Jezioro łabędzie. Fakty. Czytam sobie. Poziom 3 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Dziś każdy zna „Jezioro łabędzie”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że początki baletu Piotra Czajkowskiego były bardzo trudne. Z tej książki dowiecie się wiele o historii powstania najsłynniejszego baletu świata.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jezioro łabędzie. Fakty. Czytam sobie. Poziom 3
Seria: Czytam sobie
Autor: Nowak Ewa
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 64
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-23
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 12 x 190 x 145
Indeks: 17570978
 
średnia 4,7
5
12
4
3
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
5/5
13-10-2015 o godz 17:14 przez: KZTK
Każdy słyszał o jednym z najsławniejszych dzieł baletowych, jakim niewątpliwie jest „Jezioro łabędzie”. Każdy zna losy zamienionej w łabędzia dziewczyny i jej wielkiej miłości, która jako jedyna mogła zdjąć z niej zły urok. Z pewnością jednak nie każdy wie, jakie były losy owego baletu. Jeżeli pragniecie się tego dowiedzieć, zapraszam do lektury książki Ewy Nowak, pod tytułem Jezioro łabędzie, czyli jak powstał najsłynniejszy balet świata”. Zapewniam was, że historia jest równie ciekawa co sam balet.

Autorka w swojej książce przybliża czytelnikowi jak powstało „Jezioro łabędzie”, które choć obecnie jest jednym z najsławniejszych baletów i niemal każdy zna historię Odetty, to jednak początki sztuki nie zapowiadały takiego sukcesu. Wręcz przeciwnie, pomimo genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie okazało się kompletną katastrofą. Znudzeni widzowie, nieprzychylne opinie oraz sam twórca załamany niepowodzeniem, do tego stopnia, że postanowił nigdy nie stworzyć muzyki do baletu. Jak więc doszło do tego, że sztuka zyskała taką sławę? Będziecie musieli dowiedzieć się o tym sami.

Historia jest napisana prostym językiem, co w połączeniu z dużą czcionką sprawia, że książka jest idealna dla dzieci, które potrafią już same czytać. Poza interesującą historią, która ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, autorka serwuje czytelnikowi interesujące informacje na temat dziewiętnastowiecznej Rosji, w której rozgrywa się akcja oraz samego baletu. Co składa się na przedstawienie, od czego zależy jego sukces, a przede wszystkim jak wiele pracy i poświęceń wymaga przygotowanie występu, który porwie publiczność.

Poziom trzeci przeznaczony jest dla dzieci w wieku około 7 lat, które same już potrafią czytać. Książka cechuje się nie tylko mniejsza, niż w przypadku Poziomu 1, liczbą ilustracji, które dodatkowo zamiast koloru, są czarno białe. Większą rolę pełni tutaj tekst, w którym użyte są wszystkie głoski, a zdania cechuje większa długość i złożoność. Ważnym dodatkiem jest także spis trudniejszych wyrazów wraz z ich wyjaśnieniami, co pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć czytaną historię. Na końcu książki dodatkowo autorka opisała pięć podstawowych pozycji baletowych. Z pewnością, po skończonej lekturze, dzieci same zapragną poczuć się jak teatrze i spróbować swoich sił w balecie. Czeka na nie także nagroda w postaci naklejek i dyplomu.

„Jezioro łabędzie” to nie tylko interesująca historia o tym jak powstał najsłynniejszy balet świata, ale także opowieść, która może się stać początkiem ciekawych zabaw dla najmłodszych. Pięknie ilustrowana książeczka po raz kolejny pokazuje młodym czytelnikom jak wiele przyjemności może płynąć z lektury, która w równym stopniu uczy i bawi.

Ocena: 10/10

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:
http://koszztk.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-10-2015 o godz 10:18 przez: Recenzje Ami.
"Jezioro łabędzie" Ewy Nowak to opowieść o okolicznościach, w jakich powstał najpopularniejszy i najbardziej ceniony balet świata. Ta niepozorna książeczka zawiera w sobie nie tylko fakty historyczne, ale także szczegółowy opis baletu, poza tym, jest to prawdziwa skarbnica wiedzy dla małych czytelników, którzy mogą się z niej dowiedzieć na przykład: że droga do sławy "Jeziora łabędziego" wcale nie była prosta, a wręcz, że ciążyło nad nim fatum...

Przenosząc nas do dziewiętnastowiecznej Rosji, ta przystępnie napisana historyjka pokazuje jak powstawało i ewoluowało przedstawienie, począwszy od rozczarowanej publiki, złych recenzji krytyków i przybitego twórcy, aż po wielki międzynarodowy sukces. Ewa Nowak zadała sobie naprawdę wiele trudu, aby przekazać dzieciom tę fascynującą historię w łatwy i ciekawy sposób, jednocześnie czyniąc ją odpowiednim materiałem dla małych czytelników. "Jezioro łabędzie" to ładnie wydana, interesująca i godna uwagi lektura zachęcająca do samodzielnego czytania. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia czytanie, a czarno białe ilustracje idealnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę.

Publikacja pojawiła się księgarniach w ramach akcji Wydawnictwa Egmont "Czytam sobie" mającej na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów. "Jezioro łabędzie" reprezentuje poziom trzeci serii, który charakteryzuje się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami. Poziom 3 jest poziomem najwyższym, dlatego w trakcie czytania mogą trafić się również trudniejsze wyrazy oznaczone gwiazdką. Jednak bez obaw - ich objaśnienie znajduje się w inspirującym słowniczku na końcu książki :)

Wydawnictwo Egmont jako inicjator akcji "Czytam sobie" rozbudza w dzieciach miłość do książek. Dostosowana do wieku książeczka pozwala dziecku uwierzyć we własną siłę oraz w to, że łączone z mozołem głoski układają się w wyrazy, a te w fascynujące zdania. Radość z obcowania z mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną i oczywiście pasjonującą książką to najlepsza droga na związanie młodego czytelnika z pięknym światem literatury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-09-2015 o godz 16:57 przez: Meggie
Czy zastanawialiście się, w jakich okolicznościach powstał najpopularniejszy i najbardziej ceniony balet świata? Droga do jego sławy wcale nie była prosta, a wręcz można by powiedzieć, że ciążyło nad nim fatum. W książce znajdziecie te, jak i wiele innych informacji dotyczących przedstawienia teatralnego „Jezioro łabędzie”.

Autorką książki jest Ewa Nowak, z której twórczością miałam już przyjemność się spotkać. Była to powieść dla młodzieży z serii miętowej. Ciekawa byłam jak pisarka poradziła sobie z publikacją dla najmłodszych. Lektura okazała się ciekawa i pouczająca, a jak wiadomo to znakomite połączenie.

Seria „Czytam sobie” jest podzielona na trzy poziomy i przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Poziom trzeci, do którego należy lektura charakteryzuje się dużą i czytelną czcionką, numeracją stron oraz większą ilością tekstu. Dodatkowo zawiera słowniczek trudniejszych wyrazów oznaczonych w tekście gwiazdką i wyjaśnionych na końcu książki.

Tematyka publikacji jest interesująca i w taki też sposób przedstawiona. Znajdują się w niej podstawowe informacje zarówno na temat samego baletu, jak i obszaru z nim związanego. Dziecko może z niej dowiedzieć się między innymi o tym, kto jest kompozytorem „Jeziora łabędziego”, kto tworzył choreografię, gdzie przedstawienie było po raz pierwszy wystawione, jakie były jego początki a także co sprawiło, że odniosło sukces. To jeszcze nie wszystko. Na zakończenie otrzymacie niejako na deser opis pięciu podstawowych figur baletowych, kolorowe naklejki oraz dyplom.

„Jezioro łabędzie” to ładnie wydana, interesująca i godna uwagi lektura zachęcająca do samodzielnego czytania. Podoba mi się już samo połączenie ciekawej tematyki oraz pięknych ilustracji w wykonaniu Ewy Beniak-Haremskiej. Informacje zostały zaprezentowana w formie przystępnej dla najmłodszych, a czytanie tej książki to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Muszę przyznać, że sama o niektórych faktach dotyczących tego baletu nie miałam pojęcia.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2015/09/25/jezioro-labedzie-ewa-nowak/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2015 o godz 13:22 przez: Wkp
Ewa Nowak powraca z kolejną książką dla najmłodszych czytelników, oferując im mnóstwo świetnej zabawy, rozwijania czytelniczych umiejętności i szansę poznania kulisów i historii najsławniejszego baletu świata.

A jest co poznać, bowiem na początku „Jezioro łabędzie” nie zapowiadało się tak wspaniale. Rozczarowana publika, znudzeni i nie stroniący od złych recenzji krytycy, przybity twórca… Przenosząc nas do dziewiętnastowiecznej Rosji, książeczka ta pokazuje jak powstawało i ewoluowało przedstawienie, od totalnej klapy, jakim okazało się na początku, po wielki międzynarodowy sukces, jaki stał się jego udziałem.

Książeczka napisana jest prosto i lekko, doskonale skrojona pod dzieci, które swoją przygodę z czytaniem zaczęli raczej niedawno. Wydrukowana dużą czcionką, w ułatwiający czytanie sposób, uroczo zilustrowana, stanowi przyjemną lekturę, ale przy okazji przekazuje wiele faktów historycznych oraz pojęć związanych z baletem. Trudniejsze ze słów znalazły na dodatek swoje wyjaśnienie w zawartym na końcu tomiku słowniku. Co jednak warto zauważyć, i do czego ja musze się przyznać, fakty z „Jeziora łabędziego” nauczyły czegoś także mnie, człowieka dawno już dorosłego przecież.

Kolejnym aspektem nauki poprzez zabawę, jaka płynie z niniejszej publikacji, jest utrwalanie czytania ze zrozumieniem, za co odpowiadają proste, acz skuteczne ćwiczenia, które zarazem pomagają w zapamiętywaniu. W nagrodę za starania, dziecko otrzymuje natomiast dyplom i porcję naklejek.

I cóż mogę więcej dodać? Skoro mi się podobało i to bardzo, skoro podobało się mojej dziewczynie, dzieci będą urzeczone. I z pewnością będą chciały więcej, a dzięki temu pogłębią swoją wiedzę i rozwiną skrzydła. Dlatego polecam dla Waszych pociech, a wydawnictw Egmont składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-10-2015 o godz 14:53 przez: Recenzje Kiti
Balet ,,Jezioro łabędzie" jest jednym z bardziej, jeśli nie najbardziej znanym baletem rosyjskim. Ewa Nowak postanowiła napisać o nim książkę.

Publikacja zawiera zarówno fakty historyczne, opis baletu jak i wyjaśnienie samego pojęcia. Trudniejsze słowa zostały oznaczone gwiazdką i wyjaśnione na końcu pozycji. Przez 60 stron możemy poznać historię Piotra Czajkowskiego oraz baletu ,,Jezioro łabędzie".

Na żywo nie dane było mi oglądać ten balet, jednak podczas jednych z zajęć na uczelni mogłam obejrzeć nagranie na kasecie. Zdaję sobie sprawę, że nie nie jest to to samo, co prawdziwe doznania, jednak i tak ,,Jezioro łabędzie" wywarło nas mnie wielkie wrażenie. Seria ,,Czytam sobie. Fakty" zdecydowanie należy do mojej ulubionej części cyklu.

Z racji tego, że opowieść należy do poziomu 3 tekstu są tutaj całe strony. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7 lat, które już w jakimś stopniu opanowały naukę czytania. Czarno-białe ilustracje zachęcają do lektury i doskonale oddają klimat tamtych lat.

,,Jezioro łabędzie" to wspaniała, historyczna książeczka, z którą naprawdę warto się zapoznać. Na końcu znajduje się dyplom, 6 naklejek oraz 5 podstawowych pozycji baletowych. Publikacja to krótka opowieść o historii przedstawiona w bardzo przystępny dla dzieci sposób.

Moja ocena: 5/6
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-05-2016 o godz 12:32 przez: dollore
Książeczka w bardzo przystępny i ciekawy sposób wprowadza dzieci w swiat wielkich muzycznych mistrzów, sama dużo się z niej dowiedziałam, dodatkowo z tylu zamieszczono słowniczek pojęć z dziedziny baletu i omówiono i zamieszczono rysunki pozycji baletowych. Czekamy na kolejne pozycje z tej serii!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-10-2015 o godz 00:00 przez: Kalina Wiśniewska
Ta książka to świetny pomysł na to, aby dzieci poznały historię jednego z najbardziej znanych i lubianych baletów na świecie. Ja również przeczytałam tę pozycję z zainteresowaniem, spodobała mi się nie tylko w treści, ale i w formie. Fajny, ciekawy i przystępny język. Dzieci będą zachwycone.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2015 o godz 00:00 przez: Weronika Murana
Pięknie wydana książka, zachęcająca dzieci do poznania słynnego spektaklu baletowego. Cała książka ma bardzo atrakcyjną formę, jest przyjemna dla oka, jak również interesująca w treści. Z pewnością spodoba się dzieciom, a przy okazji będzie dobrą okazją do poćwiczenia umiejętności czytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2016 o godz 11:10 przez: maka1977
Super książeczka do samodzielnego czytania dla dziecka z drugiej klasy. Duże litery, obrazki i świetna historyjka. Moje dziecko było zachwycone. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2018 o godz 07:17 przez: mada_no1
Ciekawa forma zachęcenia dzieciaków do czytania. Dodatkowo informacje podane w przystępny sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2018 o godz 12:20 przez: she_8
Corka - baletnica zadowolona :) najpierw sluchala, teraz czyta sama juz kolejny raz :) polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-08-2018 o godz 08:59 przez: Tomasz Dynarowicz
córka bardzo zadowolona z książki ,zacheca do czytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Ewa Nowak

Orkan. Depresja Nowak Ewa
4.2/5
21,64 zł
34,99 zł
Yellow Bahama w prążki Nowak Ewa
4.4/5
22,17 zł
24,99 zł

Zobacz także

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego