Miedziana rękawica. Magisterium. Tom 2 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Bestsellerowe autorki Holly Black i Cassandra Clare po raz drugi zabierają czytelników do krainy wyobraźni, gdzie losy nastoletniego chłopca splatają się z losami całego świata.

Callum Hunt po przejściu Próby Żelaza spędza wakacje w domu. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, który nie może znieść obecności Morda, ogarniętego chaosem wilka. W piwnicy swojego domu znajduje ślady wskazujące na to, że ojciec planuje go zabić. Chłopiec chroni się w Magisterium, ale to tylko pogarsza sytuację. Alkahest – miedziana rękawica mająca zdolność do pozbawiania niektórych magów ich czarodziejskich mocy – została skradziona. Próbując ustalić sprawców, Call i jego przyjaciele ściągają na siebie uwagę bardzo groźnych przeciwników i zbliżają się do odkrycia niezwykle niebezpiecznej prawdy.

"»Miedziana rękawica« pełna jest zwrotów akcji, niespodzianek i cudów. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejne książki z tej serii!"
Rick Rioedan, autor książek z Percym Jacksonem

Tytuł: Miedziana rękawica. Magisterium. Tom 2
Seria: Magisterium
Autor: Clare Cassandra , Black Holly
Tłumaczenie: Waliś Robert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-07-06
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 35 x 196 x 125
Indeks: 18037302
średnia 4,6
5
9
4
6
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
4/5
09-07-2016 o godz 12:43 przez: booksofmeworld
Długo czekałam na kontynuację serii Magisterium, byłam bardzo ciekawa, jak dalej potoczyły się losy Calluma Hunta i jego przyjaciół. Wiem, że sporo osób porównuje ten cykl do książek o Harrym Potterze i choć można znaleźć podobieństwa to sama się na nich nie skupiam, gdyż jest to zupełnie inna historia.
Po roku spędzonym w Magisterium, szkole magii, Call spędza wakacje w domu z ojcem, gdzie nie czuje się najlepiej. Towarzyszy mu ogarnięty chaosem wilk Mord, którego jednak musi ukrywać przed zwykłymi ludźmi, a obecność stworzenia wcale nie pomaga chłopakowi w relacjach z ojcem, z którym nie dogaduje się za dobrze odkąd trafił do szkoły. Niestety życie Calla jest w niebezpieczeństwie, ojciec ma w planach uwięzić chłopaka i go zabić, a jedyne miejsce, gdzie będzie bezpieczny to Magisterium. Z czasem wychodzi na jaw, że ktoś próbuje wykraść Alkahest, potężną broń, która w niepożądanych rękach może doprowadzić do tragedii.

Zarówno pierwszy, jak i drugi tom zostały napisane w bardzo stonowanym tonie. Z początku akcja toczy się bardzo powoli i dopiero z czasem się rozwija. Może to być trochę odpychające, kiedy początek jest dość monotonny i nie można się doczekać rozwinięcia akcji, natychmiast gdy wreszcie coś zaczyna się dziać wcale nie tak łatwo oderwać się od książki. Mimo wszystko trzeba przyznać, że w drugim tomie było trochę więcej niespodziewanych zwrotów akcji, tajemnic czy zagadek, które dopiero z czasem wychodziły na światło dzienne i wcale nie były takie oczywiste jakby się mogło wydawać.

W Próbie żelaza Call został przedstawiony jako dobry, ale pokrzywdzony przez los chłopiec. Natomiast w Miedzianej rękawicy autorki postawiły na podkreślenie problemu z jakim zmagał się główny bohater, a mianowicie wewnętrznej walki dobra ze złem. Już pod koniec poprzedniego tomu okazało się, że Call nie do końca jest Callem i sporo w nim zła, które się nie ujawnia, ale objawia się za pomocą jego myśli. W całej powieści chłopak zmaga się z dużym brzemieniem, nie może nikomu powiedzieć o swoim sekrecie, ponieważ obawia się, że wszyscy się od niego odwrócą, gdy tylko poznają prawdę. W ten sposób czytelnicy są świadkami jego ciągłej, wewnętrznej walki, podczas której myśli o rzeczach, które zostałyby uznane za złe, ale zaraz próbuje się reflektować i zastanawia się co zrobiłaby osoba dobra.

Oczywiście w całej powieści najbardziej wyeksponowana jest przyjaźń i troska o drugą osobę. Call wreszcie ma kogoś, kto zawsze go wysłucha i stanie za nim murem. Bardzo mi się podobało to, że nawet, gdy pojawiają się problemy czy sytuacje, w których większość odwróciłaby się od drugiej osoby to tutaj pokazane jest, że prawdziwa przyjaźń i zaufanie są w stanie wiele przetrwać. To pokazuje, że nie jest to kolejna książka, którą się czyta i wiele się nie można z niej nauczyć, to książka, która uczy jak ważna jest przyjaźń i zaufanie, którym darzymy drugą osobę.

To może trochę dziwić, ale Call nie jest najważniejszą postacią w całej historii. Mam wrażenie, że to Aaron, mag chaosu, jest tutaj ważniejszy. Wszyscy zwracają na niego uwagę i to jego trzeba chronić przed niebezpieczeństwami, ponieważ jest zbyt cenny żeby go stracić. Taka równowaga między bohaterami bardzo mi się podoba, bo nie ma jednej najważniejszej postaci, ale każdy ma jakąś rolę do odegrania.

Wydaje mi się, że z tomu na tom historia ta będzie coraz ciekawsza i będzie się działo jeszcze więcej. Teraz może się to wszystko wydawać trochę monotonne, a to, że akcja rozwija się pod koniec książki może denerwować, ale naprawdę warto sięgnąć po tę serię i przenieść się na chwilę do magicznego świata jaki nam zaserwowały autorki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-07-2016 o godz 10:28 przez: Zatracona w słowach
Po roku spędzonym w Magisterium – tajemniczej szkole magii umiejscowionej pod ziemią Callum Hunt wraca do domu na letnie wakacje. Nie jest mu jednak łatwo, gdyż jego życie całkiem się zmieniło. Tęskni za przyjaciółmi, a także za Magisterium, które stało się dla niego domem. Towarzystwa dotrzymuje mu jego ogarnięty chaosem wilk Mord. Ojciec Calla jest przeciwny nauce syna i nie chce pozwolić mu wrócić do szkoły po wakacjach. Chłopiec odkrywa zamiary swojego ojca względem siebie, a także jego wilka, dlatego musi uciekać z domu. Call odnajduje schronienie w Magisterium razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi Tamarą i Aaronem, jednak niedługo później dowiaduje się o kradzieży Alkahestu – rękawicy zdolnej odebrać życie makarowi, czyli magowi władającemu magią chaosu, którym jest Aaron.

Pierwszy tom serii Magisterium, czyli „Próba żelaza” bardzo mi się podobał. Był to świetny wstęp dobrze zapowiadającej się serii, dlatego oczekiwałam, że drugi utrzyma poziom i okaże się równie wciągającą lekturą. W „Miedzianej rękawicy” wiemy już mniej więcej, jak funkcjonuje świat wykreowany przez Cassandrę Clare i Holly Black, dlatego możemy poświęcić całą naszą uwagę akcji, której jest w tej książce całkiem sporo.

Drugi tom przygód Calla i jego przyjaciół skupia się na ojcu chłopca i poszukiwaniu Alkahestu, czyli tytułowego magicznego artefaktu, który został skradziony. Callum razem z Tamarą, Aaronem i Jasperem opuszczają bezpieczne schronienie szkoły, by za wszelką cenę odzyskać rękawicę, zanim zostanie wykorzystana do złych celów. Poznajemy również szczegóły z przeszłości Wroga Śmierci, czyli głównej złej postaci, a także co wiąże go z Callem i jego rodziną. Z wielkim zainteresowaniem przewracałam kartki „Miedzianej rękawicy”, odkrywałam kolejne tajemnice i informacje dotyczące świata stworzonego przez autorki. Książka nie jest obszerna, gdyż ma trochę ponad trzysta stron, a czyta się ją niesamowicie szybko, co z jednej strony jest zaletą, ale z drugiej, gdy już zaczęłam lekturę nie miałam wcale ochoty jej kończyć.

Call zmienił się od pierwszego tomu. Największy wpływ miała na to tajemnica, którą chłopak odkrył pod koniec „Próby żelaza”. Porządnie namieszała mu ona w głowie i sprawiła, że Call sam już nie wie, kim tak naprawdę jest. Przez całą książkę obserwujemy jego zmagania ze sobą, a także wewnętrzną walkę dobra ze złem. Główny bohater sam dźwiga brzemię tajemnicy na swoich barkach, gdyż obawia się, że kiedy wyzna prawdę, straci jedynych prawdziwych przyjaciół, jakich kiedykolwiek miał.

Cassandra Clare i Holly Black w swojej powieści przykładają wielką wagę do przyjaźni, która jest jednym z kluczowych elementów tej serii, a także do poświęcenia dla drugiej osoby. Call, który nigdy nie miał prawdziwych przyjaciół, w Magisterium poznał Tamarę i Aarona, którzy zawsze się za nim wstawią. Autorki pokazują, jak wiele znaczy zaufanie, a także, że prawdziwa przyjaźń potrafi pokonać największe przeciwności.

„Miedziana rękawica” to świetna kontynuacja, przy której bardzo dobrze się bawiłam i miło spędziłam czas. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu tej serii, ponieważ książki fantastyczne, nawet jeśli skierowane do młodzieży to coś, czego nigdy nie będę miała dość. Bardzo podoba mi się to, w jakim kierunku autorki postanowiły skierować swoją serię. Znajdziecie w niej przyjaźń, przygody, a także wartką akcję, a to wszystko sprawi, że na pewno nie będziecie się nudzić, a z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością zagłębicie się w ten pełen magii świat.

http://someculturewithme.blogspot.com/2016/07/chaos-chce-pozerac.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-07-2016 o godz 19:05 przez: KZTK
Czas rozpocząć drugi rok nauki władania nad żywiołami! Tym razem Callum Hunt nie unika ponownej wizyty w Magisterium, a wręcz przeciwnie - nie może doczekać się powrotu do magicznej szkoły i swoich przyjaciół. Nie wszystko jednak idzie po myśli chłopca, a ciążące na jego barkach tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jakie przygody tym razem czekają bohaterów książki? Wszystkich ciekawych odpowiedzi na to pytanie zapraszam do lektury drugiego tomu Magisterium zatytułowanego „Miedziana Rękawica”.

Call zakończył swój pierwszy rok nauki w Magisterium i wrócił do domu. Wakacje jednak nie były dla chłopaka tym co dla większości dzieci i bynajmniej nie stanowiły powodu do radości. Napięte stosunki z ojcem, kłótnie na temat jego powrotu do szkoły i kontynuowania nauki władania magicznymi mocami, a przede wszystkim brak akceptacji zwierzęcego przyjaciela, ogarniętego chaosem wilka Morda sprawiły, że Call nie czuł się w domu zbyt dobrze. Z utęsknieniem odliczał dni do rozpoczęcia kolejnego roku i ponownego spotkania z przyjaciółmi. Jednak nawet w najgorszych myślach bohater nie podejrzewał, że będzie zmuszony uciekać przed swoim ojcem, a szkoła okaże się dla niego jednym schronieniem. Choć nawet tam, otoczony najbliższymi mu osobami, chłopak nie będzie bezpieczny, a przyjaźń Calla, Aarona i Tamary zostanie wystawiona na ciężką próbę.

"Próba Żelaza" rozpoczynająca przygodę w magicznym świecie, stworzonym w umyśle dwóch popularnych pisarek Holly Black i Cassandry Clare, zaczęła się dość przeciętnie i sprawiła, że dość ostrożnie podeszłam do lektury "Miedzianej Rękawicy" pewna, że przyjdzie nam wraz z bohaterami śledzić kolejne etapy nauki i obserwować mniej lub bardziej interesujące zajęcia. Byłam więc ogromnie zaskoczona, i to w jaki najbardziej pozytywnym znaczeniu, gdy okazało się, że autorki wykorzystały nakreślony wcześniej świat i charaktery by ruszyć z akcją z kopyta.

Główna oś fabuły "Miedzianej Rękawicy" poświęcona jest ojcu Calla i tytułowemu magicznemu artefaktowi, który został skradziony z Magisterium, a chłopak wraz z przyjaciółmi za wszelką cenę będą chcieli go odzyskać. Nie zabrakło jednak miejsca na pogłębienie tajemnic otaczających głównego bohatera, nauki historii wykreowanego świata, czy lepszego poznania pozostałych bohaterów, którzy tak samo jak Call zmieniają się i widocznie dorastają pod wpływem rozgrywanych wydarzeń. Co ważniejsze jednak po raz kolejny zaserwowano czytelnikom emocjonujące zakończenie zaostrzające apetyt na kolejny tom.

Drugi tom wyraźnie się rozkręca i czytelnik z coraz większym zapałem obserwuje poczynania Calla i jego przyjaciół. W porównaniu do początku serii sporo się zmieniło i to na zdecydowany plus. Przede wszystkim nie widać już tak mocno inspiracji cyklem J.K. Rowling, co zdecydowanie przysłużyło się nie tylko wykreowanemu światu, ale i fabule. Autorki pokierowały bohaterami poza znane ścieżki, pozwalając im się rozwinąć. Opuszczenie dość ciasnych murów szkoły stanowi nie tylko wyzwanie dla młodych adeptów magii, ale i fantastyczną przygodę dla czytelnika, a zakończenie po raz kolejny zaskakuje. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że kolejne tomy również utrzymają tendencję wzrostową, a wtedy Magisterium na pewno pozostanie na dłużej w sercach czytelników.

Ocena: 7,5/10
Sara Glanc
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-07-2016 o godz 04:56 przez: martad87
Niedawno miałam okazję przeczytać pierwszy tom serii "Magisterium" pióra Holly Black i Cassandry Clare – "Próba żelaza". Książka okazała się całkiem przyjemną młodzieżową fantastyką. W lipcu na rynku wydawniczym ukazał się drugi tom przygód Calluma Hunta, zatytułowany "Miedziana rękawica". Z drugimi tomami serii bywa różnie – czasem przewyższają poziomem pierwszą część, czasami zaś okazują się porażką. Jak sprawa wygląda w przypadku "Magisterium"?

Callum po przejściu Próby Żelaza spędza letnie miesiące w swoim domu. Stosunki między nim a jego ojcem wyraźnie się popsuły. Ojciec nie może przeboleć tego, że chłopak wkroczył na drogę magii. Nie pasuje mu także towarzystwo Morda – przygarniętego przez Calla wilka ogarniętego chaosem. Kiedy chłopiec odkrywa, że ojciec zamierza zabić wilka, nie pozostaje mu nic innego, jak ucieczka z domu.
Jedynym miejscem, gdzie Callum czuje się naprawdę dobrze, jest Magisterium. Jednak nawet szkoła magii nie może zapewnić swoim uczniom bezpieczeństwa. Ktoś wykradł Alkahest – potężną broń magiczną, która zdolna jest zgładzić magów. Kiedy na jaw wychodzi fakt, iż ojciec Calla może być w tę sprawę zamieszany, chłopiec postanawia dojść do prawdy i wraz z przyjaciółmi samowolnie opuszcza szkołę.

Drugi tom Magisterium jest, moim zdaniem, zdecydowanie lepszy od tomu pierwszego. O wiele więcej się dzieje. Akcja powieści nie skupia się jedynie na nauce w szkole i nie zamyka się jedynie w jaskiniach pod ziemią. Bohaterowie skoncentrowani są na zadaniu, jakiego się podejmują, są ciągle w ruchu i zdecydowanie dążą do celu. Również tempo akcji jest bardziej dynamicznie, niż to miało miejsce w "Próbie żelaza". O wiele mniej jest takich okresów, kiedy tempo spowalnia i uspokaja się. By zrealizować swoją misję, bohaterowie muszą pokonać niejedną przeszkodę. Efektowne sceny walki, widowiskowe ucieczki, sieć intryg, która oplata Calla i jego przyjaciół – tutaj nie ma miejsca na nudę.

"Miedziana rękawica" nie skupia się jedynie na sprawie skradzionego Alkahestu. Sporo miejsca poświęconego jest bohaterowi, który przeżywa poważne wewnętrzne rozterki. Osamotniony z trudną prawdą o sobie, którą poznał przed ukończeniem Próby żelaza, Callum walczy z myślami, które nie dają mu spokoju. Dokładnie analizuje każde swoje działanie i każdą swoją myśl, zastanawiając się, jakim czyni go to człowiekiem. Żyje w ciągłym strachu przed ujawnieniem przerażającej prawdy i konsekwencjami, jakie mogą go wówczas spotkać.

"Miedziana rękawica" podoba mi się także z jeszcze jednego względu. Autorki stworzyły naprawdę ciekawe postacie, a przyjaźń, jaka między nimi rodzi się i ich spaja, jest naprawdę wyjątkowa. Choć wystawiona na ciężką próbę, nadal pozostaje silna. Powieść pokazuje, jak cennym elementem w życiu jest lojalny przyjaciel, na którego zawsze można liczyć i który nigdy nie zawiedzie.

Podobnie, jak pierwszy tom, również i druga część ma dosyć niespodziewane zakończenie. Może nie jest ono aż tak szokujące, jak w "Próbie żelaza", jednak nadal potrafi ono nieźle zaskoczyć.

"Miedziana rękawica" to bardzo dobra kontynuacja serii fantastycznej dla młodzieży. Jeśli pierwszy tom Wam się podobał, ten również Was nie zawiedzie. Polecam!

Tekst pochodzi z mojego bloga: zaczytana-dolina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-08-2016 o godz 12:00 przez: Julia Alaska
"Wszystko pozostaje w równowadze."


Letnie wakacje Calluma Hunta w niczym nie przypominają tych, jakie mają zwyczajne dzieciaki. Jego towarzyszem zostaje ogarnięty chaosem wilk Havoc. Ojciec podejrzewa, że Call przeszedł na ciemną stronę mocy. Oczywiście, większość dzieci nie wróci już więcej do szkoły w magicznym świecie Magisterium… Wszystko to nie jest łatwe dla Calla…, a sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy w piwnicy swojego domu znajduje ślady wskazujące na to, że ojciec usiłuje pozbyć się jego i Havocka. Call chroni się w Magisterium, ale to tylko pogarsza sytuację. Alkahest – miedziana rękawica mająca zdolność do pozbawiania niektórych magów ich czarodziejskich mocy – została skradziona. Próbując ustalić sprawców, Call i jego przyjaciele ściągają na siebie uwagę bardzo groźnych przeciwników i zbliżają się do odkrycia niezwykle niebezpiecznej prawdy.

Miedziana rękawica jest to drugi tom serii Magisterium autorstwa Cassandry Clare oraz Holly Black. Po wstrząsający zakończeniu pierwszej części z niecierpliwością oczekiwałam kolejnego tomy, by dowiedzieć się jak potoczą się losy Colluma.

"Ten, kto niczego nie kocha, niczego nie rozumie."

Na początku trudno było mi wkręcić się w tę powieść. Jednak po kilkunastu stronach znowu zostałam bezpowrotnie wciągnięta do Magisterium - szkoły dla magów.

Akcja jest stała. Nie ma tutaj wielu zwrotów akcji, ale to nie znaczy że nic się nie dzieje. Bo dzieje się naprawdę dużo. Autorki nadal utrzymują poziom pierwszej części, czyli Próby żelaza.

W tej części widać dużą zmianę w Collumie. Zachowuje się inaczej niż w poprzednim tomie. Chłopak dorósł, chociaż momentami zachowywał się na moje zbyt poważnie.

Niestety bardzo, ale to bardzo denerwowali mnie najlepsi przyjaciele Calluma. Zachowywali się jakby zjedli wszystkie rozumy. Natomiast pokochałam Jaspera. Mimo że może wydawać się on jest "czarnym" charakterem, to okazuje się, iż wcale nie jest taki zły. Chociaż muszę przyznać, że na samym początku miałam ochotę go zabić.

Zakończenie było chyba największym atutem tejże powieści. Jednak mimo to, czuję się nieusatysfakcjonowana. Nie mogę doczekać się poznania dalszych losów magów.

"Nasza rodzina nie jest zawsze taka, jak nam się wydaje."

Okładka, a właściwie całe wydanie książki jest piękne. Wszystko idealnie do siebie pasuje i tworzy spójną całość. Cieszę się, że wydawnictwo zachowało oryginalną okładkę.

Polecam wam tę serie bardzo serdecznie. Wiele osób narzeka, że Magisterium to marna podróbka HP. Są podobieństwa, nie mogę zaprzeczyć. Jednak ja nie należę do fanów "chłopca, który przeżył", więc dla mnie seria Holly Black i Cassandry Clare jest znacznie lepsza.

Wydaje mi się, że książka ta spodoba się szczególnie młodszym czytelnikom (11 lat i wzwyż), więc bez obawy możecie sprezentować ją młodszemu rodzeństwu, kuzynostwu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-07-2016 o godz 19:40 przez: Książkożercy
Przed Callem, Tamarą i Aaronem drugi rok w szkole magii – Magisterium. Po przejściu Próby Żelaza rozpoczynają Rok Miedzi – podobno najtrudniejszy i najbardziej wyczerpujący rok nauki w szkole. Na młodych uczniów czekają nowe wyzwania – misje. Ponieważ adepci sztuki magicznej znają już teorię, będą musieli się wykazać w zadaniach terenowych, opuszczając nawet bezpieczne mury Magisterium. Wkrótce po rozpoczęciu roku na szkołę i magów pada blady strach – ktoś ukradł Alkahest, miedzianą rękawicę, która wykuta została z połączenia wszystkich żywiołów i miała tylko jeden cel: pozbawić maga chaosu (makara) jego niezwykłej i rzadkiej zdolności, ponieważ makar posiada zdolność kontrolowania chaosu (w książce jest nim na przykład Aaron, przyjaciel głównego bohatera). Rękawica w rękach zła może przymieść spustoszenie i zagładę wielu magów. Call, Tamara, Aaron – nie bacząc na niebezpieczeństwo – wyruszają z niebezpieczną misją odzyskania cennego przedmiotu.
Druga część serii Magisterium podobała mi się bardziej od pierwszej. Autorki rezygnują z rozbudowanych opisów całego uniwersum, dając pierwszeństwo akcji, intrydze, przygodzie – to wciąga, a na nudę nie ma czasu. Choć nie ma w książce rozbudowanych opisów zatrzymujących akcję, to odnosi się wrażenie, że świat stworzony przez pisarski duet jest spójny. Magiczne uniwersum opiera się o harmonię i istnienie żywiołów: ognia, wody, ziemi, powietrza. I chaosu.
W książce „Magisterium. Miedziana rękawica” znajduję to wszystko, co powoduje, że na wiele godzin porzucam wszystkie interesujące zajęcia, by nie wychodzić ze świata wykreowanego przez autorki. Call Hunt jest bohaterem, którego polubiłem jeszcze bardziej. Jest przede wszystkim bohaterem wyrazistym, skrywającym przed otoczeniem bolesny dla siebie sekret. Musi walczyć ze złem, które zamieszkało w jego duszy. Nie sposób nie kibicować jego poczynaniom.
Zdecydowanie więcej było tutaj zaskakujących zwrotów akcji, fabularnych rozwiązań-pułapek, w które nie raz dałem się złapać jak zwierzyna we wnyki. Akcja – choć rozwija się powoli, nie gna do przodu od samego początku – z każdą stroną robi się coraz bardziej intrygująca i nieoczysta.
Polecam nie tylko wielbicielom książek spod znaku Harry’ego Pottera. Spodoba się fanom takich serii jak Zwiadowcy czy Percy Jackson – bo we wszystkich tych książkach liczą się przede wszystkim przygody młodych bohaterów, które mają porywać za sobą czytelnika, nie pozwalając mu oderwać się od książki. Magisterium można spokojnie postawić na tej samej półce co wspomniane tytułu. I chociaż książka adresowana jest do młodszej młodzieży (tak +10) – czekam na kolejną części.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2016 o godz 17:41 przez: Miasto Książek
Call wakacje spędza z ojcem. Jednak nie są one łatwe ani przyjemne. Pewnego razu chłopak odkrywa, że ojciec planuje coś złego i młody mag musi przed nim uciekać. Schronienie znajduje u swojej przyjaciółki Tamary i tam spędza końcówkę wakacji. Tymczasem powrót do Magisterium nie okaże się zbawieniem dla chłopaka tylko kolejną przeszkodą. Ze szkoły znika starożytna rękawica, a o kradzież zastaje posądzony ojciec chłopaka. Jednak czy to on jest winny? Jaką tajemnice skrywa Call? Czy przyjaźń trójki młodych magów przetrwa?Pierwszy tom tej serii czyli "Próbę Żelaza" czytałam ponad rok temu i bardzo mi się podobał. Z tego co pamiętam wielokrotnie w recenzjach spotykałam sie z porównywaniami do Harry'ego Pottera i szczerze Wam powiem, ze nie zgadzam się z tym. Jedynymi podobieństwami jest trójka przyjaciół magów i na tym to się kończy.

"Miedziana rękawica" od razu zaczyna się od akcji. Bardzo podobało mi się to, że zostało przypomniane w skrócie to, co działo się w pierwszym tomie, bo uświadomiłam sobie podczas lektury, ze wiele rzeczy zapomniałam. A co do fabuły, bardzo mi się podobała! ♥ Cały czas coś się działo. Nie było nudnych wątków, nudnych lekcji. Tylko ucieczki, wyznawanie tajemnic, żywiołaki i ogarnięci chaosem.

Bohaterowie mimo młodego wieku byli sprytni i pomysłowi. W tej części trochę działał mi na nerwy Aaron, ale jako makar miał ciężko, więc mu wybaczam. Za to od początku do prawie samego końca nie trawiłam Tamary, która zachowywała się okropnie!

Naprawdę jestem pod wrażeniem tej książki, bo Cassandra Clare i Holly Black odwaliły kawał dobrej roboty. Podczas lektury miałam wrażenie jakbym czytała powieść jednej autorki, a nie dwóch. Wszystko było spójne i wyjaśniało się z czasem, nie pozostawało żadnych niedopowiedzeń. Kolejny tom zapowiada się równie interesująco i ciekawie jak ten i ja już będę wyczekiwać kolejnego tomu :D

Dlatego jeżeli czytaliście Próby Żelaza to koniecznie sięgnijcie po jej kontynuację! A jeżeli jeszcze nie zaczęliście swojej przygody w Magisterium to koniecznie to nadróbcie, bo to świetna seria przygodowa, pełna magii, przygód, tajemnic i niespodzianek. No i póki co, z czego ogromnie się cieszę, nie ma wątku miłosnego! Także jeszcze raz serdecznie polecam! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2016 o godz 10:19 przez: Sol
"Miedziana rękawica" to tom drugi cyklu Magisterium, napisanego przez dwie popularne autorki. Jedna z nich jest moją ulubioną, a chodzi oczywiście o Cassandre Clare! Dlatego też byłam ciekawa tegoż dzieła. Tom pierwszy "Próba żelaza" mi się spodobał, więc ucieszyłam się, że będzie kontynuacja. Seria ta jest porównywana do Harrego Pottera, ja osobiście nie będę porównywała, bo... Chyba jako jedna z nielicznych osób uchowałam się, nie czytając Pottera. Niemniej Magisterium sobie chwalę.

"Miedziana rękawica" to nic innego, jak ciąg dalszy przygód Calluma Hunta i jego przyjaciół. Fabuła toczy się swoim rytmem, który został narzucony przez autorki w tomie pierwszym. Czasami się dłuży, a czasami przyspiesza, przez co ogólnie oceniam akcję, jako dobrą. Chociaż spodziewałam się, że porwie mnie ciut bardziej. Niemniej rozumiem, że to młodzieżówka, a ja jestem przyzwyczajona do tych akcji z książek dla starszego czytelnika. Dlatego też nie będę się czepiała, bo w zasadzie, w książce dużo się dzieje.


Zastanawiałam się, czy kontynuacja będzie lepsza od "jedynki". Pierwszy tom był dobry, a drugi niczym od niego nie odstaje. Autorki nie sprawiły, że kontynuacja jest gorsza, jak to czasami ma miejsce. Nie. Otóż moim zdaniem obie książki są na równi. Przy obu bawiłam się dobrze i nie zawiodłam się. Może też dlatego, że jakoś niespecjalnie wysoko ustawiałam tej serii poprzeczkę. Nie nastawiałam się na coś wow, ale naprawdę dobrze się bawiłam.

Postaci należą do tych sympatycznych. Owszem, da się niektóre osobistości znielubić... Jak w każdej książce, ale ja nie zapałałam negatywnymi emocjami względem którejś z postaci. Nie zżyłam się również z żadną, jak to mam w zwyczaju... Sądzę, że autorki mogły trochę bardziej tchnąć życie w swoje postaci, może wtedy miałabym okazję poczuć coś więcej niż czytelniczą, lekką sympatię. Niemniej sądzę, że i tak kreacja postaci nie jest zła. Jest dobra i na pewno znajdą się fani Calluma i jego przyjaciół.

Cykl "Magisterium" kierowany jest głównie do młodzieży i to właśnie jej polecam tom pierwszy i drugi. Sądzę, że ta powieść spodoba się młodszemu czytelnikowi.

sol-shadowhunter.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-07-2016 o godz 15:49 przez: Książkomaniacy
Po pierwszym roku w Magisterium - wspaniałej, a zarazem mrocznej szkole magii Call wraca do domu. Okres wakacyjny, rozstanie z przyjaciółmi, odpoczynek od szkoły nie wpływa na chłopca dobrze. Na szczęście zabrał ze sobą swojego pupila - wilka Havoca. Pobyt w Magisterium nieźle namieszał w życiu chłopca. Pogorszyły się przede wszystkim jego stosunki z ojcem. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, odbudować relacje. Co więcej - prawdopodobnie ojciec zamierza go zabić! Call musi uciekać. Jedynym miejscem, gdzie ojciec nie zdoła tego zrobić jest Magisterium. Tam, pod opieką potężnych magów, nie grozi mu niebezpieczeństwo. A jednak... Skradziono bowiem potężne narzędzie, które może przynieść zagładę i zburzyć świat magii. W niepożądanych rękach może narobić wielu szkód.


Callum i dwójka jego przyjaciół samowolnie opuszczają szkołę, by stoczyć walkę z arcygroźnym przeciwnikiem i zapobiec upadkowi Magisterium.


"Miedziana Rękawica" jest udaną kontynuacją. Początek nieco nudniejszy, ale wraz z kolejnymi stronami akcja nabiera tempa. Okazuje się, że Magisterium nieco straciło na swej magii, bowiem uczniowie będą uczyć się także zwyczajnych rzeczy. Ogromnym wynagrodzeniem są jednak misje, samodzielne wędrówki poza Magisterium. To daje czytelnikowi szansę na poznanie świata zewnętrznego - pełnego czyhających niebezpieczeństw.

"Miedziana Rękawica" jest książką pełną nierozwiązanych tajemnic z przeszłości, niespodzianek i genialnych zwrotów akcji.

Książka jest opowieścią o prawdziwej przyjaźni, lojalności i magii. Wartości, które należy przyswajać najmłodszym czytelnikom. Bo to dla nich jest ta książka - dla dzieci i młodzieży. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-11-2017 o godz 18:45 przez: stangres
Całkiem udana kontynuacja opowieści i o ile pierwszy tom trącał podobieństwem do Harrego Pottera tak tu podobieństwo się kończy a zaczyna się całkiem nowy świat. Może jedynie główny bohater nie do końca budzi sympatię przez swoje ciągłe, nieustające wewnętrzne rozterki. Na pewno w przyszłości sięgnę po kolejne części.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2016 o godz 16:11 przez: Paulina Małecka
Następna część z serii Magisterium nie zawodzi :) Super książka, przyjemnie się czyta, gorąco polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Cassandra Clare

Cassandra Clare to amerykańska pisarka urodzona w 1973 roku w Teheranie. Jako dziesięciolatka wraz z rodzicami dużo podróżowała, jednak na stałe osiadła w Nowym Jorku, gdzie zakochała się w krajobrazie Manhattanu. Jej popularność rozpoczęły dwa opowiadania - "Draco Trilogy" związane fabularnie z cyklem powieści o Harrym Potterze oraz "The Very Secret Diaries" inspirowane "Władcą Pierścieni". Autorka serii pod tytułem "Dary Anioła".

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Terapeutka Paris B.A.
4.7/5
26,25 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nigdy Follett Ken
4.7/5
37,93 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mów mi Win Coben Harlan
5/5
37,32 zł
43,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabawa w chowanego Musso Guillaume
4.3/5
27,96 zł
38,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ta, która zawiniła Corry Jane
4.8/5
28,78 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rebeka Du Maurier Daphne
4.7/5
30,36 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Desperacja King Stephen
5/5
33,32 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kirke Miller Madeline
4.4/5
33,25 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Za zamkniętymi drzwiami Paris B.A.
4.5/5
30,70 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas łaski Grisham John
4.8/5
32,21 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Była sobie rzeka Setterfield Diane
4.4/5
30,22 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zima świata Follett Ken
5/5
43,22 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Regulatorzy King Stephen
5/5
31,80 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Łowca snów King Stephen
4.5/5
38,77 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom stu szeptów Masterton Graham
4.4/5
35,49 zł
39,90 zł
23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Później King Stephen
4.5/5
30,22 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zapłaty Grisham John
5/5
31,88 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego