o godz 14:54 Katarzyna Żmuda dodał recenzję:
W wieku siedemnastu lat Henry zanurkował w wodzie i skończył sparaliżowany od szyi w dół. Był to cios od życia, przez który jest się ciężko podnieść, jednak chłopak z każdym dniem stawiał sobie nowe cele, takie jak wyjechanie ze szpitala na wózku o własnych siłach, by na nowo korzystać z życia. W swojej książce opisuje drogę jaką przeszedł, pisze także o wszystkich wyzwaniach od losu i uczy nas jak je akceptować. Historia Henry'ego zaciekawiła mnie już od pierwszych stron, niesamowicie mu współczułam, ale byłam też ciekawa tego jak sobie poradzi w nowej sytuacji. Zwróciłam na to uwagę także przez podobieństwo w wieku, bo sama nie wiem czy potrafiłabym odnaleźć tyle dobra w tak trudnej sytuacji. Każde zdanie w tej książce jest inspirujące, dzięki tytułowym małym wielkim rzeczom. Jestem pewna, że do tej historii wrócę, gdy będę miała gorszy dzień, bo mimo swojej trudnej sytuacji Henry wręcz zaraża pozytywną energią i siłą. Jego mottem życiowym jest "każdy dzień to dobry dzień", dlatego książka nie może nie wzbudzać w odbiorcach chęci do działania. Mimo początkowego współczucia dla Henry'ego, tu tak naprawdę nie ma miejsca na smutek. Każdy dzień jest wyzwaniem, które trzeba osiągnąć, by ruszyć dalej. Dawno już nie poznałam tak inspirującej i motywującej do działania książki, szczególnie, że w obliczu tragedii młodego Frasera mało które wymówki się liczą. Chłopak osiągnął wiele rzeczy za sprawą swojej ciężkiej pracy i postawiony w trudnej sytuacji postanowił czerpać z życia jak najwięcej pozytywnej energii. Odważycie się poznać jego historię, szczególnie w obliczu zarażenia dobrem bijącym z każdej strony? cos-o-ksiazkach.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2018 o godz 21:48 Królewskie Recenzje dodał recenzję:
Henry Fraser był zwyczajnym nastolatkiem. Uwielbiał sport i wszystko co wiązało się z ruchem na świeżym powietrzu. Kochał swoją rodzinę, był bardzo zżyty ze swoimi braćmi. Niesamowicie cieszył się na wyjazd z nowymi kolegami do Portugalii. To miały być wakacje jego życia. Byli zgarną paczką. Spędzali dużo czasu na wspólnych grach i sportowych rywalizacjach. Czasami Henry wychodził, by popływać. Tak jak co dnia wszedł do wody i zanurkował. Ty razem nie było tak jak zawsze. Henry miał 17 lat, kiedy uderzył w dno podczas nurkowania. Sparaliżowany od szyi w dół, pokonał niewyobrażalne trudności, by nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania i znów korzystać z życia. W swojej książce Henry pisze o tym, jak w wyzwaniach, które stawiało przed nim życie, zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu, że każdy dzień może być dobry. Nie wiem co napisać. Po prostu nie wiem. Ta książka... Tego nie da się tak po prostu opisać słowami. Jest w niej taka głębia. Wydobywa się z niej tyle mądrości, siły, nadzwyczajnej siły. Nie wyobrażam sobie, jak w obliczu takiej tragedii można aż tyle osiągnąć. Henry to niezwykły człowiek. Aż wstyd mi się jest przyznać, że wcześniej nic o nim nie wiedziałam. To człowiek, który inspiruje, sama jego postawa zachęca do robienia rzeczy na pozór niemożliwych, bo swoim przykładem pokazał, że ciężką pracą i silną wolą można osiągnąć tak wiele. Podziwiam go i z całego serca życzę mu, by ciągle otaczała go miłość najbliższych i aby był szczęśliwy i nigdy nie wątpił w wyznaczone przez siebie cele. Małe Wielkie Rzeczy to książka, którą powinien przeczytać każdy, by móc docenić to co ma i sięgać po więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-09-2018 o godz 10:34 Anonim dodał recenzję:
Nie ocenię tej książki w kategorii dobra-niedobra. Nawet nie umiem powiedzieć ile gwiazdek powinna dostać ta pozycja. Po prostu się nie da. Co mogę powiedzieć.. Czyta się niezwykle szybko, język jest przyjemny, a wydanie bardzo miłe dla oczu. Czcionka idealnie duża, a dla mnie jest to podstawowe kryterium, bo jestem osobą niedowidzącą. Cała oprawa wydawnicza jak najbardziej na tak. Czytając, po raz kolejny zdałam sobie sprawę z tego jakie ludzkie życie jest kruche. Narzekamy na rzeczy, które nas otaczają i nie dopuszczamy do siebie myśli, że to może się skończyć. To pogoda jest zła, to nasze ciało nie takie i siedzimy na kanapie zamiast coś z tym zrobić, a przecież możemy, mamy do tego możliwości. Henry Fraser w wyniku wypadku na wakacjach stał się niepełnosprawny. Jest sparaliżowany od szyi w dół i wiecie co? Henry żyje i jeśli mogę tak powiedzieć to żyje pełnią życia. Maluje, ma cudowną rodzinę i przyjaciół, którzy mu pomagają. Z tej książki bije ogromną siła, która daje nam przekaż, abyśmy korzystali ze wszystkiego. Ten młody człowiek był sportowcem, miał wielkie plany i zostało mu to odebrane, jednakże.. Henry walczy, ćwiczy i opisuje swoją walkę i próbę życia po wypadku. To co czuję to dumą, że jest tak dobrą osobą. Nie wiem jaki był przed wypadkiem, nie znam jego charakteru teraz, ale wiem, że jest kimś o niesamowitej psychice, kto daje ludziom motywację do walki z przeciwnościami. Bohater, nie piszę tego w kwestii bohatera literackiego, ale jako Superbohatera, wzoru, daje sobie radę. Czytając tę pozycję, widzimy jak odbył swoją drogę ze szpitala do tego momentu, w którym znajduje się teraz. Nie wiem jak poradziłabym sobie na jego miejscu, ale teraz wiem, że i z takimi życiowymi dramatami można sobie poradzić, jeśli ma się w sobie tyle siły duchowej co Henry.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2018 o godz 09:19 CherryBelle dodał recenzję:
Ciepło zapraszam: http://chbelleap.blogspot.com/2018/09/mae-wielkie-rzeczy-henry-fraser.html Każdy dzień to dobry dzień, to zdanie oddaje życiową drogę autora książki. Wspaniałą i wzruszającą przedmowę książki, napisała autorka Harry`ego Pottera J.K. Rowling, opisuje w niej, jak napotkała na historię Henry`ego, jak poznała go i dlaczego jest jedną z najbardziej niezwykłych osób, jakie napotkała na swojej życiowej drodze. Poznajemy jego drogę, odkąd był siedemnastoletnim, przystojnym chłopakiem i w wyniku wypadku w Portugalii, skoku do wody, został całkowicie sparaliżowany od szyi w dół. Co przeżył, myślał w chwili, gdy to się stało, jakie emocje targały nim wewnątrz, co czuł i jak otoczenie reagowało na tą sytuację. Dajcie sobie powera na jesień i przeczytacie Małe wielkie rzeczy, to inspirująca, piękna opowieść o tym, że każdy dzień, może być dla nas dobrem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-09-2018 o godz 19:04 BartoszCzyta dodał recenzję:
"Wbiegłem do wody tak daleko, aż sięgała mi do pasa, i wtedy, tak jak setki razy w ciągu tego tygodnia, zanurkowałem. Jednak tym razem zanurzając się, trafiłem głową w dno. Gdy otworzyłem oczy, zdałem sobie sprawę, że pływam bezwładnie pod powierzchnią wody, twarzą w dół (...)" Książki, które są oparte na prawdziwej historii często są szokujące, łapią za serce i zapadają w pamięci na bardzo długo. Co kiedy czytana przez nas historia - to historia autora? Pomimo pięknej okładki i historii w niej zawartej nie dajcie się zwieść, że będzie to w pełni usłana różami historia. Oczywiście tak jest w przypadku historii opowiedzianej przez Henrego Frasera. Osobiście kojarzyłem jego historię z programu śniadaniowego BBC UK, ale wtedy skupiono się na pokazaniu samej walki. W przypadku Małych wielkich rzeczy widzimy moment przed wypadkiem, czas spędzony w szpitalu i późniejszą walkę o życie. Pracuję z osobą niepełnosprawną na co dzień dlatego w moim przypadku ośmielę się stwierdzić, że zrozumiałem tą historię bardziej niż inny czytelnik, będąc świadkiem walki mojego podopiecznego. Dlatego też na samym początku zdarzyło się coś po raz pierwszy w moim czytelniczym życiu i popłynęły łzy. Henry w wieku 17 lat uległ tragicznemu wypadkowi w skutek którego został sparaliżowany od szyi w dół. Ta książka pokazuje to przez co przeszedł nasz bohater, ale jest też w pewien sposób książką motywującą, pokazując, że kiedy jesteś na dnie i nie ma cienia szans na polepszenie - nie możesz się poddać. Tak właśnie postąpił Henry. Jesteśmy świadkami jak dla nas proste czynności w życiu codziennym Henry uczył się na nowo - np. kaszleć. Wydaje się niedorzeczne, prawda? Przecież każdy to potrafi. Niestety nie on. Ta książka to pozycja obowiązkowa. Henry nie jest pisarzem, ale książka jest napisana bardzo przyjemnie w odbiorze. Na dzień dzisiejszy autor jest artystą malującym ustami i mówcą motywacyjnym. Jego dzieła zrobiły wrażenie na wielu gwiazdach. Poniżej macie screen jego profilu na Instagramie oraz aktywny link do niego. Zobaczcie jego walkę, determinację, ale przede wszystkim pasję. Coś cudownego! https://www.instagram.com/henryfraser0/ Opinia pochodzi ze strony : www.bartoszczyta.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-09-2018 o godz 18:55 Megan dodał recenzję:
Henry Fraser miał siedemnaście lat, gdy uległ bardzo poważnemu wypadkowi przez który został sparaliżowany od szyi w dół. Musiał nauczyć się funkcjonować w nowy sposób i zacząć żyć inaczej. W swojej książce, Henry opowiada o tym, jakim wyzwaniom musiał sprostać i jak były one dla niego darem od losu. Jak uczył się przyjmować porażki i jak doszukiwał się nadziei nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Według Henry'ego : "Każdy dzień to dobry dzień". Jest to jedna z tych książek, które poruszają, zapadają w pamięć i sprawiają, że zaczynamy bardziej doceniać to, co mamy. Młody człowiek, który miał wszystko. Uprawiał sporty, był popularny, nagle traci to wszystko i zostaje sparaliżowany. Przez lata walczy ze swoimi słabościami i opowiada bardzo szczerze o swoich odczuciach, jakie mu wtedy towarzyszyły... Muszę przyznać, że poruszyła mnie ta historia.Choć nie raz już czytałam o osobach, które skończyły na wózku po urazie kręgosłupa, to historia Henry'ego w jakiś dziwny sposób mnie poruszyła i zainspirowała. Mimo swojej niepełnosprawności i ograniczeń, jakie ze sobą niesie, Henry nadal korzysta z życia i zaczął malować ustami i stał się inspiracją dla wielu osób w podobnej sytuacji. Jego historia jest ciężka, ale niesie ze sobą bardzo pozytywne przesłanie. Jeśli ktokolwiek z was ma zły dzień, sięgnijcie po tę książkę. Jestem przekonana, że wielu osobom może poprawić humor.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-09-2018 o godz 19:13 podróżdokrainyksiążek dodał recenzję:
Henrego życie nie jest w żaden sposób łatwe, gdy przez tragiczne okoliczności w wypadku dochodzi do nieodwracalnych obrażeń w jego ciele, które sprawiają, że traci on czucie od szyi, aż po same czubki stop. Z tego też powodu jest zależy od innych, musi ktoś przecież mu pomagać, a mimo tego, że jego ciało nigdy nie będzie takie samo jak kiedyś, nie poddaje się. W swoich ciężkich chwilach zaczyna starać się dostrzec jakieś pozytywne strony, chce by jego każdy dzień, był lepszy od poprzedniego. Pragnie tym sposobem osiągnąć coś w swoim życiu, nie poddaje się mimo piekła, jakie mu zgotował los. Teraz gdy tylko może kieruje swoje słowa do innych, chce tym sposobem nam czytelnikom przekazać wartości i dać podpowiedzi, by tylko nam w ten sposób powiedzieć, że warto się cieszyć i dostrzegać dobro w małych rzeczach, które niegdyś w naszym życiu będą procentować, budować w nas siłę i wytrwałość, którą każdy w nas ma. Człowiek to istota, której nie jest łatwo pokonać, jednak nie raz brakuje nam motywacji, która jest naszym paliwem do działania, sprawia, że chcemy coś osiągnąć i nie poddawać się. Dlatego ja sama uważam, że ogromnie warto przeczytać tę książkę, zobaczyć jak postrzega taka osoba jak Henry świat i co ma nam do przekazania. Mam wielką nadzieję, że i do was trafi ta pozycja, gdy tylko po nią sięgnięcie i zatopicie się w owej lekturze, z której nie jedną ciekawą treść można wyciągnąć i nas samych zmotywuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2018 o godz 15:23 Marta Korytkowska dodał recenzję:
www.bibliofilembyc.pl Są takie książki, które powinien przeczytać każdy. I w tym przypadku nie chodzi mi wcale o arcydzieła literatury, których wstyd nie znać, a o niepozorne tytuły, które mogą wiele do waszego życia wnieść. To nie będzie długa recenzja, bo na temat «Małych wielkich rzeczy» ciężko się rozpisywać (chociaż jestem pewna, że znajdą się osoby, które to potrafią, brawa!). Chciałabym jednak przybliżyć wam nieco tę książkę, zainteresować nią i zachęcić do lektury. Bo zdecydowanie warto. No co ty narzekasz, inni mają gorzej! Pewnie znacie to: macie zły humor, złamał was się paznokieć, stłukliście ulubiony kubek. I nagle ktoś wam wyskakuje ze zdaniem “No co ty narzekasz, inni mają gorzej!”. Jasne, że mają, nie to nie oznacza, że wasze problemy są zupełnie nieistotne. Czasem jednak, aby zrozumieć, że ten ulubiony kubek to tylko kubek, a paznokieć całkiem szybko odrośnie, trzeba poznać historię, która zmieni wasz punkt widzenia. Taką jak np. Henry’ego Frasera, który w wieku 17 lat został sparaliżowany od szyi w dół. Kiedy tracisz niemal wszystko Wiek nastoletni to burzliwy okres. Czujemy się już prawie dorośli, jeszcze trochę i będziemy pełnoletni. To też burza hormonów i czas buntu. Wyobrażacie sobie w takim wieku stracić niemal wszystko? Jednego dnia wiedliście normalne życie, a drugiego okazuje się, że w szpitalu spędzicie półtora roku i już nigdy nie przejdziecie się na własnych nogach, nie pogłaszczecie swojego psa i w ogóle nie zrobicie wielu innych rzeczy, które do tej pory były dla was czymś oczywistym i naturalnym. Wielka historia w małej książeczce «Małe wielkich rzeczy» to wielka historia mieszcząca się na zaledwie 168 stronach. Henry Fraser opowiada dokładnie o swoim wypadku, pobycie w szpitalu i powrocie do świata. O tym, jak poradził sobie ze straszną informacją o paraliżu i jak robił wszystko, aby udowodnić innym, na co go stać. Byłam w nieco innej sytuacji, niż Henry, bo w wieku 15 lat zaledwie straciłam słuch. W porównaniu do tego, co przeszedł autor książki, to jest nic. A jednak czytając jego historię, odczuwałam pewne podobieństwa i Henry uświadomił mi coś, czego sama nie dostrzegłam. I już za to jestem mu wdzięczna. Inspirująca historia, która zostanie z wami na dłużej Książka Henry’ego to jedna z tych, która pokaże wam, że nawet, a może zwłaszcza wtedy, gdy jest niesamowicie źle, nie możecie się poddawać. To właśnie takie życiowe dramaty sprawiają, że chcemy udowodnić wszystkim, że wciąż możemy wiele osiągnąć w życiu. Historia Henry’ego jest niesamowicie inspirująca i bardzo bardzo zachęcam was do zapoznania się z nią. Lektura zajmie wam jakieś dwie godziny, ale to, co przeczytacie, zostanie z wami na dużo dłużej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-09-2018 o godz 14:23 Attra dodał recenzję:
„Każdy dzień to dobry dzień” Henry Fraser miał siedemnaście lat, gdy podczas wakacji w Portugalii ulega strasznemu wypadkowi podczas nurkowania i zostaje sparaliżowany od szyi w dół. Ten młody człowiek, u progu dorosłości, nagle musi zmierzyć się z czymś, co nigdy nie przemknęło mu nawet przez myśl. Wysportowany, grający w rugby, teraz uzależniony od innych i całego zastępu aparatury, musi przewartościować swoje życie i nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. „Małe wielkie rzeczy” to bardzo niepozorna książka. Niewielka objętościowo i napisana prostym językiem potrafi przykuć uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Bo to nie styl, narracja czy język są ważne w tej lekturze, ale to o czym pisze Henry. Jego powieść, to trochę pamiętnik, zgrabnie ubrane w słowa wspomnienia i uczucia. Henry dzieli się z czytelnikiem swoją historią, począwszy do wypadku, do dnia dzisiejszego włącznie. Pokazuje swoją drogę do aktywności, to w jaki sposób radził i radzi nadal sobie z przeciwnościami oraz jak ogromnym wsparciem jest dla niego rodzina. Próżno szukać w tej książce rozpaczy czy poddania się chorobie. Henry ze wszystkich sił walczył o pogodzenie się z nową sytuacją oraz o to, aby czerpać pełnymi garściami z życia jakie przyszło mu wieść. Jego historia jest bardzo motywująca, dająca nadzieję i takiego „pozytywnego kopa” do życia i zmagania się z przeciwnościami losu. Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, których przerastają codzienne sprawy, którzy łatwo wpadają w melancholię i zaliczają spadki nastroju z byle powodu. To również lektura dla tych, którzy kochają życie i starają się czerpać z niego ile się tylko da. Słowem – to książka dla każdego. Historia Henry’ego inspiruje, pomaga uwierzyć w siebie i swoje możliwości. To również piękny obraz rodzinnej miłości i tego jak wielkim wsparciem mogą być nawet najdrobniejsze miłe gesty czy słowa. Czytając o zmaganiach Henry’ego z kolejnymi infekcjami, o jego samozaparciu i zaangażowaniu w rehabilitację, o tym jak wiele wysiłku kosztuje go każdy jeden dzień aktywnego życia, byłam pełna podziwu dla tego młodego mężczyzny i jego rodziny, bliskich, przyjaciół. Henry miał i nadal ma w sobie ogromną wolę walki, która budzi mój ogromny podziw. Było sporo momentów, gdy bardzo się wzruszałam jego sukcesami i tym, że po raz kolejny udało mu się pokonać przeciwności losu i osiągnąć coś, co wydawało się niemożliwe. Czytając opowieść Henry’ego, człowieka faktycznie przepełnia wdzięczność za wszystko, co do tej pory uznawałam za oczywiste – jak oddychanie. Za zdrowie, za sprawność ruchową, za możliwość samodzielnego dbania o siebie i swoje potrzeby. Za możliwość porannego wstawania i wyjścia do pracy. Za zdrowie. Za życie. „Małe wielkie rzeczy” to napisana lekko, a jednak ogromnie poruszająca historia człowieka, który pokazuje, że życie jest piękne, a to jak ono wygląda zależy od nas samych. To opowieść pełna emocji, nadziei i wiary. A co najważniejsze, pokazuje, że można mieć gorszy dzień, ba, nawet tydzień, ale zawsze trzeba widzieć szklankę do połowy pełną i wierzyć, że dzięki sile i determinacji można osiągnąć wszystko. Historia Henry’ego motywuje, inspiruje, porusza. Sprawia, że można popatrzeć na swoje dotychczasowe życie trochę z innej strony i naładować się pozytywnym nastawieniem i wiarą w swoje możliwości. Moje Czytanie, czyli czytelniczy miszmasz
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2018 o godz 22:40 Wiktoria Rówińska dodał recenzję:
„Rzucanie oskarżeń jest próbą odepchnięcia od siebie tej prostej prawdy, że życie każdego z nas może się gwałtownie i nieodwracalnie zmienić” Opowiadanie swojej własnej historii nigdy nie jest łatwe, jednak czytanie o tym, jak życie wywróciło się komuś do góry nogami, również nie należy do łatwych, prostych i przyjemnych. W większości przypadków Czytelnik spotyka się z masą bólu, cierpienia, ale i z tymi małymi zwycięstwami, które rozświetlają kolejne dni bohatera książki jak i równocześnie realnego, żyjącego człowieka z krwi i kości. Myślę, iż poznanie historii Henry'ego z pewnością pomoże zrozumieć, że zawsze jest jakieś wyjście i jeśli się odpowiednio mocno chce, można osiągnąć swój cel. Słowa tego człowieka bardzo motywują do działania, bo przecież ten chłopak osiągnął tak wiele – tyle, ile nikt by się nie spodziewał! Dlaczego więc My, owinięci nierzadko w swój bezpieczny kokon, wmawiamy sobie, że nie zdołamy czegoś przezwyciężyć, na coś zapracować? „Bycie wdzięcznym polega na rozglądaniu się dookoła, otwieraniu oczu na wszystkie małe rzeczy, które uważamy za oczywiste” Nie chcę streszczać tutaj tego wszystkiego, co napotkało Henry'ego, ponieważ od zapoznania się z tymi wydarzeniami jest właśnie książka. Chciałabym zwrócić jednak uwagę na to, iż takie lektury również są potrzebne – człowiek potrzebuje konfrontacji z bólem i cierpieniem drugiego i tego, jak sobie ze swoją sytuacją poradził. Często stąd czerpana jest inspiracja, a przede wszystkim motywacja do dalszej walki z trudami życia. „Małe wielkie rzeczy” to niecałe dwieście stron, które potrafi doprowadzić do łez, ale przywraca nadzieję i daje poczucie, że możemy jeszcze dokonać niemożliwego. Przygotujcie na wszelki wypadek pudełko chusteczek. https://oxu-czytanie.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2018 o godz 08:20 Marika C dodał recenzję:
Głównym bohaterem jest siedemnastoletni Henry Fraser. Młody chłopak wraz z przyjaciółmi wyjeżdża na wakacje do Portugalii. Bardzo się ucieszył, że nie towarzyszą mu rodzice. Na początku było wszystko pięknie. Bezproblemowo. Wszystko się jednak zmienia, kiedy Henry ma wypadek i zostaje sparaliżowany od góry do dołu. Henry był sportowcem, więc to wydarzenie go załamało. Koniec z treningami. Koniec z chodzeniem. Kiedyś niezależny od innych, teraz jego nogami i dłońmi jest personel szpitala oraz rodzice. Na samym początku opowiada jak wyglądało jego życie po wypadku z tygodni na miesiące. Życie dla niego było wtedy bardzo trudne, ale nie tylko dla niego. Henry widzi, że Mimo uśmiechów na twarzach bliskich to im także jest ciężko. Podziwiam Henrego. Nie myślała ani trochę o poddawaniu się. Był jak lew, który ryczy, że nigdy się nie podda, bo kocha swoje życie. Myślę, że wielu ludzi powinno brać z niego przykład. Nie tylko chorzy, ale nawet ci zdrowi. Nasz bohater ma wielką chęć do walki o życie. Walczy z całych sił i się nie poddaje. Po przeczytaniu tej książki, miałam łzy w oczach. Chciałabym pomóc jakoś Henremu. Jeszcze wczoraj narzekałam wszystkim, dookoła, że pewnie się nie dostanę na studia albo, że jak się dostanę to sobie nie poradzę. Aż do teraz. Dzisiaj skończyłam czytać książkę i muszę przyznać, że od razu dostałam takiej dziwnej energii. Energii, która motywuję mnie do działania i do tego bym nie myślała negatywnie. Muszę pozytywnie myśleć! Małe wielkie rzeczy nie jest gruba. Jest to niewielkich rozmiarów książeczka. Jednak w tak niewielkiej książce, można odnaleźć tyle motywacji, tyle wzruszać, że aż serce się rozsypie. Gdy nagle będę miała sytuacje, że będę w siebie wątpić to na 100 % Znowu sięgnę po tą książkę. Polecam wszystkim książkę, Zarówno dla dorosłych i dla młodzieży.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-09-2018 o godz 21:12 anna.cz1990 dodał recenzję:
Link do recenzji: https://zksiazkaprzyboku.blogspot.com/2018/09/odkad-pamietam-autobiografiebardzo-mnie.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Fraser Henry

Małe wielkie rzeczy Fraser Henry
ebook
5/5
(5/5) 1 recenzja
24,90 zł
Little Big Things Fraser Henry
paperback
0/5
(0/5) 0 recenzji
49,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wyzwanie stoika Irvine William B.
3.7/5
24,12 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kronika. World of Warcraft. Tom 2 Opracowanie zbiorowe
5/5
71,99 zł
89,99 zł
premium 68,39 zł
Inne z tego wydawnictwa The Kissing Booth Reekles Beth
4.4/5
20,99 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Księżniczka incognito Glynn Connie
4.6/5
20,99 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Szukając diagnozy Sanders Lisa
4.2/5
27,71 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kronika. World of Warcraft. Tom 1 Opracowanie zbiorowe
4.8/5
71,99 zł
89,99 zł
premium 68,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Pamiętnik księgarza Bythell Shaun
3.6/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga Brett Regina
4.4/5
20,57 zł
31,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Telefonistka Berg Gretchen
3.8/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Unf*ck yourself. Napraw się! Bishop Gary John
4.1/5
22,49 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
4.2/5
22,49 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Wege Oliver Jamie
4.0/5
55,99 zł
69,99 zł
premium 46,67 zł
Inne z tego wydawnictwa Astrofizyka dla zabieganych de Grasse Tyson Neil
4.5/5
23,99 zł
29,99 zł
premium 20,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Overwatch: Bohaterka Numbani Drayden Nicky
0/5
31,66 zł
39,99 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochaj Brett Regina
4.4/5
22,49 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Niesamowite budowle Gaszyński Michał
4.6/5
63,99 zł
69,99 zł
premium 60,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Będzie bolało Kay Adam
4.5/5
27,99 zł
34,99 zł
premium 23,32 zł
Inne z tego wydawnictwa World of Warcraft: Przebudzenie cieni Roux Madeleine
0/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa 5 składników. Gotuj szybko i łatwo Oliver Jamie
4.3/5
55,99 zł
69,99 zł
premium 48,47 zł
Inne z tego wydawnictwa Droga Szamana. Etap pierwszy. Początek Machanienko Wasilij
4.7/5
31,49 zł
34,99 zł
premium 25,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Niewyjaśnione okoliczności Shepherd Richard
4.4/5
35,99 zł
39,99 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.