Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.
Sprawdź jak złożyć zamówienie krok po kroku.
Możesz też zadzwonić pod numer +48 22 462 72 50 nasi konsultanci pomogą Ci złożyć zamówienie.
Wyjątkowe przepisy ze szczyptą miłości.
W książce znajdują się sprawdzone receptury na zdrowe, pożywne i pyszne dania. Od wspaniałych zup, przez tradycyjne potrawy z kasz po pieczenie i świąteczne słodkości. "Receptury mojej babci" pozwolą powrócić do smaków dzieciństwa, przypomnieć sobie beztroskie lata, co sprawi, że staną się ulubioną książką w niejednym domu. Ugotuj smakołyki z dawnych lat i ciesz się nimi wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.
Ta pięknie wydana, nostalgiczna książka oferuje tradycyjne, często zapomniane przepisy. Dodatkowo zawiera liczne wskazówki i rady kulinarne doświadczonej gospodyni.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tytuł: | Kuchnia polska. Receptury mojej babci |
Autor: | Aszkiewicz Ewa |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Publicat |
Język wydania: | polski |
Język oryginału: | polski |
Liczba stron: | 192 |
Numer wydania: | I |
Data premiery: | 2016-10-12 |
Forma: | książka |
Wymiary produktu [mm]: | 272 x 25 x 223 |
Indeks: | 15512093 |
Podziel się na Facebooku
Właśnie zrecenzowałem Kuchnia polska. Receptury mojej babci
Wyjątkowe przepisy ze szczyptą miłości.W książce znajdują się sprawdzone receptury na zdrowe, pożywne i pyszne dania. Od wspaniałych zup, przez tradycyjne potrawy z kasz po pieczenie i świąteczne ...My nie umiemy, chociaż jak przez mglę przewija się w mojej pamięci ich smak. Z lat szczenięcych pamiętam jeszcze, jak moja Babcia sama ścierała chrzan na sos czy gotowała zalewajkę, ale moi Rodzice już tego nie robili.
Świat stał się globalną wioską i ten fakt znajduje swoje odbicie także w naszych domowych kuchniach. Jednak są takie chwile, kiedy zaczynamy tęsknić za tradycyjnymi polskimi potrawami. Najbardziej odczułam to na emigracji, ale i będąc w Polsce, nachodzi mnie nieraz ochota, żeby zjeść białą kiełbasę w sosie, takim jak ten, który gotowała moja Babcia, albo zupę z karpia. Tyle tylko, że nigdy nie zapisałam sobie przepisu, a zapytać już niestety nie mogę, nie mam kogo.
Tego błędu nie popełniła Ewa Aszkiewicz, która od 12 roku życia spisuje (za radą swojej babci), kulinarne receptury.
"Kuchnia polska. Receptury mojej babci" Ewy Aszkiewicz to coś więcej niż kolejna książka kucharska. To powrót do lat dzieciństwa i młodości, do tradycyjnych często już zapomnianych smaków i znakomitych, ponadczasowych polskich potraw.
Przepięknie ilustrowana, podzielona na siedem rozdziałów publikacja zawiera przepisy na zupy, jarzyny, surówki i sałatki, ryby, drób i inne mięsa oraz na potrawy wielkanocne i na Boże Narodzenie. Na szczególną uwagę zasługują, moim zdaniem, dwa kolejne działy - "Staropolskie potrawy na postne dni i nie tylko" oraz "Dania codzienne". Znajdziecie tam wiele propozycji na proste, a zarazem doskonałe potrawy rodem z kuchni naszych dziadków. Odkryjecie na nowo polskie produkty - zsiadłe mleko i gęsi smalec. Nie będziecie musieli przeszukiwać Internetu, aby kupić składniki - wszystko znajdziecie w najbliższym sklepie spożywczym.
Duszone ziemniaki z oszukaną jajecznicą smakowały wybornie, mimo, że oboje z Pawłem jesteśmy typowymi mięsożercami, a potrawa jest przeznaczona głównie na postne dni. Zakwas na żur, który przygotowałam na podstawie książki Ewy Aszkiewicz, jest chyba najlepszym, jaki kiedykolwiek zrobiłam (przepis znajdziecie na naszym blogu kulinarnym).
Nie bez kozery autorka jest uznawana, za jedną z najlepszych znawczyń tradycyjnej kuchni polskiej.
Przyrządzanie posiłków na podstawie proponowanych w tej publikacji receptur to prawdziwa przyjemność i zarazem gwarancja, że efekt końcowy Waszych działań, będzie taki, jakim być powinien czyli... bardzo smaczny :)
Opisane prostym, zrozumiałym językiem, domowe przepisy, krok po kroku przeprowadzą Was przez kolejne etapy przygotowywania poszczególnych dań. Przy wielu z nich znajdziecie też porady autorki, tym cenniejsze, że wynikające z wieloletniego doświadczenia.
"Kuchnia polska. Receptury mojej babci" to niezastąpiona pozycja, której nie powinno zabraknąć w biblioteczce każdego, kto chciałby cieszyć się smakami znanymi z dzieciństwa.
Nie znajdziecie natomiast w tej książce barwnych opowieści o wspaniałej polskiej kuchni, ani historii poszczególnych potraw.
Nie przeczytacie o dawnych technikach gotowania, ani o tym, co stawiano na staropolskich stołach.
W tej książce są tylko i wyłącznie przepisy.
Tylko tyle i.... aż tyle
Polecam
http://niestatystycznypolak.blogspot.com
W książce tej znajdziemy 8 rozdziałów następującej treści: zupy, staropolskie potrawy na postne dnii nie tylko, jarzyny, surówki i sałatki, dania codzienne, ryby, drób i inne mięsa, święta Wielkanocne, Boże Narodzenie.
Przepisy na zupy są bardzo praktyczne poprzez to, że podane w przepisie produkty (surowce) są dostępne na rynku, można kupić je w każdym sklepie spożywczym, markecie. Przykładowo zupa chłodnik z kefiru. Kefir, będący źródłem zdrowia, gdy dołączymy do niego owoce, herbatnik, biszkopt czy sok owocowy odkryje przed dziećmi nowe smaki zup tego rodzaju. Kefir po prostu lepiej smakuje, kiedy łączymy go z owocami. W ten sposób dzieci mogą się nauczyć wypijać nawet sam kefir.
Ujęło mnie to, że w zupach krem, autorka proponuje takie dodatkowe składniki jak smalec gęsi, żółtko, cukier.
Jarzyny, surówki i sałatki to pozornie proste dania, ale powinny mieć w przepisie ,,to coś", co pozwoli utrwalić doskonały smak. To wspaniały sposób na odkrywanie tajemnic warzyw takich jak: bób, kapusta , cebula, dynia.
W Daniach codziennych znajdziemy przepisy, jak podkreślić smak prostych dań: krokiety z ziemniaków, kotlety pikantne z ziemniaków, dania z kaszą, kluski, sosy, faszerowane warzywa.
Ryby, drób i inne mięsa: okoń, karaś zapiekany, sandacz, karp, kaczka zapiekana w winie, z jabłkami , kurczak nadziewany owocami, filety z kurczaka, pieczeń jagnięca, szynka wieprzowa - przepisy zachęcają, aby zabrać się do ich zrobienia tych potraw i delektowania się ich smakiem.
Autorka nie zapomina o świętach, bez których wielu z nas nie poznało by urozmaiconych przepisów.
Święta Wielkanocne: staropolski sos chrzanowy, staropolski sos rzeżuchowy, podawany do mięs na zimno, staropolska ćwikła, biała kiełbasa zasmażana, pascha wielkanocna, mazurek daktylowy - tych dań nie może zabraknąć podczas świąt wielkanocnych.
Boże Narodzenie: zupa z karpia, zupa migdałowa, krokieciki ziemniaczano- grzybowe, kruche pierożki do czerwonego barszczu, farsz do kruchych pierożków, karp faszerowany, fasola na sypko, tort orzechowy, legumina makowa.
Tak przygotowane przez autorkę potrawy na każdą okazję to prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy. Doskonale wykonane zdjęcia potraw, proste przepisy, porady autorki to przedsmak wspaniałej wędrówki przygotowanej dla Ciebie Czytelniku.
Wydawnictwo Publicat zaprasza Cię Czytelniku do wspaniałej podróży kulinarnej w okres lat dziecięcych na łamach tej pozycji książkowej napisanej lekkim piórem Ewy Aszkiewicz.