John Lennon. Listy (okładka  twarda, 2012-10)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych na całym świecie projektów wydawniczych 2012 roku.
 
Życie legendarnego muzyka i kompozytora opowiedziane w jego listach, po raz pierwszy zebranych w jednej książce.
 
Międzynarodowa i polska premiera książki – 9 października 2012 roku – przypada na dzień urodzin Johna Lennona.

 
Po raz pierwszy wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono, zgodziła się na opublikowanie korespondencji artysty. Zbiór zawiera niemal trzysta listów oraz pocztówek, opatrzonych komentarzem Huntera Daviesa, autora oficjalnej biografii Beatlesów, a prywatnie znajomego Johna Lennona.

Listy Lennona były jak dotąd otoczone tajemnicą. Wiele z nich sprzedano prywatnym kolekcjonerom na aukcjach. Wiele nigdy wcześniej nie zostało upublicznionych. Hunter Davies wykonał pracę iście detektywistyczną, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do niezwykle ciekawej korespondencji i ułożyć ją w porządku chronologicznym, który pozwala nam na nowo poznać Johna Lennona nie tylko jako genialnego muzyka, ale również – przede wszystkim – jako człowieka.

Słowa były dla Johna Lennona równie ważne co muzyka. Notował każdy pomysł, myśl, inspirację. Po papier sięgał zawsze, gdy miał potrzebę komunikacji z drugim człowiekiem. Żył – i zmarł – w czasach przed rewolucją internetową. Listy, notatki, pocztówki pisał przez całe życie. Do przyjaciół, rodziny, kochanek, do fanów; do gazet, organizacji, instytucji. Jego listy bywają zabawne, pouczające, zaangażowane, mądre, liryczne; zawsze są niezwykle szczere i poruszające. Pozwalają nam ujrzeć Johna Lennona jakiego wcześniej nie znaliśmy – jego prywatną, niezafałszowaną twarz.

John Lennon urodził się w Liverpoolu w 1940 roku. Wokalista, kompozytor i muzyk, był jednym z założycieli The Beatles. Zmarł w 1980 roku.
 
Hunter Davies jest autorem przeszło 40 książek. Pisał do „The Guardian”, „New Statesman” i „The Sunday Times”. Mieszka w Londynie z żoną, pisarką Margaret Forster.

Tytuł: John Lennon. Listy
Autor: Lennon John , Davies Hunter
Tłumaczenie: Wilusz Tomasz
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 404
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-10-09
Forma: książka
Indeks: 11777441
średnia 4,5
5
14
4
7
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
06-08-2015 o godz 20:06 przez: seban85 | Zweryfikowany zakup
Bardzo ładne wydanie w twardej oprawie, już zacząłem czytać, dużo ciekawych wiadomości i nowych faktów. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-11-2012 o godz 13:53 przez: Cinnamon
Będzie ciężko – pomyślałam. Czułam, że masywność tego dzieła może mnie przytłoczyć. Wkrótce jednak przekonałam się, że ta masywność jest zapowiedzią świetnie przygotowanej książki, a nie ciężkości jej tematu.
Dla Johna pusta kartka była wyzwaniem. Gdy spotykał na swojej drodze samotną, czystą stronę, jego powołaniem było ją zapisać. Słowo pisane towarzyszyło mu od wczesnych lat dziecięcych. Nie licząc tekstów piosenek, pozostawił po sobie niemal trzysta notatek, telegramów, ankiet, listów, kartek pocztowych adresowanych do rodziny, przyjaciół, fanów, kolegów z zespołu i innych. Wszystkie znajdują się w niniejszej książce, uporządkowane w chronologicznej kolejności i przypisane do poszczególnych okresów życia muzyka.
Książka jest doskonałym uzupełnieniem wszelkich biografii dotychczas wydanych na temat Lennona, rzuca na tę kultową postać nowe światło, a komentarze Huntera Daviesa do poszczególnych listów są nieocenioną pomocą przy próbie analizy ich treści.
Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-01-2013 o godz 22:41 przez: harkness
The Beatles to jeden z moich ulubionych zespołów, który darzę wielkim sentymentem i uczuciem. Z chęcią dowiaduję się różnych faktów i ciekawostek dotyczących muzyków z Liverpoolu, poza tym piosenki Beatlesów towarzyszą mi od bardzo długiego czasu, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok utworu zawierającego w sobie tyle wiadomości o Lennonie i jego codzienności. Choć początkowo czułam się nieco jak intruz, zagłębiając się w korespondencję artysty, która jakby nie patrzeć, jest jednak sprawą prywatną, szybko niesamowicie wciągnęłam się w lekturę, poznając mnóstwo anegdot z życia idola, o których wcześniej nie miałam pojęcia. To zbiór, który z pewnością jest lekturą obowiązkową dla fanów Beatlesów bądź też samego Johna. Lektura korespondencji Lennona była dla mnie niezwykłym doświadczeniem i myślę, że wrócę do tej książki jeszcze wiele razy. Żałuję jedynie, że za każdym razem zakończenie pozostanie takie samo...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
12-09-2013 o godz 15:51 przez: izabelaw
Legendarny wokalista i lider jednego z najpopularniejszych zespołów świata. To pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl większości osób zapytanych o Johna Lennona. Jednak The Beatles, obok aktywności na rzecz pokoju na świecie czy wspólnej twórczości z Yoko Ono, jest jedynie częścią jego tragicznie zakończonego życia.
„John Lennon. Listy” to zbiór korespondencji najsłynniejszego Beatlesa, która pozwala na poznanie go z zupełnie innej , bardziej prywatnej strony. Na przestrzeni lat Lennon wysyłał masę listów, nierzadko okraszonych rysunkami własnego autorstwa i skomplikowaną grą słów. Listy pełne humoru, innym razem przepełnione złością i goryczą, przedstawiają między innymi kulisy rozpadu zespołu The Beatles oraz konfliktu z Paulem McCartneyem, stosunki z Yoko Ono, kontakty z fanami czy tęsknotę za Liverpoolem i Szkocją.
Dziś, rękopisy Lennona które nierzadko osiągają zawrotne ceny na aukcjach, zebrane przez Daviesa Huntera, to pozycja godna polecenia nie tylko zaciętym Beatlemaniako
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2012 o godz 08:03 przez: Isadora
Davies nie ukrywa, że głównym źródłem tych bezcennych zdobyczy były amerykańskie i brytyjskie domy aukcyjne, prywatni kolekcjonerzy i fani z całego świata, jednak szczególnie cenne są oryginały bądź kopie listów udostępnione przez Yoko Ono, Paula McCartneya, Ringo Starra, Olivię Harrison (wdowę po George'u), Cynthię i Juliana Lennon (byłą żonę i syna artysty).
Hunter Davies znalazł świetne rozwiązanie, dzięki któremu korespondencja Johna staje się lekturą czytelną, przejrzystą i zrozumiałą dla czytelnika - co wcale nie było takie oczywiste zważywszy na upodobanie Lennona do wszelkiego rodzaju gier słownych, kalamburów, żartów na granicy nonsensu i aluzji znanych tylko sobie i adresatom, którymi jest ona naszpikowana. Niezbędne w takim przypadku przypisy, prawdziwe utrapienie dla czytelnika, zastąpił treściwym komentarzem poprzedzającym każdy tekst, który wyjaśnia nam jego znaczenie, przybliża kontekst i stosunki łączące autora z adresatem, jak również postać samego adresata i jego hist
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2013 o godz 00:10 przez: Erin
Wcześniej nie przeczytałam żadnej biografii Beatlesów czy samego Lennona - znałam ich muzykę, dyskografię, ale niewiele wiedziałam o ich intymniejszej stronie. "Listy" okazały się być świetnym pomysłem na scharakteryzowanie Johna i opowiedzenie jego życia. Niezwykłe uczucia towarzyszyły mi podczas przekładania kart owej książki, która ma specjalne miejsce na półce. Jakieś mistyczne przeżycie, z odrobiną wyrzutu za wchodzenie w buciorach w prywatną korespondencję dawnego Beatlesa. Poznawanie charakteru jego pisma, stylu wypowiedzi, tak indywidualnego, było trochę jak czytanie Biblii - towarzyszyło mi poczucie, że trzymam w rękach coś wyjątkowego, metafizycznego - i uświadomiło mi, jak niesamowitą postacią był John Lennon, że do dziś fascynuje.

Szkoda, że papier i kałamarz idą w odstawkę - elektroniczna wiadomość nigdy nie wyrazi tego, co może wyrazić drżąca dłoń na kartce. Siła słowa ręcznie pisanego odchodzi w zapomnienie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-01-2013 o godz 16:09 przez: Klaudyna Gąsior
Hunter Davies stworzył dzieło monumentalne, którego przygotowanie pochłonęło niewyobrażalnie wiele czasu i energii, wiązało się z tysiącami przebytych kilometrów, setkami odbytych rozmów i godzinami analiz. Efektem jego wytężonej pracy jest skomponowanie zbioru prawie trzystu zapisanych odręcznie, bądź na maszynie kartek pocztowych, listów, kwestionariuszy i ankiet, pism i notatek, nierzadko zawierających rysunki nadawcy. Co niezwykle ważne - każdy element tego zbioru opatrzony jest solidną przedmową Daviesa, który przedstawia okoliczności powstania danego tekstu, wyjaśnia trudne do zrozumienia konteksty, charakteryzuje przytoczone osoby czy też samych odbiorców. Jego wywody tak naprawdę składają się na kolejną, pokaźną pozycję biograficzną, dotyczącą Lennona. Wiele tu anegdot i ciekawostek, interesujących historii i wspaniałych osobowości, których przytłaczająca liczba wywołuje poczucie lekkiego otępienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2017 o godz 12:43 przez: zuba
Obowiązkowa lektura dla fanów twórczości Lennona - pokazuje go z tej innej, "nieestradowej" strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-04-2018 o godz 07:10 przez: Jolanta Żyłka
bardzo ciekawa książka, z ciekawością zawsze czytam książki związane z Beatlesami, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa One Last Stop McQuiston Casey
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever Gramski Leo
4.3/5
25,64 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Myszy i ludzie Steinbeck John
5/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Arabska zdrajczyni Valko Tanya
4.7/5
28,85 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers King Stephen
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni dowód Deaver Jeffery
4.2/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outsider King Stephen
4.7/5
30,15 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Monarchowie mórz Staaf Danna
5/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Aryjskie papiery Dynin Jerzy
5/5
25,19 zł
38,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego