Kraśnik 1914 (okładka  miękka, 04.2018)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Bitwa pod Kraśnikiem (23-25 sierpnia 1914 roku) była jedną z pierwszych, jakie odbyły się podczas I wojny światowej na froncie wschodnim, i pierwszą poważną konfrontacją Rosji i Austro-Węgier. Bitwa pod Kraśnikiem przyniosła armii austro-węgierskiej niewątpliwy sukces, tym istotniejszy, że zwycięstwo zostało odniesione nad potencjalnie silniejszym przeciwnikiem wyłącznie siłami własnymi, bez współdziałania z armią niemiecką. Tym samym walki te zaliczyć można do bardzo wąskiej kategorii starć, w których Austriakom udało się samodzielnie pokonać Rosjan, krzyżując tym samym plany przeciwnika, i zrealizować własne zamierzenia.

Dzięki wysiłkom trzech korpusów udało się odsunąć od Austro-Węgier na pewien, krótki wprawdzie, czas widmo inwazji z północy i realnie zagrozić stanowi posiadania oraz zdolności ofensywnej nieprzyjaciela. Całą bitwę pod Kraśnikiem można zatem uznać za jedną z najpiękniejszych kart w historii austro-wegierskiej siły zbrojnej w schyłkowym okresie istnienia dualnej monarchii. Kart z polskiej perspektywy tym ważniejszej, że w szeregach wszystkich korpusów armii Dankla służyli żołnierze narodowości polskiej, a większość rekrutowała się z terytorium dzisiejszego państwa polskiego.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1187093539
Tytuł: Kraśnik 1914
Seria: Historyczne bitwy
Autor: Błachnio Jan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-19
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 196 x 20 x 126
Indeks: 25537277
średnia 4,1
5
4
4
3
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
30-05-2018 o godz 00:00 przez: Knave | Empik recenzuje
Bitwa pod Kraśnikiem była jedną z pierwszych bitew I Wojny Światowej, jaką rozegrano na froncie wschodnim. Fajnie, że teraz pojawiała się książka, która w szczegółowy sposób opisuje, w jaki sposób austro- węgry odniosły tak spektakularne zwycięstwo. Warto dodać, że do tego zwycięstwa przyczynili sie również Polacy. Pomimo, że nie jestem wielką fanką książek historycznych uważam, że jest to jedna z lepszych propozycji, jakie czytałam o tej tematyce. Bogata jest w wiele interesujących ciekawostek, które na pewno zachęcą do czytania niejednego czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego