Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości (okładka twarda)

Oferta empik.com : 28,77 zł

28,77 zł 32,90 zł (-12%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Niech żyje niepodległość!

O polskości, ojczyźnie, wolności każdy może mówić własnym głosem.

A co gdybyśmy zadali sobie dobrze znane pytania i spróbowali odpowiedzieć na nie na nowo? „Kto ty jesteś?”, „Jaki znak twój?” – od ponad 100 lat słyszeliśmy wciąż te same odpowiedzi. Książka Michała i Joanny Rusinków wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia, że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe.

"Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy, tylko zapisane w inny sposób."

(prof. Ewa Łętowska)


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości
Autor: Rusinek Michał
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 32
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-03
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 247 x 260 x 10
Indeks: 26713694
średnia 4,3
5
20
4
5
3
1
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
5/5
20-01-2019 o godz 18:32 przez: ejotek
Rok 2018 był wyjątkowy dla Polaków - obchodziliśmy wtedy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W szkole podstawowej, do której uczęszcza moja córka na wielu płaszczyznach pokazywano dzieciom jak ważny to dla nas czas. Poprzez uczestnictwo w konkursach uczniowie podkreślali rozumienie niepodległości. Dzięki jednej z nauczycielek nauczania początkowego, która organizowała konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej poznałam książkę Michała Rusinka "Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości". Zresztą zawartość tak mi się spodobała podczas pobieżnego przejrzenia, że moja Ośmiolatka jednego z wierszyków nauczyła się do tegoż konkursu. Niebanalna okładka działa na nasz wzrok. W dłoniach czujemy twardą oprawę. A później rozpoczynamy cudowną podróż poprzez odpowiedzi na bardzo ważne dla nas, Polaków pytania. Dotychczas znaliśmy tylko wersję dziesięciu pytań Bełzy, teraz na topie będzie dziesiątka Rusinka :) Dlaczego? Ponieważ od chwili stworzenia przez Władysława Bełzę "Katechizmu polskiego dziecka" wiele się zmieniło. Owszem, odpowiedzi pozostają te same, ale otaczający świat a wraz z nim ludzie poddani zostali przemianom. Książeczka w sposób niezwykle przystępny udziela odpowiedzi na "Kto ty jesteś?", "Jaki znak twój?", "Gdzie ty mieszkasz?", "W jakim kraju?" i tak dalej... Brzmi znajomo, prawda? Jednak odpowiedzi u Rusinka są dłuższe, zabawniejsze, rymowane. Nie tylko szybko zapadają w pamięć, ale również sprawiają, że przedszkolaki czy uczniowie zrozumieją czym jest flaga, hymn, jaka jest nasza historia, czym jest dla nas Polska, Europa, świat. Chyba śmiało mogę nazwać książeczkę dziełem Rusinka, bowiem pomijając już nawet zdanie małoletnich, osobiście uważam, że jest przepiękna. Nie tylko graficznie, gdyż ilustracje przemawiają dosłownie i chwytają za serce, ale przede wszystkim z uwagi na przesłanie zawarte w tekście. A że autor nie postawił na sztywne regułki, lecz ton lekki, prosty i z humorem, dosyć szybko można z pamięci recytować fragmenty. Niezmiernie ucieszyła mnie propozycja od Wydawnictwa Znak a co za tym idzie szansa na posiadanie własnego egzemplarza - córka wygrała konkurs i książeczka wciąż zajmuje szczególne miejsce w jej czytelniczym życiu. Serdecznie Wam polecam sięgnięcie po tak wyjątkową pozycję patriotyczną. Książeczka otrzymała nagrodę literacką w konkursie Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2018"! Całkowicie się z tym zgadzam i gratuluję :) Jeśli chcesz zajrzeć do wnętrza zapraszam na bloga: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2019/01/micha-rusinek-jaki-znak-twoj.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-10-2018 o godz 19:51 przez: Z herbatą wśród książek
Chyba każdy z was zna wiersz Władysława Bełzy pt. “Katechizm polskiego dziecka”, zaczynający się od słów: “Kto ty jesteś? Polak mały”. Absolutnie nie umniejszając jego roli w polskiej historii i kulturze, trzeba jednak przyznać, że dla współczesnego dziecka będzie on mało zrozumiały, a nawet lekko przerażający, kiedy usłyszy ono, że powinno oddać życie za ojczyznę. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski Michał Rusinek stworzył krótki zbiór wierszyków, opartych na dziesięciu pytaniach z “Katechizmu…”, udzielając jednak na nie bardziej zrozumiałych i aktualnych odpowiedzi. Uzupełniona o urocze i doskonale współgrające z treścią ilustracje Joanny Rusinek, książeczka w przystępny i pozbawiony patosu sposób uczy dzieci o naszych symbolach narodowych i pięknie polskiego języka, tłumaczy, co to znaczy być obywatelem, po co pamiętać o historii, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie patriotą, oraz że nawet jeśli my z jakiegoś powodu nie mieszkamy w Polsce, Polska zawsze będzie mieszkać w nas. Chociaż tomik zawiera niewiele tekstu, to może jednak stać się nieocenioną pomocą w wychowywaniu naszych dzieci na porządnych, szanujących innych, uczciwych ludzi. W czasach, kiedy zacierają się granice, a świat staje się globalną wioską, ważne jest, żeby kształtować w dzieciach świadomość tego, kim są i skąd pochodzą, ale po prostu, bez wielkich, niezrozumiałych dla nich słów i pojęć. Myślę, że państwo Rusinek stworzyli świetne narzędzie dla polskich rodziców, aby mogli wykonać to zadanie. Mnie wierszyki bardzo się spodobały i na pewno będę czytać tę książeczkę razem z moim synkiem. Mam nadzieję, że proste, ale ważne prawdy, ubrane w zabawną, rymowaną formę, wyraźniej dotrą do jego młodziutkiego umysłu i pomogą mu zrozumieć, że czasem służenie ojczyźnie nie musi oznaczać heroicznych czynów, ale nawet tak prozaiczne jak oszczędzanie wody czy posprzątanie po swoim psie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-07-2021 o godz 22:08 przez: Książkowanie
"Jaki znak twój?" to bardziej współczesna i bliższa dziecku wersja popularnego wiersza stworzona przez Michała i Joannę Rusinków. Odpowiedzi na pytania pochodzące z katechizmu młodego Polaka autor filtruje przez pryzmat otaczającej rzeczywistości. Weźmy na przykład to wstępne "Kto ty jesteś?", przeciw każdy, nawet każdy Polak może odpowiedzieć inaczej, jeden powie, że jest właśnie Polakiem, drugi, że jest Europejczykiem, trzeci- Poznaniakiem, czwarty- mężczyzną, zaś piąty- piekarzem... Jedno nie wyklucza drugiego prawda, wszystko zależy od tego jak szeroko potraktujemy temat i z jakiej perspektywy na niego spojrzymy. Co ważne, autor przypomina nam również, że ojczyzna to nie zawsze miejscu, a którym mieszkamy, lecz kraj, który mamy w sercu, i tak mieszkając w Berlinie możemy czuć się Polakami, to wszystko kwestia więzi ze swoim państwem i tego, czy chce się w to miejsce wrócić. Mi osobiście odpowiadają się najbardziej odpowiedzi na pytanie "coś jej winien?" i tu pojawiają się zarówno kwestie dbania o środowisko, jak i o piękno języka polskiego, staranność w jego używaniu, dbanie o porządek również w miejscach publicznych, a także troska o własny rozwój osobisty. Polska to przecież obywatele, a mądry naród to mądre państwo. Wiele ważnych kwestii, jak być dobrym obywatelem, jak być patriotą, jak współżyć w społeczeństwie żeby wszystkim było lepiej i milej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-10-2018 o godz 12:30 przez: popkultura.com.pl
http://www.popkultura.com.pl/2018/10/30/recenzja-ksiazki-znak-twoj-wierszyki-dalsze-100-niepodleglosci-michal-rusinek-ilustracje-joanna-rusinek-polak-bez-szabelki/ (...) Co najważniejsze jednak, Michał Rusinek uwalnia polskie dziecko od ciężaru patosu, konieczności deklaracji życia za polskość i Polskę. Gdy dochodzimy do pytań o miłość wyraźnie zaznacza, że to miłość, którą obdarzamy bliskich jest dla nas najważniejsza a szanowanie i lubienie swojego kraju potrafi być wystarczające. Powinniśmy być przede wszystkim dobrymi ludźmi, myśleć logicznie, zastanawiać się nad swoimi czynami i to nas definiuje jako porządnego obywatela. Wcale nie jest to mieszkanie w Polsce, ślepa wiara w jej rząd czy bezwarunkowe oddanie się walce o kraj. Polak z szabelką już nie jest potrzebny – ani krajowi, ani niczemu innemu. (...)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2018 o godz 17:05 przez: kp0018
I jak tu ocenić tę książkę?? Z jednej strony bardzo podobały mi się wierszyki napisane przez pana Michała, z drugiej bliższy memu sercu jest "stary" wierszyk Władysława Bełzy. Na pewno stworzone przez Michała Rusinka wierszyki mogą być bardziej zrozumiałe dla małego odbiorcy. Jednak ich zapamiętanie, raczej nie będzie już tak proste, jak "Katechizm polskiego dziecka". Pomijając sentyment starszego pokolenia, myślę że ogromne brawa należą się panu Michałowi za próbę "unowocześnienia". Czy jest to próba udana? O to należałoby zapytać dzieci... Co IM bardziej odpowiada? Który wierszyk trafia do ICH serca? Bo przecież nasz sentyment nie powinien być tu decydujący :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-11-2018 o godz 00:00 przez: DorotaAbramczyk
Poprzez książeczki takie jak ta autorstwa Michała Rusinka łatwiej jest rozmawiać o wielkiej i ważnej sprawie jaką jest święto odzyskania polskiej niepodległości. Piękne teksty i ciekawe ilustracje, to wszystko składa się na wartościową i godną polecenia młodszym i starszym czytelnikom pozycję. Michał Rusinek jako pisarz i autor różnego rodzaju książek jest po prostu niezastąpiony i tym razem ponownie się sprawdza. Mali czytelnicy uczą się wartości patriotycznych, swojej narodowej tożsamości, naprawdę warto polecić, bo całość jest bardzo przystępna i przy tym atrakcyjna, także graficznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-10-2018 o godz 17:58 przez: Joanna Jaszczyk
Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały. Każdy z nas zna popularny wierszyk z dzieciństwa. W książce Michała Rusinka każde pytanie z dziecięcej rymowanki jest podstawą do rozważań km jesteśmy, co jest dla nas najważniejsze, skąd pochodzimy i jakie są nasze cele. Bardzo mądra, napisana przystępnym językiem książeczka, odległa od wszechobecnego patosu i nadęcia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
22-10-2018 o godz 07:12 przez: Anonim
Wspaniała książka niezwykłego autora. Prezentuje spojrzenie na patriotyzm, które wymaga pracy nad sobą, otwartości na problemy najbliższego otoczenia, poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Nareszcie nie czytamy o wojnie, poświęceniu i bohaterach na barykadach. Mamy do omówienia z dziećmi pozycję adekwatną do potrzeb i rzeczywistości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
08-04-2021 o godz 07:49 przez: Kaja
Znakomita książka, bardzo potrzebna we współczesnej Polsce. Godna polecenia zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy chcą rozmawiać z nimi w przystępny sposób na temat ojczyzny, patriotyzmu i tożsamości. Wiersze pełne są mądrego, ciepłego humoru, a trudno doszukać się w nich choćby krztyny patosu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-10-2018 o godz 21:09 przez: karolcia1358
Ciekawa, współczesna wersja "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełza. Z bardzo kolorowymi i trafionymi ilustracjami. Jestem jak najbardziej na tak :D A cały tekst i trochę środka na blogu :) http://ciutwiecej.pl/2018/10/ksiazka-jaki-znak-twoj-wierszyki-na-dalsze-100-lat-niepodleglosci/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-01-2019 o godz 19:35 przez: Sonia Kaczmarek
Wielu ludzi omija trudne tematy z dziećmi, takie jak wolność i niepodległość, bo wydaje im się, że maluchy tego nie zrozumieją. Dzięki tej książce, dzieci z przyjemnością i na całe życie poznają historię niepodległości i będą małymi patriotami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-05-2019 o godz 08:28 przez: Anonim
Książka Michała Rusinka pt. „Niedorajda czyli co nam radzą poradniki to: „Arktyczną wodą chlust, chlust! (od głowy do stóp): poraża, zmraża, na 101 dreszczy naraża, uśmierza, xd oczyszcza, hartuje! Anna Skrzypczak
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2018 o godz 08:15 przez: adam jacek
Przydatna, i dla dzieciaków i dla dorosłych... no i co to jest ta POLSKA....? :) fajna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-12-2018 o godz 08:38 przez: Anonim
świetna sprawa. Bardzo dobra lektura dla dzieci z okazji Święta Niepodległości
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-10-2018 o godz 14:07 przez: niuisa1988
Pięknie napisana, dla małych i dużych dzieci, bo patriotą się jest a nie bywa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-11-2018 o godz 09:11 przez: Ewa Dzięcioł
książką dostarczona szybko ,nie mogę w sumie jeszcze nic więcej powiedzieć
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
14-12-2018 o godz 22:47 przez: Wieska M
Świetna książeczka na prezent dla wnuka (już leci do niego pod choinkę)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2018 o godz 08:22 przez: iczyk
Świetna książka dla małych Polaków. Wspomnienie dla starszych. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2021 o godz 09:48 przez: Marek Groffik
Polecam , wartości i myśli zawarte w książce godne dyskusji .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2018 o godz 07:59 przez: Krystyna Bajdas
Książka dla dużych i małych. Inne spojrzenie na patriotyzm.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Michał Rusinek

Zero zahamowań Rusinek Michał
4.4/5
25,93 zł
39,99 zł
Zaklęcie na "w" Rusinek Michał
4.6/5
18,68 zł
24,90 zł
Mroczny Eros Rusinek Michał
0/5
37,49 zł
49,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
29,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński wachlarz Bator Joanna
5/5
36,29 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,87 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.7/5
26,39 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,09 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
27,76 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
25,27 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego