Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.
Sprawdź jak złożyć zamówienie krok po kroku.
Możesz też zadzwonić pod numer +48 22 462 72 50 nasi konsultanci pomogą Ci złożyć zamówienie.
Dwie nierozłączne od czasów przedszkola przyjaciółki – Oliwia i Julia nie mogą się doczekać pierwszego dnia w szkole. Ich entuzjazm jednak szybko znika, kiedy spotykają starszego kolegę Wiktora. Chłopiec opowiada dziewczynkom niestworzone historie: o grasującym w szkolnej piwnicy duchu, dosypywanej do mleka soli czy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Czy rzeczywiście na pierwszoklasistów czekają tego typu niespodzianki? Książka przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką czytania.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tytuł: | Klasa 1b. Pierwszy dzień w szkole |
Seria: | Klasa 1b |
Autor: | Bross Helena , Ronns Christel |
Tłumaczenie: | Gruszczyńska Adriana |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Debit |
Język wydania: | polski |
Język oryginału: | szwedzki |
Liczba stron: | 64 |
Numer wydania: | I |
Data premiery: | 2015-09-24 |
Rok wydania: | 2015 |
Forma: | książka |
Wymiary produktu [mm]: | 220 x 30 x 150 |
Indeks: | 17511193 |
Podziel się na Facebooku
Właśnie zrecenzowałem Klasa 1b. Pierwszy dzień w szkole
Dwie nierozłączne od czasów przedszkola przyjaciółki – Oliwia i Julia nie mogą się doczekać pierwszego dnia w szkole. Ich entuzjazm jednak szybko znika, kiedy spotykają starszego kolegę Wiktora. ...Seria „Klasa 1b” wydana przez Debit jest dedykowana dzieciom, które dopiero rozpoczynają naukę czytania, a więc szczególnie dzieciom sześcio i siedmioletnim. Książki w tej serii zawierają historie napisane prostym, zrozumiałym, a przy tym ładnym i poprawnym językiem. Ponadto czcionka jest odpowiednio duża, aby ułatwić samodzielne czytanie początkującym Czytelnikom.
„Klasa 1b. Pierwszy dzień w szkole” Heleny Bross to świetna zabawa i nauka w jednym. Opowiadanie o pierwszym dniu w szkole jest przyjemne, wesołe i bardzo dobrze się je czyta. Jest to także trochę opowieść detektywistyczna z dreszczykiem emocji.
Z drugiej strony książka o pierwszoklasistach jest niezwykle wartościowa, bo porusza problemy bliskie dzieciom, które w najbliższej przyszłości rozpoczną naukę w szkole lub dopiero co ją zaczęły. Większość dzieci przekracza próg szkoły z wielkimi nadziejami, ale także z obawami. „Klasa 1b. Pierwszy dzień w szkole” może być ciekawym wprowadzeniem do rozmowy z dzieckiem o jego uczuciach, które towarzyszą mu podczas wielkiego kroku w jego życiu, jakim jest pójście do szkoły. Nauczyciele, nowi koledzy, starsi uczniowie, rozmieszczenie różnych pomieszczeń w szkole to wszystko może napawać lękiem, a przy wspólnej lekturze dzieci łatwiej się otwierają i chętnie opowiadają o swoich uczuciach.
Ilustracje do książki wykonała Christel Ronns. Są one barwne, wesołe i miłe dla oka. Świetnie współgrają z tekstem, uzupełniają go i ułatwiają samodzielne czytanie (nawet jeśli na początku samodzielnego czytania dziecku trudno zrozumieć tekst, to obrazki pomogą mu w odkrywaniu znaczenia).
Polecam „Klasę 1b. Pierwszy dzień w szkole” ;-) Dobra zabawa gwarantowana, a nauka gratis ;-)
www.ksiazkowelove.wordpress.com