Made in Poland (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 18,98 zł

18,98 zł 34,90 zł (-45%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W związku z dużą liczbą zamówień, nie gwarantujemy dostawy produktów z oferty Empik przed Mikołajkami. Przepraszamy.
Zamówienia od innych firm, sprzedających na Empik.com, są realizowane na bieżąco. Pamiętaj, że zakupy od ręki zrobisz w salonach Empik!

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Marat Emil , Wójcik Michał Książki | okładka miękka
18,98 zł
asb nad tabami
Opracowanie zbiorowe Książki | okładka twarda
16,00 zł
asb nad tabami
Opracowanie zbiorowe Książki | okładka miękka
19,93 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Stanisław Likiernik żołnierz Kedywu. To jego doświadczenia złożyły się na literacką postać, która dała nazwę całemu pokoleniu – pokoleniu Kolumbów. Brał udział w najważniejszych akcjach sabotażowych, wykonywał wyroki podziemnego sądu. W powstaniu warszawskim walczył na Woli, Starym Mieście i Czerniakowie. Był kilkakrotnie ranny. Został odznaczony orderem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych. Od 68 lat na emigracji we Francji.

Po siedemdziesięciu latach od Powstania Warszawskiego zdecydował się opowiedzieć o wstrząsających, prawdziwych losach żołnierzy i dowódców AK, o kulisach pracy w dywersji, o trudnych wyborach dotyczących życia i śmierci wrogów i przyjaciół.

Nigdy nie krył swojego krytycznego stosunku do powstania. O grupie dowódców wysyłających bohaterską młodzież na barykady mówi bardzo ostro (podkreślając, że nie dotyczy to J. Bokszczanina i K. Iranka-Osmeckiego). Jednocześnie broni honoru, godności i solidarności powstańczej młodzieży. Byliśmy żołnierzami, musieliśmy wykonywać rozkazy - przypomina. Jego zdaniem rozsądek nie musi oznaczać tchórzostwa, chłodna analiza nie musi być podszyta cynizmem, a obrona wolności nie musi być samobójstwem. Tę wiarę ukształtowały w nim wspomnienia młodości.

I o tym jest ta książka: o pokoleniu Kolumbów, którego Stanisław Likiernik jest jednym z ostatnich przedstawicieli, o polskości, która nie musi być skażona przekleństwem nacjonalizmu i o odwadze, której nie można mylić z zamiłowaniem do bohaterskiego umierania.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Made in Poland
Autor: Marat Emil , Wójcik Michał
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-06-04
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 20 x 130
Okres historyczny: Polska i Polacy podczas II wojny
Indeks: 14547898
średnia 4,7
5
30
4
6
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
5/5
16-03-2016 o godz 06:42 przez: Kosciej
Marat i Wójcik robią naprawdę dobrą robotę. Ich wywiady-rzeki z AKowcami czyta się szybko. Pochłaniają czytelnika bez reszty.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
05-09-2015 o godz 22:54 przez: Martyniaak
Książka jest naprawdę niesamowita. Kusi już stojąc na półce w księgarni pięknym projektem okładki i niebanalnym tytułem. Dopisek "Powstanie warszawskie to katastrofa" jest bardzo ważnym czynnikiem, dla którego po tę książkę sięgnęłam. Dlatego, że zawsze, (a może moje 17 lat to zwyczajnie za krótko?), ale to zawsze, o powstaniu słyszałam tylko pozytywne opinie. Argumentem jest zawsze zdanie, że powstanie, chociaż przegrane, dało Niemcom do myślenia i sprawiło, że nas docenili i choć trochę zaczęli szanować. Tymczasem Pan Stanisław Likiernik zdanie ma o 180 stopni inne i bardzo wiarygodne nie tylko ze względu na literackość opisów, ale na fakt, że jest uczestnikiem powstania, a nie jego synem czy wnukiem. Ten wywiad-rzeka dał mi wiele do myślenia. Uważam, że powinno być więcej tego typu książek, które weryfikują patriotyczne patrzenie na świat. Absolutnie nie krytykuję tego prądu myślenia, bo sama się za patriotkę poczuwam. Ale prawdę znać powinniśmy, nawet jeśli jest ona najgorsza. Polecam tę książkę wszystkim. Z całego serca, a tym bardziej umysłu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
16-10-2014 o godz 19:44 przez: martyna74
Przeczytałam. Polecam. Warto zdecydowanie. Powodów jest wiele. Przede wszystkim sam temat, ale też świetny język. Pan Likiernik opowiada pięknie i ze swadą,a panowie Marat i Wójcik niezwykle mu pomagają, zadając mądre, ale często trudne i prowokujące pytania. Dla mnie ta książka to kawał historii, niestety smutnej i tragicznej, choć, bez wątpienia, pełnej bohaterstwa. I jedna refleksja. Jacy oni byli młodzi. Urodzeni w latach 20tych. Patrzymy na zdjęcia i widzimy młodych, dorosłych ludzi, ale przecież to dzieciaki... I te dzieciaki wysyłały inne dzieciaki na śmierć. Taki Amorek... Pan Likiernik ma rację - nie jest to powód do dumy i chwały.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
07-07-2014 o godz 11:37 przez: annah
Znakomita książka, od której człowiek odrywa się chwilami tylko dlatego, że czytanie o pewnych sprawach jest zbyt bolesne.
Opowieść o Kolumbach głosem człowieka, który dał nazwę całemu pokoleniu. Szczera do bólu, dramatyczna, wciągająca, przejmująca i tragiczna. Od pewnego momentu z niechęcią zerkałam na przypis, bo byłam pewna, że młody człowiek, o którym właśnie czytam, zakończył swoje życie albo w 1943, albo 1944 roku.
Pijani "Kolumbowie"? Przeklinający "Kolumbowie"? Ależ tak. Niczego nie ujmuje to jednak ich wyjątkowości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-08-2014 o godz 00:00 przez: Kasia Krzemieniak
Z okazji okrągłej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego książki o tej tematyce zalewają polski rynek. Jest w czym wybierać. A "Made in Poland" należy koniecznie wybrać i przeczytać, ale nie na raz. Na raz się nie ud, bo to opowieść zbyt tragiczna i zbyt bolesna. Ale obala mity, a Likiernik nie boi się mówić szczerze, negować głupich wyborów polskich powstańców. Zmienia pogląd na każdy z 63 dni walk.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-01-2016 o godz 20:38 przez: Marcin Zacharczuk
Książka opisująca jeden z tragiczniejszych momentów historii Polski i jej młodego pokolenia lat II wojny światowej. Czytając ją przenosisz się na warszawskie ulice, czasu przed powstaniem warszawskim i czasu samego powstania - opowiadaniem jednego z jego bohaterów. Czujesz się jakbyś sam miał karabin pod płaszczem w sierpniu...i chcesz w końcu walczyć z wrogiem. Trzeba poznać tą historię.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-09-2014 o godz 00:00 przez: JodarinGrin
Jest to najlepsza książka jaką w życiu czytałem. Relacja z wojny jednego z członków pokolenia 1920, młodych, odważnych, których wojna ukształtowała nie tylko literacko. Made in Poland to niezwykły reportaż Stanisława Likiernika, dotyczący życia na wojnie oraz Powstania Warszawskiego. Dla mnie była to fascynująca lekcja historii i pokory. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
05-06-2015 o godz 00:00 przez: Szymon Marcinkowski
Bardzo dobrze, że ktoś taki, jak Stanisław Likiernik mówi jaka jest prawda o powstaniu. Mówi, że było źle zorganizowane, nieprzemyślane i stało się wyrokiem śmierci dla bardzo wielu młodych ludzi, prawdziwych bohaterów tego powstania. Wspaniała i prawdziwa książka o tym, o czy tak wielu boi się mówić albo w ogóle boi się pomyśleć. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-07-2014 o godz 00:00 przez: Nestia
Jeśli ktoś podobnie jak ja interesuje się tematyką powstańczą ta książka go nie zawiedzie. Bardzo autentyczna, oraz szczera do bólu, bez niepotrzebnego patosu napisana z dużą wrażliwością oraz wnikliwością. Niezwykle prawdziwy obraz wyłaniający się z relacji naocznego świadka wydarzeń. Jedna z tych książek, które się zapamiętuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-12-2015 o godz 16:38 przez: einstein
bardzo ciekawy człowiek, który dużo widział, patriota................................................................................................................................................................................................................
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-07-2014 o godz 20:08 przez: Anna Borawska
Odczarowuje mit powstania i lat okupacji. Perspektywa doświadczenia Kolumbów z krwi i kości, z prawdziwej krwi, a nie romantycznych mrzonek. Zrozumiałam, dlaczego moi bliscy, którzy przeżyli te lata, tak niewiele i tak niechętnie o tym czasie mówili...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-11-2018 o godz 11:12 przez: arkadjan
Bardzo dobra książka - "wywiad rzeka" z żołnierzem Kedywu. Wielka historia opowiedziana normalnym językiem. Dla niektórych prawdopodobnie będzie obrazoburcza. Zwłaszcza fragmenty dotyczące decyzji o wybuchu Powstania.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-11-2018 o godz 18:19 przez: Ducha
Polecam każdemu, kto chciałby poznać inne spojrzenie na tematykę Powstania Warszawskiego i jego słuszności. Dobry wywiad, który płynnie się czyta, mimo opisywanych w nim (nierzadko brutalnych) zdarzeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-12-2017 o godz 10:06 przez: futer
Bardzo ciekawa pozycja. Książka napisana w formie wywiadu. Szybko się czyta. Wiele ciekawych wątków związanych z Powstaniem Warszawskim.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-09-2018 o godz 09:05 przez: Piotr
Rewelacyjna książka. Warto poznać tak trzeźwe, a jednocześnie krytyczne świadectwo uczestnika Powstania Warszawskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-12-2014 o godz 08:53 przez: Krzysztof Dudkowski
rewelacyjna rozmowa z jednym z żołnierzy warszawskiego Kedywu bez owijania w bawełnę widzimy tamte czasy
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-04-2016 o godz 17:50 przez: Jarosław Kubaszewski
Chociaż nie zgadzam się z oceną powstania warszawskiego to uważam że warto się zapoznać
z ta pozycją.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-11-2016 o godz 17:07 przez: Maria Pirga
pozycja godna polecenia zwłaszcza że prezentuje trochę inne spojrzenie na AK, powstanie...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
08-09-2017 o godz 10:56 przez: Ewa Siekielewska
Bardzo ciekawa książka, zarówno pod względem treści jak i formy, polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-02-2016 o godz 13:36 przez: Konrad
Dobra książka. Wspomnienia pisane "od siebie" - nie pod publiczność.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Baronówna Wójcik Michał
0/5
31,50 zł
34,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ruchome cele Atwood Margaret
5/5
30,33 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pulverkopf Pasewicz Edward
5/5
26,08 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Burgess Strout Elizabeth
5/5
29,92 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kantor Pleśniarowicz Krzysztof
5/5
29,48 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego