Lider w trampkach czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą (okładka miękka)

Oferta empik.com : 44,25 zł

44,25 zł 59,00 zł (-25%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Książka „Lider w trampkach, czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą” powstała z myślą o liderach, którzy poszukują drogi do autentycznego przywództwa.

Bazuje na własnych doświadczeniach autorki, która przez 15 lat czynnie pracowała jako lider w firmach o zasięgu lokalnym i globalnym. Jednak jej historia jest tylko pretekstem, aby zaprosić czytelnika do refleksji nad własnym stylem przywództwa i zdefiniowania ideału, do którego zmierza.

W tym celu, autorka czerpie z najnowszych teorii dotyczących przywództwa przyszłości, badań, ale także wiedzy z obszaru coachingu, przeprowadzając czytelnika przez konkretne narzędzia coachingowe.

To co niewątpliwie wyróżnia „Lidera w trampkach” to osobista relacja z czytelnikiem, forma przekazu bazująca na metaforach i opowieściach, a także mnogość pytań prowokatywnych, które są skierowane bezpośrednio do czytelnika. To sprawia, że może się on poczuć jednocześnie jak obserwator i bohater pasjonującej historii przywództwa w zgodzie ze sobą.

To, czego może doświadczyć czytelnik w czasie lektury „Lidera w trampkach”, to:

  • 296 stron dobrej lektury
  • 60 pytań prowokatywnych
  • 13 źródeł danych zaczerpniętych z badań naukowych
  • 10 bloków do ewaluacji swojego przywództwa
  • 6 narzędzi coachingowych
  • test zwiększający samoświadomość
  • listę książek do rozwoju przywództwa … oraz trudną do zliczenia ilość metafor i niemożliwą do przewidzenia dawkę emocji!

"Często myślimy, że bycie menedżerem lub liderem to tylko rola zawodowa, do której można się „jakoś” przygotować. Szybko okazuje się jednak, że to coś dużo bardziej osobistego. Liderem po prostu się jest, tak samo jak jest się rodzicem, przyjacielem czy też członkiem społeczności. Do bycia liderem wnosimy zatem całego siebie, wraz z talentami, wartościami, kompetencjami ale też i obawami. Dlatego też nieustannie warto kształtować siebie, a nie tylko uczyć się technik pracy menedżerskiej. Do tego właśnie – w moim odczuciu – zaprasza autorka książki „Lider w trampkach”. Dla mnie to podróż przez metafory, opowieści, ale też rzetelne koncepcje i narzędzia, które mogą pomóc każdemu, kto choć raz pomyślał o podróży,jaką jest leadership."

Grzegorz Filipowicz, ekspert ZZL, Prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner
 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Lider w trampkach czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą
Autor: Jakubicz Małgorzata
Wydawnictwo: Infor.pl
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 294
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-29
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 20 x 147
Indeks: 37995676
średnia 4,4
5
5
4
1
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
4/5
04-05-2021 o godz 10:59 przez: Patrycja
Takiej książki jeszcze nie było. I z pewnością dzięki jej unikalnej formule wiele o niej jeszcze usłyszymy. Dlaczego? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Z jednej strony książka ta traktuje o poważnym temacie jakim jest przewodzenie innym. Bycie liderem oznacza branie odpowiedzialności m.in. za rozwój innych. A to znowu wymaga świadomości i pomysłu na to jak chcemy to robić i po co. Z drugiej strony autorka zaprasza nas do intymnej relacji coacha i coachee. Macie odwagę, aby skorzystać z zaproszenia i zmierzyć się ze swoim wewnętrznym ja? Odpowiedzcie sobie sami. Ale szczerze zachęcam. To bezpieczna forma - zawsze można książkę zamknąć na chwilę, odłożyć, ochłonąć i wrócić wtedy, gdy będzie się gotowym. Z trzeciej zaś perspektywy Pani Małgorzata operuje taką mnogością metafor i anegdot, że buzia sama się uśmiecha, a podążanie za procesem transformacji jaką opisuje od razu staje się prostsze, łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Dzięki metaforze tak umiejętnie użytej przez autorkę, mamy pewność, że rozumiemy przekaz dokładnie tak, jak sobie to zaplanowała. Znając powołane w treści postacie i znane z bajek, baśni, filmów, książek historie nie pozwalają na naditerpretacje. Przyznam szczerze - mistrozwski zabieg! Ta pozycja skrywa jeszcze dwa elementy, które nadają jej charakter pozycji obowiązkowej dla każdego lidera - są to badania naukowe na które autorka powołuje się praktycznie w każdym rozdziale oraz jej własne, osobiste przeżycie. Oba elementy uwiarygadniają każdą tezę. A na deser - niespodzianka. "Lider w trampkach" to nie tylko autobiograficzny poradnik jak zostać autentycznym i skutecznym liderem - to także zestaw wielu ciekawych i pomocnych ćwiczeń, które pozwolą nam zweryfikować jak daleko jesteśmy od siebie samych, co już o sobie wiemy, a czego musimy się dowiedzieć. To taki prezent od autorki - zaangażowanego coacha, która oddała nam część swojego warsztatu. Ta książka pozwala nam skorzystać z bogatego doświadczenia autorki - biznesowego i rozwojowego. Dostajemy podany w bardzo przystępny sposób swojego rodzaju kurs na transformację i doskonalenie siebie. Gorąco polecam, gdyż pomimo lekkiego języka metafor i anegdot pozycja ta kryje wielkie przesłanie. Książka też jest przepięknie wydana - duża czcionka, podział na rozdziały i miejsce na wykonywanie ćwiczeń. Dużą wartością dodaną są też przypisy w których znajdziemy wiele przydatnych adresów i odniesień. To kopalnia wiedzy. Zachęcam gorąco do lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
04-05-2021 o godz 18:52 przez: Joanna Celusta
Gdyby ta książka stała się pozycją obowiązkową przed rozpoczęciem roli lidera, wielu pracowników miałoby okazję doświadczyć zdecydowanie lepszej jakości życia zawodowego. O inteligencji emocjonalnej, empatii w biznesie czy tego w jaki sposób wyciągać wnioski ze swoich błędów, nie uczymy się na drodze klasycznej edukacji. Zatem książki takie jak ta, w mojej ocenie, są niezastąpionym i bezcennym źródłem wiedzy opartej zarówno na osobistych doświadczeniach autorki jak i badaniach wielu znanych postaci. Dodatkowo ciekawa, storytellingowa forma przedstawienia tematów wcale nie lekkich, pozwala w przyjemny i wzruszający sposób poczuć, że bycie dobrym liderem leży bardziej w samoświadomości aniżeli w wyuczonych i powtarzalnych schematach. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
04-05-2021 o godz 18:16 przez: agacia0903
Książkę zaczęłam czytać z ciekawości... Byłam ciekawa autorki i tematyki. Nie miałam oczekiwań. Chciałam bliżej poznać temat bycia liderem. Myślałam, że to kolejny poradnik... ale nic z tych rzeczy! Książka wciąga jak najlepszy kryminał. Konfrontuje ze sobą, pomaga się zatrzymać i pomyśleć o sobie, zabrać się za swój rozwój, przemyśleć relacje. Autorka dzięki wielu historiom z własnego doświadczenia burzy dystans i wzbudza wiarygodność, a także poczucia że tworzymy relację. Wspólne spacery, pływanie łódką, picie kawy... To była piękna przygoda!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
05-05-2021 o godz 13:31 przez: Anonim
“Liderem się jest, a nie bywa przez kilka godzin w pracy” to sentencja, która idealnie definiuje tę książkę. W swojej publikacji autorka zabiera nas w osobistą podróż w głąb własnej przemiany z lidera w szpilkach i garniturze, do tytułowego lidera w trampkach, pokazując jak różnie możemy definiować dziś pojęcie przywództwa. Kluczem do tej przemiany jest świadomość siebie i chęć poznania własnych talentów. Historii tej towarzyszy cała masa anegdot, metafor, a czasem także zaskakujących i współczesnych nawiązań do świata mediów, kultury czy literatury. Po kilku akapitach człowiek orientuje się, że jest to ciekawy splot pomiędzy osobistymi doświadczeniami autorki, które łączą się i prowadzą do wniosków popartych badaniami i naukowymi publikacjami. Tempo tej podróży i narracja są szybkie, a relacja, którą nawiązuje autorka bardzo bliska i bezpośrednia. Mimo energetycznej narracji, która czasem może prowadzić do utraty głównego wątku, na czytelnika czekają „progi zwalniające”, w postaci podsumowań na zakończenie każdego rozdziału. Ponad to każdy rozdział posiada także miejsca na uzupełnienie własnych notatek, czy też odpowiedzi na prowokacyjne pytania autorki, które skłaniają do refleksji i własnych wniosków. To wszystko sprawia, że pozycja ta to nie jednorazowa lektura, lecz początek osobistej przygody z przywództwem, do której zaprasza nas autorka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-05-2021 o godz 18:50 przez: Ewelina
Ta książka nie jest naukowa, nie jest kanciasta ani kwadratowa...Ta książka ma duszę. To pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy po przeczytaniu zaledwie kilku pierwszych stron. "Lider w trampkach czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą" Małgosi Jakubicz to inspirująca i pełna refleksji lektura o roli lidera we współczesnej organizacji działającej w zmiennym i niepewnym otoczeniu. Ta książka jest bardzo ludzka i osobista. Małgosia daje nam w niej spory kawałek siebie, bez obaw, z dużą otwartością. "Lider w trampkach" jest zupełnie inny niż książki, które dotychczas przeczytałam. To lektura niezwykła i nietuzinkowa. Piękna dzięki prostocie przekazu i wzruszeniom, które momentami wywołuje. Czytając niektóre jej fragmenty miałam ciarki na plecach, bo dotknęła mnie osobiście...mnie Eweliny Jatczak. Autorka w nienachalny, ujmujący sposób i jednocześnie z dużą konsekwencją zachęca do refleksji nad sobą i do pracy nad swoim rozwojem. W prosty i przyjemny sposób przekazuje czytelnikom treści merytoryczne, które przybliżają tematykę przywództwa służebnego oraz uświadamiają czytelnikowi, jakie kroki warto podjąć by stać się świetnym liderem, takim jedynym w swoim rodzaju, który żyje w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. To książka, która ma szansę niejednemu liderowi otworzyć nie tylko oczy ale i serce. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Praktyki HRM 2. Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku Opracowanie zbiorowe
0/5
42,62 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Umowy terminowe. Jak zatrudniać pracowników Opracowanie zbiorowe
0/5
51,30 zł
59,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko… Opracowanie zbiorowe
0/5
42,62 zł
49,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego